По градинки и поляни пишкат юлски калпазани(тема 142)

  • 31 049
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 171
Ива, и аз щях да пиша същото като Шада - много от децата, включително и Илия, получиха големи отоци след последния пентаксим. При нас мина за около седмица, ако не и повече Thinking

# 61
  • Мнения: 4 371
Ива, вие не я ли сменихте тази педиатърка? Педиатър може да се сменя по всяко време се оказа(след като чаках няколко месеца да дойде юни да сменя моята Crazy)

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Сакси, не разбрах защо даваш температуропонижаващи на дете без температура? newsm78
Тези лекарства нямат профилактичен ефект,  това не е ли средство за бързо действие при температура? Rolling Eyes
Какъв е ефектът на Нурофен когато човек няма температура?

# 63
  • София
  • Мнения: 2 925
противовъзпалителен  Peace

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
противовъзпалителен  Peace

Т.е? Убива бактерии? Вирусите? (сериозно питам). Аз досега мислех, че облекчава само симптомите, т.е намалява болката и температурата.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 925
ами не обичам да казвам нещо ако не съм 100%  Rolling Eyes сигурна
Нурофена не само понижава Т, но и спомага за предотвратяване на възпалението , казвали са ми, че може превантивно да се даде 10мл за противовъзпалително действие  newsm78 Знам, че съставката е Ибопрофен, ама как действа  Thinking

П.п. Маги крещи с пълно гърло до мен, как успях да напиша 2 реда не знам  ooooh!  Twisted Evil

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
И Дени крещи Mr. Green Пее "Мила моя мамо" в метъл вариант  Joy

# 67
  • Мнения: 175
Добро утро!
Благодаря, Астарта, Дуци!  Hug
Вече избрахме друг педиатър-педиатъра на Ивончето. (Всъщност се оказа, че сме живяли с нея в един квартал в София, сега тя живее до родния ми град, на всичкото отгоре се намира там, където имаме вила  Laughing )
Най-скоро време ще я сменим, че ни предстояха ваксините.
Сега като ходихме ми направи впечатление как нервно отбеляза на мъжа ми, че ако и хванел ръцете, по-бързо щяла да може да погледне гърлото на Ели... вместо да покаже, тя недоволства.

# 68
  • Мнения: 312
Ние се завърнахме вече от морето.Последните 2 дни Симона също започна да вдига температура,повърна  веднъж докато се разхождахме вечерта в Слънчев бряг Sick,Така и не разбрах защо,нито гърлото и е зачервено,гърдичките и са чисти.Най вероятно бе слънчасала,защото по никакъв начин не можех да я изкарам от водата,винаги излизахме с рев.....
Също така и излезнаха доста ситни пъпчици,които си мислех,че са от изпотяването.Взеха вече да изчезват.
Времето беше страхотно,но определено на Влас няма да отидем повече.То едни нанагорнища,нанадолнища,ужас #Cussing out
 
Вчера и Симона ми пя песничка-Мамо ма...... Joy

Последна редакция: сб, 14 авг 2010, 18:24 от *angel08*

# 69
  • Мнения: 479
Привет  Simple Smile

Катето много се зарадва, като ме видя. Баба й много я е калила, да я похваля. Хваща маркуча и сама се полива със студена вода  Crazy Ходи само по гащи, даже и тях не ги иска. Иначе морската вода вече е толкова топла, че няма как да й посинее устата от висене във водата 

Почнала е още повече да бърбори. Като й давам зор, ми отговаря "чакай малко"  Laughing

Това за смяната на педиатъра не го знаех.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 946
Яна засега е добре. Вчера наобед за последно съм давала температуропонижаващи. Спрях ги, защото наистина няма смисъл, а и не е редно двам успоредно и хомеопатия. Ще си пием хомеопатичните още 2 дни и това е. Ами диагнозата точно нямаше. Каза гърдите са чисти, гърлото е трагично, ще изпиша антибиотик и след думата антибиотик явно съм я погледанала по-възмутено и стана малко дръпната. А пък моята лична ми изписа лекарствата по тел като й разказах всичко, но от разстояние диагноза не е давала. Пък и точно като й се обадих ми каза, че в момента не може да говори, но аз й викам "моля ви, спешно е", все пак яна беше с 39 и тя ме изслуша и набързо това ми каза и каза, разбира се, пак да й звъня, но не се наложи.
днес яна има някакъв лек обрив по бузките и челото. никъде другаде по тялото няма, така че си мисля, че едва ли е розеола. нещо като ангина ще да е било. а обрива може и от жегите да е - тука не се диша.

иве, дано мине по-бързо тази реакция от пентаксима. компресите трябва да помогнат.


пс. все се каня да ви питам нещо. яна често спи легнала по гръб, с крака свити в колената. нещо такова

все си мисля, че това не е много удобна поза за спане. краката почиват ли си? като я видя, й спускам крачето/тата (понякога и двете, понякога само едното вдига), но след малко пак си застава така. даже одеве ходих да я видя заспала ли е като я сложих и пак в тая поза  ooooh! спуснах й крака, тя го вдигна, пак го спуснах, тя ме погледна сънено, вдигна го и затвори очички, оставих я да спи, за да не я събудя.
тревожа се от тази поза за сън. леглото й е 140 на 70 тук, в сф също. навсякъде спи така, дори ако я сложа на спалнята т.е. не го прави, защото й е тясно.
реших, че може да е заради чувала (въпреки че е достатъчно дълъг), но и като не е с чувал спи така. а и откакто е топло, вече доста време не спи с чувал.

Последна редакция: ср, 11 авг 2010, 14:34 от saxophone

# 71
  • София
  • Мнения: 2 925
Еми, Сакси на мен не ми изглежда правилна поза, не се оросяват краката добре така  Rolling Eyesпоне да вдигне и подбедриците на нещо. Ама щом му е удобно на детето  newsm78 Аз спя по корем, за доста хора е абсурдна поза за заспиване  Rolling Eyes

# 72
  • София
  • Мнения: 1 946
по корем ми е любима поза. даже напоследък нещото взе да протестира, че спя по корем, но ми е трудно да се откажа като знам за колко дълго ще е... като кърмех пак не можех да спя по корем...  Tired
яна преди спеше много по корем, а как го измисли това не знам.. но и аз си мисля, че не е добре за краката - изобщо не си почиват.  Thinking

# 73
  • Мнения: 4 371
Аз като заспя така ми изртъпват краката.
Сакси, как може да кажеш на бебето нещото Crossing Arms Ще му кажа като почне да разбира повече Mr. Green

Ангел 08, много е сладка Симона Grinning

# 74
  • София
  • Мнения: 1 946
Сакси, как може да кажеш на бебето нещото Crossing Arms Ще му кажа като почне да разбира повече Mr. Green
  hahaha  ми като не го знам бебок ли е или бебочка  Blush


Някой кани ли се да ходи скоро сам на море? Ние миналата година ходихме сами и ни беше скучно, а тази нещо се разминахме с няколкото познати - кой бременен накрая, кой вече ходил, кой няма да ходи изобщо, кой се разбрал с приятели и т.н. и сега разпитвам с надежда.

Общи условия

Активация на акаунт