Отговори
# 15
..... Твоята голямата ходеше ли на градина? Малкото не се ли заразяваше докато беше каката на градина? Аз поне с Калин нямах някакви сериозни болести докато беше малък...Т.е ако имам кърма аз пак ще си кърмя...и най-вероятно това ще помогне, ама просто не знам...

Да ходеше и по времена бременеето ми. На един два пъти ме предупредиха, че има шарка и да я спра ако искам заради мене. Тя иначе си беше карала двата вида шарка. През грипните периоди му треперих и на няколко пъти заразява бебка, като поотрасна, защото додато кърмих не я хващаше (може пък да е вярно, че имунната система на детенце тогава е по-силна). В общи линии май суполивите и кашлящите истории не ме впечатляваха вече, както при Симона. Абе вече един път минал по пътя човек е по претръпнал, и по-не се шашка.

# 16
  • Мнения: 1 238
Тандурич, и още нещо Flutter. Невероятна е картинката като видиш двете деца като поодраснат как си играят  Flutter, вярно е, че има и революционни моменти, но те като цяло са много по-малко. Сега каката в много случаи ми е отмяна по време на игрите Wink Hug

Е аз да ти кажа на това най-много рразчитам  Embarassed Laughing Защото малкия не иска въобще да си играе с нас, а в детската градина се заиграва и въобще е много внимателен с другите деца. А в Къщи дори не дава да му прочета книжка, взима ми всичко от ръцете и ми казва да отивам да си пиша Simple Smile или да гледам Пух-а Simple Smile ( грижи се за културно-масовия ми живот  Mr. Green).
Душичка Laughing Laughing Laughing Laughing LaughingПредставям си го Grinning Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: чт, 03 ное 2005, 16:58 от Honda

# 17
Първо трябва да си намериш много добър гинеколог...а за всичко останало се справяш. Две сме изгледали в чужбина абсолютно сами, не ни е било леко, но се справихме. Втората ми бременност беше много по-кофти, но съм вдигала голямото. Е как няма, като протегне ръчички - не можеш да му откажеш.
Но докторът все пак е много важен. Тъй че започвай да търсиш добър такъв и успех!

# 18
  • Мнения: 7 091
Първо трябва да си намериш много добър гинеколог...а за всичко останало се справяш. Две сме изгледали в чужбина абсолютно сами, не ни е било леко, но се справихме. Втората ми бременност беше много по-кофти, но съм вдигала голямото. Е как няма, като протегне ръчички - не можеш да му откажеш.
Но докторът все пак е много важен. Тъй че започвай да търсиш добър такъв и успех!

Аз за късмет имам добър гинеколог та точно сега това не ме притеснява. В интерес на истината си го намерих много наскоро, ама съм доволна. Благодаря за съвета, наистина си права, че е важно! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 7 837
Tandoori, няма как да ти дам съвет, но искам да споделя, че и ние вървим в тази насока  Wink
Изобщо не сме се замислили откъм финансовата гледна то4ка, защото съм сигурна, че ще се справим. Само изчаквам още малко, за да се отбие малкия...

Желая ви успех  Grinning

# 20
Щом имаш добър доктор, значи смело може да действате. Пожелавам ти много по-спокойна и лека бременност (и да знаеш, че обикновено втория път става много по-бързо Wink)

# 21
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Понякога е голям зор сама с две деца, но повярвай ми, само като ти се усмихнат или се гушнат в теб и забравяш всичко Grinning И при мен втората (всъщност третата, защото преди 2,5 години направих спонтанен аборт) бременност беше по-лека от първата, раждането също. Нашата кака е по голяма и ходи на училище. Побърквах се от притеснение какво ще правим, ако почна да раждам през деня, таткото ни е на работа (не може да излезе) и няма да има кой да вземе каката. В началото каката искаше бебето, после реши, че не го иска, но щом ние го искаме, тя ще избяга от вкъщи. Притеснявах се как ще водя голямата на училище току-що родила и с новородено бебе на ръце. Буквално се побърквах. За мой късмет родих събота срещу неделя, въстанових се веднага от раждането, воденето и взимането от училище са ни едни от най-приятните моменти през деня, а каката ни постоянно гушка сестра си и повтаря "Ах колко много го обичам това бебе" Grinning
Няма какво да се лъжем - трудно е, понякога направо ми се реве от умора и ми се иска някой да ми помогне поне за час. А пък аз искам и трето Mr. Green

# 22
  • Мнения: 7 430
Tandoori, няма как да ти дам съвет, но искам да споделя, че и ние вървим в тази насока  Wink
Изобщо не сме се замислили откъм финансовата гледна то4ка, защото съм сигурна, че ще се справим. Само изчаквам още малко, за да се отбие малкия...

Желая ви успех  Grinning

И аз така...само, че нашия вече е отбит Wink и хич даже и не му мисля....съветвам те и теб Wink с най-голямо желание и да забременея - ще го изгледаме някакси

За това дерзайте Hug newsm10

# 23
  • Мнения: 768
Tandoori моите с разлика 1 г и 3 месеца, забременях скоро след като родих и имах тежка втора бременност.
Да не говорим че имам усложнения от пьрвото раждане и досега все ходя на всякакви лечения и т.н.
Каката от 2 седмици не спи на обяд истерясва, още не може да говори и не мога да разбера какво иска. тя се ядосва и редовно всичко свьршва с това че се трьшва на земята и почва ад си удря главата. Когато го видяха това моите приятелки тук се потресоха. И те имат бебета ама по едно и като видяха как ревнува каката от малката и в какво физическо сьстояние сьм като не спя денонощно им минаха всякакви желания за второ бебе. Основния проблем тук в нашия район е че няма никакьв шанс да дадеш детето на градина-освена 2 пьти седмично по 2 часа. Да не говорим че са по 30 деца в група и каката само болести ни донесе от краткия си престой там. За baby-sitter не си и мечтая най-евтината е 10 евро на час.......
Има други разни видове гледачки, но никоя не желае да гледа 2 деца например ако трябва да ходя на лекар. Така че ходя с бебоците навсякьде.
Моят сьвет е да изчакаш още 2-3 години. Щерката на 2 годинки нищо не осьзнава освен че безумно ревнува и малката яде бой непрекьснато. Не мога да я пусна да пьлзи защото каката я атакува веднага, а като я сложа в кошарата каката прескача там или хвьрля на малката на главата някакви предмети.
Направо си се чудя на акьла що за ентусиазьм сьм имала да родя две деца с такава малка разлика и то в чужбина кьдето нямаш никакв помощ отникьде.

# 24
  • Мнения: 7 091
Tandoori моите с разлика 1 г и 3 месеца, забременях скоро след като родих и имах тежка втора бременност.
Да не говорим че имам усложнения от пьрвото раждане и досега все ходя на всякакви лечения и т.н.
Каката от 2 седмици не спи на обяд истерясва, още не може да говори и не мога да разбера какво иска. тя се ядосва и редовно всичко свьршва с това че се трьшва на земята и почва ад си удря главата. Когато го видяха това моите приятелки тук се потресоха. И те имат бебета ама по едно и като видяха как ревнува каката от малката и в какво физическо сьстояние сьм като не спя денонощно им минаха всякакви желания за второ бебе. Основния проблем тук в нашия район е че няма никакьв шанс да дадеш детето на градина-освена 2 пьти седмично по 2 часа. Да не говорим че са по 30 деца в група и каката само болести ни донесе от краткия си престой там. За baby-sitter не си и мечтая най-евтината е 10 евро на час.......
Има други разни видове гледачки, но никоя не желае да гледа 2 деца например ако трябва да ходя на лекар. Така че ходя с бебоците навсякьде.
Моят сьвет е да изчакаш още 2-3 години. Щерката на 2 годинки нищо не осьзнава освен че безумно ревнува и малката яде бой непрекьснато. Не мога да я пусна да пьлзи защото каката я атакува веднага, а като я сложа в кошарата каката прескача там или хвьрля на малката на главата някакви предмети.
Направо си се чудя на акьла що за ентусиазьм сьм имала да родя две деца с такава малка разлика и то в чужбина кьдето нямаш никакв помощ отникьде.

Ох наистината ситуацията дето описа е тежка...Но пък от друга страна, няма гаранция как ще реагира детето на това. Моя много говори и се опитва да ми помага вече и си мисля , че може да се справим....не знам Embarassed Но пък като те слушам и ентусиазма ми минава.... Sad

# 25
Руже, то това за годините гаранция няма. Чела съм тук по форумите и майки дето децата им значително по-големи 7-11 годишни и пак същите проблеми като да имаш 2-3 годишно. То за това няма оптимална разлика. Всяка си има и плюсовете и минусите.  Confused

# 26
абсолютно не е вярно, че по-голямата разлика е по-добра. идеална разлика няма - има конкректна ситуация. Това, че на Ружа й е тежко, не означава че в друго семейство ще е същото.
Контра пример  - бременна приятелка с второ, голямото е на 6 и не желае да има второ дете. Агресивно е още от сега, бие майка си по корема и прочие...
Няма ИДЕАЛНА РАЗЛИКА - всичко си е до конкретното семейство и до подхода на родителите!

# 27
  • Мнения: 94
Да се включа и аз.  Мойте две кукони са с година и 4 месеца разлика.  Вярно, трудно е в началото, има безсънни нощи, ревност и т.н.  Нямаме близки за помощ. децата навсякъде с нас но съм безкрайно щастлива с тях.  И работя на пълен работен ден.   Ако ме питаш мен, утре бих забременяла и с третото, но мъжът ми е на съвем друго мнение Laughing

Още нещо - всички сме в чужда страна, подари още един близък човек на твоя син тук.


# 28
  • Мнения: 2 452
Да се включа и аз.  Мойте две кукони са с година и 4 месеца разлика.  Вярно, трудно е в началото, има безсънни нощи, ревност и т.н.  Нямаме близки за помощ. децата навсякъде с нас но съм безкрайно щастлива с тях.  И работя на пълен работен ден.   Ако ме питаш мен, утре бих забременяла и с третото, но мъжът ми е на съвем друго мнение Laughing

Още нещо - всички сме в чужда страна, подари още един близък човек на твоя син тук.




 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 29
  • Мнения: 1 238
Да се включа и аз.  Мойте две кукони са с година и 4 месеца разлика.  Вярно, трудно е в началото, има безсънни нощи, ревност и т.н.  Нямаме близки за помощ. децата навсякъде с нас но съм безкрайно щастлива с тях.  И работя на пълен работен ден.   Ако ме питаш мен, утре бих забременяла и с третото, но мъжът ми е на съвем друго мнение Laughing

Още нещо - всички сме в чужда страна, подари още един близък човек на твоя син тук.



Браво на теб, де да имах и аз тази смелост...
За мен е прекалено голяма отговорност отглеждането на дете. Искам и то и аз да се чувстваме добре. Казваш, че работиш на пълен работен ден. Как стои при вас въпросът с болничните? Случвало ли ти се е децата ти да се разболеят? Кой ти помага в такъв момент? Аз например ако не мигна воабще повече от 2 нощи и ако съм и била на работа, просто не издържам след това- като пребита съм и не функционирам нито физически нито психически. А моята работа изисква доста физически труд- работя като готвачка и по цял ден търча напред назад из кухнята. Когато се върна от работа просто нямам сили за нищо Sad Sad Sad Sad Cry Cry Cry Cry
И аз искам Оли да си има братче или сестриче, но явно ще изчакам още някоя година...

Общи условия

Активация на акаунт