Мами над 40 годишна възраст

  • 52 450
  • 285
  •   1
Отговори
# 135
здравейте и от мен - на 41 ще стана след месец ,а родих сина си на 37,така че и аз съм в кюпа Grinning

по думите на всички бях най-елегантната и пъргава като козичка бременна,въпреки преклонната ми възраст Mr. Green
родих прекрасно детенце,което е всичко за мен и света ми се преобърна - пълна какафония поне две години и половина!! Сега вече,когато набижава 4 год наистина се чувствам поуморена - защото го гледах съсвем сама , а той си е много палав smile3540
Но - дай-боже всекиму такова щастие!!

# 136
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  Здравейте, майчета!  bouquet
  Сега виждам темата и да се разпиша и аз! На 35 съм,чакам второ бебче, а баткото ни е на 15.
  Прочетох тая безмозъчна девойка, дето се кефела на младата си майка. Е, моята прекрасна майка е била на 37 когато съм се появила и се е справила без проблемно с мен. Аз станах майка за първи път на 20. Верно, ходя по нощите със сина си по кафета и интернет зали, но това прави ли ме по-добра майка newsm78 Едва ли?
  Има тука една майка мисля със следния подпис, който много ме кефи:
Това, което ще направи децата ни успешни хора е не това, което си направил за тях, а това , което си ги научил да правят за себе си.
  Има и друга добра мисъл: Добрият родител не предпазва от падане- той превързва рани!
  Кураж мами! И поздрави!  bouquet  bouquet

# 137
  • Мнения: 292
Идея нямате колко ми е приятно да видя, че има тоолкова много мами около 40 -те Simple Smile
Поздравявам всички Ви и Ви пожелавам много топли и щастливи мигове!
Аз съм на 39 г. и имам вече две дечица - баткото на 6 години и малката изненада - на 6 месеца.
Чувствам се прекрасно, много щастлива и направо благословена, защото преди около 6 години, гледайки изследванията на съпруга ми едно местно светило хвърли папката през рамо и каза: "Мдааа, забравете за деца, заченати и родени по нормален начин!" . След това започна да спряга едни цифри - поне 10'000 марки, незнам си колко хиляди лева и т.н. Два месеца по-късно разбрах, че съм бременна .... и неслучайно кръстихме сина си Божидар.Simple Smile. Винаги съм искала, но не смеех дори и да се надявам на повторно чудо. Докато миналата година не разбрах, че ... онази черна точица на монитора не е уголемената ми киста, а .... чудото се е случило още веднъж!!!!! 
Пожелавам го от сърце на всички!!!
И съм убедена, че възрастта ни си е много подходяща за подобни изживявания.
 

# 138
  • Мнения: 843
Толкова ви се радвам наборки мои!


   Продължавам да се притеснявам за мамчето , дето е на 38 г. Първескиня. Утре е важният и преглед.  / ако/  Много  е ранна бременността и не смея да се зарадвам.... много е притеснена и самата тя.  Дай боже бебче.

# 139
  • Мнения: 1 671
Привет, и аз съм в джаза - за първи път родих на 29, сега съм на 36. Мисля си, че късната бременност и раждане са по-полезни, защото майката може да им се наслади докрай.

Мария, честита рожбица! Здраве, късмет и радост   bouquet

# 140
  • Мнения: 518
много се радвам на тази темичка!
скоро имаше една подобна,за жена над 40г.,която е решила на всяка цена да си роди детенце -без да има мъж до себе си  и инвитро.90% от момичетата ако не я подкрепяха напълно,то поне проявяваха разбиране,но имаше и едни 10%за които просто не знам какво да кажа smile3516,но ми хрумва нещо като:глупави и тесногръди,с разсъждения като от средновековието.
радвам се ,че тук може да се "преброим" и да споделим преживяванията си,защото това огрицателно отношение кам майчинството в по-голяма възраст,според мен се дължи основно не на друг ,а на жени,които не съзнават ,че това решение трябва да дойде от сърцето,а не да се диктува от желанието ,да се докажат като жени и майки,независимо дали са узрели за това и дали имат подходящия мъж до себе си.
много се развълнувах от разказите на Мария,Дидка,зЗлаВещица,Нати Нат и всички останали.
това са истински истории от живота.а,а не някакви незрели  и стереотипни измишльотини.
момичета истински ви се възхищавам! smile3501
ето ме и мен-от скоро вече на 35г.,но само по ЕГН,не и по акъл. Joy
не мога да си представя по-подходящ момент от този,в който очакваме първото си бебче.чувствам се напълно отдадена и изживявам  и се наслаждавам на всичко около бременността,затова и за разлика от по-младите ограниченията свързани с това ама никак не ми тежат.
само  се притеснявам ,защото все ми се струва,че изследванията ми ,не са чак толкова категорично добри.всички лекари ми казват ,че бебчо е ок и аз ще положа усилия да се успокоя.надявам се да успея скоро!
леле,че дълго стана!хайде,майчета, пишете още  typeuu-темата е много интересна и само добри новини да си споделяме!целувам ви всички! lovekiss

# 141
  • Мнения: 3 069
Здравейте на всички настоящи и бъдещи мами  bouquet

Влкючвам се да ви споделя, че секциото ми е определено за 16.05, така, че момичета СТИСКАЙТЕ МИ ПАЛЦИ Praynig Praynig Praynig

Много съм уплашена, дали бебо ще е добре, аз как ще понеса секциото с тези алергии към упойките, но съм си казала, че до 15-ти няма да го мисля......с Бога напред и така Peace

# 142
  • Мнения: 307
Здравейте на всички настоящи и бъдещи мами  bouquet

Влкючвам се да ви споделя, че секциото ми е определено за 16.05, така, че момичета СТИСКАЙТЕ МИ ПАЛЦИ Praynig Praynig Praynig

Много съм уплашена, дали бебо ще е добре, аз как ще понеса секциото с тези алергии към упойките, но съм си казала, че до 15-ти няма да го мисля......с Бога напред и така Peace
Стискам ти палци.  newsm10 С Бога напред и всичко ще е наред.
Аз родих почти на 36 и съм една щастлива мама.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=27791
Желая това щастие на всички. Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 143
  • Мнения: 147
Хайде и аз в групата.Родих 1 месец преди да стана на 39 години Party
Хиляда и сто притеснения имах-каква майка ще съм като съм на тия години.Като се знам каква съм поспалана  Embarassed все се чудех как, аджеба, ще чувам бебето нощно време.Е, чувам го,по-скоро го усещам - 2 мин.преди да се е събудил и аз съм online Grinning. А той, слънчевото зайче,май по интуиция усеща какъв сънливец е майка му и си спи по цяла нощ Laughing Направо се чудя какво съм правела като го е нямало newsm78 hahaha Joy На върха на щастието съм и нищо не ми тежи по грижите около бебо. Страхотно усещане е като ме погледне.И тази широка усмивка дето няма равна направо ме разтапя. Hug Mr. Green
Браво на нас и живи и здрави да са ни децата.Пожелавам го от сърце на всички млади и не чак толкова млади мами  bouquet

# 144
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 newsm51На всички нововписани тук  newsm74мами -добре дошли!  love001 emoli   newsm10
zizi_top -изобщо не се притеснявай за разликата между двете раждания.Разликата между моето последно и предпоследно раждане беше 16 години/дъщеря ни е осиновена/-родих леко,без шевове и като ме качиха в стаята аз хукнах из коридора да търся доктора,че нямах крушка в стаята Crossing ArmsИ аз много се притеснявах и питах дали не е по-добре да ме режат-доктора отсече Naughty-глупости Stop,ще си раждаш нормално,че то това с рязането раждане ли е,ако се наложи случайно..винаги можем да те резнем,екипа е винаги готов.
Мария  newsm51 mamma lovekiss
MiraBG  lovekiss newsm74 newsm51

# 145
  • Мнения: 518
emoli,мила ,стискам ти палци и с двете ръце и вярвам,че всичко ще бъде ок!
ти си толкова отзивчива и мила към всички-напълно го заслужаваш!
чакаме да се похвалиш baby!успех!
MiraBG,и аз също мисля,че е чудесно да станеш майка,когато и психически и емоционално си готова да се отдадеш напълно.а това със справянето и дали ще ни ститнат физическите сили  newsm75 1dishes newsm63 май няма нищо общо с възрастта ,а с мотивацията.честито за твоята !
да ти е живо и здраво милото детенце и майка му и цялата му рода също!
дидка,благодаря за топлото посрещане!толкова е хубаво ,че и в България има хора,които наред с родните  си дечица,отглеждат и осиновените,всички заедно в задружно семейсво! smile3525

# 146
  • Мнения: 3 069
Благодаря ви за окуражителните думи smile3525
Като дойде момента съпруга ми ще ви извести на следващия ден как е минало, вече съм го инструктирала пък нали си е и добричък!!!
Вече всичко сме приготвили, остава само да се оправи леглото на бебан за идването ни в къщи, но с това свекърва ми ще се оправи.
На всички пожелавам много усмивки  Grinning

# 147
  • Мнения: 1 588
Здравейте на всички настоящи и бъдещи мами  bouquet

Влкючвам се да ви споделя, че секциото ми е определено за 16.05, така, че момичета СТИСКАЙТЕ МИ ПАЛЦИ Praynig Praynig Praynig

Много съм уплашена, дали бебо ще е добре, аз как ще понеса секциото с тези алергии към упойките, но съм си казала, че до 15-ти няма да го мисля......с Бога напред и така Peace

Emoli, аз родих наскоро със секцио. Десетина дни преди секциото си направих изследване за упойките при алерголог в нашата поликлиника. Направи си и ти, докато е време, особено ако имаш опасения за алергия. Препоръчвам ти спинална упойка, по-добре е за бебето... Успех!

# 148
  • Мнения: 124
Emoli, и аз ти стискам палци и ти пожелавам всичко да мине добре.
Oska, ти също не се притеснявай, щом докторите казват, че всичко е ОК, аз наскоро родих на току-що навършени 36 години (естествено раждане,и става дума за първо дете) и имах подобни притеснения, но , слава Богу, нямахме проблеми.
Късмет на всички!

# 149
  • Мнения: 3 069
Здравейте отново Simple Smile
Мария , днес се обадих до ЖК-то и ми казаха, че нямат талони за изследвания до юни, така че изследванията за упойката, ПКК и кардиолог ще ми ги направят на 15-ти в болницата , един ден преди секциото.
Голям пазарлък ще падне с анестезиолога, аз не искам спинална, просто ще изпадна в истерия като усещам дърпане.....искам да си заспя и да съм си спокойна.
Охххх, още мъничко остана и да гушна беборан Grinning

Общи условия

Активация на акаунт