123 Американки пият и пеят в чест на Томас Едисън и неговите наследници!

  • 24 183
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 800
PAV1,  за да му се даде работна виза, той трябва да е нает от фирма, която трябва да плати за визата. Ако отиде ей така да кандидаства за работна виза без осигурена работа, ще му се изсмеят в консулството.
Бейби го е написала - с туристи4еска и да работи към фирма легално няма да стане или ще му плащат мизерно, но пак не вярвам за този тип работа(голям шанс да бъдат проверявани 4есто от полиция като е на път) някой да го наеме и да рискува бизнеса си.

# 721
  • USA
  • Мнения: 675
Честити именници днес, да са живи и здрави  bouquet!

PAV1, според мен това момче трябва да провери дали тази фирма или агенция е легална изобщо, другото което може да направи е да звънне в Американското консулство, мисля че беше между 14:00 и 16:00 часа, и да попита дали изобщо има такова нещо, там ще му отговорят най-добре. Според мен си е измама и нищо повече. А за да се кара камион тук мисля, че трябва да е легално, нали ги спират за проверки newsm78. Дано да успееш да го разубедиш, че на този глад само това им липсва на хората, а и с две деца ooooh! Praynig Praynig. Ако беше толкова лесно, половин Бг щеше да се пресели тук.

# 722
  • Мнения: 257
И на мен ми изглежда измама.
Вярно,има агенции/фирми,които набират персонал за работа в чужбина,но трябва ТЕ да се ангажират с въпросната виза,работна такава в конкретния пример.
В крайна сметка тези 600 евро такси за какво са,след като въпросната будала /сори,не се сдържах,а и дано го прочете/ трябва всичко сам да оправя + досието по визата ?
За да има работна виза,ето тук изискванията

Неимигрантска работна виза, (Н)
Виза Н се издава на кандидат, пътуващ с цел временна работа в САЩ. За да получи Н виза, кандидатът трябва да представи: (а) писмо за одобрена петиция (Form I-797), коята е била подадена от американския работодател и одобрена от Службата за Имиграция и Натурализация на САЩ (USCIS); и (b) доказателства, че е квалифициран за тази работа, като представи документи за предишен опит и образование в съответната сфера.

# 723
  • Мнения: 2 563
И на мен ми изглежда измама.
Вярно,има агенции/фирми,които набират персонал за работа в чужбина,но трябва ТЕ да се ангажират с въпросната виза,работна такава в конкретния пример.
В крайна сметка тези 600 евро такси за какво са,след като въпросната будала /сори,не се сдържах,а и дано го прочете/ трябва всичко сам да оправя + досието по визата ?
За да има работна виза,ето тук изискванията

Неимигрантска работна виза, (Н)
Виза Н се издава на кандидат, пътуващ с цел временна работа в САЩ. За да получи Н виза, кандидатът трябва да представи: (а) писмо за одобрена петиция (Form I-797), коята е била подадена от американския работодател и одобрена от Службата за Имиграция и Натурализация на САЩ (USCIS); и (b) доказателства, че е квалифициран за тази работа, като представи документи за предишен опит и образование в съответната сфера.


И за тази виза трябва висше образование и е като цяло насочена към white collar професиите.

# 724
  • Мнения: X
Момичета БЛАГОДАРЯ !    bouquet

Бяхте много изчерпателни !
Предполагам,че ще се справя с предоставената от Вас база данни!

# 725
  • Мнения: 2 255
PAV1 , дано се вслуша. По мои наблюдения, първата реакция е от сорта на "те така си говорят, нали са си там вече...що не се върнат, като е толкова зле/трудно и т.н....". После, обаче, когато дойдат, е друго.  Laughing Но, кой пък ще седне да си признае поражението, и да каже Ехх, казваха ми, ама....

# 726
  • САЩ
  • Мнения: 170
Благодаря на всички за пожеланията за моето именниче! Да ви се връщат! Ох и добре че вие ме подсетихте че днес му е именния ден, винаги го забравям  Embarassed

# 727
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
PAV1 още нещо се сетих казвали са ми го, малко ми е старо инфото, но е ... 100% достоверна информация - професионалните шофьори в щатите са задължени да си носят SSN картата заедно с професионалната си книжка, винаги и по всяко време. Той не виждам как ще си извади SSN без работна виза  ooooh! Ако стане нека свирне  Whistling При всяка проверка ги искат и е въпрос на 1 минута само полицайте да проверят информацията дали е достоверна или не.

# 728
  • Мнения: 384
Честит именден на всички малки и големи именници, със здраве и късмет да си носят името  bouquet

# 729
  • Мнения: 4 291
 PAV1, никой няма да го наеме с туристическа виза. Никой! Имам познати с фирма за превоз имат доста сериозни условия за наемане на шофьори. На първо място документи, никой не иска да си слага главата в торбата, защото после той носи отговорност. Имат доста застраховки, които няма как да си направи твоя човек нелегално. Другото е стаж минимум 2 год. и писмо от предишен работодател. На какво основание ще ходи в посолството за работна виза?
Това момче е тираджия в Бг. или те първа иска да става такъв?

# 730
  • Мнения: 2 990
Честит празник на всички малки и големи именници в темата!

# 731
  • Мнения: 131
Честит празник на именниците - да им е живо и здраво името и да си го носят с много гордост.  :bouquet:By the way tova mi e edno ot favoritite, ama zaradi tova, 4e imah takova biv6e gadje e izvun spisuka Whistling....хахха

Леле девойки заразглеждала съм сайтове на фотографи за сесея на малкия.установих, че съм си сбъркала професията( то не, че имам някаква конкретна, де).Това фотографията тук си е много добре платена - ще взема да се пренасоча( някой ден като му хвана цаката на отглеждането на бебе).Такива цени са, че свят ми се зави... ooooh!ама нали са спомени - дано с малко повече търсене си намеря нещо affordable. Вие правили ли стте такива? Приемам всякакви предложения за други алтернативи на фотосесия с фотограф... Hug

# 732
  • Мнения: 2 255
...дано с малко повече търсене си намеря нещо affordable. ... Приемам всякакви предложения за други алтернативи на фотосесия с фотограф...
  Прошепвам го, за да не ме чуе: ( Поогледай се за Вики, докато не е отпрашила. Laughing )

# 733
  • Мнения: 2 185
мики, ние инвестирахме във фотограф за раждането, стори ми се далеч по-ценно от нюборн сесия и такава не сме правили, а и те се правят докато бебето е съвсем мъничко, тогава изобщо не ми беше до това. иначе за алтернатива има разни студиа по моловете, в бейбис ар ъс, джей си пенни и прочие, където правят сесии, обаче не очаквай качеството на по-скъпите фотографи, не може да се сравнява.

# 734
  • Мнения: 571
PAV1 Обесни му на момчето, че първо трябва да пребивава по легален начин тук, т.е. му трябва виза. Туристическа не става, с нея не може да има ССН, няма и кой да го наеме на работа.
Понеже моето семейство е тук с работна, те уверявам, че също не е лесна. За нея кандидатства самия работодател, подава купчина документи и едно от условията е да няма кандидат от САЩ.
За да няма такъв, обикновено работата е твърде специфична. Друго условие на работната виза е да се предостави адрес на който лицето ще живее и заплата (има си минимум за всяка професия) за която ще работи.
На работодателя ни тук, това му коства адвокат, превод на диплома и сверка на изпитите за признаване на нивото й тук. Масово хората като чуят Америка, респективно чужбина едва ли не са на мнение, че тук парите растат по дърветата. За съжаление, истината е, че много от нас, не могат да достигнат камо ли да надминат стандарта си на живот в Бг. Има и много успели разбира се...
Каквото и да реши, пожелавам му късмет!

Общи условия

Активация на акаунт