До всички бъдещи майчета!!!Не ползвайте услугите на този доктор!

  • 4 986
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 752
Хера, айде преди да кориш, се научи да четеш! Моят постинг като най-агресивен не е обърнат към ВСИЧКИ лекари, нито слага всички под един знаменател. Ей зарад' такива като теб, които преиначават думите на другите, се водят безсмислени спорове и се хаби излишна енергия и време Naughty
Ненавиждам когато мъжете ни наричат патки, но още по-мразя, когато жени им дават повод за това!

# 16
  • Мнения: 639
Emym това ,че имаш вътрешни разкъсвания зависи единствено от твоето влагалище и от преминаващото през него бебе ! За външните разкъсвания - тъканите ти, това дали са здрави или не, дали си напъвала и дишала както трябва и разбира се размера на бебето оказват влияние !
Нани, желанието да си защитиш колегите е разбираемо, но какво искаш да кажеш, че разкъсванията не зависят по никакъв начин от това как е водено раждането ли????? И че големите разкъсвания не са главно и най-често грешка на доктора?????


Естествено е като имаш инфекция на влагалището да се опорочи и шева на перинеума (независимо дали става дума за спонтанно разкъсвани или за епизиотомия) и да се отвори.
А не е ли естествено като имаш инфекция на влагалището някой да забележи? Не е ли също естествено при големи разкъсвания да се направи профилактика с антибиотик, както и по-често да се правят локални промивки (или както там се казва)?????


Много е лесно  така да се говори... Всеки пациент си заслужава доктора !
Наистина е лесно така да се говори... То теорията е хубаво нещо, ама ти съвсем ни взе за мезе.......
Изобщо какво влагаш като смисъл в "големи разкъсвания"? И Не, не зависят от доктора разкъсванията по шийката и влагалището, нито от акушерката , нито от спешния екип или предварително ангажирания доктор ! Независимо от това как е водено раждането ако раждащата не съдейства, не изпълнява командите и напътствията на екипа резултата ще е разкъсвания! Обикновенно жената която има течение го забелязва и сигнализира да се изследва - насила хубост  Naughty.
Локално антибиотик не се прилага! Профилактика се прави при вътрематочна намеса, при хронично възпалено влагалище "антибиотик профилактично" не би свършил работа. А да се гаври някой с теб е доста сериозно !
 Хера благодаря за подкрепата, ама недей че теба вместо мене ще изядат, то мене така и така са ме почнали, нека поне им е кеф...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 752
Умрем нЕкой да се прави на набедена жертва, особено пък жена. Ама че гадост - човек не може да сподели негативно мнение, без да е обвинен в злоба от причинителите на негативизма. И то в любимия ни форум, създаден да ни е отдушник и помощник Sad

# 18
  • Мнения: 2 452
Локално антибиотик не се прилага! Профилактика се прави при вътрематочна намеса, при хронично възпалено влагалище "антибиотик профилактично" не би свършил работа. А да се гаври някой с теб е доста сериозно !
 Хера благодаря за подкрепата, ама недей че теба вместо мене ще изядат, то мене така и така са ме почнали, нека поне им е кеф...

Антибиотик СЕ прави профилактично. Поне в Канада се прави изследване за наличие на бета-хемолитичен стрептокок и при наличието на такъв във влагалището се назначава лечение. АКО това изследване не е направено по ред причини, напр. при мен - защото родих в 35 г.с. се прави пеницилинов антибиотик ПРОФИЛАКТИЧНО по време на раждането, а след това и на новороденото бебе.

# 19
  • Мнения: 3 506
Нани, това, което казваш за антибиотика, е просто абсурдно. В Бг антибиотик се изписва за щяло и нещяло, тъй че не ми казвай, че не се изписва, когато наистина би бил полезен за предотвратяване на инфекция.
Какво разбирам под големи разкъсвания няма да обяснявам тук, оставям на теб да прецениш, нали си била и от двете страни.
Лесно е да се правиш на обидена, но аз се обиждам не по-малко, когато някой седне да ми говори с такъв менторски тон. Съдействието е двустранен процес обикновено и в голяма степен готовността (психическа и физическа) на родилката за съдействие зависи от доктора и акушерката. От тях зависят и други неща - например ускоряването на раждането по един или друг начин, масаж на перинеума, епизиотомия и прочее, които пряко влияят върху степента на разкъсванията. Смешно е аз да го казвам, но просто ти представяш нещата ужасно едностранчиво, а това е несправедливо.
Освен това нищо не казваш за случая, при който родилката с всички сили съдейства на докторите, тогава какво - пак ли нищо не зависи от тях?????
Що се отнася до течението - много от твоите колеги го приемат за нормално (еле през бремеността), не си правят труда да пускат изследвания и в девети месец изписват профилактично нещо в стил полижинакс и дотам (някои и това не правят). Наистина, насила хубост не става.
А ако си мислиш, че ми е много кеф да си спомням как се отнесоха с мен по време на първото ми раждане, пишейки за тези неща, жестоко се лъжеш.
Накрая да вметна - не съм раждала в МД, причината да пиша тук е, че ме засегна твърдението ти, че всичко зависи от родилката, пък нищо от докторите. Нищо лично.

# 20
  • Мнения: 639
[

Антибиотик СЕ прави профилактично.

[/quote
 
Нани, това, което казваш за антибиотика, е просто абсурдно. В Бг антибиотик се изписва за щяло и нещяло, тъй че не ми казвай, че не се изписва, когато наистина би бил полезен за предотвратяване на инфекция.
.........
Лесно е да се правиш на обидена, но аз се обиждам не по-малко, когато някой седне да ми говори с такъв менторски тон. Съдействието е двустранен процес обикновено и в голяма степен готовността (психическа и физическа) на родилката за съдействие зависи от доктора и акушерката. От тях зависят и други неща - например ускоряването на раждането по един или друг начин, масаж на перинеума, епизиотомия и прочее, които пряко влияят върху степента на разкъсванията. Смешно е аз да го казвам, но просто ти представяш нещата ужасно едностранчиво, а това е несправедливо. ...
Освен това нищо не казваш за случая, при който родилката с всички сили съдейства на докторите, тогава какво - пак ли нищо не зависи от тях?????
Що се отнася до течението - много от твоите колеги го приемат за нормално (еле през бремеността), не си правят труда да пускат изследвания ............
......... всичко зависи от родилката, пък нищо от докторите.
Да, но промивка на влагалището профилактично с антибиотик против евентуално отваряне на раната - не.
 Бъркаш нещата - нито в БГ , нито където и дае си изписва антибиотик за профилактика срещу евентуално отваряне от възпаленото влагалище - в Копенхаген дори и да се случи нито на бебето нито на майката се дава антибиотик, защото били "привикнали" към бактериите от влагалището и можели да се справят сами. ( не говоря наизуст , тази година бях там и подробно се запознах) Антибиотик профилактично се прилага при вътрематочни намеси, големи хематоми, вродена инфекция на бебето, инфектирани води, операция и т. н.
Изобщо не съм обидена, просто не е честно  винаги да се нахвърлят върху персонала, особенно пък ако той е помогнал когато сте били в нужда  (сетони).
За да бъде готова жената за раждане трябва да е преминала през подготовка за раждането, за това какво и предстои , какъв е смисъла на това или онова което й правят и защо.. Раждащите идват като " на война" и най-големият им враг е персонала, затова и не се получава добра комуникация между тях. После кой разбрал, кой не всеки си има собствена версия за нещата, често пъти далеч надхвърляща в отрицателен смисъл реалността и така едно стандартно поставяне на два конеца на шийката с цел профилактика на преканцерозите по-късно придобива размерите на чудовищно шиене. Фактът, че няма кой да стои до жената и да и гали косата се осъзнава като "гавра" , стандартна епизиотомия с три външни копринени конеца става" ужасяващи 43 шева", прилагането на локално лидокаин не лишава жената от 100 % чувствителност и версията е " шиха ме без никаква упойка" - ако това беше така жената щеше да изпадне в шок - за сравнение има места в ЕС където се използват аграфи - метални скоби, поставя ги акушерката  и ги маха на 5 ден.
 Какво значи с всички сили? Ако тя е адекватна и съдейства правилно, заедно с усилията на персонала това което може да опорочи нещата са конституционални особенности на тъканите и бебето и състоянието на тъканите. Чети по внимателно - вътрешните разкъсвания се получават в периода на разширение ( по шийка от главата на бебето) и при спускането на плода във таза и съотв. влагалището. В периода на изгонване на плода се пази перинеума - т.е. вече иде реч за външните разкъсвания или епизиотомията. Е за тях само доктора не може да отговаря, от там минава цяло дете все пак !
Фактът, че една жена е решила да се довери на даден лекар значи, че тя разчита на него като специалист, преценила е , че знае и може достатъчно. После обаче е недоволна, не се справил, не дошъл и т.н. Но преценката за да бъде ТОЗИ твоят лекар е твоя.
По време на бременност има нормално увеличена влагалищна секреция - това е различно от бактериалния колпит, трябва секрет да се вземе , да се изследва - на микроскоп и посявка и тогава можеш да кажеш - да има инфекция или не , няма, това е нормално.
 И накрая - нищо лично, но никаде не съм твърдяла, че всичко зависи от родилката и нищо от докторите. Най-добрите резултати се получават при най-добрите съвместни усилия. Това е все едно да твърдиш, че детето ти не е научило английски език щото преподавателя не го е научил. Без да седне и само да положи усилия и най-добрия учител няма да успее да го научи.
Темата стана много офф - всъщност ставаше дума за това, че д-р Дуковски не дошъл на раждането въпреки уговорката, пък аз знам как със сигурност ще ти дойде на раждането, има тук мами раждали при него и то много доволни, нека те да споделят как става номера..

# 21
  • Мнения: 3 506
Аз също не съм говорила за промивка на влагалището с антибиотик. Под локална промивка имах предвид тъй наречения "тоалет", който е редно при по-тежките случаи да се прави по-често, а не веднъж на ден и то ако дежурната е съвестна. При него (могат да) се ползват локално И антибиотични спрейове от рода на Бивацина.
Ако ще правим сравнения с Копенхаген или където и да е в чужбина, нека не взимаме най-лошото за пример... Що не вземем  за пример, че там докато шият жената, бебето и е на гърдите, тъй че няма много-много време да се чуди напълно ли е обезболена или частично, но това наистина май е въпрос на политика и не зависи от персонала, тъй че просто го казвам между другото.
Интересно също как идват раждащите като на война? Само като си представя в какво състояние е раждащата най-често... Може някои по-подготвени родилки да идват като на война и да си позволяват да изискват от персонала обяснения и отношение, ама надали точно те са тези с проблемите после.......От майките, с които сме си говорили за раждане, няма нито една, която да е описала трите си шева като 43, честно. Като гледам и тук във форума "ужасяващите" истории са доста малко на брой на фона на общия брой потребители........Бих се позамислила малко по въпроса.
С всички сили значи с всички сили. Само че ако доктора примерно е решил, че трябва да роди точно днес или точно за половин час и я е наблъскал с окситоцин, дали ще и е лесно и колко ли ще са и разтегливи тъканите..... Не отричам, че всичко зависи от двете страни и от ред други (външни) фактори, но предвид факта, че състоянието на майката, нейното спокойствие, нейните физически сили, концентрация и т.н. на свой ред зависят от отношението на персонала, мисля, че действията (респективно бездействието) на докторите и акушерките е по-важно.
Наистина доста офф стана темата, но натам тръгна разговора......

# 22
  • Мнения: 3 926
Аз раждах при д-р Дуковски и според мен няма по-добър от него. Това е прекрасен професионалист. А ми го препоръча една от моите приятелки, която роди при него. Той я изражда докато беше в отпуска и ходи лично да й сваля конците..., а при мен беше пет дни подред, всеки божи ден по два пъти. Да, аз бях с уговорка, но една от нашите мами я бяха оставили 48 часа с изтекли води и ако не е бил Дуковски не се знае какво е щяло да стане с момичето. А тя не му е дала нито лев. И нея е ходил да си я гледа и не я е оставил и за минута.
Не знам какво точно е провокирало тази тема, на мен лично не ми стана ясно от какво сте недоволни?

# 23
  • Мнения: 4 181
нани, имам един въпрос към теб и  да не си помислиш, че се заяждам питам съвсем искрено. Живот и здраве ми предстои раждане, би ли ми обяснила какво значи , че трябва да дойдем в болницата подготвени, кой трябва да ни подготви, как и кога? на мен до този момент никой не ми е обяснил нищо относно раждането Rolling Eyes

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Малко оff  - nani, процентите за преждевременните раждания не са ти много точни или може би аз съм прецедент, защото моето преждевременно раждане не се дължи нито на аномалии, нито на инфекция. Thinking

# 25
  • Мнения: 3 506
Не знам какво точно е провокирало тази тема, на мен лично не ми стана ясно от какво сте недоволни?

Ми то го пише на български, ама айде, така и така следя темата, ще ти го цитирам за по-лесно:

"Този човек трябваше да ме изражда, а той дори не присъства на раждането ми."

По-ясно от това надали може да се каже...

# 26
  • Мнения: 639
нани, имам един въпрос към теб и  да не си помислиш, че се заяждам питам съвсем искрено. Живот и здраве ми предстои раждане, би ли ми обяснила какво значи , че трябва да дойдем в болницата подготвени, кой трябва да ни подготви, как и кога? на мен до този момент никой не ми е обяснил нищо относно раждането Rolling Eyes
Нарича се предродилна подготовка, в много страни стойността и се заплаща от здравно осигурителния фонд, можеш да избираш къде  и какви курсове ще посещаваш. Подготовката е редно да се прави от хора запознати със същността на нещата, професионалисти.  Подготовката се състои в това да се обясни всичко , което би могло да ви се случи по време на раждането, как нормално протича то, защо сега ви се прави това, ане това, кое как и кога може да се направи по време на раждане и т.н. и т.н.
 Жените пристигат в родилния дом наплашени ужасно много от разказите на "препатили" и "пострадали" от "гаврата  на спешния екип".
Малко оff  - nani, процентите за преждевременните раждания не са ти много точни или може би аз съм прецедент, защото моето преждевременно раждане не се дължи нито на аномалии, нито на инфекция. Thinking
Добре знаеш, че статистиката не е точна наука. Огромна част от преждевр. раждания се дължат на посочените причини. Когато ти роди твоето дете прематурно даваха ли му антибиотик?

# 27
  • Мнения: 3 926
Ми то го пише на български, ама айде, така и така следя темата, ще ти го цитирам за по-лесно:

"Този човек трябваше да ме изражда, а той дори не присъства на раждането ми."

По-ясно от това надали може да се каже...
Точно това не ми стана ясно. Поради какви причини е трябвало да я изражда, как са се разбрали и защо ли не е дошъл? Защото заради моето раждане човекът си отложи пътуване. Притесняваше се да не тръгнат по-рано нещата и да се наложи спешно секцио. И това беза да съм му давала някакви пари, защото по принцип ако ще му плащаш е след свършена работа. Та така и не можах да разбера защо точно да е меркантилен newsm78 Но както и да е... Въпросът ми не беше към теб, а към момичето, пуснало темата.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Добре знаеш, че статистиката не е точна наука. Огромна част от преждевр. раждания се дължат на посочените причини. Когато ти роди твоето дете прематурно даваха ли му антибиотик?
Цитат

Естествено, че му даваха антибиотик, но преди това му взеха кръв и секрети за изследвания и по-късно се установи, че няма инфекция.

# 29
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
нани, имам един въпрос към теб и  да не си помислиш, че се заяждам питам съвсем искрено. Живот и здраве ми предстои раждане, би ли ми обяснила какво значи , че трябва да дойдем в болницата подготвени, кой трябва да ни подготви, как и кога? на мен до този момент никой не ми е обяснил нищо относно раждането Rolling Eyes
Отговорът на твоя въпрос е много кратък  - казва се "Училище за бъдещи майки". Пусни си търсачка из интернет и ще видиш колко има, с какви програми са и как могат да те подготвят за по-леко раждане и за добро отглеждане на детето. Аз лично за себе си избрах "МА-МА" и съм безкрайно доволна. Hug.Успех и леко раждане и здраво и хубаво бебче Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт