Отговори
# 705
  • Мнения: 723

В тази връзка, аз мисля от септември да започна да давам и на Дари от Коластрата на Аквасорс. На брат ́и горе-долу на тази възраст започнах да давам и (чукам силно на дърво) е доста здраво дете, почти не ми е боледувал. На големите така или иначе давам от септември до юни, ще давам и на Дарина и се надявам и при нея да има такъв ефект.

Мама,как ще даваш на бебона Коластрата,
не е ли на капсули,
издай тайната,че и мен ме заинтересува Simple Smile,

Бързо оздравяване на бебоците,
аман от тези вируси,няма вече летни,зимни,
щъкат си целогодишно Crazy

Последна редакция: пт, 27 авг 2010, 00:00 от maimp

# 706
  • София
  • Мнения: 324
Здравейте днес и честити месечинковци - Галина на zvezdi4ka, Краси на eniq, Калина на мама jilian81, Симона на tincheto
Моля се за бързо оздравяване на болните бебчета. Много ми е тъжно, такива малки душички не трябва да страдат и да боледуват  Cry
Stelee, много ми се искаше този път да дойда на срещата, браво че си подела организацията отново. Трябва да стягаме багаж събота и неделя, че в понеделник....ах, морето  Sunglasses , но ще видим дали няма да успея.

Отдавна се каня да попитам има ли разхождащи се из Лозенец (градинката срещу Софияленд или други градинки в района) мами сред вас? Много ни е скучно все сами да се разхождаме, а всеки ден да паля колата, качвай бебе, сваляй бебе, столчета, чудеса, за да дойда до някой парк ми е доста изморително. Пък и нали още се кърмим, та не ми е много удобно по градинките. Ще се радвам ако има и други търсещи компания из нашия квартал   Hug

Момичета, как приспивате бебоците? София до скоро беше много кротка и като вечеря си поиграваше половин - един час и заспиваше. От три дни какво му стана на това дете не знам - то е подскачане, мята се, рита, блъска с крака, пищи, крещи, абе ужас. По два часа вилнее, а ние се чудим с баща и как да я усмиряваме. Няма зъби още, може и да я мъчат ама за сега се не виждат. Преди в "екстремни" моменти се успокояваше като и дам да суче и заспиваше, а сега и това не действа. Превъзбужда се и хем иска да заспи, хем от тръшкане не може smile3540. Казвайте ако има и други такива случаи, как ги приспивате  Twisted Evil

# 707
  • Мнения: 366
Здравейте мамчета,

Мамма
  Hug Hug Hug Hug, ти се появи, ще се върна назад, за да прочета.....
STEELEE  Hug Hug Hug Hug Hug права си за яденето, но много интересно се получава при моята Деляна - не иска мляко, дам ли и пюре и зяпа и реве за още..... Направо се побърквам, с мъка изяжда по 400 мл на ден мляко и толкова твърда храна.... Аз вече съм заместила 2 хранения.... Ако не и давам твърда храна, просто ще яде по 400 мл мляко и 200 твърда храна.... Проблема е млякото, не иска и това е.... Сигурно е наследствено, свекър ми и мъжа ми мразят мляко.... Моите педита казаха, че е нормално, просто детето си иска твърда храна, но до 9-тия ще си остане на 2 заместени хранения, защото просто 400 мл на ден е минимума мляко... Супер е за срещата, толкова съжалявам, че вече не сме в София, иначе щях да съм там ... Да си изкарате готино и чакаме снимки....
Елзас, какво стана бе мила Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug как се разболя Вики така  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 тя е съвсем бебе, как антибиотик и то инжекции.... Милото то, направо ме разплака  Hug Hug Hug Hug нагушкай Вики от мен.... Боже, пази дечицата ни от всякакви болести....

На всички Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Аз съм малко в депресия - от 2 дни нещо съвсем се побърках, чувствам се като слугиня, като робиня, всеки ден едно и също, и с това бебе - не мога до тоалетна да ида без да пищи, да се изкъпя - Боже, това е лукс.... не зная, но се чувствам ужасно - искам някой да ми помага, а нямам доверие дори на майка ми..... Не зная всъщност какво искам... Този weekend уж ще ходим във Велиндрад, а на мен не ми се ходи никъде, а направих резервацията в понеделник.... не зная, нещо май се депресирах...
Ахони
Hug Hug Hug Hug Hug, не изчезвай така..... И всички да пишат ако ще зачезват на някъде за повече от седмица, че се притеснявам някак си....
Лорелей
добре че пусна оня линк за онази тема за пазаруването, ще си поръчвам вече с посредник, че излиза по-евтино....

Дидипейчева
Hug Hug Hug Hug Hug . Милата Сиянка, не е качила малко, все пак 7 кг е добре, до 6-тия месец теглото се удвоява, а до годинката утроява, така, че при теб дори има голям напредък, като се има в предвид колко се роди Сияна...

Да оздравеят всички дечица скоро и прегръдки на Вени саси, Елзас и Тинчето Hug Hug Hug Hug

Елена 665 изчезна някъде.... newsm78 newsm78 newsm78

Ох, отивам да нахраня зверчето, че пак пищи, а е на 20 см от мен

# 708
  • София
  • Мнения: 324
Аз съм малко в депресия - от 2 дни нещо съвсем се побърках, чувствам се като слугиня, като робиня, всеки ден едно и също, и с това бебе - не мога до тоалетна да ида без да пищи, да се изкъпя - Боже, това е лукс....

Уфф, на моменти и аз се чувствам по същия начин  Hug Малко ми липсва работата вече, но пък и бебе няма на кого да го оставя да го гледа дори за час, какво да се прави. Вече започнах да проучвам яслите в квартала.

# 709
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Тинче бързо оздравяване и на вас!

Натали не се поддавай на тези депресии. Повтаряй си, че всичко е от хормоните. И май все пак ще трябва да се научиш да го оставяш на някой. Стига да имаш възможност. Иначе има опасност да се побъркаш  Heart Eyes

# 710
  • Мнения: 27
Днес като че ли сме по-добре. Трябва само да изчистим напълно кашлицата и да възстановим нормалния режим на ядене и сън и ще сме ОК.

# 711
  • Мнения: 41
Здравейте момичета,
на мен не ми остава много време да чета и пиша, но поглеждам от време на време какво се случва!
Искам да честитя всички месечнинки на бебоците и всички мами с големите вече бебоци.

Имам и един проблем,  Велизара вече трети ден отказва да яде пюрета. Голям зор е не иска нито плодови, нито зеленчукови...
Беше започнала да изяжда по бурканче на ядене, а сега и една лъжица не изяжда...
Кажете ми какво да правя има ли и други бебчета така.....  Cry Cry Cry

# 712
  • Мнения: 97
Натали дай шанс на жената да я гледа все пак и тя е майка и ви е отгледала  Praynig  Hug Така и ти ще имаш време да се отърсиш от тази дупка в която изпадаш. Hug и за Делянка ще е по добре да има една спокоина и силна мама (за каквато те имам)  Peace Hug Hug Hug Незнам дали е от хормоните както казва Нинка, но за мен си е от еднообразието и рутината .Заминавай на Велинград непременно и се срещай с повече хора ще видиш , че постепенно всичко ще си доиде на мястото.Знам, че Делянка ти е много скъпа и за това го направи наи вече заради нея  Praynig Hug Стегни се маме и се наслаждавай детенцето си и на майченството си  Heart Eyes
Аз си казвам с чиста съвест , че едва с Дарка разбирам какво е да си в майченство и се наслаждавам на  всеки един момент въпреки другите трудности в живота ни. Hug
hiki_miki и ние сме така с пюретата и аз не разбрах на какво се дължи отказа и  newsm78 , но пък набляга на кърмата и това ми стига.
елзас браво за хубавите новини  Hug
Мами я да ви питам вашите бебчета как реагират , когато ги закачат или вземат  непознати.При нас забелязах, че си избира хората ,ако са широко усмихнати няма проблем , но ако не са нещо не ги отразява  Wink
Имам въпрос към БУ или Елсе  Praynig  Малката втора седмица е със запек основно сме на кърма (без режим е и яде по много пъти на денонощието),като хапва и по малко зеленчуково пюре .Мисля си ,че  нещо от моя хранителен режим  предизвиква запека (ям всичко) и трябва ли да се огранича в определни храни.Само да кажа , че избягвам тестените неща, а наблягам на плодовете и зеленчуците и други храни Hug Предварително благодаря за отговора. Hug

# 713
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Хики Мики Не знам какво да ти кажа: Боби с такава охота изяждаше по едно бурканче пюре, че не ми се е вярвало, че ще откаже. Но.... от вчера категорично отказва зеленчуковото. Виж при нас поне с плодовото няма проблем. Мисля да изчакам 2-3 дни и пак ще пробвам, дано е само временно. Спомням си, че нинчу имаше подобен проблем. Нинчу вие как се справихте?

Мамо Ив Боби е същият има си предпочитания към определени хора. Още не мога да разбера към какви, но май рошавите не ги харесва  Joy Имам една приятелка тя е с много къдрава коса. Прави какви ли не маймунджелъци, за да го разсмее, а той й пуска една усмивка, само колкото да не я обиди. А на един приятел му се смее, дори и той да не му обръща внимание.

# 714
  • Мнения: 11
Привет момичета!  Hug
Поздрави на всички и честити месечинки на всички бебчета които съм пропуснала тези дни.
Ние се върнахме от 6 дневно море. Беше нормално според ситуацията ( бебе и мъж с патерици ).
Връщам се да чета, че съм назад с материала, ако успея тази вечер пак ще пиша.
 Hug Hug Hug Hug за всички, чесно казано ми липсвахте  Embarassed

# 715
  • Мнения: 6 362
Мама,как ще даваш на бебона Коластрата, не е ли на капсули, издай тайната,че и мен ме заинтересува Simple Smile

На баткото, когато беше малък, му разтварях Коластрата в малко водичка - първо я давах с лъжичка, после Мони сам си я изпиваше. Отварях капсулката и я изсипвах в една от малките мерителни чашки, които по принцип ги има в някои сиропчета за кашлица, едно време и бебешкият Панадол май беше с такава мерителна чашчица. Разтваря се като сухо мляко.  Явно и на вкус е такова, защото Мони никога не е протестирал, пиеше я с удоволствие.

По принцип разтворена във водичка Коластра може да се капе в нослето при хрема, много е ефективно.

Момичета, как приспивате бебоците?

Заспиването вечер до преди няколко дни не беше никакъв проблем - заспиваше с изпиването на млякото и не се събуждаше до сутринта.
От няколко дни заспива трудно - уж заспива и след малко се буди, мрънка, плаче, спи ́и се, със затворени очи, но "мучи" и "вие" (точно такива са звуците).
Заспива с биберон-залъгалка (много ми се искаше да го избегна, по-големите ми хлапета не са ползвали), като слагам мъничко от гела за венци - явно я облекчава, защото го "джвачи", а не го смуче. Много си обича една кърпа за гушкане - мачка си я и заспива така.
От няколко нощи се случва и да се събуди веднъж-два пъти през нощта и пак по същия начин - не е нито за ядене, нито за вода, мрънкоти и като ́и дам кърпата и биберона заспива.


Nataly Ivanova, съвсем нормално е да изпадаш в такива състояния - цялостна промяна на ежедневието и начина на живот, хормони, умора, еднообразие, не виждаш светлина в края на тунела - всичко си казва думата, но не ́и се давай на депресията. И аз като Mama Iv едва сега се наслаждавам на всяка минута с бебето, въпреки че сега ми е по-натоварено, отколкото с каката и баткото. Не можеш да си представиш колко бързо минава времето и колко бързо порастват хлапетата, докато се обърнеш и вече няма да е бебенце, а голямо дете.
Поне за мен най-трудно ми е било първата година с първото хлапе, макар да беше най-лекото за гледане бебе. Имах чувството, че съм влязла в някакъв омагьосан кръг и че няма край. С второто вече бях с ясното съзнание какво ме чака, а сега пък съвсем съзнателно го исках и бях напълно подготвена. Естествено и аз се тръшкам понякога, че не мога и до тоалетната да отида, къпя се на спокойствие само през нощта. Майка ми е на една крачка от мен и по принцип мога да разчитам, но не искам (даже тя ми се сърди, че не я викам за помощ)... И с по-големите хлапета никой не ми е помагал, и с Дарина си се справяме сами. Не искам да изпускам и секунда.  От трите хлапета, тя е най-трудното, най-изискващото внимание, почти непрестанно мрънкоти и иска някой да се занимава с нея. Каката беше бебе-мечта, не плачеше за нищо, дори когато е гладна, не съм разбрала въобще дали е имала колики или пък дали нещо я е боляло, наистина не плачеше (даже ми подмятаха, че детето може да е глухонямо, защото звук не издаваше). Баткото пък беше с три основни позиции - ядене, оригване, преобуване - ако тези три неща бяха изпълнени си стоеше кротко, не плачеше, играеше си, не изискваше някой да се занимава лично с него.

Мами я да ви питам вашите бебчета как реагират , когато ги закачат или вземат  непознати.При нас забелязах, че си избира хората ,ако са широко усмихнати няма проблем , но ако не са нещо не ги отразява

Много зависи от настроението, в което е в момента. В повечето случаи обаче, ако ́и се усмихват и я закачат, и тя се усмихва. Понякога дори само на преминаващи покрай количката хора, които са ́и се усмихнали пътьом, раздава широки усмивки. Ако някой обаче изразява по-бурно емоции и я закача силно "чуруликайки" (да не кажа "кудкудякайки"), се случва да се стресне първоначално и ме гледа уплашено мен с поглед тип "тези какво искат от мен, о, ужас, спасявай ме, моля те".

За яденето - днес Дари ми направи странна истерия от едно пюре "Чист пащърнак". По принцип това е едно от любимите и пюрета и винаги го е хапвала с удоволствие. Както вече писах по-горе в темичката - с храненето не съм имала никакъв проблем през последните седмици. Днес обаче при всеки опит да ́и дам пюрето истерясваше - пищене, сълзи, давене, ужас. След няколко опита смених пюрето - дадох ́и плодово и си го изяде цялото, изпи си и млякото. Какво беше това, не знам. Опитах го пащърнака - съвсем ок си изглеждаше. Изхвърлих го обаче. Утре ще видя с друго зеленчуково как ще е.


Леле колко изписах  ooooh!

Последна редакция: чт, 26 авг 2010, 22:23 от Mamma

# 716
  • Мнения: 2 926
Ей ама като започнете с тия крайни изказвания....  ooooh! ooooh! ooooh!

Това е синът ми Божидар


Прилича ли ви на прехранено дете?

Храни се така:
1. Кърмене+ АМ - 200гр.
2.Зеленчуково пюре около 100гр. + 60гр. АМ
3.АМ - 230гр.
4.Пловодо пюре около 100гр.+ 60гр.АМ или млечна каша около 180-190 - редувам ги.
5.Кърмене + АМ - 200гр

И въпреки "ужасните" 200-230 АМ, които изпива, смятам, че е едно добре изглеждащо бебе.Не е дебел, не е прехранен, нито го насилвам да си изяде непременно млякото.Но и не съм чак толкова изперкала та да не му давам онова, което му се яде и от което има нужда, защото видиш ли 200 гр. били много.И кой реши, че е много? Моето бебе може да има нужда от литър мляко, а друго бебе да има нужда от 400гр., това е строго индивидуално.Тя и моята приятелка яде по 2 мазни баници за закуска и тежи 50 кг., но ако аз започна да ги ям, ще стана 100 за нула време.Така че общите знаменатели не са добра идея!
Аз за стотен път ще призова в тази тема да бъдем оставени да гледаме децата си кой както иска.
Който иска да държи бебето си на диета, който иска да му дава по 200гр мляко, а вие правете това,което намерите за добре.
Аз лично съм оставила Божидар да прави каквото си иска - спи когато си иска, яде когато си иска...друг е въпросът, че той сам реши да яде в 9,12,15,18,21, и сам реши, че от 9вечерта до 9 сутринта няма да се храни.

Да, водещите педиатри съветват точно това - да няма заместено млечно хранене до 1 година.Зеленчуци, плодове и тем подобни не могат да заместят млякото, освен кашата, която съдържа мляко.Аз смятам да ги послушам, а кой какво смята да прави с детето си не е моя работа и не ме интересува.

А млякото се прави винаги в точни пропорции - 30гр. вода и 1 мерителна лъжица сухо вещество.Иначе води или до обезводняване или до недохранванена бебето!

# 717
  • Мнения: 97
Нинка  Joy Joy Joy така ме разсмя с тези рошавите  Laughing  виж на такива не съм обърнала внимание как им реагирва  newsm78
лапирова добре си се завърнала
Цитат
Беше нормално според ситуацията ( бебе и мъж с патерици ).
ooooh! разбирам те  Peace аз вече два пъти се спънах в патериците на милото и едвам не паднах с малката единя път  ooooh! А вие и моренце сте изкара ли браво на теб , а сега  чакаме снимчици  Peace
Мамма  newsm12 знаеш ли , че и при нас го има този поглед първо ме поглежда как ще реагирам аз.Ако се усмихна и тя се усмихва, ако ли не стои сериозна и на маймуни да и се правят само ги гледа с един  поглед   
Цитат
"тези какво искат от мен, о, ужас, спасявай ме, моля те".
Laughing Mr. Green
Ние вече скубим здраво само да види коса,щипи и драска(все пропускам някое ъгълче), една от новите и игри е да хвърля играчка я от кошарата , я от количката или както я държим и си ги мятка и в момента в които се наведем умира от кеф на косите ни че се веят ooooh! Ооооо да и хапе здраво .Днес и дадох обелено парче домат и докато си изместя погледа половината  беше изчезнало #Crazy голямо ровене беше в устата и  ooooh!
Вече съм по спокойна щом и при други дечица е такова положението с пюретата  Rolling Eyes А да давате ли Вагинтол ? Аз нещо умишлено ги разредих и то доста с тези разходки по слънцето и тен си имаме вече дори. Wink
На нашия тати вчера му дадоха 20 д. болничен и споменаха , че евентуално може да го удължат с още толкова ,когато идем другия път.Ужас  Shocked много си го обичам не ме разбираите погрешно,нооооо и него да прескачам вкъщи  Rolling Eyes
За заспиването все още става на мама на гърдите действа безотказно , ще му мислят майка ми и милото когато им доиде реда.И в тази насока аз съм в голяма чуденка как ще процедирам с яденето на малката като започна училище  newsm78 , защото няма намерение да я отбивам и искам да си я кърмя още доста време Praynig Абе въобще нещо не мога да си вкарам мислите в ред  newsm78 все въпроси ли въпроси  Crazy
Карамелче   по спокоино бе защо приемаш така лично нещата.Много си е добре Божидарчо  Peace кои е казал , че е прехранен? Hug Тук всеки може да си каже мнението и както ти го каза при всяко дете е строго индевидуално и затова ще има и всякъкви  изказвания  нали ? Не се ядосвай  Praynig
Къде се изгуби Дари ?

# 718
  • Мнения: 131
Здравейте и от мен. Много се притеснявам, че бебетата ни започнаха да боледуват. Моите днес много са раздразнителни. Филип има някаква кашлица, като задавяне, няма температура, заспа в 7 часа. Христо следобед повърна млякото от 3 часа, за вечеря в 7 с триста зора хапна 100 грама и тях повърна, заспа в 8. Това не е било досега, да видим утре, дано да няма по-сериозни проблеми. Praynig Пожелания за оздравяване на всички бебенца. Praynig
Моите бебета са особени на моменти с чужди хора, хем около нас все е калабалък  Joy
И на мен лично ми става кеф, че си знаят майката и таткото. На мама умничките.
И аз се опитвам да давам по 210 мляко и след зеленчуковото мляко, но не искат. Най-им е добре със 180 и обедното пюре без мляко.
И моите на моменти загубват апетит, особено Христо. Филип виждайки лъжицата и пюрето започва да реве, ще кажете, че не съм го хранила 3 дена. Така беше от много малък със шишето, сега продължава. И двамата се хранят по едно и също време, еднакво количество, но вече са с 400гр. разлика. На Христо му се броят ребърцата, докато брат му е един такъв солиден като го хванеш. Въпреки, че Христо има по-голямо лице, нос и уста.
Искам да попитам момичетата следния въпрос. Една българка си идва в БГ и ме пита какво да ми донесе. Може ли да ме посъветвате за някакви лекарства (хомеопатични или други), които задължително трябва да ги имам в аптечката на разположение. Ще ви бъда много благодарна.

# 719
  • Мнения: 73
Здравейте! И аз се появих, пак след месец неизвинени отсъствия  Embarassed
Ще се върна назад да прочета изпуснатото. А сега ще дам отчет, че то моето на нищо не прилича  smile3538

Имаме само добри новини този път. Обривите се оказаха атопичен дерматит. Минахме на Фризопеп, ужасно гадно мляко. Ходихме при дерматолог и алерголог, но мазилата не само че не помогнаха, ами и влошиха обрива. И тогава ни помогна хомеопатията. Не знам дали тя помогна и за хидронефрозата, което беше и основната идея в началото, но наистина имаме подобрение и на този фронт. От 10мм бъбречното легенче е спаднало на 8мм, доцентката беше много доволна от нас, дано така да върви и занапред докато го израсте. Междувременно изкарахме едно разстройство от около 10 дена. Милото ходеше по 6-7 пъти на ден. Изчакахме със захранването най-вече заради дерматита. Вече повече от седмица сме захранени, но внимаваме да ядем само от препоръчаните ни храни (не се препоръчва морков, ябълка, круша и други вкусни неща).

Още не съм прочела вие докъде сте стигнали, но да ви се оплача, че моето мишле е станало много капризно, много трудно заспива и също вие и мучи преди да заспи. Като заспи, много лесно се буди и през деня не спи достатъчно. Постоянно трябва някой да го забавлява, иначе започва да скучае и да изразява недоволството си шумно.

Сега на дневен ред ни идва ваденето на паспорт, дано да мине бързо и без проблеми, че като знам какви опашки има... Казаха, че ще ни пуснат с предимство щом е за детето.

Желая на всички спокойна нощ и весели последни летни дни. Аз отивам да почета...  smile3547

 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт