Каша ягода на Хип на 7-месечно бебе

  • 1 873
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 676
Здравейте, вчера купих каша ягода на Хип за бебето ми, което е на 7м. и после се сетих, че ягодата е от алергените и не съм му давала, но се чудя щом е на Хип и на нея пише, че е за деца над 6м не би ли следвало да няма проблем с нея.Ще се радвам на мненията на онези от вас, които са давали, за да знам и аз да давам или не.

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Не съм давала, но по логиката на пюретата от ягоди, малини и т.н. не би следвало да има проблем. Плодовете са термообработени и алергените са сведени до минимум. Аз бих дала кашата без да се притеснявам  Peace

# 2
  • Мнения: 9 460
Ми,нали уж пюретата са направени според възрастта на детето?Лично аз не съм давала нищо на ХИП и не съм имала такива чуденки,но на твое място бих му дала пюрето.

# 3
  • Мнения: 2 457
Да, алерген е в чист вид, като плод. Но в пюретата е преаботено, аз съм давала от тази каша, но детето не я хареса особено. Иначе ягоди още не съм дала, а сме вече на 2 годинки. Просто тази година  им изпуснах сезона. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 718
Аз пък съм ги складирала такива каши и пюрета - някои подарени, други купени като съм бляла някъде... Едва ли ще ги дам преди да навърши годинка, може и безобидни да са, ама знам ли  Rolling Eyes
Пък и производителите не знам колко са за вярване, напускали са разни пюренца 4+ с какао. То може и 1% да е само, но пак не бих дала.

# 5
  • Мнения: 1 424
Аз дадох такава каша на сина си някъде около този месец (най-много да е бил на 8м). Нямаше му нищо, пък и кашата му много хареса Peace

# 6
  • Мнения: 383
Не съм давала нито в каша, нито в чист вид Peace

# 7
  • Мнения: 550
аз не бих дала, имам някакъв панически страх да не развие и към това алергия

# 8
  • Мнения: 3 294
Въпреки термичната обработка аз не бих дала ягода на 7 м.  Peace

# 9
  • Мнения: 15 379
Ягоди, малини, къпини в пюре, каша или йогурт за бебета може без проблем да бъдат предложени след 8 навършени месеца.

# 10
  • Мнения: 914
Преди време в предаването БОН АПЕТИ готвеше една педиатърка,която каза че не са алергизиращи самите ягоди,а почвата и плесените в нея до която се допират ягодите.Така че вариянта в каша е най безопасен.

# 11
  • Мнения: 27 524
Ягоди, малини, къпини в пюре, каша или йогурт за бебета може без проблем да бъдат предложени след 8 навършени месеца.

Именно  Peace
Така че изкачакйате още малко с тази каша  Simple Smile

Ми,нали уж пюретата са направени според възрастта на детето?

Уж, ама не. Етикетите се нагаждат според държавата и тенденциите за захранването в нея за времето. Едни и същи пюрета съм виждала за различни месеци в зависимост в коя държава. Като, разбира се, тенденциите в БГ са с около 2 месеца напред  Wink Германия също ме удивлява със стопроцентовите си меса за 4 месеца, но нали в Щатите това е нова тенденция...  Thinking

# 12
  • Мнения: 2 382
Аз също бих изчакала до 1г. поне Peace, че и по-дълго, ако има обремененост.
Аз имам алергия към череши. Дъщеря ми е реагирала към 2-3 храни с леки пъпчици, на които сега не бих обърнала никакво внимание. Но истински обрив направи точно към каша от череши на Хумана на 9м.
А ягодите са си доказан алерген Peace.
То и на пюретата със сметана пише , че са от 4-я месец, чай от горски плодове от 6-я и куп други примери.

Общи условия

Активация на акаунт