Ако нямахте ограничения, колко деца бихте имали?

  • 28 231
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 61
Бременна съм с първо.Бих казала лека и безпроблемна бременност,дай Боже така да продължи.Задавала съм си този въпрос мислено стотици пъти,и винаги изплува числото три.

# 706
  • Мнения: 33
Определено искам три деца. Съпругът ми обаче, е ужасен от идеята.

# 707
  • Мнения: 2 110
Колебая се между три и четири .

# 708
  • Мнения: 11
Ако имах пари и възможности бих отгледала и 6деца - 3родни и 3осиновени.

# 709
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 951
Ако имах пари и възможности бих отгледала и 6деца - 3родни и 3осиновени.

 smile3501

Търсих иконка за "поклон".

# 710
  • Мнения: 71
Колебая се между 2-3. Имам 2- на този етап са ми достатъчни, но по- нататък....не се знае. От сега в къщи ме агитират за бебе- като се започне от мъжът и се стигне до малката ми дъщеря, но не ми стиска все още... Rolling EyesА те така ме моляяят   Crazy

# 711
  • Мнения: 284
Здравейте Hug, гласувах за 2, като въпреки това имам въпросителна за това второто Rolling Eyes. И всичките ми съмнения са свързани единствено и само с това - мога ли да възпитам и изградя интелигентни и емоционално стабилни хора, тъй като на този етап се чувствам психически много изтощена и негодна за тази си роля. Защото за мен родителството си е много сериозно и отговорно нещо, защото да отгледам чисто физически някого не ме прави майка.
Та затова на вас искренно ви се възхищавам, за това, че почти не срешнах бройка под 3 Grinning. Пожелавам ви да ги имате и да са ви живи и здрави.

# 712
  • Мнения: 1 262
bobibb, аз също мисля като теб. Все пак не става въпрос само за физическо отглеждане, но и за възпитание - духовно, интелектуално и емоционално развитие. АЗ също бях отбелязала 2. Винаги съм си мечтала за 2 деца - момче и момиче. Simple Smile Но сега с тази тежка бременност (както писах по-напред) надали ще помисля за второ дете, въпреки че имаше коментари за това, че всичко се забравя и т.н., но и възрастта ми не е за подценяване. Сега съм почти на 30, за следващо дете ще съм доста стара. Ще се чуди "мамо" ли да ми каже или "бабо".  Laughing (В кръга на шегата - да не се обиждат по-възрастните родители). Честно казано и сега си мисля, че съм закъсняла, представям си какво ще е още по-късно (и колко повече усложнения ще се появят и колко по-тежка може да бъде бременността  Sad ). Макар че има вероятност, както някой беше писал, като порасне  детето и влезе в пубертета (ама тогава ще съм някъде над 40, надали ще се престраша) и  ми стане скучно или ме разочарова (тийнейджърите са луди глави). Но по-разумно ще е да си осиновя, макар че мъжът ми надали ще иска.

# 713
  • Мнения: 81
A_H_I_L_E_A, недей така с възрастта де, имам познати на по 38 години си родиха вторите деца, и да знаеш това много подмладява  Wink смело, втората бременност може да ти е песен, всичко е индивидуално.

# 714
  • Мнения: 2 401
Подкрепям това за възрастта, моя позната роди на 39г. трето дете и много пъти ми е споделяла, че с мъжа и са страшно щастливи и изживяват втора младост, понеже другите им деца са големи, а и бремеността може да си е съвсем нормална!
MEDEC, хич не му мисли тогава, щом имаш такава сериозна семейна подкрепа! Grinning

# 715
  • Мнения: 477
Отбелязах 3, Но като се замисля при неограничени възможности и повече бих искала.
ОБИЧАМ ДЕЦАТА И ЗНАМ, ЧЕ БИХ СЕ СПРАВИЛА С ГРИЖИ, ВЪЗПИТАНИЕ И ВСИЧКО ОСТАНАЛО! Simple Smile
  bouquet

# 716
  • Мнения: 3 865
Гласувах с 3 защото толкова мисля, че мога да понеса психически. Иначе мисля, че 2 на близка възраст е най добре за децата, и може би 1 дете е най лесно и най добре за самите родители.
От друга страна ако финансите са безкрайни и 10 мога да родя и да им осигуря още толкова детегледачки да се грижат за тях. Абе като гледам отговорът на този въпрос зависи най вече от моментното ми настроение  Grinning

ОБИЧАМ ДЕЦАТА И ЗНАМ, ЧЕ БИХ СЕ СПРАВИЛА С ГРИЖИ, ВЪЗПИТАНИЕ И ВСИЧКО ОСТАНАЛО! Simple Smile
  bouquet

не, не можеш да се справиш с всякакъв брой и всякакви деца, повярвай ми. И аз мислех така преди да имам собствени деца и донякъде положителната ми настройка и увереност останаха след първото дете. Но сега вече знам, че НЕ МОГА да се справя с повече от колкото имам (без помощ от бавачки имам предвид), психически не мога да понеса стреса и притесненията покрай толкова много и трудни за гледане деца.

Последна редакция: чт, 04 авг 2011, 12:44 от Boten Mary

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Skrekkeligр,хората сме различни,това че ти не можеш,не означава че друга жена не би могла да се справи.Сега съм с 2 малки деца и все едно няма деца е къщи,големите пък повече помагат,отколкото да ме ядосват.Така че на мен бавачки не ми трябват.Виж една жена 1 път седмично да ми помага с чистенето няма да ми е излишно,но това е защото мразя да чистя,а се налага да го правя всеки ден по няколко пъти и въпреки това не ми тежи толкова,а и време си имам,не съм роб.Така че всеки си знае силите!

Последна редакция: чт, 04 авг 2011, 10:21 от Mira 1919

# 718
  • Мнения: 477
Skrekkelig да не спамим много де, ама колко са твоите?
За грижите и гледането мисля, че за мен лично не би представлявало проблем- най- малко психически, а и си имам мъж, който страшно много ми помага за всичко (да ми е жив и здрав)

# 719
  • София
  • Мнения: 3 296
Ако нямах ограничения, бих родила и четвърто. Ама като знам, че с моя късмет пак ще е момче, по-добре да почакам за внучки.

Много се чудя на мацките с 2годишни, които се заричат, че не искат второ. Ще ви попитаме пак след 2-3 години, повечето от вас ще са готови вече да увеличат бройката. Всяко нещо с времето си.

Общи условия

Активация на акаунт