Много мина, мъничко остана - Oктомври месец аз ще ставам мама!

  • 23 099
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ядът ми се кисели краставички  Crazy

# 706
  • Мнения: 6
 Party, колко е приятно временцето...
tini - хубав празник и да ви е честит рожденика   bouquet
Nad - страхотни неща сте подготвили за беболината, браво на вас  Hug
pozitive - честити покупки за първокласничката на вас   bouquet. Тя вълнува ли се? Защото синът на една от приятелките ми, който също сега ще е първокласник казал преди дни на майка си, че искал да го отпишат и не искал да ходи  Laughing, искал си детската градина  hahaha
poliglot - добре, че ме подсети за тази рецепта. Става супер, само дето аз си спестявам малко от яйцата  Wink и слагам кисело мляко около 1/2 кофичка. Тези дни може и аз да се включа с готвенето, предвид хладинката, която повява отвън  Grinning
Бобче, да ти пратя малко, че в хладилника винаги се намират, защото честичко си хапвам, но от беби-краставичките  Laughing Нормално, след като не ти е наред стомаха да ти се яде киселичко  Hug
Тони - насълзиха ми се очите докато четях  Hug Heart Eyes И днес ще чакаме с нетърпение новините!
Усмихнат и спокоен ден на всички  Hug

Последна редакция: нд, 29 авг 2010, 11:30 от mama - Smehorana

# 707
  • Мнения: 42
Здравейте тумбачета )))
Най-после хладинка  Grinning
Ох, аз забравих какво е това секс  Laughing

# 708
  • Мнения: 486
Ядът ми се кисели краставички  Crazy
Тъкмо те чета ,а аз това дъвча! Joy
Ще правя руло стефани и слязох купих краставички,и отворих буркана да видя как са!

# 709
  • Мнения: 440
Ядът ми се кисели краставички  Crazy
Ей това не трябваше да го чета....  Twisted Evil
аз от един месец вече ръфам една каучукова гума - отхапвам си по малко парченце и си я дъвча, ама не става за изяждане, само за дъвчене. голям кеф ми е. Мъжът и като се прибере обаче, лошо ще му стане... А с Момчил умирах да вдишвам разни бои и разредители, даже се криех в килера и си "нюхах" от едно шише с разредител за бои  Shocked не съмсе била наркоманизирала де  Mr. Green като родих и ми мина...

# 710
  • София
  • Мнения: 483
*Noel*, говори ми, говори ми...  hahaha
Казах на моя, че само да вляза в 9-ия месец, ще си наваксаме. Обаче той се ужаси милия, изплаши се за бебка  Joy

Мисля си, че когато Димяни започне да слага бебките на гърда, ще се увеличи кърмата, дай Боже  Praynig Помпата си е помпа, чайчетата сигурно също помагат, обаче допирът и миризмата на мъничкото същество предполагам че активира производството на пролактан - е, поне има логика да е така. Нямам търпение да се похвали, че се хранят вече от гърда, както си трябва  Hug

# 711
  • Мнения: 41
Добро утро и от мен!Ама вие много рано ставате бе жени.  food010
За мамите които са наказани без  luvbed,защо не пробвате нещо по така bombs fiuuuuuu,да премехнат малко от натрупаното напрежение?
Днес времето май е на наша страна и ще се диша  animal037ЯКО!
Приятен ден на всички, и да мислим вече кой къде ще ражда....Задачка-Закачка... newsm12

# 712
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Димяни да нагушкаш бебката днес!!
Тук си е хладно, но вчера не валя, бяхме на рожден ден на открито и голяяяма разходика си направихме из гората. Много се изморих с корема и даже тази сутрин си помислих че ми тръгнаха водите Blush. НО в краина сметка не бяха те.

бобченка тези снимки много хубави. Бяхме в Норвегия април на ски до Гейло. Ходим вече за 3-ти път и много ни харесва. Даже изкарахме 1 седмица повече заради вулкана нали нямаше полети Grinning. Хубаво но доста студено. Айде като си на ски няма значение, но за разходки дори и април си е доста студено. Момчето в хотела на рецепцията каза че КОледа паднали температурите до -24 градуса newsm78

Последна редакция: нд, 29 авг 2010, 12:19 от GI

# 713
  • Мнения: 486
Приятен ден на всички, и да мислим вече кой къде ще ражда....Задачка-Закачка... newsm12
Tова ми е болната тема,не съм предполагала ,че ще се окаже толкова трудно решение!
1)В Бургас се отказвам (поне за сега,не нзм на какъв акъл ще съм утре) заради липса на специалисти!
2)АГ-Варна -в чуденка съм заради инфекция в болницата !Не мога да преценя сериозно ли е много или слухове! newsm78
3)Токуда-мн ми се иска,но мн ме притеснява пътуването!И най-вече ,че около 2 пъти трябва да отида преди секциото,та общо 3 ходения,много са!А нали съм отлепяла плацента и  ме е шубе.Пътуванията точно по тази причина не се препоръчват!
Дано скоро реша и ми олекне ,че 24 часа това мисля!Все пак за друг град трябва да се правят уговорки и е време! ooooh!


Айде пак ви се оплаках,сори!

# 714
  • София
  • Мнения: 483
pashic, сестра ми роди миналата година в МД Варна и каза, че е много доволна и ако трябва пак да ражда, пак там щяла да отиде. Мисля че каза 800 лв., но не съм много сигурна. Не било лукс естествено, но било чистичко и получила отлично отношение, не каза нищо за никакви инфекции. Носила си чаршафи и нощници обаче. Каза, че изобщо не си заслужава да се плащат луди пари в частни болници. Абе, много доволна е останала  Simple Smile
За Токуда ми се струва, че ще е по-добре като дойдеш веднъж, да не се връщаш в Бургас докато не родиш. Иначе пътя ще те съсипе и кой знае... да не стане някоя беля...  А после как ще издържиш целия път обратно от София до Бургас, току-що родила  newsm78 Аз не бих си ги причинила.
Успех с мисленето! Сподели накрая какво си решила  Hug

# 715
  • Мнения: 240
Здравейте мамчета!

Отностно водното - раждане в цяла България го има само в Тина Киркова - http://1agb.com/page/single/id/45 - болницата много се гордее с това. Аз я огледах и на живо и хич не съм впечатлена и то ок към хигиена. От информацията която намерих в нета не е много добро такова раждане пък и изискванията са много строги а и дори да ги покриеш пак не е сигурно дали ще успее да мине целия процес под вода. При водното раждане имало и много голям риск от инфекция на бебето и майката, защото водата не може да остане стерилна понеже трябва да е течаща. Единственият плюс се оказва, че е уж по лесно раждането /но това не е сигурно, защото не можеш да знаеш на сухо как е щяло да бъде/.

Хайде приятен и прохладен ден от мен!

# 716
  • Мнения: 790
Пашик, не знам защо се дърпаш толкова от МД-Варна. Повечето лекари там за, които съм чела, са мн. добри специалисти. Лични наблюдения и страхотни отзиви мога да дам за д-р. Георгиев и д-р Борис Яков. Две мои приятелки пък са безкрайно доволни от д-р Капка Атанасова. След като се замисляш за Токуда, явно не е финансовия казус.
(Аримче, секциото далеч не е 800, по-скоро 1100, ако не са го качили май пак, но пак е по-евтино от Токуда и от всички частни болници в София, като Св. София на Мазнейкова и Св. Лазар и т.н. Не виждам какви трябва да са условията, за да се нарекат лукс, след като там и стаите са страхотни, с климатик, с ТВ и леглата са нови и удобни, както й захранването е с меню по избор, грижите също са много добри и за бебето и за родилката. Не изискват нито чаршафи, нито нощници, незнам сестра ти защо е носила. Наистина, това са лични мои впечатления, може друг да не мисли така.)

То стана като реклама, нямах това в предвид  Hug

# 717
  • Мнения: 486
Пашик, не знам защо се дърпаш толкова от МД-Варна. Повечето лекари там за, които съм чела, са мн. добри специалисти. Лични наблюдения и страхотни отзиви мога да дам за д-р. Георгиев и д-р Борис Яков. Две мои приятелки пък са безкрайно доволни от д-р Капка Атанасова. След като се замисляш за Токуда, явно не е финансовия казус.
Не изобщо няма финансов казус никакъв!В Токуда има всичко и специалисти ,и апаратура!В АГ мисля също !Иначе в АГ във ВИПА е 1000на каса!МД Варна ми се струва същата работа като нашата частна в Бургас ,само дето тук е луксозно във ВИП стаите http://devamaria.com/ !От всичко искам само да бъде всичко наред!Но като цяло търся специалисти ,не само акушер-гинеколози ,но и всичко да е на ниво за бебето!То да не се налага,но ако се наложи ,да има кой да го поеме ,и да има апаратура!
Хем си мисля,че планово секцио ще мине добре ,но шубето си е голяма работа!А и ми е доста прясно и ми върви на филм всичко пред очите!

# 718
  • Мнения: 790
Хем си мисля,че планово секцио ще мине добре ,но шубето си е голяма работа!А и ми е доста прясно и ми върви на филм всичко пред очите!

Ох, много добре те разбирам. Но, когато всичко мине наред този път, другото ще избледнее като лош спомен в миналото.  Hug
За реакция, при евентуални проблеми не мога да кажа, тъй като нямам лични наблюдения. надявам се и да не знам.  Praynig

Момичета, след като си напишете болницата, моля проверете, дали е нанесено правилно, че бременен мозък може да сбърка  Embarassed Смехи, болднато е, права си, по-добре е така.  Hug

# 719
  • Бургас
  • Мнения: 181
pashic,   А после как ще издържиш целия път обратно от София до Бургас, току-що родила  newsm78 Аз не бих си ги причинила.
Успех с мисленето! Сподели накрая какво си решила  Hug

Аримче, напълно разбирам Пашик, защото аз лично съм в същата ситуация с изключение на това , че просто окончателно се определих. Да ви кажа след стреса, който получих да хвърчя с линейка в 12 през нощта за София с дъщеря ми и да не знам какво ме очаква , а и по - добре че не знаех тогава..., та след такива случки съм готова не 400 км. да пътувам след раждане , а ми и 4 000. Вече въпроса за отлепването на плацентата, касаещ отиването е другата страна на медала. Пашик, отиди там където те тегли интуицията, аз знаех още след като ми се случи нещастието /преди да забременея отново /, че ще раждам в София и по - точно в Токуда. Лично аз съм за Токуда, защото те имат необходимата апаратура , точно за проблемите , които мен ме вълнуват с бебчо.

Тини, честит ти рожденик   bouquet Да ви е жив и здрав , а на сестра ти пожелавам реализация и много успехи!

Общи условия

Активация на акаунт