За бебетата от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 20

  • 25 865
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 914
Ох дано да се събуди по някое време посред нощите да мрънка да яде.Вечерта ще е поакзателна, ако се събуди чак в 7 нормално за хранене вече ще е странно
С тези сокове си му докарала колики.По-добре от утре ги спри и като искаш да даваш плод давай плодово пюре,защото сока е страшно агресивен за стомахчето.И аз направих опит да дам сок въпреки всичко което бях прочела по препоръка на педиатърката,но бебето за мое успокоение ги отказа,като още след първата глъдка стомахчето и започна да къркори.

# 691
  • Мнения: 1 796
Момичета,моята щерка от както се застуди не дава да я обличам Cry.Такава борба пада-едно ритане,щипане,хапане и накрая завършваме с рев.Не знам какво да я правя.Не може да стои гола. Първо помислих да не би да иска ''сама да се облича''(защото от скоро изяви желание да яде сама), дадох й дрешките,а тя ги хвърли и тръгна да става от леглото по памперс.Каквото и да й дам да се занимава го хвърля.Някой имал ли е подобен проблем?Тази вечер след къпане успях да я облека като вместо легнала я сложих седнала,но в момента в който я сложих да легне за да й облека долнището на пижамата изпадна в истерия.Моля за съвети.

# 692
  • Мнения: 9 776
....Тази вечер след къпане успях да я облека като вместо легнала я сложих седнала,...

Ами продължавай така щом и харесва.

# 693
  • Видин
  • Мнения: 4 921
И ние сме така  Laughing Обличаме се седнали или с играчка в ръка легнали. Сменяването на памперс от край време е цяла одисея, понякога завършваща с рев  Joy

# 694
  • Мнения: 1 796
Ох,ще спя спокойно.Бях се притеснила,че й има нещо.Дали пък лятото не свикна с по-малко дрешки и сега да й е нервно заради повечето?А може и да е ''голяма'' за обличане в легнало положение.Дано скоро отмине.Мерси момичета. Hug
Аманитка успех и на вас. Peace

# 695
  • Мнения: 9 776
.... може и да е ''голяма'' за обличане в легнало положение.....

Едва ли е това. Синът ми е на 2 години, и за излизане, или вечер преди сън, когато му слагам памперс, го обличам легнал. Даже на повивалника Wink. Иначе прав, седнал, разхождайки се ooooh!....На повивалника поне мирува.

# 696
  • Мнения: 914
Децата явно са влязли в непокорен период,голямата ми дъщеря също правеше подобни щуротии.Бебка за сега е много добричка.

# 697
  • Мнения: 9 129
Криси - при нас това го има отдавна...Обличам го прав или ходещ, памперса пак така слагаме...неприятно е, много, но няма как. единствено мога да ти дам съвет да не обличаш детето с дебели дрехи, или с няколко ката, защото ограничават движенията им, а сега са активни и имат нужда от гъвкавост. Нека дрешките са от естествени материи, леки, но плътни.

# 698
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За сега още успявам да ги залисам да сменяме памперсите легнали. Но стане ли въпрос за дрехи става една луда надпревара тип "Хвани ме ако можеш и ме облечи  Party " а за състезанието със събличането да не говорим. Иначе обожават сами да си свалят панталоните и чорапите   ooooh!

# 699
  • Мнения: 694
Ммомичета от едно известно време малкия се държи агресивно към децата , едва ли о осъзнава но намен така ми се струва онзи ден ухапа едно дете на моя приятелка по бузата ужким го целуваше и като писна това детет ooooh! #Crazy.В чудо се видях незнам как да му обяснявам а той разбира според мен но  мисли че е игра Confused

# 700
  • Мнения: 377
За разбиране - разбира ............. Просто все още не осъзнават всичко и последствията ....... Твоят все пак е малък още , а моят вече е на 2 а проявява доста агресия най-вече към сестра си .......... Просто следи и не му позволявай доколкото го хванеш да го прави , обяснявай постоянно , но резултат поне според мен няма да има кой знае какъв .............. Tired

# 701
  • София
  • Мнения: 44 325
ами обяснява се с думи и категоричен тон, кажи -не е игра, така боли, ако искаш да покажеш симпатия - погали детето - ето так - и взима ръчичката  и показваш с нея как се гали илилка к се гушка и т.н., ако след това същото се повтори си тръгваш с детето, казвайки му, че щом хапе/удря и т.н. другите деца, няма да играе с тях....

а ако може да спреш действието още преди да е започнало още по-добре...още като видиш, че посяга или тръгва към детето(понякога си личи , че примерно едно дете тръгва с желанието да ухапе друго, да го удари и  подобни)

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 10:10 от Angel_Dust

# 702
  • Мнения: 9 776
Синът ми го удряха по-големи дечица като беше на годинка и нещо. Сега той удря. А скоро го ухапа едно съседско дете по ухото ooooh!. Призля ми. Случи се пред очите ми, а аз стоях и не реагирах, докато синът ми не писна от болка. Тогава разбрах, че другото дете не го гушка и целува, а го хапе Close. Майка му ни беше оставила за няколко минути сами. Лично му се скарах. Ако майката беше там, си мислех, че тя щеше да му се скара. Макар че не винаги реагира подобаващо според мен. Защото после се случваше това дете пак да удря и да стиска пръстите на сина ми, и какво ли не ooooh!. Според мен трябва да се реагира адекватно. Аз лично се скарвам на сина ми, удрям го по ръката, карам го да милва, вместо да удря. Мисля, че всички минават през такъв период. Яд ме е обаче когато майката не реагира особено Close....

# 703
  • София
  • Мнения: 44 325
мм аз съм виждала и варианта да казват на детето - "иди го удари сега", или "бутни го да падне и да си счупи главата"....така че варианти разни безумни има.... не само майката да не реагира особено...

# 704
  • Мнения: 9 776
Това си го чула от родител предполагам. Да, може би трябваше да уточня за реакцията, че не е каквато аз очаквам и смятам за правилна. Ето по тая причина децата не са еднакво възпитани например. Щом един родител учи детето си да бие ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт