Сладолед!

  • 4 799
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 861
Здравейте,някой знаели как се прави сладолед йогурт.

Аз днес пробвах с Креме Його малина на доктор Йоткер.
Направих го с 200 мл прясно мляко, 1/2 кофичка кисело и натурални малини.
Стана толкова вкусно, че едвам го изчаках да се замрази!

# 16
  • Мнения: 202
Ами засега само събирам само идеи,докато дойде моментът да си купя машина за сладолед Peace/харесала съм си тази http://www.amazon.com/Lello-Musso-Lussino-1-5-Quart-Stainless/dp … F0/ref=pd_sbs_k_1 Crazy

# 17
  • Мнения: 118
Здравейте,някой знаели как се прави сладолед йогурт.

Аз днес пробвах с Креме Його малина на доктор Йоткер.
Направих го с 200 мл прясно мляко, 1/2 кофичка кисело и натурални малини.
Стана толкова вкусно, че едвам го изчаках да се замрази!

Много благодаря ,ще пробвам.

# 18
  • Мнения: 4 116
Това Креме Його си е специално за сладолед  или ?

# 19
  • София
  • Мнения: 38 861
Това Креме Його си е специално за сладолед  или ?

Не, може и на крем, може и на сладолед.
Те всички сухи смеси са така всъщност.

# 20
  • Мнения: 649
Реших да подновя тази вместо да пускам нова тема и да споделя с вас една рецепта, която правим често това лято:
200 гр. заквасена сметана (една малка кофичка)
200 гр. цедено кисело мляко
захар или мед на вкус
нарязан на кубчета шоколад (аз ползвам натурален)
орехи нарязани на едро
 Всички продукти се разбъркват, разпределят се в чашки и се оставят за 20-30 мин във фризера.

Друг любим сладолед на семейството ни е замразено във фризера пюре от банан или пъпеш- със или без ядки.

# 21
  • Мнения: 31
Привет и от мен ,да ви споделя аз как в къщи приготвям сладолед  и всички у дома го харесват.              1 литър прясно мляко го слагам да заври на котлона с една ванилия, когато млякото заври прибавям 250гр захар и бъркам докато се стопи и махам от огъня. през времето което тази смес отдъхва разбивам с миксер или блендер 6 яйца докато почнат да стават на мехурчета и тогава ги изсипвам в млякото и бъркам но задължително с дървена лъжица и в една посока , млякото да не е много топло за да се пресекат яйцата след това прибирам в фризера и от време на време разбърквам пак в една посока с дървена лъжица докато почне да замръзва. 

Общи условия

Активация на акаунт