Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - тема 18

  • 33 036
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 630
Аз като бъдеща свекърва да кажа.
Пенде ,ще ти представлява ли трудност, в екипа от преводачи да поставиш Съни и Кеii ,от
ЛиН. Смятам ,че го заслужават.

PAV, и аз съм бъдеща свекърва / дай боже/ и затова може би мислим еднакво! И аз те подкрепям! Peace Peace Peace Нашите ЗВЕЗДИЧКИ  го заслужават!    bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 630
Колкото до Мехмет и на мен ми се върти нещо такова в главата, но винаги го избутвам настрани, може би, защото подсъзнателно не го желая, но знае ли се????? newsm78 newsm78 ooooh! ooooh! #Crazy #Crazy #Crazy

# 17
  • Мнения: 1
Момичета, здравейте отново, имаме си нова темичка. На всички зложелатели трябва да е ясно, че когато се събере сговорна дружина, ще повдигне и най-голямата планина. Ето, вече си имаме чудесен екип от преводачки, да са живи и здрави тези прекрасни момичета. sunny67, keii, благодаря, че доказахте на всички, че при добро желание няма невъзможни неща.
 Имаме и сигурен човек, който ще пуска темата, когато се налага. пенда, адмирации, справила си се блестящо.

 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm68 newsm44
Много се притеснявах да споделя съмненията си относно неочакваната поява на превода на 23 еп от Gonulcelen1000, да не ме помислите за прекалено мнителна. Но сега съм спокойна, че не съм единствената, която мисли така. Винаги така става, когато имаме повод за най-голяма радост, ще се намери някой, който да се опита да я помрачи. Но номера  не минава, целите са прекалено прозрачни, и ние няма да се поддадем на провокациите.

Момичета, предлагам да сложим точка на този въпрос и да гледаме напред. Задава се нов сезон, който ще посрещнем много по-спокойни и сигурни. До тогава можем да развинтим въображението си и после да сравняваме с реалния филм.

 newsm12 smile3521

Само още нещо. Преведените от Gonulcelen1000 части са качени на 11.08, т.е. вчера. Толкова са прозрачни, че няма накъде повече.  smile3505

Последна редакция: чт, 12 авг 2010, 23:14 от hiacint

# 18
  • Мнения: 630
Момиченца,  Hug Hug Hugаз смятам да Ви напусна, но само за през нощта! Peace Peace PeaceУтре надявам се пак да бъда на линия!!!! Peace Peace Peace
СЛАДКА  МАМА МЕЦАНКА, Hug Hug
СЕ ОТПРАВЯ КЪМ СВОЯТА ЛЕЖАНКА! Peace Peace
СЛАДКИ СЪНИЩА ТЯ ЩЕ СЪНУВА, Praynig Praynig Praynig Praynig
ЗА НЕЧИИ ОБРАЗ НА СЪН ЩЕ БЛЕНУВА!!!
Joy hahaha Joy Joy

# 19
  • Мнения: 0
hiacint Точно това ще ми е любопитно да видя колко точки от истинския сценарии сме уцелили  Joy Joy Joy Затова  с още по-голямо нетърпение чакам  да започне сезона. Например аз мисля , че Чичек е бременна , по -голямата част от момичетата са на мнение  ,че е болна   Thinking
 Гони докато бълнуваш името на образът да не те запишат и после да даваш обяснения   hahaha hahaha

# 20
  • Мнения: 0
На всички

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 826
Хоп и аз в новата тема.  Simple Smile
3 част с превода на Съни е готов.

Заповядайте: Любов и Наказание 23 епизод 3 част с БГ субтитри

Опитах се да преведа песента на Кърач - "Нека Истанбул ни скрие", но май има повече въображение, отколкото превод.

# 22
  • Мнения: 132
Аз малко късничко, но да питам  първо.

Кеии ,преведоха ли ви песничката ,която искахте ?

Аз за пръв път я чух сега ,къде са я пяли,в някоя серия ли  ?

Много не я разбрах /май за пръв път ми се случва /.

Ето моя превод,може да не ви звучи добре на български ,но толкова успях.


  ''Истанбул да ни скрие''


Стойката и /осанката и/ на живота ми живот
очите и морско красиви
ах ,подай една ръка,подай си ръката ,
че   раните си да превържа

Може би не си определена /отредена/ в моя дял
нямам право на теб,
но пак ела
единственно аз да съм до теб

Истанбул да ни скрие нас
в гърлото му да се върже на възел  / в гърлото му на възел да стане/
никой да не види, да не могат да ни  намерят нас  двамата

Живота ти не би отговарял на правилата му  /живота ти не би съответствал на правилата му/
знам за сънищата ни спани заедно
попитай морето /си/  за моята вътрешност /душевност/
на този град всичките му песни са  недостатъчни .

# 23
  • Мнения: 34
Момичета аз съм фенка на Мурат .Чета редовно темата  но рядка пиша.Харесвам филма и нямах търпение да го изгледам преведен.
   Възмутена съм от това което прочетох тази вечер.Несте прави.
   Знам ,че превода  на 23 серия бе започнат в края на миналият месец.Мамичето е много заето и затова е стигнало до 7 част.
  Някой сложи превода в темата а други вместо да се радват и гледат започнаха да хулях и обиждат момичето което само е превело и сложеило  субтитрите  вместо да му благодарите.
     Някой от вас трябва да се замислят защо толкова дълго нямахме превод и да се усмирят за да не страдаме всички други.
  









































































# 24
  • Мнения: 1
Пав аз мисля , че мехмет ще се възкачи на трона докато Саваш е в затвора заради трафика на маман. Rolling Eyes
Аз отдавна предположих, че нашето МВР ще хване камиона барабар с наркотиците и Саваш ще бъде насаден на пачи яйца, като влезе в затвора без вина виновен. Моето предположение е, че Ясемин ще каже на Саваш, че детето е негово, но докато той го съобщи на Шахнур и ще се премести в ново жилище - ареста. Тогава ще осъзнае, че Ясето е права и ще продължи да си мълчи за сина.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 826

Ето моя превод,може да не ви звучи добре на български ,но толкова успях.


Благодаря ти, sevi_nil!   bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • Мнения: 1
Момичета аз съм фенка на Мурат .Чета редовно темата  но рядка пиша.Харесвам филма и нямах търпение да го изгледам преведен.
   Възмутена съм от това което прочетох тази вечер.Несте прави.
   Знам ,че превода  на 23 серия бе започнат в края на миналият месец.Мамичето е много заето и затова е стигнало до 7 част.
  Някой сложи превода в темата а други вместо да се радват и гледат започнаха да хулях и обиждат момичето което само е превело и сложеило  субтитрите  вместо да му благодарите.
     Някой от вас трябва да се замислят защо толкова дълго нямахме превод и да се усмирят за да не страдаме всички други.
Благодаря за информацията. Аз също съм заета, както вече съм споделяла, - ходя на работа, към която се отнасям много отговорно и със желание вече 20 години и не ми е омръзнало; имам семейство с деца, за които се грижа; имам родители, на които също гледам да обърна внимание и, за моя радост, имам доста приятели. Точно поради тези причини и поради това, че уча турски сама от три месеца и не се смятам за знаеща, а и никога не го бях правила, няколко пъти предлагах следното: да каже някой с какво мога да помогна /например: да нахвърлям превода в груб вид, да редактирам/, само да каже и ще го направя. Ни дума, ни вопъл, ни стон. Нито информация. Вчера се ядосах и реших да пробвам, без да знам какво ще се получи. По-скоро очаквах да не е добре. Какъв е проблема да се сдружим с това момиче и да си разделим работата. Още повече, че /пак повтарям/ аз съм начинаеща. Така щяхме да си помогнем и двете, а и да си доставим удоволствие. А не днес да се чувствам като Сизиф, въпреки очевидните ползи за мен.
Като знаеш, че се превежда серията и четеш редовно темата, защо не го каза.
И ако си забелязала, никой не хули това момиче, което е превеждало. Говорим за друго - вместо да се делим на поддържници на Мурат и Туба, и то само поради факта, че той се е оженил за друга, а не за нея, да вземем да се обединим и да превеждаме заедно. Първо - ще става по - бързо, второ - ще е по - лесно за тези, които превеждат. В крайна сметка всички ще са доволни.
Предлагам следното - това момиче да ми пише на лични, ако иска да работим заедно и да се уточним. Иначе ще си продължа сама - бавно, с грешки, но ще го правя. Утре вечер след 20 часа ще имам свободно време и тогава ще започна следващите части.
Мисля, че предложението ми е разумно.

# 27
  • Мнения: 31
Пенде ,ще ти представлява ли трудност, в екипа от преводачи да поставиш Съни и Кеii ,от
ЛиН. Смятам ,че го заслужават.
Peace готово

за Мехмет  #2gunfire Thinking мисля, че единствения начин той да остане дясната ръка на Саваш (или недай Боже заместник  Sick) е Яса да продължи да лъже и маже  smile3516
и друго си мисля  Thinking Нургюл в момента снима филм, дали няма в началото да я 'пратят някъде'  Rolling Eyes абе не предвиждам така желания отговор на въпроса на Саваш  Sad а и той така е подпалил, че едва ли ще се държи адекватно  Rolling Eyes
ама аз съм си отявлен оптимист  Mr. Green Crazy та не ми обръщайте внимание  Crazy

sevi_nil     bouquet  bouquet  bouquet благодаря, мила   love001

песничката я пуснаха за пръв път в 19-та серия тук на 2.40 минута
http://www.dailymotion.com/video/xdanfo_ayk-ve-ceza-19-bolum-4-kysym_shortfilms

и после все на  Cry моменти, спомени...

# 28
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 5
Момичета привет по късни доби !
Пенда браво за темата !  Hug Hug Hug
Най-важното разбрах, че sunny67 и keii са направили чудо за нас ! Страхотни сте момичета ! Браво на вас и вашия ентусиазъм !


Какво да кажа освен огромно благодаря и много виртуални целуваки !
Аз напоследък влизах само да чета и имам да наваксвам. Виждам , че пак е имало вълнения, и сега първо ще изчета старата тема !

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 826
Един поздрав за лека нощ - Kıraç - İstanbul Saklasın /BG SUB/

П.П. Благодарности на sevi_nil  bouquet, използвах нейният превод за основа на текста.

Последна редакция: пт, 13 авг 2010, 13:37 от keii

Общи условия

Активация на акаунт