Януарчета 2010 тема 10

  • 26 398
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19
Да и Хриси спи педимно на климатик.Днес заспа и в количката-обаче има -няма 30 минути само.А вчера доспа поспа сутринта стана в 10.50 яде после спа,следобед поспа 1 час яде и после към 18.и нещо поспа доста Shocked ама предните 2 дена ми разказа играта 2 пъти по 30 минути през деня,а и доста се буди през нощта.Ние ще си имаме нови зъби предните горни-1-я го виждам ама не го усещам на пипане,а освен тези 2-та  напират още няколко-милата и на сън проплаква и много я мъчат тези зъбки.
 Днес озорих бебка малко с кашата следобеда-от 2 дена яде половината ,а на другата половина от кашата се муси и не иска да я яде-ама днес настоях и всичко си изяде-ама май и на нея елдата не и е любима.Ние все така не дрискаме по много-по 1 път на ден,понякога 2,а понякога нито веднъж-и гледам да не я тормозя с яденето-така намалила е пюрето до 90-100гр., а ядяхме по 160гр.-сигурно затова яде по повече пъти-7.
 За спането-ами явно си зависи от детето-ние лягаме към 19.30-20.00 заспива,но пак си се буди през нощта-към 00.00, към 3.. ,към 6-7.30...,но при нас са си от зъби-даже суче ама си спи-само подава сигнал,че е гладна Grinning И аз кърмя предимно легнала-так ами е най-удобно,а и не се натискаме и не се потим толкова.
 Лятото ми е любимият сезон ама тези жеги вече не се търпят(то заради тях предимно сме си в къщи и излизаме след 17-18.00 нищо ,че и тогава е жега-поне при нас е така.
 И аз ще ви поискам парола за албумчето.

# 61
  • Мнения: 97
Редче,Пипо куче ли е?Да ви кажа ние категорично не ядем пюре със свинско.На няколко пъти му предлагам, но не ще.Ядем пиле, пуйка, теле и мисля по-малко да започна и риба.Ще го кара без свинското.Иначе днес бяхме извън града, до реката.Там си е друго.Но малкият така беше заврял в колата, че милият се беше изнервил.Откакто се прибрахме към 7 заспа,в 9 го събудих и го изкъпах,нахраних го и сега кърти непробудно.Лека и хладна ви желая. Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 1 462
Привет и от нас  Laughing

Иван е с 38-39градуса температура от снощи и хич нямам идея какво му е и защо я вдига тази температура. Водихме го на преглед и докторката каза че му нямало нищо, освен леко зачервено гърло, ама от това ме съмнямва да е температурата, както и от зъби
Иначе нищ одруго му няма- смее си се и е весел.
Не може да я свалим. Ако някой има идея какво може да му е/ нещо вирусно или друго/ да пише.
Дано да спадне тази нощ че горкото дете.....
Иначе за спането съм пробвала да го слагам в 19,30, но той си спи половин час и се събужда. Окончателно заспива към 21.00часа
Извинявам се че не се включвам по други теми  ooooh!
Танче аз ще въвеждам глутен с овес, а после ще търся от някъде ръж  Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 2 245
Никол, куче е. Simple Smile

Арвен, дано дечко бързо да свали температурата!

Една от нас, има ли Каменчо нов зъб?

Горис
, бързо оздравяване и честити зъбки!

Лека нощ! Hug

# 64
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
nikikol82, не е ли малко раничко за телешко и свинско, пък какво да говорим за риба - тя е алерген и се препоръчва поне след 8ми, а желателно и след 10 месец!  newsm78

# 65
  • Мнения: 147
Здравейте малко среднощно, ама като гледам не съм само аз Laughing
Тъкмо приспах мис бонбон и сега варя един зелен боб  Mr. Green ами то ми писна само пържено да ядем в тия жеги, че става най-бързо, сега ще сваря боба, пък утре само ще го сготвя на яхнийка, иначе през деня и без да има включен котлон си е ад в нас Tired

Относно ранното лягане - хубаво е, че някои бебоци го правят, но според мен си е строго индивидуално, на мен това със заспиването в 19-19.30 и ставането в 7 ми се е случвало един единствен път. Обикновено ако заспи по това време се събужда после към 21-22 часа и следват игри и закачки до полунощ  Laughing Абсолютно всеки път е така,  тази вечер бяхме навън и като заспа към 19ч. се събуди в 20.30 и до преди малко играхме  ooooh! Мен по-скоро ме устройва като заспи към 21.30 и сутрин си откарва до към 9ч мамината сладка, така режима ни на ставане е перфектен за мен  Heart Eyes Но аз като бебе съм заспивала в 19 и съм ставала в 7, така че нищо не пречи да се пробва как е най-добре за детето, как се чувства най-спокойно и отпочинало (и майката покрай него  Laughing ), пък ако вашето бебе не е от тези ранно лягащите (поне на този етап) здраве да е  Peace

Арвен много странно с тази температура, горкото дете, защо пък да не е от зъби, нали и от тях се вдига температурата понякога  newsm78 идея си нямам, дано се оправи  Praynig

Хайде лека и дано по-прохладна нощ  Hug
И аз се учудих за това свинско, то верно, че повечето бебчета са по-големи от Кристина, ама тя още месо не е помирисала пък камо ли такова, чакам да стане на 7м, че да започнем с пилешко и пуешко, а свинското ехеее......ще почака  Laughing

# 66
  • Мнения: 14
Ехее, гледам, че сте се активизирали доста тия дни:)
Ние бяхме малко на вилата уж да отпочина ама истината е, че ми дойде нанагорно, че си помъкнах и работата с мене (един сак с папки и лаптопчето) и снощи особено имах инфарктни моменти, че компютърчето отказа нещо и само дето не набих някой от стрес ooooh! Скоропостижно се прибрахме в София, мъж ми оправи машинката ама нервичките ми отидоха на кино. А жегата днес просто ме довърши окончателно. Та вчера и днес се проявих като много лоша майка, но явно не може все да е розова картинката. От утре съм изцяло на разположение на Мартина, ще му обърна повече внимание на детето и няма да подскачам така от нерви.
Нея също я мъчи жега плюс зъби и е чудничко...
 

# 67
  • Мнения: 338
Да се изфръцкам аз, днес малката хапна пюренце с пилешко, следобеда каша, верно по 30, 40 гр., но аз и на толкова съм доволна.

Вече не спира да бърбори, казва баба, бебе, деде, тата, гиги, цял репертоар, на мама златната.

В Карфура има промоция на месни пюренца, 2бр+1 гратис на цена 2.49, видях че имаше пилешко, заешко и пуешко.

Иначе откакто е жега не сме спирали у нас климатика, аз хич не понасям жегата, та това ми е спасението.

# 68
  • Мнения: X

Цитат на: Герганчето
Всъщност сигурни ли сте че Марина не е януарче 2009-та   Толкова по голяма ми изглежда 
Мислите ли, че съм се объркала  newsm78 Thinking
 hahaha hahaha hahaha

Хахах ми възможно е, знам ли  Laughing Да не беше вчера...  Laughing Laughing Laughing
Хей прелестна е   bouquet


Арвен да не би просто да е от жегата...или неверен термометър.. При Т 39градуса не мога да си представя че е весел  Rolling Eyes

Аз това с ранното лягане не смея да го пробвам  Grinning Струва ми се че ще се получи като при Нели...опулване в 21ч. и нещо и изгра до полунощ  Wink  А и 19.30ч. е едно чудесно време за разходка  Rolling Eyes  Редче все пак благодаря че сподели с нас   bouquet

# 69
  • Мнения: 8 924
А, wicky, не се отчайвай. Просто търпение и опити с различни храни, лъжички, преди/ след кърмене и т.н. От средата на юни се мъча с Дилянка, прекъсвах 2 пъти и едва от десетина дни изяжда количеството (max 60-70г), което съм й приготвила само с лъжичка. Знам, че не е добра идея, но дори съм давала от шише. Така поне се убедих, че на вкус й допада, но просто не искаше да яде с лъжичка. Но имах и много вероятна причина да отказва лъжичката. Горещо ли е у вас? Жегата може да е причина да не иска твърда храна.
И не подценявай ориза – за над 1/5 от хората по света е основна храна все пак  Laughing

според мен и двата източника  са съветите на Косе Босе  Rolling Eyes
В подредбата на информацията и в пълнотата по даден въпрос намирам разлики, затова хвърлям поглед и на двете места. И ... някои неща пак ги пропускам  Mr. Green

Ранното лягане и аз не смея да го пробвам. Вярно, че по това време обикновено сме вън и Дилянка си взема някаква доза дрямка за ½ час. Но ако я сложа да спи толкова рано (преди залез и темпертура над 30 градуса вън) ще се ококори по никое време нощес и ще се чудя какво да я правя. Евентуално през студените месеци може да опитам.

Arven, дано си се преборила с температурата  Hug

 Лека нощ!

# 70
  • Мнения: 1 462
Привет отново
След малко отиваме до докторката пак, но честно казано не зная какво ще го прави като уж нищо му няма ooooh!Темп продължава да си поддържа. Мисля че не е от зъби, защото е доста висока.За съжаление и термометъра ми е верен Cry
Стискайте палци всичко да е наред Praynig

# 71
  • София
  • Мнения: 2 245
Арвенfingerscrossed fingerscrossed  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 72
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Арвен  Praynig   Стискам силно

# 73
  • Мнения: 14
Арвен, стискам и аз!
Днес пак ще е ужасяващо горещо, в нас е сауна особено следобяд, къде ще бягаме не знам Whistling
От сутринта ако знаете колко домашна работа съм свършила newsm28 Тъпото е само, че нямам нищо готвено ама ако пусна печката в нашия бокс и ще трябва да ме спасяват от топлинен удар. Ще маам сандвичи пак..
Бебата я къпахме и сега спи, ако имам време ще си мацна и един лак и като се събуди отпрашваме на люлките.
Нещо май още имах да коментирам ама изключих напълно.
Айде до после Simple Smile

# 74
  • Мнения: 3 675
Честита нова тема!Ние сме добре, Стефа расте и дебелее, вече се изправя сама на крака в кошарата, ще пусна после снимки в аблумчето.Видях Зарко на Литъл Рабит, голям сладур и юнак.С пожелание за спорна и усмихната седмица на всички-малки и големи.

Общи условия

Активация на акаунт