Подсъзнанието може всичко 28 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 83 603
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 730
Винце Усещам много искреност в сърцето ти, достойно е !  bouquet. И двете с Тони сте прекрасни момичета. Желая Ви само любов и светлина Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers Sunflower

# 691
  • Мнения: 105
Закон на отражението.
Светът около нас е като огледало.Достатъчно е да се огледаме и погледнем по-внимателно случващото се около нас,за да разберем какво има да учим и над какво да работим.Светът сам по себе си не е нито добър,нито лош.Той е безразличен към човека.Всичко,което се случва около нас е само отражение на нашите мисли,чувства и постъпки.

# 692
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Прочетох толкова затрогващи истини, че думите са безсилни да изразят мислите и, най-вече, чувствата ми!
Благо-Даря за споделеното и за това, че Ви има!


# 693
  • Мнения: 957
Цитат
В крайна сметка, не е необходимо нищо да прощаваме, защото няма нужда нищо да осъждаме и никого да виним.

д-р Уейн Дайър


Desss, същото изписах с мои думи на една съфорумка преди да вляза в темата. Човек може да обича от цялото си сърце и да бъде щастлив без да се налага дори за миг да си мисли за прошка.

Защото


Цитат
Светът сам по себе си не е нито добър,нито лош.Той е безразличен към човека.Всичко,което се случва около нас е само отражение на нашите мисли,чувства и постъпки.


И да - започнах да се поставям на отсрещното място преди да съдя. Благодаря на emoli затова, от сърце!  Heart Eyes Но за да постигне човек това, трябва да изключи емоциите. Те само подвеждат и все в грешна посока. И тук се сещам пак за поста на КЛОНКА. Само когато постигнеш хармоничен баланс някъде в средата, - можеш да приемаш нещата по начин, който да не те засяга така, че да те изхвърли от баланса.


Преди някой друг месец, разказвайки случка на една жена, казах: "Вината затова беше моя." Тя ме прекъсна и попита: "Каква вина? Защо трябва да е твоя вината?" Аз настоях: "Не, вината беше моя." - "Ама каква вина? Защо трябва да търсиш вината! Никой няма вина! Ти в него момент си постъпила, както си сметнала за добре; отсрещния човек е постъпил, както той/тя е сметнал/а за добре! Точка!"

Аз обаче продължавам да опитвам моето "добре" да е добре за повече хора. Животът е достатъчно дълъг, за да науча някои неща. И достатъчно къс, за да проспя други неща. Всичко зависи от сънищата на мозъка ми и бодърстването на сърцето/душата.

# 694
  • Мнения: 1 422
Лени и момичета, момичета и Лени  Embarassed, това място е прекрасно кътче в нета, защото всяка една от нас дава искрено и от сърце, без да иска нищо в замяна. На простичък език това се казва "безкористност" и така човек се учи на доброта. Благодаря ви!

Последна редакция: сб, 04 сеп 2010, 07:08 от Рози и рози

# 695
  • Мнения: 515
Лени и момичета, момичета и Лени  Embarassed, това място е прекрасно кътче в нета, защото всяка една от нас дава искрено и от сърце, без да иска нищо в замяна. На простичък език това се казва "безкористност" и така човек се учи на доброта. Благодаря ви!

Много точно казано  Hug Присъединявам се  Heart Eyes

# 696
  • Мнения: 72
Добро утро момичета мили! Отдавна не съм влизала и сте изписали толкова много. Тази сутрин като се събудих, още в леглото започнах да размишлявам за живота си. Благодарих за всичко хубаво, което ми се случва и за всяка възможност, която получавам. И осъзнах, че откакто прочетох "Подсъзнанието може всичко" и откакто посещавам тази тема във форума, мисленето ми коренно се е променило. Станала съм сякаш нов човек - по-позитивен, по-светъл, с много голяма вяра в бъдещето и доброто. Все по-често забелязвам колко негативни са колегите ми - все са недоволни от нещо, все мърморят ... но някак пропускам всичко да минава покрай мен и успявам да се капсулирам и да не допусна негативизмът да ми влияе. Много неща съм научила от вас. БЛАГОДАРЯ ВИ. Пожелавам ви хубави почивни дни и ви поздравявам с това http://www.youtube.com/watch?v=Ybu6KS8eBiY

# 697
  • BG
  • Мнения: 390
Хубави почивни дни и от мен.
Нека напиша и аз мнението си за темата. Открих я в момент когато бях в невероятна психическа дупка, навярно Вселената ме е тласнала към тези страници от форума.  Мога да се похваля с невероятно духовно равновесие и потръгване на нещата при мен след включването ми в темата. Все още нямам сбъднати желания, но очаквам скоро.
Утре вечерта ще посрещам Ангелите. След малко излизам, за да си купя цвете с бял цвят и бяла свещ. В другата тема ще напиша какво е усещането.
Желая Ви много здраве и искрени усмивки.

# 698
  • Мнения: 3 674
Рози, много са ми близки до сърцето, нещата които споделяш! Благодаря ти, мила!   bouquet

Ралико, твоите постове са ми много ценни!  Heart Eyes

Енита... Hug  Heart Eyes

Дани...ти за мен си  един  ярък  пример, за човек, който е  изпълнен с хармония и любов! Благодаря ти, че даряваш тази хармония и на нас!   bouquet

Sweta,да, наистина един ден идва деня, в който си даваме равносметка за всичко в живота. Колкото по рано дойде този ден, толкова по близо е свободата.  Hug

Десс, Уейн Дайър вече ми е един от любимите автори... Peace Омразата е отрова, която разяжда сърцето...не помня кой го е казал, но е толкова истинско...

Цитат
В крайна сметка, не е необходимо нищо да прощаваме, защото няма нужда нищо да осъждаме и никого да виним.

д-р Уейн Дайър
....

И да - започнах да се поставям на отсрещното място преди да съдя. Благодаря на emoli затова, от сърце!  Heart Eyes
...........
Преди някой друг месец, разказвайки случка на една жена, казах: "Вината затова беше моя." Тя ме прекъсна и попита: "Каква вина? Защо трябва да е твоя вината?" Аз настоях: "Не, вината беше моя." - "Ама каква вина? Защо трябва да търсиш вината! Никой няма вина! Ти в него момент си постъпила, както си сметнала за добре; отсрещния човек е постъпил, както той/тя е сметнал/а за добре! Точка!"


tonimar ...за теб  Hug и за emoli  Hug

Приятен и усмихнат ден на всички!  Hug

Последна редакция: сб, 04 сеп 2010, 11:19 от Винце

# 699
  • Мнения: 18
Здравейте,момичета!
Аз съм пред една голяма дилема,предлагат ми работа която въобще не ми е по сърце сега не е момента да я отхвъря,но само при мисълта че трябва да работя на това място вече се чувствам много нещастна.
Дайте ми съвет,един път си казвам да,но знам че НЕ Я ИСКАМ!

# 700
  • Мнения: 72
И аз много се промених, но.... има много още да работя. Искам да стана онова добро, всеотдайно и безкористно момиче, което бях преди много години в един друг живот. Намерих ви в много труден период в който все още се намирам, но с вас е някак си по-лесно и надеждата не ме оставя. Като чета колко сбъднати желания има се радвам много и зная, че всичко е възможно щом човек се старае да се промени. Много благодаря на всички и ви целувам!  Heart Eyes

# 701
  • Мнения: 10 689
deni_m, от една страна - ако сега не е моментът да отхвърлиш тази работа, която не желаеш и на която мислиш, че ще се чувстваш нещастна, то кога ще дойде този момент и ще настъпи ли изобщо?  Grinning
От друга страна знаем, че всичко, което ни се дава в този живот под формата на случки, срещи, преживявания, емоции, работа и взаимоотношения с колеги - всичко е страхотна възможност за нас   Grinning
Послушай себе си, послушай интуицията си и си вземи решението. Знаеш, че каквото и да избереш - това е най-правилното и най-доброто решение за теб за конкретния момент  Hug

zari_a, това, което си написала в подписа ти много ми допада и е изключително вярно!  Peace


Винце и Тони, радвам ви се и ви благодаря за всичко, което пишете  Heart Eyes

Аз нямам много време и възможност да пиша напоследък, но чета любимата си тема винаги, когато мога  Hug
На всички желая приятни почивни дни   bouquet

# 702
  • Мнения: 105
deni_m Има така нареченият  " път на сърцето",ако има нещо, което те тревожи свързано с дадена работа,то тя не е твоят път на сърцето.Често казваме "Следвай сърцето си",но често визираме само и единствено любовта към даден човек,а се отнася всъщност и за дадена работа,дадено място,град,дом и т.н. Всъщност сърцето ти е дало своят отговор,съветите са излишни,последвай сърцето си Hug

ПЪТ НА СЪРЦЕТО

Ако чувстваш,че живота ти е загубил смисъл,станал е монотонен и усещаш едно тягостно чувство,то ти вървиш не по своя път.А истинския път е Пътя на сърцето.

Внимателно обмисляй всеки път,проверявай го по всички начини,които счетеш за необходими
,след което си задай един единствен въпрос- Този ли е пътя на сърцето ми?
Всички пътища си приличат,някои са  праволинейни,други криволичат.Но краят е един.
Единствената разлика,че в едните пътища няма сърце,а вдругите има.
Пътят,който има сърце,вдига настроението ни, облекчение и радост носи само като си помислим за него.
А този без сърце-ни спира,падаме духом,и накрая гледаме на живота с горест и гняв.

Последна редакция: сб, 04 сеп 2010, 16:25 от raliko

# 703
  • Мнения: 275
raliko, много мъдра ... както винаги.
твоите постове внасят баланс

в случая с нежеланата работа, deni_m, има и друга гледна точка обаче.
моят път и опит ми е показал, че ситуациите, на които най-много се съпротивлявам, в крайна
сметка се оказват най-ценни, от гледна точка на уроците и поуките.
приеми, че каквото и да решиш, само ще спечелиш... и ще ти е по-лесно...

момичета, няма да изреждам по именно - от всяка една се уча и си "взимам" по нещо. абсолютно от всяка  Hug

иска ми се и повече да давам...

# 704
  • Мнения: 105
Кристофер Hug

Вселената функционира посредством динамичен обмен. Даването и получаването са различните аспекти на енергийния й поток.
В своята готовност да дадем онова, към което се стремим, ние поддържаме непрекъсната циркулацията на вселенското изобилие на Живота.
Всички взаимоотношения се изграждат от даването и получаването. Даването поражда получаване; получаването поражда даване. Онова, което се издига, задължително пада; онова, което излиза, задължително се връща.
Всъщност, получаването и даването са едно и също нещо, защото получаването и даването са само различните аспекти на енергийния поток на Вселената. Ако прекъснем потока на което и да е било от двете - даването или получаването, ще влезем в противоречие с разума на природата.
Във всяко семе е скрито обещание за хиляди гори. Но за да се появят тези хиляди гори, семето не трябва да бъде скрито и заключено с девет катинара; то трябва да предаде своята информация на плодородната почва. Чрез даването невидимата енергия на семенцето се излива в материално проявление.
Колкото повече даваш, толкова повече получаваш, защото по този начин позволяваш на изобилието на Вселената да циркулира в живота ти.
Най-важно в акта на даването и получаването е намерението.
Когато даването е безусловно и от сърце, връщането е пропорционално на даването: енергията, с която е подплатено даването, се увеличава многократно.
Да се прилага Законът за даването, е много просто: ако искаш радост, дай радост на другите; ако искаш любов, научи се да даваш любов; ако искаш внимание и признателност, научи се да даваш внимание и признателност; ако искаш материално благополучие, помагай на другите да забогатяват.
Всъщност, най-лесният начин да получиш онова, което искаш, е да помогнеш на другите да получат това, което те искат.
Ако искаш да се радваш на всички добри неща в живота, научи се да даряваш всички с добрите неща на живота.
Дори мисълта за даването, мисълта за здравето и благополучието на другите или простичката молитва имат силата да въздействат.
Това е така, защото нашето тяло, сведено до своето основно състояние, е локализирано натрупване на енергия и информация. Ние сме натрупвания на мисъл в един мисловен свят. А мисълта има силата да преобразява.
Най-добрият начин да пуснеш в действие Закона на даването, е, като вземеш решение всеки път, когато влезеш в контакт с някого, да му дадеш нещо.
Най-мощните форми на даване са нематериални. Дарове като загриженост, внимание, привързаност, признателност и любов са измежду най-ценните, които можем да предложим.
Когато срещнеш някого, можеш безмълвно да го благословиш, като му пожелаеш здраве, щастие, радост и веселие. Този вид мълчаливо даване крие огромна сила.
Давай, където и да отидеш, когото и да срещнеш. Докато даваш, ще получаваш. Колкото повече даваш, толкова повече ще получаваш, а това ще ти даде възможност да даваш още повече.
Истинската ни природа се отличава с изобилие. Ние сме богати по природа, защото природата подкрепя всяка необходимост и всяко желание. Нищо не ни липсва, защото нашата природа всъщност е природата на чистата потенциалност и безкрайните възможности.
Полето на чистата потенциалност е съзнанието, което знае как да осъществи всяка потребност, включително потребността от здраве, радост, любов, веселие, мир, хармония и знание. Ако се стремиш към тези неща не само за себе си, но и за другите, всичко останало ще дойде спонтанно при теб.

ДИЙПАК ЧОПРА

Общи условия

Активация на акаунт