Аз ли съм единствената на 16?

  • 13 664
  • 268
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 746
Постът на Креола го разбирам така : щом не си готов за бебе - не прави секс Grinning Кратко, точно и  ясно.

# 256
  • Мнения: 9 814
Постът на Креола го разбирам така : щом не си готов за бебе - не прави секс Grinning Кратко, точно и  ясно.

Крайно, но има резон.

Иначе тук всички я потупвате авторката за избора й, но дали ще реагирате така, ако това е вашата дъщеря или приятелка на сина ви?
Аз пък бих накарала детето си да направи аборт. Ах, ох, отговорност, браво, но все пак става въпрос за 16-годишна, без образование, без поглед върху живота, без умение да се справя сама, ако ги няма родителите....

# 257
  • Мнения: 9 146
Мислите ли, че ако Деми прочете последната страница на темата, ще се почувства приятно Tired
В момента въобще няма нужда от подобни дискусии...

# 258
  • София
  • Мнения: 44 384
Аз пък не виждам резон.... щото така може да се каже и за всички над 16, ако не искате дете не правете секс...колко от вас не правят секс, само защото в момента не искат дете примерно Simple Smile

Ако не искат дете - редно е да се пазят, иначе - да си правят секс.

Пък като е станало, като има подкрпата и на родители и на бащата и вероятно и на неговите родители - нека си го ражда....има хора на които детето не им пречи да си довършат обучението и да си продължат нормално живота все пак.

Но това си остава лично решение.

# 259
  • Мнения: 4 615
Постът на Креола го разбирам така : щом не си готов за бебе - не прави секс Grinning Кратко, точно и  ясно.

О, можем да излезем доста от темата и да стигнем до извода, че деца стават не само чрез доброволен секс. Ама няма да продължа.

Мафани, нямаше. Темата е пусната, когато майката беше бременна в 7-и месец. Малко късно за подобни препоръки обаче. "Потупала" съм я по рамото заради поетата все пак отговорност. Имаше и друг вариант, а? Можеше и таткото да избяга и тя да подари детето на държавата, но пък не го направиха. Похвално е, че са си поели отговорността. Моя съученичка забременя и роди на 16 г., което не й попречи да завърши висше образование, да си намеи свястна работа, да остане с бащата на детето и дори да си роди още едно дете. Родителите в случая не биха могли да дадат съвет за аборт. Майка й в следствие на такъв губи възможността си да има деца. На 32 също има хора без образование, без умение да се справят сами и с грешна преценка на ситуацията, както и грешен (нереалистичен) поглед в/у живота.

# 260
  • Мнения: 9 814
Мислите ли, че ако Деми прочете последната страница на темата, ще се почувства приятно Tired
В момента въобще няма нужда от подобни дискусии...

Защо? Истината ли искате или разни заблуждения?
Истината е такава, не всеки ръкопляска пред идеята, 16-годишна да стане майка.
Или тук само  Hug се толерира?

# 261
  • София
  • Мнения: 44 384
то до колкото съм забелязала в този форум изобщо им е трудно на хората да толерират мнения ЗА аборта, независимо от възрастта и причините Wink
изкл медицинските причини ест.

# 262
  • Мнения: 9 146
Мислите ли, че ако Деми прочете последната страница на темата, ще се почувства приятно Tired
В момента въобще няма нужда от подобни дискусии...

Защо? Истината ли искате или разни заблуждения?
Истината е такава, не всеки ръкопляска пред идеята, 16-годишна да стане майка.
Или тук само  Hug се толерира?

Пред свършен факт какъв е смисълът от подобни дискусии, критики, съвети и прочие?

# 263
  • София
  • Мнения: 44 384
по тази логика - какъв е смисъла изобщо на темата - така и така е пусната при вече свършен факт, взето решение и т.н.?

# 264
  • Мнения: 9 814
Мислите ли, че ако Деми прочете последната страница на темата, ще се почувства приятно Tired
В момента въобще няма нужда от подобни дискусии...

Защо? Истината ли искате или разни заблуждения?
Истината е такава, не всеки ръкопляска пред идеята, 16-годишна да стане майка.
Или тук само  Hug се толерира?


Пред свършен факт какъв е смисълът от подобни дискусии, критики, съвети и прочие?

Оф, мен авторката изобщо не ме вълнува. Пуснала тема, родила, жива и здрава да е.
Става въпрос по принцип, не за теб, не за Деми, не за Ани, Пени, Гени...
Дискусията тръгна извън рамките на зададения казус, доста преди ти да ми обясниш, колко е невъзпитано в тема на 17-годишна родилка, аз да обяснявам собствената си позиция.

За пореден път се убеждавам, че в част от този форум, ако не блееш като стадото, не става.
Авторката като не е искала различни от нейната гледна точка, да не е пускала тема.

# 265
  • Мнения: 4 615
...Приемам критики,упреци,въпроси и съвети.Кой каквото му е на сърце.Благодаря ви! Hug

Aма тя не я е пуснала за да търси одобрение.  Rolling Eyes А темата пое тази посока просто, защото аз имах неблагоразумието да се изненадам от един фанатично написан пост. Сметнах, че има и други начини да се изкаже негативан позици.

# 266
  • Мнения: 2 658

Защо? Истината ли искате или разни заблуждения?
Истината е такава, не всеки ръкопляска пред идеята, 16-годишна да стане майка.
Или тук само  Hug се толерира?

На тоzи въпрос е отговорила чудесно Рафаела Санцио в поста над него, смятам.


Оф, мен авторката изобщо не ме вълнува. Пуснала тема, родила, жива и здрава да е.
Става въпрос по принцип, не за теб, не за Деми, не за Ани, Пени, Гени...
Дискусията тръгна извън рамките на зададения казус, доста преди ти да ми обясниш, колко е невъзпитано в тема на 17-годишна родилка, аз да обяснявам собствената си позиция.

За пореден път се убеждавам, че в част от този форум, ако не блееш като стадото, не става.
Авторката като не е искала различни от нейната гледна точка, да не е пускала тема.


А това... честно,оzадачи ме.. Ами аz не бих писала в нечия тема, при положение, че въпросният човек "иzобщо не ме интересува". Е, тука е форум, ама все пак обсъждаме живи хора.... Ако говорим по принцип, то може и друга тема да се пусне, а която да си обсъждаме тия работи. Иначе иzкаzването ми се вижда грубо беz нужда...
Каzвам си, нали можем да си пишем каквото си искаме.

И аz лично се въzхищавам именно на таzи шестнайсетгодина майка, писах  вече zащо, няма да повтарям едно и също.
Не zнам дали тука се блее като овце, обаче zабеляzвам, че напоследък тук май си иzливаме негативните емоции от ежедневието  Wink Което не е много по_готино... Все "на въпреки" нещо... но може би пък само така ми се струва  Flutter

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 19:00 от Сова

# 267
  • Мнения: 9 814
Ми не ме интересува- да.
Щом бебето е на лице, значи момичето е преценило достатъчно трезво, че може да се грижи за него. При нея нещата са в минало бешело време. И да й кажа, че е сгрешила, какво?
Освен честито и успехи, друго не мога да й пожелая.
Та да, говоря си по принцип и да, груба съм.

# 268
  • Мнения: 2 658
Ми не ме интересува- да.
Щом бебето е на лице, значи момичето е преценило достатъчно трезво, че може да се грижи за него. При нея нещата са в минало бешело време. И да й кажа, че е сгрешила, какво?
Освен честито и успехи, друго не мога да й пожелая.
Та да, говоря си по принцип и да, груба съм.

Ми те хората, като гледам, точно това си и правеха - честитяха й. Ама после.. както винаги, некви дискусии беzсмислени. Все ще намеси някой между честитките, да обясни раzни работи... при положение, че вече на никой не му е нужно  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт