Бариева каша и кърмене

  • 2 692
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 109
Налага ми се да правя изследване на червата с прием на три бариеви каши и снимка на рентген, а малкото ми момче е само на кърма. Лекарката ме увери, че няма проблем нито от кашата, нито от лъчението, но на мен все пак ми е притеснено.
Гадна работа е и защото трябва да пия очистителни предишния ден... та не знам. Sad
Ако имам и най-малко съмнение, че може да се отрази на бебо, просто ще го отложа, поне докато го захраня.
Ако на някой му се е налагало, нека сподели как е било.

# 1
  • Мнения: 2 070
Здрасти Ира,

усеща се, че си объркана, то си е напълно нормално в твоята ситуация - трябва да мислиш не само за себе си и твоите болежки. Една от "екстрите" на майчинството и кърменето. По лентичката виждам, че бебокът е малък, а като знам какви неудобства и болки предизвикват ситуациите, при които обикновено се правят тези изследвания - май не ти е лесно.
За щастие кърменето може да се съвместява с доста от лекарствата, само че понякога приемът им изисква малко реорганизация на храненията, в някои случаи по-големи паузи между тях и тн. От тази гледна точка вариантът да изчакаш захранване е добър, но зависи и от това как се чувстваш ти и дали изследванията не са наложителни, доколко можеш да търпиш дискомфорта и болките /ако имаш такива/.
Ще ти пиша повече подробности на Лично съобщение. Нали знаеш как да ги проверяваш?
 Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 78
Бариевата каша не е усвоява в стомашно-чревния тракт, каквото влезе, това излиза. Така че няма проблем да кърмиш, тя не стига до кръвта, за да се излъчи в кърмата.

# 3
  • София
  • Мнения: 109
Благодаря много за инфото.
За съжаление, така или иначе, ще трябва да пропусна няколко кърмения заради очистителното, което е х-преп и по същество е сена и води до обезводняване.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 55
Здравей,Ирра на мен също ми се налага да правят това изследване на моето бебе ,което е на 5 месеца,зашото не ака редовно .Не е запек,но ака на седмицата веднъж и то с помощ.Незнам дали е нужно той е само на кърма и сега пробвам да му давам мляко Фризо вам по препоръка на педиатърката .Тя си мисли че може да е моята кърма и като се включат повече храни да се оправи.Иначе ходихме при доц.Георгиева -детски гастроинтролог от Варна сме.Страх ме е да му направя това изследване да не стане някоя беля.Видимо нищо му няма наддава си чудесно,храни се ,нито му е надут корема нищо.Мисля да изчакам и да не бързам с изсле.дването.Първо се правила клизма,после се вкарвала бариева каша с тръба през ануса ще се измъчи горкото и ме е страх да не вземе да се пукне някое черво и от нищо да стане беля.Ако знаеш повече моля да споделиш.

# 5
  • Мнения: 1 125
Въпросната каша е инертен колоид, няма да навреди на кърменето. Самата каша и за бебе не е вредна, но аз лично не бих се съгласила току така да се снимат червата на детето ми ако например някога е правена снимка на белите дробове ... тоест всичко е относително, потенциалните вреди също.

# 6
  • София
  • Мнения: 109
isi-suv., не съм много информирана, и аз самата сега се сблъсквам с това и то за мен, а не за бебо. Звучи доста гадно да се прави такова изследване на бебе. Може би трябва се консултираш с още един лекар, особено след като няма запек.. И какво да и е на кърмата ти?
Лесно е да се дават съвети отстрани, но ако бебо се чувства добре, не ака запечено и изобщо няма видими признаци на дискомфорт, не знам защо трябва да го подлагат на това изследване. Вероятно когато го захраниш картината с акането ще се промени.

# 7
  • Мнения: 2 401
isi-suv, много странни съвети са ти дали, така както ги описваш нещата не разбирам защо ви пращат на това изследване, нито пък разбирам какъв е смисълът да даваш АМ. И аз мисля, че като захраниш нещата ще се нормализират.

# 8
  • Мнения: 3 379
isi-suv, много е неприятно да си мислиш, че нещо може да му има на бебчето, но да не знаеш какво... Предполагам си притеснена. Все пак, не виждам причини да се налага това изследване, нито пък даването на АМ, при положение, че бебето наддава добре и е в добро здравословно състояние. Бебетата, кърмени изключително, често се изхождат веднъж на 3-5-7 дни (след първите 4-6 седмици). Това обикновено продължава до момента на захранване, когато изхожданията се регулират с въвеждането на твърдата храна.

Аз бих те посъветвала да изчакаш захранването и да проследиш как се променят изхожданията преди да предприемеш такова изследване.

По отношение на АМ, не виждам никаква причина да се въвежда, при положение, че бебето е кърмено и наддава добре. Какъв резултат се цели с даването на АМ?

Общи условия

Активация на акаунт