От къде си купите съдове за индукционните котлони?

  • 37 712
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
В процес на покупка на плот за кухнята сме. Дилемата индукционен или не е голяма. Аз искам индукционен, но ме спира тези така мистериозни и специални съдове. Crazy Вкъщи ги проверих с магнит - резулата е, че нито един не става.
Един консултант ме убеждаваше, че вече и Фагор в Метро имали такива.
Вие откъде си ги взехте? На коя фирма са?

# 1
  • София
  • Мнения: 714
И мен ме вълнува същия проблем. Аз вече имам монтирани котлони и имам една тенджера, която става, но още не съм я пробвала. Сега се замислям  newsm78 , че трябва да я пробвам да видя дали работят  Laughing
Знам, че ги има на много места.
Аз в сайта на Сименс ги гледх  - около 400лв. комплекта. Но сега не ги намирам.

# 2
  • Мнения: 2 241
Скоро гледах такива в Технополис, но не помня цените   Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз съм в подобна дилема за котлоните и ходя и се образова за посудата преди да взема оконюателно решение.
Преди няколко дни видях в The Mall , долу срещу Карфур магазин за домакински неща. Имаше и скъпи и по евтни варианти като серии, жената беше доста любезна  Peace
Виж и в електрон оналайн магазина имаше май хубави индукции. А иначе ходиш с магнитче в джоба и проверяваш дали става за индукция  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 952
Някогашните  стари руски тенджери, /вече ги има и български де/ вършат същата работа.

# 5
  • Мнения: 1 541

Аз в сайта на Сименс ги гледх  - около 400лв. комплекта. Но сега не ги намирам.
Да, аз за скъпи, знам къде да си купя, Rolling Eyes но питам за по-народни цени... Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 714
А иначе ходиш с магнитче в джоба и проверяваш дали става за индукция  Mr. Green

Към моите индукционни котлони имаше магнитче за проверка на съдовете - интелигентно направено.  Hug
Монтажниците дълго време се чудеха какво е  newsm78 и  за какви служи  newsm78 това, а аз се скъсах от смях.

Някъде бях чела, че и китайските по-евтини стават....

# 7
  • Мнения: 513
 Naughty Не е толкова труден въпросът с намиране на съдове за плот-индукцион. Не китайските, а турските тенджери са подходящи, а са и по-качествени/по тежки са / от китайските, на някои даже пише , че са за плот индукцион-важното е дъното да е от стомана, а не от алуминий защото само стоманата контактува с вградените магнити на плота. Имам 2 такива тенджери от 4 години и съм доволна, а и цените им са приемливи - според размера им варират от 12-35 лв. Освен това в Кауфланд обикновенните руски и български тенджери също стават. Понякога в Кауфланд пускат немски тенджери от алпака със стъклен капак- от 25-45 лв според размера/от 2 години имам такава и също съм доволна/. Освен това тенджерите и тиганите на фирма Fagor са точно за такъв плот. Имах такъв тиган с тефлоново покритие 2 години го ползвах, покритието не мръдна, може би още щеше да си е здрав, но синковеца го сложил на котлона включил го и после докато се  набута да сложи нещо за пържене точно където е контакта с магнита прегрял тефлона и се обели. Е по-скъпички са, но пък са качествени/тигана струваше 28лв,а сега е вече 35 лв, но пък си струва/. Не трудно да намерите такива съдове, както вече някои от вас са писали с магнит ще ги откриете лесно. Слагате си едно магнитче в джоба и тръгвате да пазарувате. smile3521 Някои "по-образовани" продавачки ще ви ориентират, а другите ще ви гледат като извънземни smile3516 като ги пробвате с магнит/ smile3508голямо шоу става/ smile3532. Вече от 6 години имам такъв плот и съм много доволна, супер е smile3501 не го заменям за никой друг, най-малко пък за газови котлони. Препоръчвам да си вземете със сензорно управление ако има. Чистят се с препарат за стъкло и хлебна сода и никога не загарят като обикновенните керамични плотове. Освен това са супер икономични. Така, че не се колебай.

# 8
  • Мнения: 30
Tefal предлагат цяла серия предназначена за индукционни котлони, комплекта не излиза много и е хубав, поне за 2 год. ползване нямам забележки Simple Smile

# 9
  • Мнения: 513
Tefal предлагат цяла серия предназначена за индукционни котлони, комплекта не излиза много и е хубав, поне за 2 год. ползване нямам забележки Simple Smile

  Thinking Ама не е особенно евтина, а определено тефлона на Fagor  е по-качествен, но за съжаление цените му са като на  Tefal,  Naughtyа тук доколкото разбирам се интересуват от съдове на по-ниски цени.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 397
Tefal предлагат цяла серия предназначена за индукционни котлони, комплекта не излиза много и е хубав, поне за 2 год. ползване нямам забележки Simple Smile

  Thinking Ама не е особенно евтина, а определено тефлона на Fagor  е по-качествен, но за съжаление цените му са като на  Tefal,  Naughtyа тук доколкото разбирам се интересуват от съдове на по-ниски цени.

Може ли линк към двете серии, аз влизах в сайта на Тефал и не виждам къде са им сериите за индукцион  newsm78

п.п. сега гледам Солак имат доста прилични цени за индукция.

Последна редакция: ср, 25 авг 2010, 21:03 от kimbolina

# 11
  • София
  • Мнения: 714
В мола на Ситняково вчера гледах най различни съдове и тигани за индукция от 35 до над 100лв. Имаше тигани на много добри цени. Но пак забравих да видя какъв ми е диаметъра на големият котлон  Tired
Снощи за пръв път готвих на индукционния котлон.
Наистина, като го включих в началото на 9 се чува едно леко жужене, но после май изчезна. newsm78 Но със сигурност на 6 и 7 степен не се чува.
Водата завря за броени секунди. Вярно е, и че много по прецизно се нагласят степените, отколкото на всички останали.

# 12
  • Мнения: 547
Имам Цептер, който става, но понеже питането е за съдове с по-народни цени - турски с двойно дъно. Марка не мога да кажа. Купувала съм ги преди 10-ина години от най-обикновен магазин за домашни потреби на съвсем поносима, да не кажа ниска цена(около 25-30 лв комплекта от две тенджери) и за мое огромно учудване стават. Вземайте магнита и тествайте на място без да ви дреме от учудените погледи на продавачите Simple Smile

# 13
  • Мнения: 7
Имам  комплект Lаgostina - италиански са , но цената им е  Sick,до колкото си спомням  вносителите на tefal внасят и тази марка . Невероятни са , много красиви. Имам и Тефал , със стъклените капаци , незнам точно как да го обесня, забравих как се казваше серията - гладки , бели мисля че само тази серия е за индукион . Има ги в Техномаркет,цената на по-голямата тенджера беше 80.00 лв., а на касеролата 50.00лв. ползвам ги вече 3 год, не са мръднали . Simple Smile

# 14
  • Мнения: 513
В мола на Ситняково вчера гледах най различни съдове и тигани за индукция от 35 до над 100лв. Имаше тигани на много добри цени. Но пак забравих да видя какъв ми е диаметъра на големият котлон  Tired
Снощи за пръв път готвих на индукционния котлон.
Наистина, като го включих в началото на 9 се чува едно леко жужене, но после май изчезна. newsm78 Но със сигурност на 6 и 7 степен не се чува.
Водата завря за броени секунди. Вярно е, и че много по прецизно се нагласят степените, отколкото на всички останали.

    Naughty Не е необходимо съдовете ти да са с диаметър колкото са котлоните, защото при индукционните котлони котлонът грее точно под самия съд независимо какъв му е диаметъра.
   Пробвай да сложиш съд с малък диаметър/например колкото е на малкия котлон, а може и по-малък да е/ на големия котлон и включи- ще  видиш, че  независимо че има още празно разстояние до края на котлона то не се нагрява, а само това което е под съда-именно затова тези котлони са икономични, защото загряват само под  съда, а не  целия котлон.

Общи условия

Активация на акаунт