Първата половина мина за Януарската дружина! - тема 8

  • 25 909
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 11
Shanna, много приятна статия   bouquet Сигурно пак ще подхващаме темата тепърва.
Честито на всички новоразбрали пола - спомням си, че първата нощ след като ни казаха момичeнце аз изобщо не мигнах от вълнение  Simple Smile
Относно спането/неспането през нощта - още от сега е трудно  Whistling, за после не знам.
Редувам на ляво и на дясно, сякаш през 10 мин., защото ме заболяват тазобедрените кости. Отделно при легнало положение ме боли кръста отзад в дясно и целия десен крак до долу при всяко помръдване. Разчетох се из интернет и се самодиагностицирах с неврит на седалищния нерв (ишиаз). Снощи си поговорих на дълго и широко с моята GP, тя ме гледаше снизходително и каза, че всичко което и разказвам е толкова прозаично и нормално за бременни, че няма кой да трогна.
Каза още, ако много боли, че мога да се мажа с Фастум или Бен Гей(след 5месец - н.п.) и билкови Дяволски нокът и т.н.
Ако има и други мами като мене, дано да ни минава по-скоро  Praynig
Лек ден на всички!  

Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 10:00 от Lady Guga

# 721
  • Мнения: 7
Добро утро и от мен!
Нощни очи пиши и на мен моля те къде и кога ходиш на йога- аз в началото може би ще дойда до погледам само, че с моя серклаж май не трябва много да се кекна ама ще видим, в краен случай поне ще се запознаем "на живо" и ще пия по един сок с вас след това!

# 722
  • Мнения: 180
Добро утро.
Да ви питам.Как сте със спането?Аз не мога да спя все нещо не ми е удобно ooooh! и възглавниците не помагат.
Давайте съвети.
Същата работа е и при мен.Предния път проблемите със съня и позата дойдоха към 8месец ,а сега от по-рано.Добре,поне,че матрака е хубав и ми поема тежестта на телесата,че инак голямо схващане,голямо изтръпване и изнервяне щеше да е....Абе дъъълга бременост се задава. LaughingНо и се наслаждавам,защото като свърши се почва екшъна Laughing
Бургаски мами,вчера ходих до Буболино-в Зорница,много готини бебешки нещица има на сносни(миниатюрни)цени.Едвам се сдържах Mr. Green
Мила,супер новинаааа!!!!!Толкова да искам и аз 2 близначкиии!Пу-Пу!
Моят вика ,че третия път ще се пробва за близнаци hahahaА аз му казах,че тогава трябва да правим пристройка на къщата Joy

# 723
  • Мнения: 295
Здравейте,мацки!Влизам и аз да помрънкам за спането-голям проблем ми е от известно време.Не мога да си намеря комфортна поза с часове,напоследък заспивам към 5 сутринта  и спя до обяд.От два дни си включвам алармата да ме буди към 10 ч.с идеята да спя по-малко и вечерта като легна да успея да заспя по-бързо.Засега тази тактика няма успех,но се надявам скоро да се нормализират нещата.Заредила съм се с възглавници отвсякъде-отпред,отзад,между краката и пак...нищо.Ама...това да ми е проблемът!

# 724
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета! От известно време ви чета. Но чак сега реших да ви се представя (тъкмо ще ме има и мен в списъка на първа страница).
Живея в Стара Загора и очаквам първото си дете на 13.01.2011. От самото начало имах усещане, че ще е момиче и докторите го потвърдиха. Дано сме познали, защото вече се обръщаме към него в женски род.
Надявам се да споделяме само хубави новини.

# 725
  • София
  • Мнения: 550
Привет момичета   bouquet

Редовно ви чета, но нещо нямах настроение да пиша. Изолираха ми Ешерихия коли в урината, та ходих на нефролог. Изписаха ми антибиотик, Neorenal SR, лактофлор за смучене. А отделно от това съм завъдила и гъби, та се тъпча и с глобули някакви. И така с витамините и магнезия ми се събраха толкова неща за приемане, че се наложи да си напиша всичко по часове, та да не забравя нещо  ooooh! Иначе дребното е много активно, усещам я главно в покой, в движение като съм рядко ми се случва. Още не съм пазарувала нищо, трябва да прегледам вашите списъци за насоки.

Честити гащички на всички новоразбрали   bouquet и добре дошли на новите мамчета   bouquet

За спането - на мен също ми беше трудно заспиването, да не говорим, че тазовите кости ме болят яко (особено ако походя по-дълго, разбирай 2-3 часа). Преди няколко дни си купих възглавница за кърмене (от Кауфланд за 15 лв.) и си я омотавам около/под мене както си искам, много е мека и определено спя по-добре с нея. Като я сложа между краката и значително облекчава положението с тазовите болки.

Дънки за бременни си взех от Рени (щанда в Малкия ЦУМ), много са ми удобни, по-натам ще си взема още нещо. Основен проблем ми е зимната връхна дреха.

chopi и все по-невидима ще става талията, важна е целта Simple Smile

borianna, браво, че сте излекували инфекцията. Ужасно е това.

Нощни очи, на мен също ще ми е интересно да видя пеленките, че я обмислям тази идея от доста време.

Толкова от мене, усмихнат и слънчев ден ви желая   bouquet

# 726
  • Мнения: 488
Дами, стягам куфарите, заминаваме на море в Турция. Тръгваме утре вечер, но не знам да ли ще мога да ви пиша, затова официално ЧАО Simple Smile до след седмица  Hug Hug Hug


# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Мила честити ти моми и приятна почивка!

# 728
  • София
  • Мнения: 49
МилаИванова честити ти двойни розови гащи  Hug А те бебите еднояйчни ли са - знае ли се ? (дано не задавам глупав въпрос). Да ти пожелая лек път и много хубаво изкарване на почивката.
Нощни очи честит мъж на теб!  Hug
Честито и на всички други, които може би пропускам.
Добре дошли на всички нови мами. Станахме наистина много и това е толкова хубаво.
И аз ви чета най-редовно , но просто няма нищо ново около мен за да пиша. Сега реших просто да ви поздравя.
За съня - аз се будя често и обикновенно след 4-5 часа през нощта трудно заспивам отново. Иначе се чувствам добре. Имам болки в кръста, но са на моменти и не са силни, не ме притесняват.
Коремът ми се стяга от време на време въпреки магнезия, който пия, но го смятам за нормално.
Вече усещам бебо всеки ден, макар усещанията да са леки. Но поне съм сигурна вече, че е той  Heart Eyes
Апетита ми се уселичава вече. Има моменти когато озверявам от глад  Joy Явно бебо наддава. Иначе на килограми съм ок.
На ЖК съм другата седмица.
Друго не се сещам да пиша. Пожелавам ви хубав ден !   bouquet

# 729
  • Мнения: 32
МилаИванова приятна почивка!

Моите глобули свършиха, май ми се излекува инфекцията. Казвам май, защото на преглед съм към 20. 09. , не ми каза да отида по рано. Но ми изчезна обилното течение.

# 730
  • Мнения: 58
ходих на ЖК и както всеки път-теглене на кантара(не съм качила почти нищо от предния път),мерене на матката,опипване на корема и това е.
Мила, приятна,спокойна и релаксираща почивка,и слънчево време. внимавай с all incluzive-a там, защото приготвят всякакви вкусотии.
Анабела, оправяй се, както и всички други с бактерии и гъби.
Петя, добре дошла официално.
днес гледах новите дънки на Рени, по 50 и няколко лв. по-късно или утре ще меря, харесаха ми като материя, по мека и не много дебела, и по-хубави цветове от тези на Конти. имаше и клинове по 23лв.
за спането- спя като къпана, дори нощем не ставам до wc, но сутрин(късна сутрин) като се събудя и едвам стигам до нея, толкова ми е тежко на стомаха. снощи заспах трудно, че бебчо беше решило да си поиграе с краченца и ръчички  Joy

# 731
  • София
  • Мнения: 175
Здравейте,

Честито на разбралите пола!   bouquet

При мен няма нищо ново. И аз съм със същите оплаквания като повечето от вас - безсъние, болки в таза, стягане в корема от време на време. Апетитът ми е не е много голям, но въпреки това килцата вървят нагоре и нагоре със застрашителни темпове.  Blush Гледам да не се заседявам и много пред компютъра, защото ми е леко неудобна позата, чувствам се много свита и сякаш ми се притиска корема, но може и да си внушавам.

Много взех да се уморявам, а с предишната си бременност си ходих до последно на работа и след това се прибирах пеша до вкъщи, прекосявайки цялата Борисова градина. Сега след час разходка гледам да си полежа.

След лечението и положението с моите гъбички май се оправи, само не знам до кога ще бъде така.

  bouquet

Току що забелязах, че лентичката ми показва вече шести месец. Simple Smile

# 732
  • Мнения: 186
Здравейте и от мен, не съм писала отдавна, но ви чета редовно.

Добре дошли на всички нови мами  welcome welcome welcome

Честито на всички узнали цвета на гащите, няма да изброявам защото съм сигурна, че ще пропусна някого.

Аз във вторник бях на ЖК всичко си ни е наред. И докато предните месеци не бях качила и 1 кг. сега съм качила 4кг. Доки каза "много добре, но оттук нататък само по 2кг. на месец"

Ох, още за нещо щях да пиша, но...   newsm78 newsm78

# 733
  • Варна
  • Мнения: 1 113
Пробвайте и в Премама на червения площад. Може да е останало нещо от разпродажбата.

Премама отдавна се изместиха, не са на Червения вече. Не знам обаче къде са сега.

# 734
  • София
  • Мнения: 14
Здравейте!
Честито на всички,разбрали пола на бебчетата.
И аз ви чета редовно,но нищо интересно не се случва и не пиша често.Във вторник бяхме на лекар и всичко е наред.Бебето е вече 25см.Пола не искаме да го знаем все още.А и бебо спеше в такава поза,че не се и виждаше.Гледам че Нощни очи не е устискала и е разбрала пола на бебчо.Да са ни живи и здрави,това е най-важното.
Със спането съм добре,засега.Тазовите кости и мен ме болят.Усещам бебето вече и докато седя,не само в легнало положение.
Качила съм 2кг от началото.Купих си много хубави дънки за бременни от едно магазинче в Люлин за 55лв.На Миро Стил са.Още си нося старите дрехи,защото почти нямам корем.
Лека вечер на всички!

Общи условия

Активация на акаунт