Не дали,а трудно ли отказахте цигарите при бременност?

  • 20 620
  • 217
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 521
Отказах цигарите, но дори като видях двете чертички си позволих някоя и друга половинка цигара до към третия месец, а после просто си казах, че не мога да си позволя тази безотговорност и престанах съвсем и така до ден днешен. Добре, че беше детето ми да ме отърве от този гаден навик  Peace

# 16
  • Мнения: 914
Първия път реших да ги спра доста по-рано от забременяването-около две години.Пушех по кутия на ден и най-трудното беше всъщност какво да правя с ръцете се.Втория път ги бях започнала отново със цялата  смелост на лесното отказване.Отказах ги около пет месеца преди втората бременност.Според мен трябва да се спират от веднъж,защото всякакви намаляния на бройката са самозалъгване.

# 17
  • Мнения: 945
Просто спря да ми се пуши когато забременях - и при двете ми бременности  Naughty, не съм се мъчила, не съм била нервна, стана си някак естествено.
За съжаление след като спрях да кърмя, отново пропуших Sick. Но сега съм се ограничила - по 5 цигари на ден, успявам засега Mr. Green

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Когато разбрах,че съм бременна спря да ми се пуши.
Мъжа ми не ги е спирал преди, а след появата на бебето /последното/.

# 19
  • Мнения: 1 310
Спрях ги, когато решихме да имаме дете и се заехме с изпълнението на решението.  Wink
Не ми беше трудно, защото имах далеч по-важна цел.  Heart Eyes
Лошото е, че две години след раждането, отново ги палнах гадините и сега всеки опит да ги оставя ми е все по-труден.  Sad

Последна редакция: пн, 09 авг 2010, 22:47 от Pipi_Dalgoto_Chorapche

# 20
  • Мнения: 4 187
Отказах цигарите през бременността ( първата), съпругът ми не пуши ! Ние сме семейство непушачи, много съм доволна от този факт !

# 21
  • Мнения: 134
Отказах ги разбира се и аз пушех много,но като забременях ги спрях,не е трудно естествено и ти ще ги откажеш,не може да рискуваш цял един живот заради некви фасове....

# 22
  • Мнения: 1 567
Здравейте майчета,
Темата е за тези, които са били страстни пушачки, преди бременността. Laughing
.......
Та на вас трудно ли ви беше отказването на цигарите,липсваше ли ви навикът, измъчваше ли ви никотинов глад или всичко се оказа по-лесно,отколкото сте си го представяли? Peace
А кога отказахте цигарите-когато запознахте бебеправенето,много преди това или когато се установи бременност? Simple Smile

Преди първата бременност, не бях страстна пушачка. Пушех рядко. Но щом се потвърди бременност, спрях от раз.
Да, преди за забраменея втори път, бях страстна пушачка.  Embarassed Две кутии на ден  Mr. Green Embarassed
Що видях двете чертички, цигарата вече не съществуваше за мен.  Peace
Не, не ме е излъчвал никотинов глад. Измъчваше ме глад, ама нормален.  Whistling Whistling Whistling Whistling
Пропуших пак, чак, когато малката стана на почти годинка.
После пак ги спрях, окончателно, когато ми поставиха диагнозата...

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Много лесно ги спрях щом разбрах че съм бременна.Сега обаче пак пуша.Мъжа ми не ги е спирал изобщо.

# 24
  • Мнения: 9 483
Нямам проблем с това-казвам и го правя Peace
Първия път ги спрях 6мес преди да забременея; втория-когато разбрах.
Обаче като приключа с кърменето-ще пууууушаааа Mr. Green

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
1-я път отказах цигарите без проблем, когато разбрах, че съм бременна. Съпруга ми не ги отказа.
2-я път ги отказах преди да забременея (6м.) Съпруга ми пак не ги спря Mr. Green

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327

Обаче като приключа с кърменето-ще пууууушаааа Mr. Green


Като те чета и ми се допушва  Mr. Green

Отказвам цигарите съвсем лесно, когато разбера, че съм бременна. Още повече, ако ми става лошо от тях, както се получи последния път.
Надявам се никога повече да не ги пропушвам  Praynig

# 27
  • Мнения: 4 965
Бях намалила драстично цигарите още в момента, когато решихме да работим по въпроса с бременеенето - дръпвах максимум 1-2 в голяма компания. Когато забременях, в началото ми се гадеше от всичко и особено от цигарен дим и не можех да понасям цигари. Започнах пак да пуша чак около 1-та годинка на децата ми.
Сега пуша доста - по 1 кутия на ден, но правя опити да ги намаля. Последните дни бяхме по разни купони, рождени дни, сватби и гостувания, та изпуших 10-тина кутии за няма и седмица. Не ми се пуши и ще се възползвам от момента, защото бебеправим и не ми се иска да се налага да ги отказвам ударно след положителния тест, когато стане.
Мъжът ми не пуши и не може да понася цигарен дим /максимум 3-4 пъти в годината по някакъв повод и с повечко алкохол да изпуши по 1 пура/.

# 28
  • Мнения: 9 483
ooooh! Толкова ми се допушва на моменти, че чак сънувам че пуша  Crazy
Може 1 кутия  да изпуша и това да е, ама ЩЕ Mr. Green

# 29
  • Мнения: 610
Веднага след като видях 2те чертички  EFP спрях да пуша на мига.Така беше и с 2те бременностти.Как става и аз до днес не си го обеснявам,след като си пушех по 1кутия на ден.

Общи условия

Активация на акаунт