Хитрини за справяне в кризата?-2

  • 71 255
  • 675
  •   1
Отговори
# 645
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
На вид е като кафе-машина, но пуска мляко. Прясно, сурово, студено мляко. В нашия магазин е свършило до обяд. По принцип не престоява повече от 24 часа в машината. Изглежда ето така

като в общия случай е с налепени рекламки на фирмата - дистрибутор. При нас 1 литър е 1.30 лв., но ако ти трябва примерно 100 мл пускаш в машината съответната сума и получаваш желаното количество. Единствен недостатък е, че не връща ресто - т.е. колкото пари пуснеш, толкова мляко получаваш. Ако бутилката прелее - отива в канала... Мисля, че с времето и това ще доизпипат  Peace

# 646
  • Мнения: 379
Глей ти кви работи имало.... ЦЦЦЦЦ Rolling Eyes

# 647
  • Варна
  • Мнения: 4 110
 Thinking изненада е и за мен, първата ми реакция е скептична относно млякото, това искрено го казвам, но бих пробвала заради цената  Thinking

# 648
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ами честно казано аз съм доволна - цената едно на ръка, но млякото е вкусно и мирише на мляко, а не на някаква парфюмна гадост (като израстнала на село с нормална храна мога да различа синтетиката от истинското). Иначе за сиренето - вече не купувам натрошено, след като ми се случи да не могат да ми обяснят какво всъщност е съдържанието на опаковката. Беше сложено при продукти с растителни мазнини, а на етикета пишеше - краве мляко, сухо мляко, сирищна мая и незнам си какво... Но не и растителни елементи. В магазина го гледаха, гледаха и казаха, че е от мляко. А цената беше 4 лева за килограм. Взех да го пробвам - чиста химия, никакво мляко. От инспекция по храните, където пуснах жалба, ми отговориха, че в магазина не носят отговорност за продукт, който не е запечатван при тях. А защо не се прави проверка на производителя - кой да ти каже. За това предпочитам да го видя, да го опитам и да купя. Разликата в цената все от някъде ще я избия, но качеството поне на храната е важно.

# 649
  • Варна
  • Мнения: 4 110
Съгласна съм за натрошеното сирене, за мен са важни същите неща и затова се доверих на тази мандра.
Този млекомат на един производител ли е, аз тук във Варна не съм виждала такова нещо?

# 650
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Мисля, че не са на един производител, би трябвало да се зареждат от местни ферми - млякото все пак е сурово и бързо се разваля. За такава машинка във Варна по-хубаво питай в темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=682113.450

# 651
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 238
* Боби *, от къде си? Ако сте си купили по-голям апартамент може да пробвате да давате една стая под наем поне временно, да позакърпите до някъде финансите.
Апартаментът е двустаен - спалня, хол и кухня, който сме преустроили в детска, спалня и дневен тракт - с усвояване на тераса..... - не става да даваме стая под наем.... надявам се скоро мъжът ми да започне работа....
Козметика си купувам при крайна необходимост..... евтина, българска....
Детето не съм лишила от извънкласни дейности - ходи на волейбол, народни танци и спортни танци - за нашия град цените са ниски - това е 45 лв на месец.
Аз ходя на народни танци..... отказах се от тае-бо, танците са единственото ми развлечение....
Сега с наближаване на празниците не знам с какво ще купя подаръци - поне на децата.....

# 652
  • Мнения: 8 242
То хубаво да спестиш от фризьор, ама ако не ходиш на такъв  Crazy
Никога не съм обичала да посещавам подобни "разкрасителни" процедури - нито фризьор, нито маникюр, солариум или каквото и да е подобно. Козметика не купувам, освен шампоан/балсам за коса. Дрехи много рядко купувам защото много трудно си харесвам.
ВУ ми е мания да си ровя, ама и там трудно си избирам  Laughing
Не пия, не пуша и по заведния не ходя (не съм фенка да стоя на едно място особено).
Мъж ми само пуши, ама това му е единствения зор  Twisted Evil

Като казвате 60 лв за газ на месец - на нас толкова ни е на седмица - колата е по-голяма и харчи повече едно, а и с беба бая обикаляме понякога, че само така спи и най-вече яде  ooooh! (иначе реве с часове.. и само това я успокоява... със сигурност няма да скиротя безцелно, ако ги правеше нормално нещата  Crazy).

Безсмислени играчки отдавна съм спряла да купувам, защото почти няма вече нещо, което да го няма (или подобно), да не говорим, че и той спря да мрънка постоянно..

От кое да спестя (след като не го ползвам) не знам  Laughing

И така и не знам как изчезват тия пари, ама просто ги няма на края на месеца  Confused

За миялната (45 см) - ползвам 1/2 таблетка и 30 мин. програма - всичко се измива идеално без значение колко време са стояли вътре чиниите (че я пълним поне за 3-4 дни).

# 653
  • Мнения: 685
 Hug И аз да чета, минах назад, ама то само 4 стр от тази година  Laughing явно всички вече сте се научили как да пестите и няма мн писатели в темата Wink , все пак се записвам и ще ви чета.

 Blush Признавам си, че повече обичам да харча, отколкото да песня.  hahaha по-хубаво е, честно!

...Аз си имам касичка  Mr. Green мин Коледа бях помолила мъжа да ми направи, за да събирам пари за почивка през лятото, очаквайки нещо 10х10х10 см, ама той ми донесе една със страни по около 30 см   hahaha и поне 20 видии по нея, та чак лятото ми я отвори...сега съм и махнала доста от тях, за да мога да си правя проверка колко парички съм натрупала, ама пък и отвертка специална иска, та така...пестя там за общо благо  Crossing Arms никой друг не иска да слага, то кой освен мъжа де..и то само когато  почти насила го накарам да пусне нещо...но поне каквото пусна не го вземам, че заделя ли го към "лични пари" в края на месеца (да не кажа в последните 2 седмици от месеца), вече моето става общо, защото от общото не остава.
 Praynig Благодарение на родителите си имаме къде да живеем и някак и двамата се пазим да купуваме каквото и да е на кредит, никога не сме го правили, не ни и блазни...най-много харчим за храна и това е..в това число вкл храна, забавления (кафета и разни хапвания...не, не ресторанти и прочие), на работа като сме по кафе, безалкохолно, нещо за хапване и така...

# 654
  • Мнения: 22 520
Хехе, щерката също има касичка, първите 2-3г. задължително изсипвахме къде монети, къде пари в нея. После обаче....на няколко пъти я изпразваме и така и не се събират повече от 10-20лв. за около половин година.
Трябва обаче да възобновим традицията, понякога ни е "спасявала" пред заплата. )

duhi_puhi добре го е написала. Има места, които не посещавам и няма как да спестя от там. Като маникюр, масаж, солариум и др. подобни. На фризьор ходя около 2-3месеца. Прическата ми е такава, че няма нужда от постоянно поддържане, нито пък аз обичам да ходя. Понякога се е случвало в годината 2-3пъти да отида.

Козметика имаше момент, в който купувах доста. Сега имам запаси за около 2-3г. напред. )

Това, за което харча пари е пазаруване в ибей. Голяма мания ми е, изгодно е наистина, но там парите някак си човек не ги усеща как вървят.
Добре, че сега не мога да плащам с картата си в други сайтове, че иска регистрация. (имам но съм си забравила паролата). А мъжо като види, че минавам през неговата сметка и му става зле. )  Laughing

# 655
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Е, ама какво ме хванахте сега за фризьора  Crazy Като ходех на работа, не чакахме дете и нямахме кредит за апартамент - с доход 2 хил и нагоре - ходех си по два пъти месечно на фризьор... Сега съм ходила от април насам тая седмица, т.е. веднъж. Чак пък два пъти годишно да не мога да отида да заприличам на човек - прекалено е. Не ходя и никога не съм ходила на масажи, маникюри, солариуми и пр., козметиката ми е мляко за лице и спирала. Но и това са неща, които се купуват толкова рядко, че не се коментира. Имаме и ние касичка за стотинки, но напоследък е попресъхнала... Последните 30 лева ги извадих за да си купя едни бременни дънки, че вече в нищо не се събирам, а по ВУ няма такива дрехи. Сега гледам, че другата седмица в Кауфланд ще има някакво пилешко и ще взема 5-6 пакета за фризера.
Харченето винаги е по-приятно от спестяването  Laughing спор няма! Ама как да стане... Работя на две места допълнително, мъжа няма как - времето му е ограничено и без това едва се виждаме. Та ще чакаме чудо свише явно  Praynig

# 656
  • Мнения: 6 113
Като споменахте касички, ние направихме една август месец в нея пускаме само монети от 1 лев, идеята беше да съберем пари за смяна ма масло  филтри на колата, неусетно се напълни, но колата се счупи непоправимо и сега касичката е пълна , а кола няма и следва заем за нова  Tired

# 657
  • Мнения: 379
Ще се наложи да спестим малко пари тези два месеца, та току-що направих стройна таблица с бюджета. Отделила съм си пари за седмичното хранене по време на работа,както и за мъжът ми. Ако всичко е наред се надявам до 31.12 да сме заделили 1100лв. Разбира се дълбоко се съмнявам като се познавам, но парите са за здраве и дано да се справя.
Смятам да спра ползването на личната кола - мъжът ми ще ме кара и докарва с детето от градината със служебната кола - това са си по 10лв на седмица от газ. Това на първо четене.По-натам ще видим.

# 658
  • Варна
  • Мнения: 4 110
Аз мисля пак да се върна на седмичното планиране на разходите, с голям пазар два пъти в месеца (на ваучери и на  мъжовата заплата) нещо не се получава достатъчен контрол  Thinking

# 659
  • Мнения: 1 811
За спрявяне в кризата/ или по-скоро за оцеляване в дълбоката провинция Търново/:

1. Пазаруване промоционални стоки в близките вериги./ в мн.краен случай пазарувам в квартален магазин и често се чудя и на хората, които го правят. Цените са доста по -високи. Е, да - за който бърза- няма нужда да си оставя в шкаф багажа, да пуска монети за количка и да обикаля цял магазин, а и в магазина можеш да си питаш.

2. За тези, които не знаят- в Търново има един квартал 'Пишмана' Joy Та - пеша до центъра сутрин/ 30 мин.Това му е предимството на по-малкия град- можеш да си вървиш- хем спорт, хем икономия/

3. Козметични процедури - от ваучери- много рядко. На кафе много рядко ходя- имам приятели, които идват у нас, или ние ходим. На кръчма също рядко - не че не ми се ходи- ооо Heart Eyes- Пари нема.
Това е!

Общи условия

Активация на акаунт