Пушихте ли докато бяхте бременни и по колко?

  • 6 037
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Уф, да, забравих да спомена, че и сега продължавам покрай кърменето  Confused
Поне една цигара дневно с кафето не пропускам.

# 16
  • Мнения: 1 178
Три месеца преди да забременея, спрях цигарите с помо6та на дъвки Никорете и Антитаб. Основният ми мотив след 14 години страстно пу6ене бе, 4е исках да ставам майка. По време на бремеността не ми се пу6е6е, след това не кърмех и имах силно желание да запаля, опитах но ве4е не бе6е съ6тото. След този неуспе6ен опит ве4е не ми се пу6и.

# 17
  • Мнения: 1 238
Не съм пу6ила нито по време на бременност нито след това. Всъ6тност отказах цигарите 3 години преди да забременея. А до тогава пу6их по кутия- кутия и половина на ден.
Отказах ги от раз и без никакви помо6тни материали. Просто изпу6их последната кутия и казах Стоп!
Първите 6 месеца ми бе6е тъпо, ску4но и постоянно 4увствах, 4е ми липства не6то в ръката. Запо4нах да се тъп4а със сладки не6а-бонбони и какво ли не. За нула време ка4их 10 кила. И досега си седят Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Но за сметка на това съм ги отказала напълно и сега усе6там от 5 километра ако някой е пу6ил.
Доволна съм много. Ве4е отдавна не ми липстват и дори понякога ме е яд на себе си 4е съм пу6ила толкова много- 7 години Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Моя съвет е- спира6 от раз пък каквото 6те да става. Просто трябва силна воля.
Ех, де да можех и яденето така да го спра Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Ина4е в интерес на истината когато ги спрях запо4нах да хапвам пове4ко Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused
Мисли за бебето и за себе си!

# 18
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз пък пушех. и с двете бременности... е пуших е силна дума, но ми харесваше.
в началото на бременностите не можех и да си представя цигара, камо ли да запаля. но....

след 5-тия м . обикновено ми се припушваше като ми замирише на кафе/никога не съм спирала да пия кафе/ и изхабявах по 1, 2 цигарки на ден.
интересното при мен е, че аз не съм нито страстна пушачка, нито кафеджийка. аз пия на ден 1 кафе само, но го искам истинско- късо, от машина, каймаклия, горчиво и чисто!

цигарите мога да кажа, че мога да живея без тях, но не ги отказвам, защото ....ми харесва да ги пуша. Whistling
аз съм малко опък човек и на въпроса на мъжа ми :няма ли да ги отказваш най-после ? отговарям с :никога не съм мислила , а и не искам! не ми харесват теории от сорта -вредни са, дъра-бъра. наистина от оставил цигарите човек по-досаден нЕма, пример са ми баща ми и мъжа ми. много мрънкат. Mr. Green Blush

значи да обобщя -аз пушех по 1, 2 /рядко ги дърпах, изпитвах вина/, леки. и винце и биричка си пийвах умерено.


сега се сетих да пусна една тема в клюто. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 700
Аз съм от "лошите" майки, но така и не можах да ги спра. Докато бях бременна нямах отвращение и ги намалих на 5 /ден, като си избрах марка с възможно най-нисък никотин и катран и slim. Докато кърмих ги бях намалила съвсем - пушех вечер след последното кърмене и идеята, че мога да го направя вечер, ме успокояваше. Да чукам на дърво, не смятам, че дъщеря ми е пострадала от това.

# 20
  • Мнения: 810
Никотина, алкохола и кофеина могат да доведат до дефекти при бебето- още от момента, в който се зачене трябва всичко да се спре...т.е като се почне бебеправенето. Аз лично не пуша, но и останалите неща ще спра без да се замислям, не искам да рискувам.

# 21
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Не съм от страстните пуШа4и ,както казва и О'Хари4ка. ПуШа по 1_2 цигари на ден,мога да изкарам и доста дни без да запалвам изобЩо,но като съм в компания и с 4аШка не мога да не запаля.
Когато разбрах,4е съм бременна ги спрях моментално и без никакви проблеми. През време на бремеността не съм изпитвала никакво желание да пуШа ( не ми се е гадело от миризмата както става при някои мами ). Докато детето не навърШи годинка не съм запалвала цигара. После ги запо4нах отново и сега пак е така: по една две на ден. Ако изляза с приятелки и сме някъде където може да се пуШи може и пове4е,но като цяло не пуШа много.

# 22
  • Мнения: 1 854
Отказах цигарите преди половин година, лепнах поне 8 кила отгоре, но сьм доволна от решението си. Усещам разликата. Иначе преди това си пафках по 1 кутия на ден. Някьде бях прочела, че 3 месеца преди зачеването е желателно да се спрят цигарите, защото горе долу толкова му трябва на организма, за да се поизчисти и подготви за бебето. Аз мисля повече да не пуша - оказва се, че никой около мен не пуши тук, а в БГ - всички. Така, че вече не ме изкушава.
За пушенето и бременността - струва ми се неприемливо и винаги сьм знаела, че не искам и няма да пуша ако сьм бременна. Моя организьм си го понатрових в гоините които пушех, но на бьдещо бебе не бих си позволила да причинявам това. Все пак бебето никой не го пита може ли не може ли, то няма и да може да отговори де, но мисьлта ми е, че искам да сведа бьдещите рискове до минимум, а един голям риск е ако се пуши. После ако нещо има на бебо, няма да си простя цял живот....а с гузна сьвест и вина не мога да живея Naughty

Бай дь уей спрях цигарите с евтините и прости бг таблетки Табекс/бяха до 5 лева и достатьчно количесто в опаковката/, защото тук бях купувала някакви за смучене от по 20 евро и нагоре  Shocked за лимитиран брой опаковки, а лечението беше дьлго.

# 23
  • Мнения: 5 183

В началото ги спрях, т.е. аз по това май разбрах, че съм бременна, понеже не ми се пушеше...
Като родих хич и не ми се наркотизираше, но уви след 6м на малкия - викам, абе то по малко може, а и мъжо като пуши и ме дразнеше и пак започнах да си дърпам  Embarassed Embarassed EmbarassedСега пуша по 1-2 на ден...цигарки де, не кутии Crazy и пак дърпам от неговите време на време.

Това все едно аз съм го написала. така беше и при мен.

Последна редакция: чт, 03 ное 2005, 13:07 от Maika

# 24
  • Мнения: 463
Бях доста страстен пушач,но като разбрах че съм бременна ги спрях.Сега кърмя и не пуша,не ми се и пуши.При мен чувстото за вина,се оказа по силно от желанието за цигари.

# 25
  • Мнения: 1 613
Не съм пушила, докато бях бременна и докато кърмех, но за сметка на това сега си наваксвам  Crazy

# 26
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Преди да забременея пуших по малко/ 2,3 цигари на ден, но от както забременях и до ден днешен, не ща и да видя, даже ми се гади от цигарен дим.

# 27
  • Мнения: 1 425
Отказах ги още като забременях първия път. След като спрях да кърмя съм палила, но вече не. Не ми е приятно  Sick.

# 28
  • Мнения: 1 559
Аз бях доста активен пушач.До преди половин година пафках по 2 (че и повече)кутии на ден,след това ги намалих на половин кутия.Ноооо от както теста покажа EFP не съм запалвала...няма и да запаля.Винаги сам знаела,че като забременея ще ги спра...дано да е завинаги(въпреки че се съмнявам) smile3503

# 29
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
 и аз като tornerosse си пушех преди  и аха забременях и край хайде батко на линия,  е след спирането да кърмя хайде викам да ми спре малко и апетита  и пак пуф пуф  и после се оказах пак бременна с каката  и така докато не се хванах на бас с една дружка след раждането на голяmата дъщеря, че мога да ги спра за ината и успях ,а тя не - е герой не съм ли?. за 45 дни сложих обаче 12 кг и не сам ги смъкнала вече 14 г

Общи условия

Активация на акаунт