ВМ-НВХ 43 ЧАСТ

  • 49 008
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 70
Mma Ramotswe, добре заварили ,както и Донесена от вихъра каза , наистина и аз се учудих, но аз съм висока 158 newsm78 , точно в този сайт си изчислявах... , но това за мерките не се бях замисляла, че може само на мерки да го докарам . Но пак ще е добре  Grinning

# 31
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Преди малко се замислих: кое би било по-важно в "слаб момент" - да спазиш калориите за деня или да запазиш процента на въглехидратите нисък?  newsm78

# 32
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Според мен е по-важно да спазиш процента въглехидрати да е нисък, отколкото примерно калориите да спазиш, ама да са ти само от въглехидрати.
 Аз засега изобщо не броя калории, но спазвам съотношението и си отслабвам.

# 33
  • Мнения: 1 252
Добре , де колко е най- ниския процент въглехидрати за деня?

# 34
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Добре , де колко е най- ниския процент въглехидрати за деня?

Ами в тази тема съм чела препоръки от 5% до 20%...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Добре , де колко е най- ниския процент въглехидрати за деня?
Под 30гр на ден не е препоръчително...В смисъл, който реши може и тях да ги игнорира от дневния храноден ,но при продължително приемане на 30 и под 30гр въглехидрат на ден тялото изпада в кетоза,а много от хранещите се така се оплакват от главоболие, слабост, странен вкус в устата....

# 36
  • Мнения: X
Жоз, наистина
след 2 години клекове и напади с щанга оформих мускулина дупето и бедрата, благодарение на които можех да управлявам ските
за първи път се качих на 18, нямах никакви мускули и ските ходеха накъдето си искаха и затова падах при всяко пускане
а сега ... голям кеф ... правят каквото им кажа
учител ми беше 1/2
и гледах какво правят дребосъците и ги имитирах
срам, не срам возех се на лифта за деца
всички бяха под 120см  Embarassed
на някои трябваше да подавам дръжката за лифта, бяха толкова малки, че не я стигаха
сега остава само да се науча да ставам без да се налага да свалям ските
мисля да го оттренирам първо у нас като техника

г-це, аз съм си постоянно в кетоза
неразположението е само първата седмица
после няма проблеми
моите въглени са стандартно под 10%
много рядко са около 20%, напр ако имаме повод и правя торта, от която пробвам няколко хапки
на такъв режим зимата карам ски цял ден без проблем, и без храна, само на вода и закуска от 2 варени яйца с масло

да отчета палачинката: 1 яйце, лъжица течна сметана, лъжица млени лешници, изпържена в масло и сервирана с кашкавал стана ммм
3%В, 15%П, 82%М

успех на новите

# 37
  • Мнения: X
...
И сега да отговоря на Мма-коригирах  "задължително" в "препоръчително", именно защото не задължаваме никой с нищо в този тип хранене

За ядките-да, въглехидратни са, но с един орех на ден, или пък 5 лешника не е фатално ...
OK
моят аргумент е, че с ядките трябва да се внимава защото съдържат 2 неприятни продукта:
1. твърде много омега 6
2. фитинова киселина
аз лично се боря да намаля консумацията на ядки (200гр седмично), но засега безуспешно  Embarassed


За съотношенията-мисля,че тези,които предлагаш са прекалено стриктни, 5 % въглехидрати на ден е много малко, това са въглехидратите на половин шопска салата....за новодошлите  ще е много трудно , а и защо да е така...

Според мен по-правилно е 60% мазнини, 15-20% протеини, 15-20% въглехидрати, като с настъпването на застой в свалянето на килограмите да се коригират въглехидратите за сметка на мазнини... Simple Smile
ОК
само нека да ги има тези проценти в началото, за да имат ориентир новите


Не държа да съм права, но мисля ,че на тяло,което не е свикнало да се храни с мазнини и гори мазнини тези съотношения са по-благоприятни..
чела съм мнения на разни ВМНВХ експерти, че именно високият % мазнини в храната в началото позволявало на тялото по-лесно да свикнело да използва мазнините като гориво и после му било по-лесно да започне да използва собствените мазнини за гориво
и там указанията са точно наобратно
първо висок % М и нисък % В, после леко спадане на %М и леко дигане на %В
но и тук предполагам играе индивидуалният фактор



...

# 38
  • Мнения: 977
Здравейте и от мен!

Реших да се запиша в темичката, че имам нужда от стимул и се надявам този път да успея с диетата.
При мен положението е много сериозно - имам да свалям доста кг, а правих 2 неуспешни опита в началото на годината...  Rolling Eyes

Този път мисля да бъда по-упорита.
Затова сега ще поразуча диетата по-подробно и се надявам да се справя с ваша помощ! =)

# 39
  • Мнения: X
мишел, успех този път
скандинавската кухня е подходяща за целта, след като се махнат картофите и пастата разбира се

ето тази книга я има издадена при вас
потърси я в библиотеки и книжарници
на мен тя ми отвори очите в началото:
http://www.skaldeman.se/bok-atdigner-No.html
http://www.skaldeman.se/bok-kok-norsk.html

# 40
  • Мнения: 977
Mma Ramotswe, благодаря!

Днес бях на:
закуска: 2 пържени яйца с малко масло.
вечеря: зелена салата с риба тон в собствен сос

Незнам изобщо дали отговаря на режима /уж следя да го спазвам/.

С книгите и като цяло по-сериозните рецепти няма да бързам.
Първо искам да опозная по-добре самата диета и да свикна с по-малкото количество храна.

Последна редакция: пн, 30 авг 2010, 23:01 от mishelle

# 41
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Абе жена ,ти нищо не си яла...тук не се гладува.... Мишеееееее, ще те тупам  Laughing
Я си хапвай, къде ти е обяда...
Страдаш от типичната липса на стимул по отношение на разнообразието в менюто , а това е погрешно..разгледай рецептите на мма...направо са убийствени, а салатата от карфиол ми беше настолна в продължение на 1 месец
  Hug

# 42
  • Мнения: 42
Здравейте момичета, записвам се да ви следя. Аз съм на 26 години и от основаването на спайдърите се храня по този начин, чувствам се много добре с мазното хранене, след бременността веднага без усилия се възстанових, но последните два месеца много лошо налитам на сладки неща и то в големи количества "като за последно". Като резултат от тези залитания се сдобих с мазно коремче и видимо замазних картинката. Целта ми е пак да забравя за сладкото, което досега никога не ми е било храна и отново да възстановя домашните си мини тренировки. 

# 43
  • Мнения: X
gug40, добре дошла и успех
явно всичко си знаеш, браво

мишел, и на мен ми се вижда малко яденето ти
книгите ги прочети задължително
едната е повече теория, но поднесена интересно и леко
другата е готварска и много "вкусна"


закусих с остатъка от холандския пармезан, няколко резена краставица и чушка
сега ще си забъркам едно смуути: пасирани малини, авокадо, квасена сметана
изчислих го, че дава 10%В, 4%П, 86%М (500гр малини, 500гр авокадо, 500гр кремфреш)

ето още един вариант на режимна палачинка:
1 яйце, лъжица течна сметана, лъжица кокосови стърготини, изпържена в масло и сервирана с кашкавал
1%В, 11%П, 88%М

Последна редакция: вт, 31 авг 2010, 10:41 от Анонимен

# 44
  • Мнения: 977
Прави сте, че вчера ми беше режимно гладуване.
Ама то бе по-скоро понеже бях цял ден в движение и нямах много възможност да ям...

Mma Ramotswe
, много интересни варианти за палачинки даваш.
Задължително ще ги пробвам.

На мен най-големият ми проблем е не сладко и газирано. Тях ги спирам от раз.
Тестяното ми е без което ми е най-трудно.

Общи условия

Активация на акаунт