ЕПИЛЕПСИЯ-ТЕМА 13

  • 69 454
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 540
remka, здравей!
Къде ще правите ЕЕГто.
Напълно те разбираме, колко много си объркана и притеснена. важното е от лекарствата, пристъпите да се овладеят и чрез редовен контрол, малко по малко да се справите и принцесата ви да е една сладка девойка. Hug Heart Eyes

# 721
  • Мнения: 504
Благодаря ти много за милите думи  Hug
д-р Делиганева каза, че и двете иследвания ще ги правим в Св.Марина и доц.Минчев ще разчете резултатите. Каза, че ще се правят под пълна упойка.

# 722
  • Мнения: 3 540
Значи се водите в отделението при нея.
Доц. Минчев ще разчете ЕЕГто, а за скенера ще е друг специалист, тъй като, самото изследване е към образната диагностика.

# 723
  • Мнения: 382
Здравейте. Кои са чернодробните изследвания, които пускате? Питам, защото нашата педи е в отпуск и сестрата ми пусна само АСАТ и АЛАТ, а преди пускаше и АФ /ALP/. Притеснява ме, че АСАТ първия път беше в норма, втория път - на горна граница, а сега- 48.23 /при норма до 42/. Това според вас обезпокоително ли е?
Благодаря.

# 724
  • Мнения: 3 540
Мариса, лекарят най-добре ще ви каже, колко е обезпокоително, но имай едно на ум.

# 725
  • Мнения: 382
Да поискам ли направление за гастроентеролог?
Очуди ме и друго в изследванията. Преди 6 месеца валпроевата к-на беше 87, а сега е 66/норма 50-100/л Възможно ли е това според вас?

# 726
  • Мнения: 1 040
Мариса според мен допитай се с лекуващия ви лекар,но и ние сме имали такъв слаучай с повишение над границата на чернодробните и се бях допитала Литвиненко,който ми каза няма страшно ако надвишава двойно границата тогава е лошо примерно горна граница е 42 ако стане над 84 е лошо
за конвулекса сте по средата което е в норма кво те притеснява?

# 727
  • Мнения: 382
Миличка, благодаря ти, поуспокои ме малко. Разбира се, че ще ги покажа на Литвиненко, но се бях стреснала, защото прочетох какво ли не за повишени чернодробни показатели. Не ме притеснява нивото на валпроевата к-на. Просто ми е интересно, че преди е била 87, а сега е по-ниско нивото й /66/. Не следва ли и то с времето на приема на Кновулекса да се повишава?
И последно питане- ако не успеем да се сдобием с номерче за прием при Литвиненко, можем ли да се надяваме, че ще ни приеме, ако изчакаме. защото по телефона ми дава уклончиви отговори



























.

# 728
  • Мнения: 1 040
Мариса да ти кажа не е задължително да се повишава нивото на конвулекса с продължителното приемане ние от две години седим на едно и също повече наблюдавам чернодробните това е.Вие кога ще ходите при Литвиненко,от къде бяхте?Не би трябвало да ви върне ако сте от далече на мен не ми се е случвало!Ако е възможно може да останете някаде в София в роднини а мъжа ти рано да се нареди на опашката и да вземе номерче,после след 10-11 да сте пред кабинета зависи кой номер сте,ние винаги така правим.Като тръгнем в неделя и се пребираме чак  вторник съчетаваме прегледи изследвания логопеди с срещи с роднини и приятели! Hug

# 729
  • Мнения: 382
Ема-Диди, от Айтос сме. Нямаме роднини в София. Пътуваме само за 1 ден. Освобождавам се от работа, търся си заместник и после връщам деня. За хотели - и дума да не става, не ни е по джоба. Пък и този път колата ни не е в ред, затова ще пътуваме с познати, които  имат работа в София същия ден. Дано да ни приеме доцентът! Вечно прегледите ни са свързани с притеснения.

# 730
  • Мнения: 127
Ема-Диди, от Айтос сме. Нямаме роднини в София. Пътуваме само за 1 ден. Освобождавам се от работа, търся си заместник и после връщам деня. За хотели - и дума да не става, не ни е по джоба. Пък и този път колата ни не е в ред, затова ще пътуваме с познати, които  имат работа в София същия ден. Дано да ни приеме доцентът! Вечно прегледите ни са свързани с притеснения.

Здрасти мариса,
За чернодробните и аз като ема ще кажа, че от  1 година сме винаги на и малко над горната граница, но нашата гастроентероложка ни каза, че това е напълно нормално. Едва ако се вдигне над 80 (при горна 40) ще трябва да се действа по-сериозно. Иначе в момента сме на втори вид поливитаминен сироп изписан от нея, който предпазва черния дроб. Но при всяко положение е по-добре ако можеш да отидете на преглед, защото освен да гледа резултатите нашата прави и преглед - опипва, следи за признаци за чернодробно увреждане и т.н.

Мисля, че Литвиненко няма да ви върне. Стискам палци прегледът да е успешен и всичко да е наред с дъщеричката ти.

И си разчисти малко личните, че не мога да ти отговарям там.

# 731
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Редор, как се казва този поливитаминен  сироп?

# 732
  • Мнения: 127
Редор, как се казва този поливитаминен  сироп?

Първоначално (до 1г) пихме един, който се казва Infant Formula. Сега сме на един мултивитаминен сироп Sanostol. И двата ни казаха да ги пием по график - 15 дена определената доза, после 15 дена почивка и отново.

# 733
  • Мнения: 776
Редор   а този сироп Саностол специално за предпазване на черният дроб ли ви го изписаха.Питам защото на нас все ни го изписваха за имунната система но не и за това нещо.А иначе и аз съм го давала и съм доволна от него сега сме на Браййн Боостер на нас пък него ни го изписа лекуващата.Но него ни го изписаха за по-добра дейност на мозъкът.
Мариса и на мен не ми се ввярва Литвиненко да не ви приема без номерче може малко да почакате но едва ли ще имате проблеми с прегледа при него.

# 734
  • Мнения: 511
Мариса,изчисти си кутията,не мога да ти пратя ЛС

Общи условия

Активация на акаунт