Има ли начин да се "отървем" от психично болна съседка?

  • 4 707
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
О, в Бургас е пълно с луди хора, имам чувството,че във всяка кооперация има по един, съвсем сериозно говоря. Shocked....Включително и в моята. С мен стават двама. Wink... Не искам да разочаровам авторката, но ако не получи разбирането на роднините на болната, решение на проблема няма да има. Аз съм свидетел на още по-идиотски случай, в който жената се държи като луда само и единствено със собствената й сестра, която живее етаж под нея. Крещи всеки път като я види. Пуска тежки метални предмети върху нея, последно успя да изхвърли цяла дървена пейка( Слава Богу, досега не я уцелвала). Редовно я бие във входа, чупила й е очилата няколко пъти, насинявала й е окото, рита я, бълска я. Скоро я заляла с леген с урина!...Работата е там, че иначе си изглежда съвсем нормална. Ходи на работа, разговаря с останалите хора, даже доста често е твърде учтива с тях. Затова и когато дойде полиция нерядко полицаите са възмутени, не от лудата, а от сестра й, как можело да набеждава такава интелигентна и разбрана жена?! Shocked...Всички съседи знаят за проблема, но си мълчат от страх. Аз, понеже не съм от страхливите, веднъж в прав текст й казах, да остави сестра си на мира и да ходи да се лекува. Оттогава не веднъж ми се случват странни работи, някаква " миризлива изненанада" пред вратата, веднъж умрял плъх, друг път входната ми врата беше залята с някаква течност, която така й не успях да изчистя. Роднините й вдигат рамене, тя си имала лични мотиви за отношението към сестра й, иначе не била луда, съответно и аз да не съм се занимавала, че ще нарочи и мен. Това го търпях известно време. Веднъж я заварих пред вратата, готвеше се за поредния си подвиг, мъкнеше някаква туба, която се готвеше да излее. Понеже на себе си приличам, погледнах я с най-зверския си поглед и й казах:" Така. Ако още веднъж те видя тук,ще те залея със сярна киселина. Обещавам ти. Ще ме пуснеш ли да вляза, за да си взема киселината?"...Тя ме изгледа втренчено, обърна се и си тръгна. Повече проблеми с нея нямам.  Wink Така че, щом няма държава, власт и прокуратура,действайте радикално. Когато някой ме тормози психически, аз просто му казвам най-спокойно" няма да се оплаквам, няма да хленча, няма да те съдя, просто ще те убия". Гарантирано, действа като студен душ, дори и на лудите.

# 16
  • Мнения: 1 280
Karolin De Mon, случаят е съвсем различен. Жената не е просто луда, тя има проблем, който някак трябва да се реши от специалисти. Като оставим на страна това, че и ние страдаме заради ниската хигиена. Заплахите не вършат работа, не сме го правили, няма и смисъл. Вчера пък я видях да проси на тротоара пред болницата  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 685
А не може ли да те потърси отговорност от роднините на такива хора. Според мен те само ги чакат да починат и да наследят апартамента, а не полагат никакви грижи.  #2gunfire

# 18
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
А не може ли да те потърси отговорност от роднините на такива хора.
Тц, не може. Роднините не са длъжни. Ако искат ще помоггнат, ако не искат, никой не може да ги задължи. А те обикновено не искат.
Без доброволното съгласие на болния, не можеш да го настаниш на лечение. Принудително - само когато е извършил престъпление и има пострадали. Даже и тогава пак не е задължително да влезе или пък ги прибират , държат ги няколко дни и ги пускат отново, т.к. няма кой да плаща за такива пациенти.

# 19
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Роднините,могат да помогнат до там да бъдат настанени ,пак чрез дело,но от там нататък не виждам как биха били полезни,особено в по тежки случаи?
Хора с подобни увреждания имат необходимост от професионални денонощни медицински грижи,а за съжаление домовете за настаняване нямат места или избягват да ги приемат- по точно държавата нехае за тези хора.....

Общи условия

Активация на акаунт