Надписване на дрехите за детската градина

  • 32 666
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 856
Под стикери може би се има предвид самозалепващи се листчета. Те обаче падат.
Не знам дали може да се пише в/у подлепваща лента (такава каквато използват шивачите).

# 16
  • Мнения: 15
Здравейте, майчета. Синът ми тръгва на детска градина от септември и там имат изискване дрехите на децата да са надписани, за да могат да ги разпознават лелките и учителките. На мен обаче не ми се драска с перманентни маркери по половината от дрехите на детето.... Не че са кой знае колко ценни, но не ми се ще да ги загрозявам така, пък било то и на не толкова видимо място. А и детето си познава дрехите - не мисля, че е необходимо въобще да бъдат надписвани, но....  Мислех си да поръчам някъде текстилни етикети с името на детето и да ги зашия към дрехите, но кой ще ми се занимава да ми произведе 30тина бройки само  newsm78.
Та питането ми е: вие как обозначавате дрехите на децата си за детската? Приемам идеи всякакви  Hug. Благодаря ви предварително.

С игла и конец съм направила   само първата буква  на малката точно на етикета...

# 17
  • Мнения: 685
 Crazy
Май сте софиянци повечето, ама като чета се замислям дали набързо да не отивам да поръчвам и аз стикери, че да се стягам за септември  newsm78 Преди с голямата нямаше такива работи, не помня да сме гибили или сменяли дрехи, но пък и тя си беше в ДГ, а това малкото отива на ясли.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 856
А, тез стикери са съвсем друго нещо Simple Smile
Трябва да се пита някоя шивачка дали има нещо, което може да се използва в случая.

# 19
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
AnMary това с подлепващата лента няма да стане май.Майка ми шиеше доста едно време...та лентата подлепва но в/у нея платът трябва да е зашит....абе сложно е за обяснение.... маи трябва да питам майка ми за идея и ако има такава ще пиша  Wink

# 20
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И с двамата ми сина нито в яслата, нито в градината, не е имало такова изискване.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 271
аз съм виждала да продават такива етикети за дрехи в  кинкалериите. провери ако имаш някоя наблизо. другото е да купиш просто от тези ленти текстилени и тях да пришиваш, лепиш или каквото там и да надписваш.

# 22
  • Мнения: 96
В нашата детска градина има изискване за надписване на дрехите  newsm78.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 209
Това (или нещо подобно)+ шаблон не би ли свършило работа?

http://www.office1.bg/Fibracolor%20T-Shirt%20%D0%9C%D0%90%D0%A0% … 702187000070.html

# 24
  • Мнения: 102
Точно влизам да пиша какво намерих в една кинкалерия и гледам, че Angel Dust е дала тази идея.
Та - купих комплект за надписване на дрехи - то хората са си го измислили  Laughing. Съдържа бяла, тясна лентичка, някакъв черен маркер и един шаблон с букви (латиница). Надписваш, изрязваш и лепиш с ютия върху дрехата. Дали ще е здраво се чудя обаче...

P. S. Но ще имам време да проверя, защото вчера ми потвърдиха от детската градина, че тъй като детето е родено декември и не е навършило още 3г., няма да го приемат преди ноември - правели само един месец компромис...

Благодаря ви за идеите. Ако с това не стане нищо, май ще се наложи да бродирам needle

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 803
При нас няма такова изискване - всяко дете си има шкафче и всичките дрехи си стоят в съответното шкафче. Знаят си шкафчетата и не са обърквали нищо засега.

# 26
  • Мнения: 1 427
аз намерих ето това, ще излезе 7-8лв с доставката, за 120 бр - ще има достатъчно до 1-ви клас  Laughing
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=1904244 … ame=STRK:MEWAX:IT

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
Слава богу, в нашата градина няма изискване за надписване на дрехите.

# 28
  • Мнения: 1 427
аз не съм чувала из варненските да има такова изискване, но ще го направя за собствено успокоение. хич не обичам менкане на дрехи, особено на бельо и хавлийки.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 735
На дъщеря ми съм заглеждала и на доста от дрешките и шапките има място за надпис на името.Досега ми беше смешно и безсмислено,но явно за детската ще си е ок.Иначе или перманентен маркер на етикета или тези етикетчета от кинкалерията са доста подходящи.

Общи условия

Активация на акаунт