Отговори
# 30
  • Мнения: 8 860
Не може да се споделят хубави неща- възприема се като самохвалство и предизвиква злоба и завист. Laughing

Както виждам даже факта че си доволна че си здрава и имаш здрави деца предизвиква негодование у някои.

И у кого предизвиква негодувание това, че е здрава? Поне моето негодувание е предизвикано от тврдението, че хронично болните са непълноценни, което не е истина. Има и такива, които понасят зле болестта, но повечето живеят като всички останали и е обидно да бъдат квалифицирани по този начин.

# 31
  • Мнения: 214
Не може да се споделят хубави неща- възприема се като самохвалство и предизвиква злоба и завист. Laughing

Както виждам даже факта че си доволна че си здрава и имаш здрави деца предизвиква негодование у някои.

И у кого предизвиква негодувание това, че е здрава? Поне моето негодувание е предизвикано от тврдението, че хронично болните са непълноценни, което не е истина. Има и такива, които понасят зле болестта, но повечето живеят като всички останали и е обидно да бъдат квалифицирани по този начин.

Тука обаче не си права! имам близък който страда от генетично заболяване повярвай ми  много е далче от пълноценния живот ама много! не може да работи не може да прави куп неща които аз и ти можем
имам също така приятелка която страда от хрончно заболяване на нея също са и забранени куп неща за правене, вечно е на диета, вечно е по болници
да не би това на теб да ти е критерия за пълноценен живот? за мен не е
така че
 Хора за Бога радвайте се на всичко хубаво в живота че има толкова гадни неща, няма нишо по хубаво от здрави деца от щастливо семейство то това да си в душевен мир със себе си

# 32
  • Мнения: 8 860
Виждам, че явно зависи от гледната точка. Simple Smile За мен това, че съм на диета и са ми забранени някои неща или това, че пия лекарства по три пъти на ден, за разлика от останалите, не прави живота ми непълноценен, щом работя, грижа се за дома и семейството си и живота ми не се отличава съществено от този на всяка друга жена. Веднъж казах на едно 23-годишно момиче, което е хронично болно от 8 години, че понася тежко болестта, защото непрекъснато има някакви проблеми, а тя веднага ме репликира: щом съм успяла да завърша училище с отличен успех, да изкарам тежка специалност в университета без поправителни изпити и сега да уча магистратура, значи нямам проблеми с болестта! Simple Smile Съжалих за нетактичността си  Embarassed Въпрос на гледна точка, както казах Laughing

# 33
  • Мнения: 59
Ейййй,тази гадна злоба  тук,наистина идва в повече.Човек да не сподели нещо хубаво.Това било грубо,другото не било така,направо сте отврат,аз пък да ви кажа. hahaha
Та,
въпрос на гледна точка. Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 1 844
Кой може да даде дефиниция за пълноценен живот?Аз мисля никой,всеки човек е уникален по своята същност.Всеки сам за себе си избира как да живее и кое му дава чувство за удовлетворение,пълноценност и щастие.Много хора които имат право да се чувстват неоправдани от живота поради заболявания или инвалидизация живеят  пълноценен живот, до колкото  посволяват потребностите им.Изключително много се възхищавам на тези хора които въпреки физическите ограничения имат не слоним и борбен дух.За жалост познавам и такива които нямат причини за се чувсват зле или да се оплакват непрестанно,но го правят и то така,че да ги чуе и живо, и умряло.Темата е точно тази,че  в каквато и ситуация да се намираш-болен или здрав,богат или беден,самотен или не, ако се научим да сме благодарни за това което имаме и не гледаме в канчето на другия ще живеем по-лесно и по-щастливо.Щастието е състояние на духа,начин на мислене и поведение,а не имане и нямане,поне според мен е така.Опитвам се да възпитавам и децата си  по този начин.

# 35
  • Мнения: 8 860
Ейййй,тази гадна злоба  тук,наистина идва в повече.Човек да не сподели нещо хубаво.Това било грубо,другото не било така,направо сте отврат,аз пък да ви кажа. hahaha
Та,
въпрос на гледна точка. Crossing Arms

Би трябвало да се чувстваш гадна и злобна Close Защото си позволяваш да мислиш, че щом някой е болен, той е непълноценен. Аз съм хронично болна, но не се чувствам непълноценна, защото се справям с живота по-добре, отколкото разни самодоволни кухавелки, които си мислят, че не е грубо да се класифицират хората по признак, за който не са виновни. Наистина е отврат такова виждане. Close Въпрос на гледна точка Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 8 860
Кой може да даде дефиниция за пълноценен живот?Аз мисля никой,всеки човек е уникален по своята същност.Всеки сам за себе си избира как да живее и кое му дава чувство за удовлетворение,пълноценност и щастие.Много хора които имат право да се чувстват неоправдани от живота поради заболявания или инвалидизация живеят  пълноценен живот, до колкото  посволяват потребностите им.Изключително много се възхищавам на тези хора които въпреки физическите ограничения имат не слоним и борбен дух.За жалост познавам и такива които нямат причини за се чувсват зле или да се оплакват непрестанно,но го правят и то така,че да ги чуе и живо, и умряло.Темата е точно тази,че  в каквато и ситуация да се намираш-болен или здрав,богат или беден,самотен или не, ако се научим да сме благодарни за това което имаме и не гледаме в канчето на другия ще живеем по-лесно и по-щастливо.Щастието е състояние на духа,начин на мислене и поведение,а не имане и нямане,поне според мен е така.Опитвам се да възпитавам и децата си  по този начин.

И аз това се мъчех да кажа, но някои са прекалено самодоволни, за да се опитат да го разберат Peace

# 37
  • Мнения: 47
ХИхи,добре че беше този форум да разбера какво са "хейтърите"  Joy

Аз също съм много щастлива имам всичко ,за което някога съм мечтала,а аз не съм от скромните.Разбира се ,че съм алчна,искам още от живота,но ако не е така няма да търся допълнителни курсове и така нататък,няма да се амбицирам и да  и да правя планове и да ''работя''за бъдещето си...

Така че радвайте се,споделяйте,но само с хора,който ще се радват с вас.Това изключва 50% от пишещите тук...

# 38
  • Мнения: 8 860
Ох, забравих, че тук всички са идеални! ooooh! Аз съм далече от тази представа, само една учителка съм, имам само едно висше образование, един дом и съм отгледала само едно дете Confused Не правя планове и "не работя за бъдещето", търсейки допълнителни курсове, аз водя такъв курс, скромно ограмотявам неуспелите да го сторят сами. Отгоре на всичко съм хронично болна Sad Абсолютен аутсайдер съм и се оттеглям от темата, срамувайки се Embarassed Tired Съжалявам, че с присъствието си тук напомних на идеалните, че съществуват и неидеални, които отгоре на всичко имат претенции да не ги заклеймяват като непълноценни Tired

# 39
  • Мнения: 59
Момичето пуснало темата и през акъл не и е минало как ще я разчетете,вие сами търсите под вола теле и я захапахте грозно.Съжалявам,че си болна и не се чувстваш пълноценна,но никой тук не е казал подобно нещо за никого.
Аз пък нямам више образувание и съм прост човек,но я разбрах Peace и за разлика от теб се чувствам пълноценна дори и с хроничните си заболявания.Дори мисля,че клоня към почети идеална. Joy

# 40
  • Мнения: 8 860

Аз пък нямам више образувание и съм прост човек,но я разбрах Peace

Това да си без виШе  не е недостатък, важното е, че имаш правилна самооценка. Поздрави!  Mr. Green Радвам се, че си я разбрала Laughing
btw дори да се чувствах непълноценна досега, след този пост щях да си променя мнението със сигурност, никога не се знае откъде ще изхвръкне птичето. За протокала -  това, последното, ме кара най-често да се усмихвам Laughing Wink

# 41
  • Мнения: 59
Колко е хубаво да накараш някой да се усмихне и да се почувства добре.Лесна работа а? Joy

п.п. И да не си помислиш,че не схванах подигравката.................ГОЛЯМААА УСМИВКА

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 16:40 от arween44

# 42
  • Мнения: 1 288
Определено чуждото нещастие учи на смиреност...най-малкото.
И да-благодарна съм, че имам еди колко си операции, но все още имам гърда...
Само онзи, борещ се за пълноценен живот, може да разбере екзистенциалния смисъл в тази простичка житейска истина.
Не ми дреме кой ме мисли за самодоволна и арогантна.
Благородният жест за друг показва, че хората сме заедно в нещастието, че утре нещастието може да покоси и мен, и този човек ще бъде насреща, нужната опора, защото в бедите човек пораства. Никой, повтарям, никой човек не бива да бъде сам в нещастието си.
Благородният жест не ми дава усещането за самодоволност и недосегаемост, той е моят дълг към човечността.

# 43
  • Мнения: 2 448
Чета темата внимателно и с интерес. Все още освен хапливи и напълно ненужни коментари нищо съществено,което да подкрепя заглавието - ползата от позитивното мислене. Каква е тя, ако може в примери. То хубаво да си благодарен като се огледаш и видиш около себе си,че притежаваш основните неща, които те карат да се чувстваш щастлив. Обаче все има хора, които нямат избор, дори са упоменати като непълноценни. Те как с помощта на позитивното мислене да променят фактите. Каква всъщност е ползата от това да си затваряш очите за реалността и да се опитваш да гледаш само и единствено хубавото, колкото и малко да е то. Не ме разбирайте погрешно, не съм нито черногледа, нито да съм спряла да се радвам на най малките неща или да не ги забелязвам, но не съм видяла до сега ползата от това да се надъхваш с позитивно мислене. Какво променя това?

# 44
  • Мнения: 763
Зила, мога да ти кажа само едно! Искрено се радвам за теб, за това че си преминала през това изпитание и че се справяш успешно...Радвам се, че си избрала да вярваш в човещината като акт на безрезервна доброта. Ти имаш твоят опит, аз имам своят и затова няма да те апострофирам, надявам се и ти да уважиш правото ми на мнение. Аз няма да мръдна и една идея от това, което съм написала в предишния си пост, защото го видях с очите си. Да, близките, приятелите, обичащите помагат безрезервно и това е факт. Аз не подлагам любовта под съмнение. Напротив, знам какви огромни огромни граници може да преодолее. Но човешкото нещастие може да бъде и голям магнит за хора, които имат нужда да се чувстват добри.... Peace
Пасинет, защо изключваш възможността "непълноценните" /употребявам тази дума с много сарказъм, горчевина и неприязън/ да притежават силен дух. Не позитивното мислене, а духът ги движи. Тези, които аз познавам не си затварят очите пред реалността,  абсолютно като останалите изчакват да мине "лошия " момент, за да си продължат напред.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 22:33 от Шевролета

Общи условия

Активация на акаунт