Мами над 40 годишна възраст

  • 51 996
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 887
Аз родих "едва" на 33, сега съм на 34.
На мен бебето ми носи радост. Не съм си и помисляла да се оплача, защото не ми е в тежест. Дори на работа тръгнах.
А много от по-младите майки, които познавам постоянно се оплакват, че им тежат грижите за децата.
И аз си мисля за второ към 40, да поотрасне кулата ми, че с две малки дечица ми изглежда по-трудно.

# 16
  • Мнения: 7 716
Аз съм над 40 години, правя опити за второ дете. С неизяснен стерилитет съм. Всички изследвания са ми  в норма.
Надявам се да успея. Laughing
Не ме страх. Laughing

# 17
  • Мнения: 176
и аз имаь нужда от тази тема родих на 33 секцио триабва да 4акам две години за второ и после ако имаме възможност даи боже още едно до като се замисля на колко ставам ми ставаше мъка ама като ви слушам ми става леко и приатно на душата така че успех на всички

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
И аз родих на 38 , след 10 годишен неизянен стерилитет, баткото ни е на почти 16, но това никак не ме притеснява, гледаме се сами, все още кърмя, даже мисля от другата седмица да се връщам на работа на половин ден. Да ви кажа толкова се радвам на дъщеря ми, че бих родила и още едно дете, но я родих секцио и две години ако чакам ще стане късно!

# 19
  • Мнения: 300
момичета, колко съм ви благодарна, да знаете, че сте открили тази тема!!! Вече трети месец, откакто загубих и второто бебе, и все още не мога да дойда на себе си и да реша дали не ми е вече късно да опитвам пак, все пак имам си вече син на 13, а и дали не е безумие след всичко, което преживях (почти умрях), но само чета из форумите, без да се обаждам, сега за пръв път се престраших, като ви видях, благодаря ви, че сте открили тази тема, тя вдъхва оптимизъм, а и това, което пишете в нея, човек така не се чувства като странен робинзон на самотен остров, където единствените бременни са девойчета...

# 20
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Миличка maiska,каквото и да кажа ,няма да заглуши болката ти,просто ти съчувствам и ти желая  от сърце тази мъка да е последната и скоро във вас да има детско гукане!
А аз направо съм си за тук,вече навършила заветните 40 годинки!Малкият е на 3г 7м,имам и по-големи деца-85г,86г,92г!Никога не е късно да родиш!Това прекрасно чувство да дариш живот и да поемеш за първи път детето си в родилната зала неможе да се опише с думи-трябва да се изживее...За тези ,които се притесняват от напредването на годинките- Naughty Naughty Naughtyне се съмнявайте в себе си!Човек е на толкова на колкото се чувства!Ще се радвам да се запозная със всяка от вас  smile3503 големи мами newsm53
На очакващите скорошно раждане newsm10

# 21
  • Мнения: 337
Привет на всички бъдещи и настоящи майчета на тази прекрасна възраст. Явно аз съм с най-голямото дете тук. Сина ми е на 20 години и сега чакам още един в началото на декмври. На 40 години съм и преди година си мислех че не мога да имам вече друго дете, но ето че се получи. Единствения дискомфорт ми е, че самата бременност ми се струва по-тежка от предишната. Иначе не виждам причина на тази възраст да нямам второ дете, така че на всички бъдещи и настоящи майчета на тази възраст: браво. Peace

# 22
  • Мнения: 843
Аз за това и думам на Буболинка да е споко, щото се отразява на бебче.Simple Smile))Спооооокооойнаааа мама , спооокойно бебчееее:-))/ това е като мантра:-)/

    На 39  родих секцио за втори път , Ава. Лека бременост/ Самата аз бях много СПОКО/ ......
       и спокойно бебе / поне до сега, чакаме зъбки.. та ще видим/ Много леко преживяно секцио, за разлика от първия път. Толкова ми е приятно да си гледам щерката  и за 50-ти път тук ще кажа че ми е приятно, топло и уютно на душата., чувствам се готова и гледам детенце с удоволствие и го гледам:-) / щот не е проходило още, вероятно / смея се , дее!/
 Приоритетите са  ми ясни .

 Не мисля за друго дете, но ако се случи....  и съм под 45... пак. Не забравям факторите, мое здраве,  пари... здравето и на мъжа ми / щото ми е другарче!! и защото той се напъва за парите в момента//   поживем - увидем...

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
 newsm51 опитвам се да съм по-спокойна Wink( но мисълта за това амино ме довършва Sad)

# 24
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
А кой е казал че трябва да го правиш задължително ?
12-14 седмица си направи трипъл скрийнинг теста, искай доктора добре да ти анализира резултатите, ако риска е висок - чак тогава амнио.
12 седмица ултрасаунд за гънката на врата - да проверят за синдром на Даун и мислите с доктора, преценявате и чак тогава се решава.
Ако се налага обаче не го отлагай, колкото по-скоро - по-добре.
А може и въобще да не го правиш.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 423
И аз това си мисля, че първо трябва да направя този тест, но преди малко четох, че имало някаква биопсия, която се правела около 10 седмица ThinkingИзвинявам се за отклонението, но наистина се обърках вече Embarassed

# 26
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
И аз това си мисля, че първо трябва да направя този тест, но преди малко четох, че имало някаква биопсия, която се правела около 10 седмица ThinkingИзвинявам се за отклонението, но наистина се обърках вече Embarassed

Не знам дали съм разбрала правилно,но смяташ ли да правиш амниоцинтеза?Ако е така и представлява интерес ще споделя моето мнение по въпроса.

# 27
  • София
  • Мнения: 897
Аз родих втората си дъщеря/трето дете в семейството/ на 38-мия си рожден ден. Сега вече съм на 41. Баткото е на 20, каката на 18г5м. Важното е да се чувстваш млад.

# 28
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Аве,не съм над 40,но ...Родих на 39,Бременност-нормална.
Чуствам се много добре,много се радвам на децата си и имам чуството,че съм на 18.Определено хормоните подмладяват! Peace
Пожелавам на всички да изпитат тази радост Hug
Темата е чудесна,но определено смятам,че не трябва да има комплекси за възрастта ,въпреки че мед.персонал единствено от личната ми карта разбира на колко съм и тогава коментар-Ау,на тази възраст,дете Joy

# 29
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Ето ме и мен, 3 месеца преди навършване на 40. Каката е на 17, а малчо е на година и 2 месеца. Родих много лесно, възстанових се идеално, и даже продължавам да си кърмя дребното. Незнам дали е вялно това за подмладяването, но аз наистина се чуствам поне с 10 години по-млада/а както казват така и изглеждам  Embarassed/
Радвам се, че има толкова много мами на моята възраст. Я да си направим по една срещичка, но и с малките и големите. Ние на кафе, а големите колективно на дискотека.
Поздрави от нас за всички вас  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт