За бебетата от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 20

  • 25 844
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 106
Благодаря ви за подробните отговори, определно ми бяха от полза Heart Eyes

# 721
  • Мнения: 673
Здравейте!

Дъщеря ми е на 4 месеца и от днес се захранваме с пюрета. Купих на Хип картоф и ранни моркови и и дадох 2 лъжички. Тя много се чуди какво е това, но си го изяде. Имам няколко въпроса и ще бъда благодарна ако помогнете.
1. Педиатърката каза постепенно да увеличавам пюрето, докато стигне грамажа на мляко,което тя поема. Чудя се с по 2 лъжички на ден или по-бавно да го увеличавам. Тя по принцип е на Милупа и грамажа за нея е 180 мл. - дали няма да и е много това пюре?
2. На бурканчето пише да не се използва повече от 2 дни. Ми то излиза, че ще си хвърлям целите пюрета доста дълго.
3. Дали да чакам да яде от един вид пюре 2 седмици и след това да и включа ново или няма нужда. Чела съм, че до две седмици се проявява евентуална алергия към някой продукт.
4. Последно. - Чудя се дали пък да не и правя аз пюретата, като начало. Бих била благодарна ако дадете и някои рецепти.
Мерси предварително!   bouquet

# 722
  • Мнения: 151
Black Lady можеш да изчакаш още малко със захранването, но ако все пак държиш да е сега, то захранвай с еднокомпонентно пюре. Можеш например да даваш картоф 1 седмица, после прибавяш моркова и т.н. Аз доста време давах на обяд зеленчуково пюре и дохранвах с АМ. Дали ще купуваш пюрето или ще го приготвяш вкъщи зависи от теб, но и в двата случая ще изхвърляш или дояждаш в началото. 

# 723
  • Мнения: 80
Zdraveite ,v momenta sam bremenna v 4etvartiq mesec i si smenih rabotata,oba4e se pritesnqvam ,ako noviq mi rabotodatel razbere 4e sam bremenna,dali nqma da me izgoni e parvoto i vtoro dali ako re6a da se varna na starata si rabota s belejka 4e sam bila bremenna o6te tam dali 6efa mi 6te me varne na rabota-dali e dlajen ili da prodalja v novata rabota dokato ne me izgonqt?Neznam kakvo da pravq?

# 724
  • Мнения: 673
tuti fruti благодаря за бързия отговор. Купила съм няколко готови, но после сигурно ще се пробвам и сама да и ги правя.

Между другото днес много се озадачих. С една позната сме при един и същи педиатър. Децата ни са родени през няма и един ден. Нейният е 8 кг. и педито и казал да започва с плодовите пюрета. Моята дъщеря е 7 100 и ми казва давай зеленчукови... На мен ми каза даваш зеленчукови постепенно увеличавайки докато стигнеш грамажа на млякото. На нея и казал даваш 70 мл. плодово пюре и 70 мл. АМ. Защо тази разлика нямам идея.newsm78

# 725
  • София
  • Мнения: 44 229
Здравейте!

Дъщеря ми е на 4 месеца и от днес се захранваме с пюрета. Купих на Хип картоф и ранни моркови и и дадох 2 лъжички. Тя много се чуди какво е това, но си го изяде. Имам няколко въпроса и ще бъда благодарна ако помогнете.
1. Педиатърката каза постепенно да увеличавам пюрето, докато стигне грамажа на мляко,което тя поема. Чудя се с по 2 лъжички на ден или по-бавно да го увеличавам. Тя по принцип е на Милупа и грамажа за нея е 180 мл. - дали няма да и е много това пюре?
2. На бурканчето пише да не се използва повече от 2 дни. Ми то излиза, че ще си хвърлям целите пюрета доста дълго.
3. Дали да чакам да яде от един вид пюре 2 седмици и след това да и включа ново или няма нужда. Чела съм, че до две седмици се проявява евентуална алергия към някой продукт.
4. Последно. - Чудя се дали пък да не и правя аз пюретата, като начало. Бих била благодарна ако дадете и някои рецепти.
Мерси предварително!   bouquet

1.първите 3 дни(на първите 2 пюрета) съм увеличавала с по лъжичка, докато стигне количество желано от детето....като първите месеци изобщо нямах идея да замествам млечно хранене.
2.Има малки бурканчета за захранване специално, хем са с по 1-2 компонента, както би трябвало ад е при захранване...чети на всяко пюре защото времето варира между 24 и 72 часа след отваряне.
3.Чакаш по 1 седмица..поне първият месец-месец и половина, после ако върви без проблеми може да двъвеждаш по 5 дни, а после и по 2-3....освен за по-силните елергени.
4.Аз точно в началото не бих.... освен ако нямаш баба която знаеш какво ти дава и как е гледано.

# 726
  • Мнения: 9 776
Синът ми от няколко дни е с обрив отново. Първоначално бяха пъпчици, като мислех, че са от ухапване, но днес вече са такива http://www.album.bg/lionsgate/images/25450960/ и чак днес се усетих, че е друг вид обрив. На какво ви прилича? Утре сутринта отиваме на лекар, и дано ми дадат адекватно обяснение Confused

# 727
  • Мнения: 2 521
Поли,прилича ми на алергичен обрив.Контактен.Не от храна.Отначало да не бяха червени и твърди?И чак след това да се появят ситните пъпчици?На колко места по тялото са?Ако са само тези които си снимала,пак може да е ухапване.От паяче може би.

# 728
  • Мнения: 9 776
Бяха просто пъпки, затова си помислих, че е ухапан. Но сега са на огромни блънди. Има предимно на единият крак, не са само тези. Има и една над гърдите, още една отзад на плешката. На другото краче няма Thinking. Засега поне. Точно тази по-голямата, която се вижда на снимката, снощи я видях, беше като зачервяване, но пак с тази площ. Помислих, че се е ударил. Днес обаче вече е като гъбесто. И другите са такива. Мажа с фенистил от няколко дни. Аз ще го заведа на лекар, но като знам колко трудно се установяват алергични причинители Tired....Явно прави някаква реакция. И чак сега си дадох сметка, че лятото имаше на два пъти пак подобни обриви, а аз мислех, че е наяден от бълхи ooooh!...Постянно съм нащрек в къщи, навън. Но отдавна не съм ги срещала гадините. Мислех си за други - паяци, или и аз не знам какво вече....Но си мисля, че не е от нахапване.

# 729
  • Мнения: 4 615
Zdraveite ,v momenta sam bremenna v 4etvartiq mesec i si smenih rabotata,oba4e se pritesnqvam ,ako noviq mi rabotodatel razbere 4e sam bremenna,dali nqma da me izgoni e parvoto i vtoro dali ako re6a da se varna na starata si rabota s belejka 4e sam bila bremenna o6te tam dali 6efa mi 6te me varne na rabota-dali e dlajen ili da prodalja v novata rabota dokato ne me izgonqt?Neznam kakvo da pravq?

Ами по-добре не крий от него, а така или иначе ще стане ясно в един момент, че си бременна. Тук може да намериш/попиташ какви права имаш и как и пази ли те законът.

# 730
  • Мнения: 2 521
Да,трудно е с алергиите и затова е много по-добър вариант да е просто ухапано.Но тези обриви са ми доста познати.Затова те попитах дали вчера е било само зачервено и твърдо мястото.При дъщеря ми започваха точно така.Бяха си като пъпки,но не надути,а просто червени и твърди,но доста големи като тези на снимката.На следващия ден се покриваха с малки пъпчици червеното.
Утре на лекаря ще се разбере.Най-вероятно ще ви пратят на кожен.Пиши какво е казал.

# 731
  • Мнения: 9 776
Ще пиша Peace. Сега видях, че секретират. Преди мислех, че от Фенистила, но сега след банята пак има секрет Thinking.

# 732
  • Мнения: 2 521
Да, Confusedсекретират.Виж има ли и по глават.Там е най-гадно,защото лесно се инфектират.ако имаш микстура Алба можеш да им сложиш.Най-вероятно ще изпишат точно тази микстура  и едно като мастило-червено.Спомням си,че навремето най-добре изсушаваше пъпките едно правено в аптеката мазило-като вар,подобно на микстура Алба.

# 733
  • Мнения: 9 776
Няма по главата. Поне засега няма. Имам само Фенистил и нищо друго. Ще видим утре какво ще ми кажат. А при вас какво е всъщност?

# 734
  • София
  • Мнения: 2 132
Полина, аз бих дала нещо противоалергично, Зиртек например. Ако имаш може и калциев глюконат.
Редакция лека Simple Smile: Виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=457906.0
п.п. На лекаря кажи, че имате коте. Дано не е от него, но все пак кажи...

Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 21:50 от Geraldine

Общи условия

Активация на акаунт