Разкървавих една бемка какво да правя ?

  • 36 120
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Без да искам си разкървавих  една бенка докато си чесах една пъпка какво да правя ? Sad

# 1
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Преглед при дерматолог за скрининг на кожата(ако имаш много бенки може да препоръча премахване на част от тях, поне на релефните)

# 2
  • Мнения: 27 524
Нищо, остави я да зарастне.Аз съм си срязвала с бръснача. Кърви много и дълго, но после минава. Ако след това има болка, подуване или зачервяване - тогава може да отидеш на дерматолог, засега мисля, че няма смисъл.

# 3
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Подкрепям Блонди. Изчакай, виж какво ще стане и тогава... Peace

# 4
  • Мнения: 530
И аз съм си разкървавявала бенка, и то няколко различни. Просто, както казва Блонди, остави я да зарастне. Ще боли, ще кърви, но ще мине.

# 5
  • Мнения: 0
Мерси много Simple Smile

# 6
  • Мнения: 11 336
Изобщо не бих послушала Блонди.
Посети дерматолог добър и ако е на място което често засягаш , съвета ми е да  премахнеш.
С бенките шега не бива ooooh!

# 7
  • Мнения: 27 524
Посети дерматолог добър и ако е на място което често засягаш , съвета ми е да  премахнеш.
С бенките шега не бива ooooh!

Не бива, така е. Но от едно разчесване да хукне да си маха бенките - тъпо е  Wink Махат се бенки, които са проблемни, а не които по принцип са някъде си  Tired

# 8
  • Мнения: 11 336
Нямам намерение да споря, но рака на кожата е толкова разпрострян и лично аз съм била в онкологичният диспансер по повод бенки. Махнатати са ми няколко оперативно, и сега съм много по -спокойна. Бенките ( раздразнени )  ако не веднага вероятноста след време да причинат злокачествен тумор не е никак малка като вклю и климатичние условия и невежеството ни да се предпазваме дори и под дрехите с слънцезащитен фактор. Не исках да пиша това, но трябваше по някакъв начин да обясна на предишното си публикуване на отговора към LuDaKa
Според мен едно посещение при дерматолог не би и навредило по никакъв начин, а ще се почувства много по спокойна. bowuu

# 9
  • Мнения: 15
Бенките представляват струпване на пигментни клетки. Една част от тях са вродени, а друга се появяват в първите десетилетия от живота. Склонността към образуването на бенки се предава по наследство, но усиленото излагане на слънце увеличава появата им. По-голямата част от тези образувания са безобидни, но е добре да ги държите под око. Някои бенки могат да дадат началото на развитието на меланома – един от най-опасните видове рак. Ако бенките са с правилна овална форма и не променят състоянието си няма основания за тревога.
Ако обаче забележите някои от следните признаци, веднага се обърнете към дерматолог:
 Нарастване
Независимо дали се увеличава на площ или като релеф, уголемяването на бенката е притеснителен белег. Особено ако разрастването е несиметрично.
 Промяна на цвета
Потъмняването или появата на неравномерна пигментация също може да означава промяна на образуванието
Зачервяване по периферията
Сигнализира за възпалителна реакция на организма, които се бори с клетките на растящия тумор.
 Разранена повърхност на бенката
Бурният растеж на туморното образувание може да доведе до недостиг на хранителни вещества до него. Така някои части от него загиват и повърхността се разранява.
Поява на неприятни усещания
Може да бъде болка, сърбеж или дразнене. Всяко от тези усещания е притеснително, защото здравите бенки не напомнят за съществуването си.
Причините за превръщането на бенките в злокачествено образование са най-различни. В едни случаи е под влияние на ултравиолетовите лъчи на слънцето, като се засягат образуванията по откритите части на тялото. Също предразположени са и бенките, хронично травмирани от претриване с дрехи, обувки и бижута. Опасно е и инцидентното нараняване, например при бръснене.
При съмнения за туморно образувание бенката се отстранява оперативно, задължително при специалист.

# 10
  • Мнения: 0
Зася ще чакам а ако почне да създава проблеми ще отида да я видят иначе мерси много Simple Smile

# 11
  • Мнения: 0
Edna bemka ako q razchoplq zadyljitelno li kyrvi ili samo moje da boli??? :(Strahmee molq kajete mii... Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Sign Exclamation Sign Exclamation Sign Exclamation clock clock

Общи условия

Активация на акаунт