Копирате ли?

  • 3 744
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 457
Копирам само от Гугъла,иначе не.

Аз дори и от там не копирам Laughing просто не знам как

# 16
  • Мнения: 431
Копирам. С нищо не съм уникална. От дрехи и мода не разбирам.

# 17
  • Мнения: 21 586
Ако нещо ми хареса - да, няма проблем да го  използвам, цитиране се казва, освен това гледам да го споделя и с други хора. Виж за щуротиите не ми се налага да копирам - там ми идват отвътре Laughing
 По отношение на дрехи обаче, уникалният стил и вкус при тях е вроден, за съжаление не го притежавам.

# 18
  • Мнения: 201
Не става дума за копиране и имитиране, а за взаимно обогатяване, всеки си има силните страни, защо да не почерпим идеи едни от други? Раздавам си рецептите на който иска,  ако някой ми е харесал новото палто, с удоволствие му казвам откъде съм го взела, не се изживявам като уникална и неповторима. Но аз самата не си падам по дословното пресъздаване, на това което ми е харесало в друг, не му ли сложа от моята мерудийка, си остава чуждо.  

# 19
  • Мнения: 52
Такаа, да внеса малко разяснения.

Нямах предвид това, което е написала Милинка. Това са световни дизайнери, би било копиране ако ти самият си дизайнер и крадеш идеи от тях. Естествено, че като консуматор ще потребяваш, те нали и затова ги създават тези колекции(ако можеш да си позволиш Версаче естествено:)).

Става въпрос за нещо далеч по-битово. Да речем ваша позната, приятелка, роднина, съседка, колежка и т.н. има много оригинален вкус, стил на обличане, домът й е страшно добре обзаведен, разбира от качествена музика, книги и каквото се сетиш. Да речем, че имате горе-долу еднакви приходи. Само че при  нея всичко е една класа по-горе. Въпросът е - ще копирате ли нейни идеи или нямате нужда да подражавате и се чувствате добре със своите?

# 20
  • Мнения: 4 841
Никога не съм писала в "Хоби" newsm78 А така ми се щеше да имам някакво креативно хоби - уви, боговете са били жестоки към мене Laughing Но замълчи, сърце, и остави потребителите да те бъркат с някой по-интересен Mr. Green

 smile3538 Извинявам се... Ей сега ходих да проверя... Грешката е моя.  Embarassed

# 21
  • Мнения: 7
Има и нещо друго - да копираш няма лошо - стига да знаеш кое точно да изкопираш - в това също има голяма доза вкус.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Въпросът е - ще копирате ли нейни идеи или нямате нужда да подражавате и се чувствате добре със своите?
Чувствам се добре със своите Simple Smile

Грипчо, нищо Hug За момент се почувствах специална Wink

# 23
  • Мнения: 2 448
....Въпросът е - ще копирате ли нейни идеи или нямате нужда да подражавате и се чувствате добре със своите?

Не, за нищо няма да копирам, винаги имам повече идеи от тези, които мога да реализирам. Освен това още не съм видяла нещо конкретно в приятелка, позната или някой друг, което да сметна, че е точно като за мен. Говоря за цялостното съчетание и стил, на никой друг не ми е допаднал. Единствения ми проблем е, че тези неща, които ми харесват много трудно си ги позволявам финансово. Мисля се за абсолютно уникална по отношение на реализация на финансовите си възможности - с други думи с тези средства не съм видяла нещо в някого по добро, за да копирам. Иначе нямам против да го направя.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 704
Копирам яко! Ако имах пари, бих изкопирала къщата на Макс Азрия едно към едно.
Или стила на Виктория Бекъм.
В момента все още съм на тема ремонти и декорация.
Ама като нямам толкова пари колкото ми се ще, трябва да измислям как да съчетая това парцалче с онова боклуче.
И то взело че се получило моя стил!

# 25
  • Мнения: 2 457
На мене ми е много смешно, когато някоя жена не казва от къде си е купила новата блуза (да кажеме). Като че ли ако каже и някой друг си купи - край. Едва ли не, разчита на дрехата да я направи уникална и ако това не стане- вече е загубена, връща се обратно в стадото сиви овце и остава незабелязана. Винаги ми е било много еснафско това. Аз казвам от къде купувам и дрехите си и мебелите си и дрехите на детето, изобщо не ме интересуват подобни дребнавщини, че някой ще има като моите неща.
Хората казват че "Подражанието е най-големият комплимент". Wink

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Уча се и после използвам наученото, но пречупено и обработено от мен.
В този смисъл - да, копирам и не намирам лошо в това.
Обаче никога няма да изкопирам и да се науча да казвам "кажеме".

# 27
  • Мнения: 521
Такаа, да внеса малко разяснения.

Нямах предвид това, което е написала Милинка. Това са световни дизайнери, би било копиране ако ти самият си дизайнер и крадеш идеи от тях. Естествено, че като консуматор ще потребяваш, те нали и затова ги създават тези колекции(ако можеш да си позволиш Версаче естествено:)).

Става въпрос за нещо далеч по-битово. Да речем ваша позната, приятелка, роднина, съседка, колежка и т.н. има много оригинален вкус, стил на обличане, домът й е страшно добре обзаведен, разбира от качествена музика, книги и каквото се сетиш. Да речем, че имате горе-долу еднакви приходи. Само че при  нея всичко е една класа по-горе. Въпросът е - ще копирате ли нейни идеи или нямате нужда да подражавате и се чувствате добре със своите?

Категорично не.

# 28
  • Мнения: 36 047
копирам, разбира се! не целенасочено някого /съседката с вкуса/, а просто идеи, които ми допадат
и не вярвам на онези, които казват, че не копират
разбира се, че го правят - съзнателно или не
е, на всички ни се ще нас да копират, но не на всички се отдава  Laughing
т. е. изобщо не подозирам някого, че копира мен и не страдам от това  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 201
Имам такава приятелка, с малки доходи, но със стил и вкус, просто вродени, една възглавничка да си избере, ще е точно това, което трябва домът и да стане хем модерен, хем уютен. Редовно се допитвам до нея, ходим заедно да пазаруваме ако искам да правя някакви промени у нас,. Но пък за сметка на това тя не умее да готви и шие, а като прави снимки на децата си, не се разбира изобщо дете ли е, маймунче ли е на кадъра  ooooh!, там пък аз мога да съм и полезна. За домашните на децата, тя е спец по математика и музика, аз по хуманитарните науки и рисуване, до частни учители мисля, че няма да ни се наложи да прибягваме за нищо.

Общи условия

Активация на акаунт