Мебели за спалня - МДФ или ПДЧ

  • 5 419
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Много се колебая от какъв материал да са изработени мебелите в спалнята:
- МДФ
- ПДЧ
- МДФ + ПДЧ

А мебелите са: гардероб, легло, скрин, шкафчета.


Първият вариант - МДФ, ми харесва най-много, но може би ще ми дойде скъп. Чудя се дали да избера ПДЧ или да не се отказвам от МДФ-а?

Някой има ли комбинация ПДЧ + МДФ-лак и изглежда ли добре?

# 1
  • Мнения: 8
fantichka да ти кажа честно няма особено значение какво ще избереш. Трябва само да си пазиш мебелите и да внимаваш с какво ги чистиш. Попринцип МДФ-а е по скъп, но пдч-то не му отстъпва по здравина. Мисля че МДФ-а повече го лакират и боядисват. Виждала съм кухни на които вратите са от МДФ само защото имат разни вдлъбнатини, нещо като застарена мебел, така че може би в дадени случаи може да се ползва само единя вид плоскости. При родителите ми кухнята е от ПДЧ и не е мръднала от 5 години. Следващата година и аз ще обзавеждам  Joy и ще се обърна към същите хора, предполагам че те ще ми препоръчат от какъв матерял е най-добре. Гледах сега в сайта им http://www.citymaster.bg и имат симпатични спални.

# 2
  • Мнения: 18 542
Най-оптимална е комбинацията пдч+мдф.
Изцяло от мдф ще ти излезе солено.
Зависи какви мебели искаш. Кухня например винаги корпуса е пдч. Ако мебелите са с фладер, в някои случаи дали ще е мдф или пдч не е от такова голямо значение. Ако гониш цена, може да направиш такъв компромис. Дюс елементи винаги изпълнени в мдф изглеждат много по-добре от пдч.
Трябва за всеки отделен мебел да се реши от какъв материал ще е най-удачно да бъде от към цена и от към външен вид. Не е правилно да се обощава.

sisi_croft, напротив има голямо значение откакъв материал са ти мебелите, както за визията им така и за експлоатацията.


# 3
  • София
  • Мнения: 3 859
ПДЧ. Няма смисъл от скъп МДФ.
Спалнята не е представителна стая, важното е да е удобна. Красотите ги създават спалното бельо, шалтето, пердетата...

# 4
  • Мнения: 18 542
Е само за да се показваме ли си правим красиви жилищата  Rolling Eyes аз си мислех, че най-вече за себе си.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 38
ooooo има голямо значение материала, сегашната ми спалня е с ламинирано пдч и таблата се излющи за 2 годими

# 6
  • Мнения: 635
Мисля , че е по практично ПДЧ, по простата причина че МДФ е по труден за подръжка, имам вече черна и бяла кухня много лъскане трябва , може да се комбнира ПДЧ и лакобел , мисля че ще сатне добре, нашата спалня ще е готова края на месеца мисля , така сме я планирали ! Успех в избора

# 7
  • Мнения: 18 542
Мисля , че е по практично ПДЧ, по простата причина че МДФ е по труден за подръжка, имам вече черна и бяла кухня много лъскане трябва , може да се комбнира ПДЧ и лакобел , мисля че ще сатне добре, нашата спалня ще е готова края на месеца мисля , така сме я планирали ! Успех в избора
Това е условно. Ако е лак-гланц, да може би трябва повече да се лъска, но ако е мат изобщо не е трудно.
Моята спалня (бяла) е комбинация мдф лак мат табла и корпус пдч. Никакво лъскане не й трябва  Simple Smile
На сестра спалнята ми направихме комбинация лакобел + пдч за гардероба, мдф лак + пдч за корпуса на леглото. По-изгодно беше като цена, а сапазихме визията която се търсеше.

Общи условия

Активация на акаунт