Нашествие от плъхове

  • 7 842
  • 36
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Здравейте

До кооперацията, в която живеем има малка къщичка (залепена на калкан), която доколкото знаем е общинска. Тъй като никой не се грижи за нея с всяка изминала зима положението става трагично. Освен, че всеки момент може да се срути върху нечия глава или кола, е и развъдник на мишки, плъхове, мутирали хлебарки и всякаква такава гадна паплач. Не обръщах кой знае какво внимание на гадинките и гледах да не ги забелязвам докато естествено не почнаха да се катерят по стените и да влизат в нас. В рамките на месец вече сме хванали 6 мишки (от които съдейки по размера поне 2 бяха плъхове).

Моля ви дайте съвет до къде да се пускат жалби, молби и подобни неща, за да се вземат мерки да се събори остатъка от къщата, че както са тръгнали тия мишки вечер ще трябва да ги гоним от спалнята, за да си легнем ние.

# 1
  • Мнения: 25 909
РИОКОЗ?

# 2
  • Мнения: 836
Затваряйте капаците на тоалетните. Задължително.
Една позната намери плъх в банята си. Излязъл от тоал. чиния  ooooh! Бил от най-разпространения вид.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Затваряйте капаците на тоалетните. Задължително.
Една позната намери плъх в банята си. Излязъл от тоал. чиния  ooooh! Бил от най-разпространения вид.

Това ми звучи страшно и гадно  #Crazy

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Преди години имахме плъх в апартамент на седмия етаж... Отвратително! И моите подозрения бяха, че е използвал тоалетната, за да влезе вкъщи  Rolling Eyes

# 5
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Преди години имахме плъх в апартамент на седмия етаж... Отвратително! И моите подозрения бяха, че е използвал тоалетната, за да влезе вкъщи  Rolling Eyes
Може и по стените на блока да се е катерил  , ако мазилката е грапава.Ние сме на 4-я етаж и лично о очите си съм виждала как плъховете се катерят по стената на блока.Отвратително е.Аз съм ловяла с капан на орехче закачено вътре,Действа безотказно.

# 6
  • Мнения: 836
Затваряйте капаците на тоалетните. Задължително.
Една позната намери плъх в банята си. Излязъл от тоал. чиния  ooooh! Бил от най-разпространения вид.

Това ми звучи страшно и гадно  #Crazy

За съжаление е действителността. Sick

# 7
  • Мнения: 41
Страхувам се !!!  Sick Shocked #Crazy newsm78 Аз имам дървеници по шкафовете, защото са по-стари и това лято мазахме всички шкафове с боя, но само отвън , а отвътре не. Страхувам се, че може да се появят пак и много паяци, през ден, през два почиствам ъглите, пръсках с биокил и не помага. Незнам какво да правя. Вкъщи сме с ламперия и я лакирахме, но .... страхувам се от всякакви мушици, вклщчително и молци. Аз наслагах лавандула купувах някакви ароматни бла-бла, и молците излязоха от гардеробите, бия ги с палката, но онзи ден си ходя до майка ми и си отварям чантата, а вътре молец -едър изхвръква, та умрях от зор. Тичам пак за палката и го убих, сега купих още бла-бла и за коридорите, омръзна ми !!!!   Shocked

# 8
  • Германия
  • Мнения: 240
Затваряйте капаците на тоалетните. Задължително.
Една позната намери плъх в банята си. Излязъл от тоал. чиния  ooooh! Бил от най-разпространения вид.
То хубаво да затваряме капаците, ама си представих, как примерно гадината тръгва да излиза докато си седя на тоалетната чиния и си върша работата...дано да не ми се случва, че ще загина на място.. Sick

# 9
  • Мнения: 230
Във ветеринарните и селскостопанските аптеки продават машинки против плъхове,които се слагат в контакта......като противокомарните.Имат голям ефект

# 10
  • Мнения: 73
Страхувам се !!!  Sick Shocked #Crazy newsm78 Аз имам дървеници по шкафовете, защото са по-стари и това лято мазахме всички шкафове с боя, но само отвън , а отвътре не. Страхувам се, че може да се появят пак и много паяци, през ден, през два почиствам ъглите, пръсках с биокил и не помага. Незнам какво да правя. Вкъщи сме с ламперия и я лакирахме, но .... страхувам се от всякакви мушици, вклщчително и молци. Аз наслагах лавандула купувах някакви ароматни бла-бла, и молците излязоха от гардеробите, бия ги с палката, но онзи ден си ходя до майка ми и си отварям чантата, а вътре молец -едър изхвръква, та умрях от зор. Тичам пак за палката и го убих, сега купих още бла-бла и за коридорите, омръзна ми !!!!   Shocked

Това си плаче за основен ремонт, изхвърляне на ламперия, шкафове и боклуци. Wink Какво има да се чудиш не разбрах.

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Затваряйте капаците на тоалетните. Задължително.
Една позната намери плъх в банята си. Излязъл от тоал. чиния  ooooh! Бил от най-разпространения вид.
То хубаво да затваряме капаците, ама си представих, как примерно гадината тръгва да излиза докато си седя на тоалетната чиния и си върша работата...дано да не ми се случва, че ще загина на място.. Sick


Кошмар, дано не плъзнат такива плъхове  Sick В кръга на шегата - да му мислят мъжете, като седнат  Joy

# 12
  • Мнения: 836
Затваряйте капаците на тоалетните. Задължително.
Една позната намери плъх в банята си. Излязъл от тоал. чиния  ooooh! Бил от най-разпространения вид.
То хубаво да затваряме капаците, ама си представих, как примерно гадината тръгва да излиза докато си седя на тоалетната чиния и си върша работата...дано да не ми се случва, че ще загина на място.. Sick


Кошмар, дано не плъзнат такива плъхове  Sick В кръга на шегата - да му мислят мъжете, като седнат  Joy

Ми и за дупето да те гризнат, пак няма да е приятно изживяването. Разчитаме само на факта, че са интелигентни животни и няма да посмеят да се приближат, щом усетят човек наблизо.  Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 15 518
Страхувам се !!!  Sick Shocked #Crazy newsm78 Аз имам дървеници по шкафовете, защото са по-стари и това лято мазахме всички шкафове с боя, но само отвън , а отвътре не. Страхувам се, че може да се появят пак и много паяци, през ден, през два почиствам ъглите, пръсках с биокил и не помага. Незнам какво да правя. Вкъщи сме с ламперия и я лакирахме, но .... страхувам се от всякакви мушици, вклщчително и молци. Аз наслагах лавандула купувах някакви ароматни бла-бла, и молците излязоха от гардеробите, бия ги с палката, но онзи ден си ходя до майка ми и си отварям чантата, а вътре молец -едър изхвръква, та умрях от зор. Тичам пак за палката и го убих, сега купих още бла-бла и за коридорите, омръзна ми !!!!   Shocked
А защо трепеш молците? Те умират сами, щом снесат яйцата, излитат и умират. Преди това просто не се виждат!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 430
Събирате пари от целият блок,отивате в някоя ветеринарна аптека,купуваш си отрова за гризачи и действаш.Слагате някакво обозначение,че е ръсено с отрова срещу гризачи,защото все ще има някой "съвестен" гражданин,който да си разхожда кучето без повод и да не стане белята.
За мен това е решението,че докато се задейства общината или РИОКОЗ(които ще дадат само предписания на стопаните) ooooh! до тогава я камилата,я камиларя.
п.п. ако имате мазета обилно ги наръсете с отрова.Иначе за хлебарки има различни фирми,които срещу 0-50 -1.00лв на кв/м ръсят.А може и фирма да си намемете срещу борба с гризачите и хлебарките,тук в София има такива много,би трябвало и в Пловдив да има.

Общи условия

Активация на акаунт