Тъжна случка в инфекциозна...

  • 14 421
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 814
Добре де, при повръщане и разстройство, педиатрите слагат ли на място някаква инжекции, за спиране на повръщащнето или директно пращат в инфекциозна? Мен това ме интересува. Едва ли, всяко дете, което влиза там, е обезводнено. Ако не е обезводнено, а е само с летен вирус, пак ли го лекуват със системи?

Разбира се, че не всяко дете се праща там, но при продължило 48 часа повръщане, съчетано с диария и висока Т....

# 91
  • София
  • Мнения: 38 985
Добре де, при повръщане и разстройство, педиатрите слагат ли на място някаква инжекции, за спиране на повръщащнето или директно пращат в инфекциозна? Мен това ме интересува. Едва ли, всяко дете, което влиза там, е обезводнено. Ако не е обезводнено, а е само с летен вирус, пак ли го лекуват със системи?

Не, не слагат никакви инжекции.
Моята ми предписваше да давам да детето много вода.
И Ентерол, Хидрасек и Смекта. Наизуст си ги знам.
Мисля че всяко дете, което е стигнало до болница е в някаква степен обезводнено.
Както казах, въпрос на часове е да изпуснеш детето в такава ситуация и да се обезводни.
Пък и как да му дадеш вода, като я повръща?

# 92
  • Мнения: 17 414
Слагат, Деган. Не винаги обаче.

# 93
  • Мнения: 7 837

Моята ми предписваше да давам да детето много вода.

Дано не съветват точно така.
"Дозата" е по 1 чаена лъжичка на 15-20 мин., именно за да не я избълва, защото дразни.


Не знам, дали мускулните инжекции са всъщност деган. Но, ако могат да предотвратят случаи на хоспитализиране, не виждам, защо да не се слагат. Със сигурност ще са по-евтини от един болничен престой. За нервите, да не говорим.

# 94
  • София
  • Мнения: 403
Преди два месеца синът ми лежа в Токуда в детското отделение. Условията са чудесни, персоналът беше много внимателен. Имаше опция да платя за преспиване, но не се наложи. Разрешават на 1 родител да стои при детето през целия ден. Вечер при най-малкия проблем идваха да го наглеждат. По всяко време можеше да звъннем в отделението и да питаме как е.

А от инфекциозна болница и аз имам много лоши впечатления. На 02.01, точно по новогодишните празници, племенничката ми се обрина. С просто око се видя, че е шарка. Личната лекарка съответно беше на почивка някъде по провинцията. Отидохме в Пирогов, където казаха, че със сигурност е шарка, но нямат специалист да каже каква  #Crazy и ни изпратиха в инфекциозна болница. Там ни вкараха в една катакомба, детето направо се стресна и ревнаха къде ни е направлението. Как да е, прегледаха детето на две на три, държаха се много грубо, в крайна сметка решиха че не е шарка и казаха хайде сега дайте 30 лв. за прегледа. Е тук вече нервите не ми издържаха и ги почнах. Накрая "обривчето" се оказа варицела.

# 95
  • София
  • Мнения: 2 623

Моята ми предписваше да давам да детето много вода.

Дано не съветват точно така.
"Дозата" е по 1 чаена лъжичка на 15-20 мин., именно за да не я избълва, защото дразни.


Не знам, дали мускулните инжекции са всъщност деган. Но, ако могат да предотвратят случаи на хоспитализиране, не виждам, защо да не се слагат. Със сигурност ще са по-евтини от един болничен престой. За нервите, да не говорим.


Кейс, не знам дали са ти казвали, но Деган-а е нож с две остриета и е опасно лекарство.
Не знам защо - лекар ме е предупредил само в много крайни ситуации да си позволя да го дам.
А и в болницата, задължително на детето се вливат поне 2 банки глюкоза мисля, че беше.
На втората банка направо се съживи, все едно нищо не е било, а до тогава беше направо .... не искам да се сещам.
Определено бях щастлива след изтичането на банките - това в къщи нямаше как да го направя  Sad

Това е ужасно. Как може да изоставиш детето си само в болницата тея жени нямат ли сърца не им ли е жал за собствените им деца

Преди 2-3 страници писах - ако в къщи я чакат още 3-4 гладни деца ???
Детето оставено в болницата е на топло, сухо и някой се грижи за него.
За останалите кой да се погрижи ???
Нали не си мислите, че техните семейства са като нашите ???

По време на нашия престой имах щастието да има свободно легло
/по-скоро медицинска кушетка/ в един от боксовете, та имах легло,
но не винаги е така.
На едно легло няма ка кда се случи, защото детските легла бяха
метър на 50 см.

Последна редакция: пн, 09 авг 2010, 19:05 от jullianna

# 96
  • София
  • Мнения: 38 985
И аз така - без болницата нямаше да се оправим.
А за педиарърката ми не ми се говори - и на двата пъти /за един месец/ ми говореше някакви глупости, че всичко щяло да се оправи, само диета и водичка. Аз затова я смених де.

# 97
  • Мнения: 7 837

Кейс, не знам дали са ти казвали, но Деган-а е нож с две остриета и е опасно лекарство.
Не знам защо - лекар ме е предупредил само в много крайни ситуации да си позволя да го дам.

Аз не бих си позволила да дам нищо, различно от температуропонижаващо като самолечение. Говорим за даване под лекарски контрол.

Както и да е. Стана ми ясно.

# 98
  • София
  • Мнения: 424
Престоят ми в инфекциознота преди години е един от най- големите ми кошмари. В цялото отделение само моето дете беше българче. За това и ни бяха сложили в отделна стая, която беше отделена със стъклен прозорец към съседната. Там бяха настанение две циганки с децата. едната се грижеше много добри за своето детенце, на другата беше мръсна и по цял ден спеше , а детенцето и беша най много на 2 месеца. Най- ужасното беше че тоалетните бяха надписани за хепатит, салмонела /с каквото бяхме и ние/, но цеганета без родители влизаха където им падне, а хигиената беше под всякаква критика .
Само се молех да излезем без да забършем още някоя болест.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 623
Точно по тази причина на втория ден, когато стана ясно,
че детето ми трябва да приема само някакъв сироп, се
подписах, че на моя отговорност напускаме болницата  Naughty
Нямаше нужда да седим в тази мизерия, след като даването
на сироп, можех да го правя и в къщи.
Ужасното е, че в болниците трябва да е по-чисто и дезинфекцирано
от собствените ни къщи, но уви.
Надявам се, един ден това да се промени и всички болници
да изглеждат като Токуда  Thinking

# 100
  • София
  • Мнения: 424
jullianna , така е най добре е вкъщи , но ние с ужасната салмонела не ни пуснаха 14 дни.

# 101
  • Мнения: 12 687
Добре де, при повръщане и разстройство, педиатрите слагат ли на място някаква инжекции, за спиране на повръщащнето или директно пращат в инфекциозна? Мен това ме интересува. Едва ли, всяко дете, което влиза там, е обезводнено. Ако не е обезводнено, а е само с летен вирус, пак ли го лекуват със системи?

Да, Кейси, лечението не се е променило особено за последните 50 години. Аз още не мога да разберат как приемат всякакви деца, без да ги изследват дори. Затова съм правила какво ли не, за да избегна. Но съм имала и много добри педиатри.

# 102
  • София
  • Мнения: 2 623
Добре де, при повръщане и разстройство, педиатрите слагат ли на място някаква инжекции, за спиране на повръщащнето или директно пращат в инфекциозна? Мен това ме интересува. Едва ли, всяко дете, което влиза там, е обезводнено. Ако не е обезводнено, а е само с летен вирус, пак ли го лекуват със системи?

Да, Кейси, лечението не се е променило особено за последните 50 години. Аз още не мога да разберат как приемат всякакви деца, без да ги изследват дори. Затова съм правила какво ли не, за да избегна. Но съм имала и много добри педиатри.

На нас педиатърката ни изписа необходимите лекарства.
На втория ден вместо да се подобри, състоянието се влоши.
В един момент детето се отпусна, унасяше се, всичко повръщаше,
та дори и лъжица с вода. След като се чухме по телефона и й казах
за състоянието, каза веднага да го заведа в болницата.
Не ни е изпратила там само заради едното разстройство.
Явно обаче не всички педиатри са такива ... знам ли  Thinking

# 103
  • Мнения: 3 181
Не всички педиатри са такива, аз от нашият съм много доволна, то и затова при него винаги е лудница с час без час........д-р Субев, за протокола.
Баща ми скоро лежа в болница, каза ли са му, че скоро ще има такса пижама........... Rolling Eyesтова не е шега.

# 104
  • София
  • Мнения: 2 958
Легло за придружител почти никъде не се предлага. Миналата година, когато лежах с дъщеря ми в Пирогов, аз имах само един стол, на който прекарах 10 дни. Имаше момент, в който имаше и свободно легло в стаята, но аз така или иначе трябваше да съм залепена до детето, та не се възползвах от него. Обаче е ужасно да спиш на стол с подпряна глава на леглото. Сутрин краката ми бяха толкова отекли, че и джапанките трудно си обувах.

Общи условия

Активация на акаунт