Раждане в МБ "Вита" - тема 3

  • 64 375
  • 744
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 32
Майчета,искам да ви попитам има ли промяна в цената за раждане в Вита ?

# 211
  • Мнения: 7
Kremena Mama  раждах при Кълвачева  на 26 ноември 2010 и малката при раждането  беше глътнала околоплодна течност и в резултат на това се получи инфекция и за това малката беше откарана в Токуда

# 212
  • София
  • Мнения: 273
Майчета,искам да ви попитам има ли промяна в цената за раждане в Вита ?
Аз родих преди 25дни и цените бяха 1400 за естесвено и 1900 за секцио за здравноосигурени ,за неосигурени са тези цени плюс още 400.

# 213
  • Мнения: 135
Ггъбка, цените ( 1400 и 1900) всичко ли включват- дни престой, упойка и др.?
Има ли някой който да сподели впечатления от есетествено раждане там и да ми препоръча лекар. Благодаря  Wink

# 214
  • Мнения: 1 134
poliaaa, цената включва всичко; аз имам 2 деца родени там естествено- първото при др. кълвачева, която обаче до последно се опитваше да ме придума за секцио,вследствие отидох в уречен ден и ми предизвика раждането с таблетка- просто така им е най-лесно и на докторите, това е истината;   затова втория път родих при др. богословова- тя е човекът за ествествено раждане Peace само че тя не следи бременност там, има си кабинет на друго място, там само изражда, но като и се обадих през нощта беше отишла в болницата преди мен дори

# 215
  • София
  • Мнения: 273
Ггъбка, цените ( 1400 и 1900) всичко ли включват- дни престой, упойка и др.?
Има ли някой който да сподели впечатления от есетествено раждане там и да ми препоръча лекар. Благодаря  Wink
Да,включват съвсем всичко,даже лигнина,минералната вода,храната от кетъринг и т.н.
Аз и по-нагоре май съм писала,че имам едно естестевно раждане пир Кълвачева и едно секцио при нея.Доволна съм и от двете.За естественото раждане мен ене ме е шантажирала по никакъв начин Кълвачева,всичко си ми беше ок за естествено раждане и въобще дорине сме говорили за секцио.Втория път обаче имах причини и затова така се получи,бебето ми беше седалищно-краково и въпреки това тя ме чака до последния възможен момент ако случайно се обърне да не съм секцио,но не стана така за жалост.

# 216
  • София
  • Мнения: 75
Здравейте мами!

Аз също съм се насочила съм Вита и ходя при Богословова.
Записвам се, за да следя темата!

Поздрави!

# 217
  • София
  • Мнения: 1 490
Poliaaa, аз също ти препоръчвам за естествено раждане Богословова, страхотен лекар Peace  Аз от самото начало си казах, че искам да раждам секцио , а тя 7 месеца не спря да ме убеждава да родя естествено.

# 218
  • Мнения: 739
Родих нормално при Богословова. Наистина си разбира от работата и е прекрасен човек newsm10 Избрах Вита заради нея и останах доволна от условията и отношението. Цената (1400 лв.) включва всичко. Заслужаваше си!

# 219
  • Мнения: 178
Helly, ти скоро ли роди? Моля те, ако не те затруднява да рзакажеш по-подробно как мина раждането ти, защото и аз съвсем скоро (живи и здрави  Praynig) ще раждам там и при д-р Богословова и много се вълнувам Blush Simple Smile. Благодаря ти предварително  bouquet

# 220
  • Мнения: 739
Преди 5 месеца! Щом контракциите ми станаха на 5 мин. се обадих на Богословова и тя каза да тръгвам за "Вита". След 30 минути бях там, приехаме бързо, дежурната акушерка ме прегледа за да установи големината на разкритието. Разбра се че нещата са доста напред , въпреки, че ми беше първо раждане. Акушерката се обади на лекарката да идва и докато се облека с нощница и ми направят клизма, Богословова се появи. От този момент тя пое раждането. Във Вита няма предродилна зала и за целта ползват стаята (аз бях сама в стая, през цялото време). Включиха ми  апарат да следят тоновете на бебчо, а Богословова ми помагаше за да получа по-бързо пълно разкритие. После ме преместиха в родилната зала и тя през цялото време ми помагаше да изтласкам бебето. Аз имам 5 диоптъра късогледство, но благодарение на нея родих бързо и без последствия. Дадоха ми бебето да го гушна, а после педиатъра го взе за да го ваксинират, теглят, мерят, мият. След като ме зашиха (с упойка) ме върнаха в стаята. Докараха и бебето, а аз се обадих на таткото да се качи. (не исках да присъства на самото раждане) Беше с мен докато се появи лекарката, после го"освободих", защото се чувствах спокойна.  Богословова беше плътно до мен и ми даваше кураж. Мисля, че трябва си спокойна, тя знае какво прави и да слушаш какво ти казва. Леко раждане ти желая! Hug

# 221
  • Мнения: 178
Мила Hally, много ти благодаря за подробния разказ  bouquet Heart Eyes Моля се и при мен нещата да се развият безпроблемно и леко Praynig (въпреки че ми е второ раждане, но минаха 7.6 г. от първото и затова се вълнувам доста Simple Smile )
А нощница задължително тяхна ли дават или може и моя?

# 222
  • Мнения: 739
Дават тяхна. Сменят я когато пожелаеш. Удобна е. Сега не съм питала дали мога да ползвам своя, но при аборта (имам един мисед преди това) въпреки, че си носех ми препоръчаха да ползвам тяхната.
Вярвам, че всичко ще е наред! Стискам ти палци! Ако имаш още въпроси - питай , може и на лични! Hug

# 223
  • Мнения: 178
Значи само за всеки случай ще си взема моя  Grinning
Благодаря ти, много си мила  bouquet И при мен се получи също като при теб преди да забременея с това бебче и доста тежко го изживях Cry Ноооооооо, сега всичко ще е супер Grinning
Богословова ми каза, че всеки момент може да си го чакам младежа...та затова така се вълнувам и интересувам. Grinning
Наистина ско се сетя още нещо ще те питам....много, много ти благодаря Hug  bouquet

# 224
  • София
  • Мнения: 971
Родих тази седмица във Вита. При Богословова, абсолютен професионалист и много човечна!

Препоръчвам ви да ползвате нощниците в болницата. Това не е почивка все пак, често се случва да се изцапате, а по 1-2 нощници на ден едва ли ще си носите от вас. По същата причина ви препоръчвам да си вземете еднократни бикини, продават например в DM в пакет по 5 броя - много удобни.

Стаите са приятни, всичко е чисто и персонала е учтив и помага. Грижат се за вас, постоянно проверяват дали имате консумативи като превръзки, чисти кърпи, минерална вода. Храната е от Дон Вито и не е вкусна, менюто от което избирам е малко сранно - пици и тестени храни не са оптималната болнична храна, но има и 1-2 супи и салати, които са по-близо до идеята за здравословно.

Няма нужда да си носите дрехи - аз си взех жилетка за всеки случай но няма да я облека - стаите са топли, има и парно и климатик. Трябват ви единствено едни чехли. Няма сешоар.

Общи условия

Активация на акаунт