Поизрастналите ни умници,в ПЕТИ клас са ученици!!!!

  • 34 243
  • 722
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 1 508
Недей да се притесняваш, всичко ще бъде наред. Ако това може да те успокои, отрицателното Манту още значи, че детето няма контакт с болен от туберкулоза  Simple Smile

# 661
  • Мнения: 1 296
Да ти кажа, че като чух къде ни изпращат, цялата ми кръв нахлу в главата и от всичко запомних само думите на докторката, която му го проверяваше, че е малко по - уголемено или че е с по-голям размер, нещо такова.

# 662
  • Майничка
  • Мнения: 12 643
Да се оплача и аз - преди 3 часа една, да не кажа каква, "дама" бутнала щерката на пешеходна пътека на 7-8 минути от нас!
Обадиха ми се от един магазин до мястото на инцидента (щото момата нали няма телефон), щях да припадна, като видях линейка пред магазина. Слава Богу, нищо няма, веднага я снимахме на рентген в поликлиниката до нас, сега седи със студен компрес на стъпалото, за всеки случай.
И да не си помислите, че някоя мома с джип, вехтичко 15-на годишно ситроенче, ама си карала каката в най-лявата лента и, според щерката, като тръгнала да пресича, онази ускорила, да мине първа.

Така и тук идва другата част - действието се развива час след края на тренировката по тенис на маса и на близо километър от стадиона. Пак на 10-на минути от нас, само че от другата страна...
Сега се чудя дали и колко да си го отнесе за втората част...
Вашите мнения?

# 663
  • София
  • Мнения: 1 508
Боже, Гаргамела, добре, че ви се е разминало леко  Hug

Недей да се караш за второто, детето със сигурност се чувства достатъчно виновно - съдя по себе си, мен ме беше блъснала кола, имах и все още имам сериозни последици, шофьорът донякъде беше виновен, защото бях на пешеходна пътека, но в същото време аз бях по-виновна, защото тичах (заиграх се след училище и закъснявах) и изскочих между два автобуса, т.е. шофьорът не е имал никаква видимост. Все още се чувствам виновна, въпреки че майка ми и дума не обели за причините за инцидента.

Пожелавам ви бързо възстановяване, и дано никога вече нямате други причини за уплаха  Hug

P.S. Надявам се, че "дамата" ще си понесе заслуженото.

# 664
  • Мнения: 1 296
gargamela, било е по-малкото зло Praynig Мисля, че детето от самата случка ще си вземе поука, може да проведете разговор по-сериозен след около 2-3 дни, да се успокои първо.

# 665
  • Мнения: 4 447
Олеее, Гаргамела! Милата ти, и милата ти щерка! Добре , че е бил малкия дявол! Преживяла съм го със сестра ми, тя си ми беше като детенце, страшно е ooooh!!
И от мен пожелания за бързо възстановяване и дано няма последствия на психиката! Hug

# 666
  • Мнения: 4 936
Гаргамела, добре че е бил 'малкият дявол'. Бързо възстановяване ви желая.
Когато шофирам постоянно обяснявам, че както си говоря с него или се заглеждам за секунда надолу в колата може през това време да изскочи някой, и че никога, ама никога не трябва да си мисли, че шофьорът го вижда, че ще спре или ще намали.
Постоянно давам примери с майки с колички: тръгват да пресичат, а количката е 2 метра пред нея. КОга ще реагира ако не успея да спра? Ами ако кихна? Тогава за секунди затварям очи, но от инерцията е възможно дори да натисна по-силно газта. Какво става тогава?! Страшно ми става! Всички ходят като овце - особено тинейджърите с цигара в ръка.... какво ли ни чака.
А по въпроса за воденето и карането до училище: Мин. година в края започна от време на време да ходи сам, но се чуваме като тръгва и като стигне у нас. Тази година щяхме да сме пеш, но раницата е ужасно тежка и е невъзможно, така че се караме и се връщаме заради нея.

# 667
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Лелее Гаргамела - не му се карай на детето.

Аз имах следния случай. Карам и ми е зелено и чувствувам, че ще ми светне червено и забързвам и тамън минавам и някакво момче ми скача върху колата и минава през мен през капака покрай вратата и реших, че съм го смачкала, защото почувствувах, че пада. Излизам от колата, викам си сега ще викам линейка, обръщам се, гледам, него го няма. Това се случва до стадион Васил Левски на светофара. Гледам имаше полицаи (беше края на социализма) гонят някакъв младеж и го издърпаха от автобуса. В това време - една крещи - Другарката мина на червено  #Crazy е в тоя момент се окопитих - викам всичко може да е, но не съм минавала на червено. Полицаите и те - ама видяхме какво стана другарки не давайте грешни свидетелски показания. Момчето ми се извини, а на мен сърцето ми в петите. Е от тогава видя ли хора, много съм внимателна и много бавна. Особено деца просто колкото и да ми свиркат отзад съм без компромисна.

# 668
  • Мнения: 1 575
gargamela,слава Богу, че нищо сериозно не е станало!Изтръпнах...Лъчезар онзи ден ми се оплака, че един микробус щял да ги бутне с неговия приятел на тротоара - имало висок бордюр и шофьора така се засилил да се качи и да спре на тротоара, че едвам спрял на 1 см. от тях, а те така се стъписали, че не се сетили да отскочат настрани или да побегнат назад...Пу-пу!!!
Но моето мнение, че можете да си поговорите на тема "какво правя 1 час след тренировките на 1км от нас без да съм предупредила или питала..."
По принцип съм спокойна майка - не звъня по тел.да проверявам къде е Лъчезар и какво прави - само по спешност.Пускам го на всякакви екскурзии и искам да ми звъни само като пристигне и преди да си дойде, за да го посрещнем.Той ми звъни, когато е развълнуван от нещо - последния път бяха в много интересен музей и той не се стърпял да ми разкаже като излезли.
Не повтарям нищо за яке или обличане - ако му е топло - да се съблича, той си преценява.Сам ходи и се прибира от училище още от миналата година, но ние сме близо до школото и не ползва транспорт.Излиза и сам навън с приятелче и без тел., че не искал да го мисли апарата.
Господинчото си блокирал сим-картата на тел. - искало пин и той си измислял, измислял...Това му е другият проблем на него - самонадеян е колкото си иска.И лекарствата си пие по свое усмотрение.Стремежа му да е против правилата е неудържим.
Класната ми се обади да ми каже, че синковецът има 2 неизвинени - забележете - бил изгонен от час, че говорел и то 2 пъти.Първо беше много учуден от къде знам, после беше възмутен, че не бил изгонен 2, а само 1 път...
По въпроса с Алберто - училищният съвет го наказал с обществено полезен труд в библиотеката  Mr. Green

# 669
  • Майничка
  • Мнения: 12 643
Случката при нас има развитие. Не била кака, чичо бил. Информацията за "каката" я получих от лекаря от "Бърза помощ", явно и той гледал колкото и аз.
Та днес въпросният чичо и жена му (предполагам) ми цъфна с торбичка лакомства да се извинявал на щерката и да видел добре ли е. Някакъв го бил притискал отзад, той погледнал настрани за миг... бля,бля... Както и да е, свари ме неподготвена, та не можах да му "сипя" подобаващо, пък и, слава Богу, всичко е наред. Накрая ми даде едно листче, на което полицаите му записали адреса ни и името на детето.
Да, ама освен тези данни, записали и ЕГН-то й, за чий, да ги питаш! #Cussing out

# 670
  • Мнения: 4 936
gargamela, лично аз не мога да преценя дали е добре това, че са дошли. Може би е добре-показва че все пак им пука на хората. И може би е добре, че не си се окопитила:) Иначе с това 'сипване' можеше и да пресолиш манджата Stop Като се задейства майчинския инстинкт и 'включваш на пета', но като поразмислиш после може да съжалиш за прекалено силните  думи- иначе малко думи не са излишни, но съм сигурна, че не си им ги спестила.
Това за адреса и особено за ЕГН - май не е много редно, ами ако ви търсят за да ви навиват да не подавате жалба или да ви сплашват.. #2gunfire Не ми харесва това.

# 671
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Това е добре, че са дошли да видят какво що.
А щом е идвала полиция, служебно ще си го накажат във всички случаи.

А с това притискане е ужасно. Някакси напоследък са по-дициплинирани шофЕрите, но се случва да притискат, аз съм от тези които не им пука.
И добре, че е реагирал да спре и е бил със здрави спирачки.

# 672
  • Мнения: 1 492
Според мен е добре, че са дошли. Недай си боже, всеки на тяхно място би се притеснил също. Аз също бих отишла да видя детето. Не, че ги оправдавам, но в днешно време да не си нито шофьор, нито пешеходец.
Как е детето, успокой ли се?

# 673
  • Майничка
  • Мнения: 12 643
Абе, тя и вчера беше по-скоро възмутена, отколкото уплашена. Ако не беше фиксирала големият плик чипс в торбичката (защото рядко й разрешаваме), май тя щеше да му сипе. Wink

Иначе определено оцених това, че са дошли да се поинтересуват, не е ставало въпрос изобщо за жалби и т.н.

# 674
  • Мнения: 4 936
gargamela, малко да те поразсея - ходихте ли да видите съкровището?
Нали децата сега учат за този период. Дали ще му е интерсно да го заведа?

Общи условия

Активация на акаунт