Застраховка на апартамент, коя компания да избера?

  • 6 339
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 714
Вече се преместихме в новото жилище. Още не мога да повярвам, че се случи.
След едно наводнение и безброй перипети свързани с тръбите в банята, тръбите за климатиците, дограмата, гардероба и какво ли още не, се замислям как да си направя живота по лек. newsm78
Искам да направя застраховка на жилището, за да не се ядосвам в бъдеще за такива неща.
Моля компетентните съфорумци, да ме посъветват, към коя компания да се насоча?
Да реагира своевременно при нужда и да изплаща обезщетенията си, когато се налага.
Какво трябва да питам newsm78 и за какво да внимавам, когато подписвам договора? Какво е хубаво да има като клауза и т.н.?
Колегите са се застраховали в Булстрат, но до сега никой няма предявена претенция.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
опитай в Български имоти.

# 2
  • Мнения: 1 463
И мене ме интересува това, тъй като за 2 години отгоре ни намокриха 3 пъти, а ни предстои ремонт на кухнята.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Ние сме в Булстрад, служебно също тях ползваме, не сме имали проблеми.

# 4
  • Мнения: 6 031
Застраховала съм в Алианц и Лев инс.
Не съм имала претенции и обезщетения обаче.
Мисля, че вав втората цените бяха по-ниски.

# 5
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Здравейте момичета,
след като трета поредна година правим ремонт заради съседи реших да застраховаме жилището си.
Прочетох доста неща за видовете застраховки имущество, но въпреки това се обърнах и към агенция Броко.
Надявам се, че дамата която ми отговори на запитването няма да се разсърди, че публикувам тук нейните думи.

Цитат
Важното е да имате покрит риск ВиК аварии. Предлага се от всички компании по имуществени застраховки и е покрит риск и при двата типа полици- на първи риск и по действителна стойност.


Имате две алтернативи.

Първата е застраховка с покритие на първи риск. Евтина е, но е с ограничена отговорност от страна на застрахователя (до лимита на избраната от Вас сума). при тази полица първата щета ви се плаща в пълен размер, до размера на застрахователната сума, а всяка следваща пропорционално на процента на застраховане.

Втората алтернатива е застраховка на действителна стойност. При нея горното ограничение го няма.


Алианц имат много добър продукт по имуществото застраховане. до 16.07 полицата с покритие по действителна стойност е с промоционални условия. цените са доста добри.

За застраховка по действителна стойност, бих могла да ви направя ценово предложение от поне 3-4 компании? Необходим ми е ориентир за стойността на имуществото, което искате да застраховате.

Разпределено с категории
-   Недвижимо
-   Общо обзавеждане- мебели и други движимости, които не са в категориите по- долу.
-   Битови електроуреди
-   Електроника (компютри, телевизори, СД)
-   Друго специално имущество, ако има такова (например произведения на изкуството, антени слънчеви колектори)

За лимитирата полица е необходимо само да изберете желания лимит на отговорност.

Имуществената застраховка има доста особености.
 
Ако имате време и за Вас е по удобно, заповядайте в нашия офис.
Тук: http://www.broko.bg/kontakti


Ние сме решили да направим застраховката си чрез тяхната фирма, засега сме се спрели на Алианц.
 Дано съм ви била полезна Simple Smile

# 6
  • Мнения: 32
AЛИАНС
за колкото искаш пари срещу каквото искаш
--наводнение от комшии
--ако ти наводниш комшии
---покрив протекъл
---пожари земетръс
-- всичко в апартамента/движимо/
ит.н.
плащат си като попове
проверено Peace

# 7
  • Мнения: 296
И аз съм в този филм. Насочила съм се към Български имоти - в една ситуация се оказаха коректни /щото аз не вярвах/. Утре трябва да опиша всичката техника. Все пак ще изчакам мнения тук, навреме ми идва темата, че не съм особено запозната. Става въпрос за къща, така че междусъседски проблеми не ме касаят....Но пък може да ме светнете за клауза, за която не съм се сетила..

Последна редакция: чт, 12 авг 2010, 08:56 от Гретел

# 8
  • София
  • Мнения: 714
Багодаря Ви, искам да знам имате ли покрита щета до момента и от коя компания?
За сега Алианц и Български имоти.

# 9
  • Мнения: 23
Каква е цената за година ? Ако квадратурата има значение - към 70 квадрата сме  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 7 990
Има значение ориентировъчната цена на имота и най-вече рисковете, които се застраховат.

# 11
  • Мнения: 23
Цената по данъчна оценка ли ?
Относно рисковете, мислех си за наводняване, пожар, кражба.

# 12
  • Мнения: 4 916
Зависи на каква сума ще застраховаш имуществото. За кражба май има значение и на кой етаж си.
Следете и дали няма промоции - напр. ДСК от време на време пуска -15 процента застраховка имущество. По-лесно ще ви бъде, ако ползвате брокер, който така или иначе си следи условията от всички застрахователи.

# 13
  • Мнения: 64
Здравейте дами,
работя в застрахователна компания от 4 години. Не искам да агитирам за една или друга компания, просто искам да Ви насоча какви съображения да имате:
1. Гледайте на каква база Ви застраховат - действителна или възстановителна
2.Много компании не изплащат 100% обезщетение при щети от земетресение
3. Питайте при ликвидация на щети каква минимална застрахователна сума на квадратен метър взимат. При нас минималната сума е 710 лв. кв.м
4. Ако движимото Ви имущество е с описи- на техниката задължително Марка, модел и фабричен номер
5. Добре е да си включите допълнителен риск - Гражданска отговорност към съседи , вследствие експлоатация на жилището Ви Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 714
Така си и помислих, че нещата, които трябва да се гледат са много и с подводни камъни.

Общи условия

Активация на акаунт