Подсъзнанието може всичко 28 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 83 703
  • 725
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 1 724
Не искам да знам, че това ще мине, в миговете на радост...предпочитам да си живея с илюзията,че са вечни...
Може ли да пуснете линк за медитация, която ви допада? Hug

# 556
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

"И това ще мине" е фраза, която се употребява само в миговете на тъга. Никога в тези на радост. Mr. Green
А не бива. Grinning

Леле, същата съм  ooooh!
Добре, че го припомни


Именно всичко минава и тъга и радост ......

Минавааааааааа големият кораб минавааааааааа  Mr. Green



Ето една притча която описва това което коментираме  Wink (и друг път сме я пускали)

И ТОВА ЩЕ МИНЕ


Имало едно време, един баща. Той бил много близък със сина си. Двамата си говорели за всичко, бащата му давал мъдри съвети и го учел как да се справя с живота.
Един ден обаче, бащата се разболял тежко. Усещайки, че краят му е близо, повикал сина си и му казал:

- Сине, аз си отивам от тоя свят и вече няма да можем да си говорим и да се съветваш с мен, както досега. Но в онзи голям дървен сандък съм оставил две кутии за теб – едната синя, а другата червена. Ако се случи така, че в живота ти нещата тръгнат много на зле, отвори синята кутия. А когато нещата ти тръгнат много на добре - отвори червената кутия!

Скоро след това бащата починал, погребали го.
Не се минало много време и работите на сина наистина тръгнали много зле. Тогава той си спомнил за думите на баща си, отишъл до сандъка, взел синята кутия и я отворил.
А там имало... парче пергамент, на което пишело:


СИНЕ ,И ТОВА ЩЕ МИНЕ !


И действително, не след дълго работите постепено потръгнали.
Всичко се оправило и синът бил истински щастлив. Един ден той отново си спомнил за баща си и за последните му думи. Отишъл пак до големия дървен сандък и взел от там червената кутия. С любопитство надигнал капака и видял, че вътре в нея има подобно парче пергамент. Разгърнал го и прочел написаното:



СИНЕ ,И ТОВА ЩЕ МИНЕ !



********

Да,
точно така:
Всичко минава!
И доброто, и лошото...

Затова,
нека в трудни дни да не се отчайваме,
а в моментите на радост и щастие
да не се самозабравяме!

Защото...
"и това ще мине!"

# 557
  • Мнения: 1 652
Някъде прочетох преди време, каквото и да стане да отбелязвам в дневника си, като заглавие или мото Няма да е все така! Това не ми пречи обаче, когато имам радост да й се радвам от сърце, точно защото ще отмине и сега е моментът радостта да бъде преживяна, но не и да ме докарва да самозабрава, каквато е и идеята на  притчата НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА- също неведнъж сме я писали тук в темата.
Един човек имал всичко в живота-семейство, деца, занаят...Бил богат човек, но както често се случва застигнало го нещастието да загуби богатството си. Той толкова се отчаял, че не знаел какво друго да направи и решил да се обеси. Тръгнал към гората, по пътя го застигнал един дървар. Попитал го накъде се е запътил, човекът му разказал за нещастието си, а дърварят го погледнал, поговорил с него, разубедил го и му подал една бележка. Казал му да не бърза да чете бележката, да го направи когато се прибере у дома. Прибрал се човекът, разгърнал бележката, а на нея пишело: "НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА"...Заживял човекът със семейството си и с общи усилия успели да се справят, потръгнало му и отново възвърнал богатството си...Минало време и веднъж съвсем случайно срещнал същия дървар, зарадвал се, че го вижда и му се похвалил, че всичко при него пак е добре, богатство, семейство - всичко си възвърнал като преди. Погледнал го дърварят, помислил и само промълвил: "Ти май скоро не си чел онази бележка, която някога ти дадох..."

За ангелите- просто попитах.
Интересен случай –  от снощи- Как наистина не знаем, какво добро се крие зад всяка ситуация. Връщаме се  през нощта от концерта- към 2 ч, приятелите ми  отбиват към едно село до Сандански ,  а аз си вземам колата, която бях оставила там и се тръгвам за в къщи. По пътя ме спира полиция и се оказва, че ми ги няма документите- лична карта, шофьорска книжка, талон на колата- всичко в едно тефтерче за документи- и го няма. На границата имах лична карта.... прерових- нищо. Не стига , че документите ми ги няма, а и полиция да ме спре посред нощ- това пък защо е??? стоя и си мисля, докато полицаите мърморят, възмущават се и т.н. Приятелите ми ме подсетиха, че може би на шела преди да се разделим съм ги изхвърлила в кошчето.След дълго търсене открих телефона на шела и се оказа, че документите ми са там. Изводът- добре, че ме спряха полицаите, за да разбера, че ми ти няма документите, иначе  щяха да изхвърлят кошчето   на шела и...... А се гласим да си ходим след два дни с малкия към родния край

# 558
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Поздрав http://www.youtube.com/watch?v=v0xkqdTJKas&feature=player_embedded  Grinning

# 559
  • София
  • Мнения: 1 724
десс, понякога имам чувството, че четеш мисли Hug Благодаря за линка

# 560
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да ходя да "помагам" в темата за Ясновидците  Joy




 smile3503




Енита
Hug

# 561
  • Мнения: 3 048
Осъзнаваме, че имаме главоболие. Едни ще потърсят постиженията на фармацефтиката да притъпят симптомите, други може да потърсят методи на енергийната медицина или други методи за да си помогнат, трети може просто да изчакат - и това ще мине. Право на личен избор - обобщенията са невъзможни.

Ако обаче вярваме, че след година щастие следва година нещастие, може и така да стане.

Човек, личния избор да пожелаеш да се чувстваш добре може да те изкара и от най-дълбоката дупка, не само когато си бил още в началото. Винаги се радвам когато някой намери силите в себе си за промяна, особено когато мнозина около него вярват че това е много трудно в такива моменти.

# 562
  • Мнения: 675
darena,наистина интересен случай,с хубав край Hug и доказва някой от нещата,които коментираме в темата.Обичам да чета  подобни доказателства.

# 563
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте, отново! Чета ви постоянно. И благодарение на вас живота ми като че ли започна да върви в нова посока! Сега имам огромна нужда от вашата помощ. Трябва да продам един имот,но не мога. Знаете ли и други техники,освен тези на първа страница? ще съм ви много благодарна, ако напишете и други! Желая ви всичко най- добро, и всичките ви желания да се сбъднат!

# 564
  • Мнения: 9
desss   Hug   bouquet
Чета и си мисля за притчата "И това ще мине " и след няколко поста гледам и не вярвам-Dеsss вече я е пуснала.Благодаря.
А някой спомняли си за притчата за краля и неговия съветник който казваше "и това е за добро"  /не помня точно/.
Моля ако някой се сеща за коя притча питам да ми я пусни ,искам да си я запиша.
  bouquet

# 565
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 Hug vanina174




И В ТОВА ИМА НЕЩО ДОБРО


Имало едно време един африкански крал. Той имал много близък приятел, с когото израстнали заедно и били неразделни. Този приятел имал един доста странен навик. Винаги, каквото и да се случи в неговия живот, независимо дали добро или лошо - той казвал:

- И в това има нещо добро!

Един ден двамата отишли заедно на лов. Приятелят приготвил пушките, заредил и подал на краля. Но явно объркал нещо с едната от тях. И когато кралят стрелял, пушката гръмнала настрани и отнесла палеца на дясната му ръка. Приятелят наблюдавал случващото се и верен на навика си, отново изрекъл:

- И в това има нещо добро!

Но този път разгневеният крал не издържал и се развикал:

- Какви ги говориш?! Не виждаш ли, че ми се откъсна пръста?! В това няма нищо добро!

И веднага щом се прибрали, наредил на хората си да го затворят в тъмницата...

Минало се около година време и един ден кралят решил отново да иде на лов. Събрал малка група от хората си и тръгнали. Но този път избрал една много опасна местност. И станало така, че попаднали в плен на канибали, които след като ги заловили, вързали ръцете и краката им и ги завлекли в своето селище. Вечерта се събрало цялото племе, донесли дърва и наклали голям огън, с намерение да ги опекат и изядат за вечеря. Но когато доближили краля до огъня забелязали, че палецът на едната му ръка липсва. А те били много суеверни и никога не ядяли човек, на когото нещо му липсва. Затова отвързали краля и го пуснали да си върви. Но другите му хора не могли да се спасят...

Когато се прибрал в двореца, той се замислил дълбоко за случилото се. Осъзнал на какво дължи живота си. Сетил се за приятеля си, който вече цяла година бил в затвора по негово нареждане. Тогава станал, отишъл при него в килията, освободил го и му казал:

- Ти беше прав, приятелю! Наистина се оказа, че има нещо добро в това, че палецът ми се откъсна тогава...

И след като му разказал премеждието си, проплакал:

- Чувствам се много виновен сега пред теб. Моля те, да ми простиш! Зная, че това, което направих с теб, беше много лошо...

- Не! - усмихнал се приятелят - И в това има нещо добро!

- Но какво говориш, как така? Кое му е доброто на това, че стоя в продължение на цяла една година в затвора?

- Ако НЕ бях в затвора, щях да бъда с теб при канибалите! И вероятно сега нямаше да съм жив... - бил отговорът.




********

Независимо какво ти се случва и на Теб
и независимо колко зле ти изглежда
положението, в което се намираш,
винаги се стреми да намираш
доброто в ситуацията!
Такова винаги има!
Дори да не се вижда
на пръв поглед...



от тук Hug

# 566
  • Мнения: 3 674
Здравей, mijjjka и всички позитивно или непозитивно настроени  Hug
.....

Не виждам тук непозитивно настроени хора... а търсещи, което не значи- непозитивни! Rolling Eyes Самата тема е доста позитивна от край време... и дано се запази такава , че малко такива теми/ позитивни/  останаха ! Mr. Green



...

"И това ще мине" е фраза, която се употребява само в миговете на тъга. Никога в тези на радост. Mr. Green
А не бива. Grinning


Това е много истинско!   bouquet  Клонка...много ми допада твоя начин на  мислена и разсъждения за живота! Споделям напълно  възгледите ти!  Peace  Hug


Виж, не става въпрос да си все в приповдигнато настроение, то не е и естествено. По-скоро покой, много правилно си се изразила. Непоколебима увереност, че "и това ще мине",че каквото и да ти се случва, то е част от мастърплана и един ден картинката ще ти се изясни. Не знам добре ли се изразих. Embarassed
Да, много добре си се изразила...и е така....  Sunglasses


ДессHug  винаги  уникална с притчите! Точно и на място са винаги и ги чета с голям интерес!  Heart Eyes

Момичета, толкова хубави неща споделяте...Замислям се върху това, че живота на всички от нас е толкова различен, в същото време  толкова си приличаме  Sunglasses  Невероятно е!  Blush

Лека и сладки сънища!   bouquet



# 567
  • Мнения: 7
Понеже много ви чета и много ми помагате все ми се иска някак да ви благодаря.Мога единствено да ви пожелая да плачете само от щастие!

# 568
  • Мнения: 1 280
Маргало и аз имах такъв период..наистина е ужасен..още повече,че на мен сънищата ми показват..толкова ме беше страх да заспивам...Почнах вечер да благодаря....ама за какво ли не...докато заспя..и спряха ужасийте..опитай. Не знам дали  е правилно,но и до днес го правя..понякога дори се разплаквам докато си благодаря... Hug

# 569
  • Мнения: 10 709
Маргало, предстои ли ти някакъв избор? Тормози ли те някаква житейска дилема?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт