Раждане с форцепс

  • 16 179
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • във фурната
  • Мнения: 596
Аз също родих с форцепс големия ми син преди 7г.в Майчин дом.При нас обаче имаше и зелени води в резултат на вътреутробно фетално страдание,не изплака веднага,беше 10 дни в кувьоз.И аз като теб се притеснявах да не му се засегне мозъчното развитие.Водих го на невролози,в клиниката на Чавдаров,също.Докъм 1 г.правихме рехабилитации.После спряхме. Слава на Бога му няма нищо.Второто раждане преди 4 г.беше секцио.Не можех да рискувам да преживея същия кошмар.

# 16
  • Мнения: 3 157
Раждах с форцепс преди 3 години.Нямам никакви проблеми,нито детето.

# 17
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
vanessa80 не бързай да се плашиш , през близката 1987г  Mr. Green родих дъщеря си с форцепс. Имаше и синичко и розовко, там където беше захващана. Сега на 23г, и е по красивата и е по умната от мен /макар че съм раждана нормално/ Вече е бакалавар и се стяга за магистратура.
 Да, срещат се усложнения при деца раждани с форцепс, но да се притесняваш преди да е установено такова - НЕ! И чети по малко излишна литература, това ти го казвам от собствен опит - имаше период в живота ми в който за която и болест да прочета, все си намирах сходни симптоми . Тази литература е полезна за хората с установено вече заболяване /затова се и пише, за да е в помощ на болните/
Да ти расте жива, здрава, красива и много щастлива дъщеричката  Hug

# 18
  • Мнения: 318
Здравей,
И аз съм раждана така,и дъщеря ми се роди така. Вакуум и форцепс едновременно,понеже нямаше кой да види,че е твърде голяма (4200гр и 54см). Имаше хематом на главичката,синини и отоци,които слава Богу минаха и сега всичко е наред.

Пожелавам на детенцето ти и на теб всичко да е наред оттук нататък  Hug

# 19
  • Мнения: 3 794
Благодаря на всички за отговорите и за подкрепата.За сега,макар че сме много мънички,всичко при нас изглежда наред.Дано и за в бъдеще да нямаме проблеми.Още веднаж едно огромно благодаря Hug

# 20
  • Варна
  • Мнения: 898
Аз след 2 часа напъни без никакъв резултат родих с форцепс под пълна упойка. Бебо имаше една раничка зад ушето, която бързо мина. Беше 2 дни в кувьоз и са го третирали с много лекарства, но просто неискам да знам с какви и за какво.  Cry Чувствам се малко виновна, защото доктора настояваше за секцио заради голямото бебе (4,350 кг и 53 см), а аз пък настоявах много за нормално раждане, но си мислех че ще има последствия само за мен, не и за бебето  Cry Cry Cry
Слава на Бога, всичко е наред, развива се нормално, педиатър и ортопед твърдят, че няма проблеми, правихме му и ехограф на главата и е ок.

Вярвам, че щом изглежда здравичка всичко е наред и при дъщеричката ти.  Peace Peace Hug

Аз, живот и здраве, второто най-вероятно ще го раждам секцио.

# 21
  • Мнения: 328
Аз също раждах със форцепс през 2007г. Теди беше голяма ама нямаше кой да прецени май че е голяма и докато напъвах и се чу само Бързо Бързо форцепс и ме и натиснанаха на корема и до няма и 5сек и Теди се появи на бял свят 4,120кг 51см за сега си е добре детето нямала съм някакви притеснения всичко за сега си е наред.Даже и когато ми я дадоха за първи път в болницата на следващия ден беше това имаше само леки капчици от кръж по глачиката зад ухото и това беше на следвашото миене и нямаше нищо
Но сега съм в голяма чуденка каво да правя живот и Здраве със второто ми раждане което ще към юни, чудя се пак ли в същата болница да отида макар че от персонала преди и след раждането не бях доволна, добрече на самото раждане бяха добри спициялистите и как да родя сега направо незнам  ooooh! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт