Лятото си тръгва вече, зъбки вади мартенско човече(8)

  • 24 168
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Враца
  • Мнения: 94
Здравейте мамчета.
Честити месечинки на всички бебоци,живи и най-вече здрави да са.
Нашата одисея с кашлицата продължава.Тази вечер бяхме на лекар,смениха ни сиропа и сега е на Вентолин ooooh!
Хубавото е ,че нямаме температура и сополките намаляват,но кашля като магаре и милата неможе да спи Cry
Ами това е от мен
Прегръдки за всички Hug Hug Hug Hug Hug

# 31
  • Мнения: 73
Ох, докато изчета миналите постове, се навъдила и нова темичка. Не съм успяла да наваксам още. Само да кажа, че както оня ден се похвалих как са ни изчезнали обривите, днес сутринта се събуждаме с яркорозов обрив отляво на гушката и още по бузките. От оня ден е много неспокоен и ревлив, и съм сигурна, че всичко това е заради имунизацията в сряда. Същото се случи и след първия пентаксим, а сега и след втория. И действах както първия път. Веднага накапах хомеопатичните капки и след цял ден мрънкане, ревове и цупене, тази вечер накрая се заусмихва, а обривът е избледнял почти съвсем. Даже излизахме чак до към 9ч вечерта. Нищо досега не му е действало на обривите така бързо, както тези капки. Мисля занапред, че и третия пентаксим така ще го изкараме, а синфлорикс още не съм решила ще слагаме ли. Май няма да е сега. Не харесвам тия ваксини.

За млякото - моят синковец се храни по 6 пъти на денонощие, яде всякакво възможно количество между 60 и 200 мл, според както му харесва. Знам, че уж не трябвало да се яде нощем и сочат разни количества, но моят син има свое мнение и никак не смятам да му отказвам нощното хранене. През нощта яде по по-малко, отколкото през деня. На обяд е основното хранене със зеленчуково пюре, след което правим пауза от 4 часа до следващото хранене. Следобед яде плодово пюре - или в млякото с биберон за пюре, или с лъжичка. А скоро ще въведа оризова каша. Засега ми става ясно, че за съжаление не си пада по плодове също като мен. Вчера отказа да яде сини сливи, и едва хапна малко ябълково пюре. Но ако наистина е като мен, ще яде банани и ушите му ще пукат Simple Smile Обожавам банани, нищо че не са от нашите ширини.

В сряда като бяхме на консултация, видяхме, че и отгоре вече има побеляло венче. Отдолу отдавна го мъчи, но вече и отгоре. Сигурно затова му тече слюнка като от чешмичка.

За разстройството - ние имахме около 10 дена. Ентерол не помогна. Смекта помогна малко, но веднага му избиха обривчета. Това, което наистина му помогна, се казва Linex, прахчета, има такива специално за бебета. То май е нещо като ентерола, но е факт, че на нас то ни помогна, а ентеролът не. Давам му също и био гайа. Бях му давала оризова вода няколко дни, без никакъв видим ефект, и я спрях. Зачервеното дупенце мазах със Судокрем и крем на Мустела за подсичане и се оправи бързо.

Последна редакция: сб, 28 авг 2010, 23:16 от Carmen

# 32
  • Мнения: 93
А много е пусто днес в темичката а и гледам няма поднесено кафенце Simple Smile айде днес да е от мен  food010по едно късно кафе.То стана време за обяд ама докато се ошетам аз сега си пия моето.
Честито на Михаил на мама slan4ice_85  -днес само той празнува да е жив и здрав и много щастлив за радост на мама и тате  bouquet
За зачервено и разранено бебешко дупе препоръчвам тетра.Изсушена ,сварена и охладена-да се подмива детенце колкото се може повече през деня.
Вени тоя Вентолин хич не го харесвам много е коварен но щом няма друг вариант.
Дайте някоя идея за следобедното хранене ,вече не знам със какво да разнообразявам.Аз и давам или бананова каша на Ганчев която е много вкусна но трудно се разтваря и почти винаги трябва да я доразбивам с пасатора или и правя 120 гр.АМ +половин плодово пюре.Вие какво им предлагате на вашите бебоци?Иска ми се да и взема някаква друга каша но незнам каква.
Хайде до после днес времето е супер за разходки  Hug

# 33
  • Мнения: 95
Здравейте момичета,
честито на всички пораснали бебоци ,да живи и здрави и все по-игриви  Hug

Ние с бебе Мони сме добре,виждам,че се оплаквате от заспиването,ние сме винаги така,бебо заспива трудно с дундуркане около час като почти винаги кгато започна да го приспивам поплаква около 3-4 мин,обикновенно към 22.30ч. ,много рядко заспива докато яде,обича да му пускам мелодийки от играчките,те го успиват,но когато е превъзбуден или го мъчат зъбките е по-сложно.Буди се поне 1 път на вечер и спи до кум 6.30ч яде и спи още 30-50мин.Аз вече съм се примирила,че си е просто такъв и не се тормозя,свикнах и с приспиването и така я караме.
Имам випрос към Карамелче
Понежв виждам,че си доста добре запозната със захранването и вижданията ти съвпадат с моите ,искам да те питам давала ли си на Божидар от безглутеновите бишкоти на Плазмон?Притеснява ме че в тях има мляко и захар ,ние още не се захранваме по съвет на педиатъра,а и аз така искам,но ми се ще да му дам от тези бишкоти,затова ще се радвам да ми дадеш твоето мнение.На опаковката пише ,че са подходящи за бебета над 4 месеца.

# 34
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен.
честито на Михаил НА Слънчице 85-жив и здрав да е.
Михаела след малко ще яде пюре от тиквичка с картоф,ама то много твърдо пюре-за пръв път юе и го давам ,да я видим дали ще го яде.
аз следобед давам оризова каша и пюре,понякога ги смесвам заедно.различни пюрета давам.утре сме на консултация и ще питам за местните пюрета.
аз също мажа дупето на Миша с правения крем за който писа Натали( има го в аптеките ПОПОВА и ВАЛЯ ДЕЧЕВА).
мойта малка маймуна иска нон-стоп да е навън и да се разхождаме.въобще не я интересува че вече навън има вятър и нестава за късни разходки.засега продължаваме да се прибираме в 22 часа,ама като слушам времето дават го доста да паднат температурите.
засега това от нас.по късно пак ще пиша.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 46
Здравейте и от мен аз още съм с кафето от сутринта Simple Smile)
Вчера малката до след обед беше като по учебник пюре каши плодови зеленчукови и мляко обаче като каза това дете че няма да яде а трябваше да яде в 6 вечерта е няма такъв ад Simple Smile накрая ме стегна шапката и айде цулата тумба на плажа топнах й крачетата голям кеф беше Simple Smile и така до 9 вечерта когато хапна малко каша и заспа Simple Smile)
сега спи и аз имам малко време Simple Smile Като дойде вечерното ядене и я хванат зъбите е неспасяем случай и така
Честито на Михаел на слънчице малката маймунка да расте жива и здрава и много да радва мама и тати Simple Smile

# 36
  • Мнения: 5
Здравейте,сладурки Simple Smile
Бързо оздравяване на всички болни малчовци Hug
Днес бяхме в зоопарка- беше страхотно и Дара такива очи отвори при хипопотама..така сме се смяли:) Направо се превъзбуди Joy
Вчера вечерта дадох половин бисквитка на Плазмон в шишето с кърмата и да ви кажа поспахме малко..Много огладнява милата и не издържа като преди през нощта Sad Днес опитахме първото си морковено пюренце и да ви кажа с голямо удоволствие хапна и искаше още:)
Цункам ви:)

# 37
  • София
  • Мнения: 275
Хайде здравейте и от мен!
Вчера приключих изцяло въвеждането на зеленчуците. Равносметката- Коко яде всичко с удоволствие с изключение на тиквичките. За мое учудване му хареса даже карфиола, като отворих бурканчето направо ми се доповръща от миризмата.
Днес му дадох каша (оризова млечна каша на Милупа), води се първата каша на бебето и направо моят син щеше да изяде лъжицата. Страшно много му хареса, направо се разтрепера от кеф. Аз също я опитах и ми идваше да си направя една доза и за мен.  Laughing. Наистина е много вкусна.
За десерт му дадох 4-5 лъжички пюре от ябълки, като по този начин стартирам захранването с плодове.
В четвъртък бяхме на преглед при ортопед. Всичко е прекрасно, вече мога да го оставям да прави опити да седи, каза ми също така ако искам да го слагам в проходилка и да го уча да ходи.  Joy
Почти приключих със закупуването на есенно- зимния гардероб, готова съм за предстоящото захлаждане  Laughing.
Чао засега, че малкият не иска да стои сам.  Hug

Последна редакция: нд, 29 авг 2010, 16:34 от *Антония*

# 38
  • Мнения: 110
Здравейте и от мен!Аз вече точно месец давам по половин зеленчуково на обяд и дохранвам с кърма,друго хранене не съм замествала,но пък съм давала за десертче плодово пюре,
Купила съм няколко каши,ще ги давам в следния ред,ако някъде греша приемам коментари
1 Хип-Първата каша на бебето
2 Хип-Био Инстантна каша Ориз за бебета
3 Слънчо-Зеленчукова каша моркови 11 витамина
4 Ганчев-Оризово царевична млечна каша с банан
5 Ганчев-Оризово  царевична млечна каша без глутен
6 Ганчев-Пшенична млечна каша с 3 плода
Смятам да продължавам за обяд със зеленчуково пюре,а  тези каши да ги давам при следобедното хранене като пак след това си дохранвам с кърма,
Засега не бързам с жълтъка и месното пюре,но пък много се чудя за плодовите-уж са между храненията само за десерт,пък ако изяде  цяло може да замести хранене-например това в 10
Само да питам кашите със захранване по няколко лъжички ли са пак,и по колко,
Иначе нашите сополки намаляха,но във вторник сме на консултация и имаме последен Синфлорикс ама да видим дали ще го сложим,
Вени,дано бонбонка да е по-добре,и всички болнички до оздравяват!
 Hug Hug Hug

# 39
  • Мнения: 0
За дупета както за Анди, така и за Карина ползвам кремът за бебе на Веледа, много съм доволна. Елзас, прати ми на ЛС адресът ти, на който си вмомента, за да ти изпратя едно кремче да го пробваш за подсичането на Вики.

# 40
  • Мнения: 2 926
vassi79
Аз не съм давала от бишкотките на Плазмон.Мисля да ги въведа в малко по-късен етап точно заради съдържанието на захар.
Като цяло се опитвам колкото мога да огранича солта и захарта в тази толкова ранна възраст.За това и купувам пюрета, каши, които не ги съдържат.Мисля, че на този етап не биха били кой знае колко полезни тези бишкоти и не биха дали нещо на бебешкия организъм, което не може да се набави от другаде.Мисля, да ги въведа след месните пюрета, глутена и жълтъка и смятам да ги давам с АМ като мляко с бисквити или за закуска или за следобедна закуска, но по мои изчисления това ще е около 9-10 месец.
Дано съм ти била полезна  Hug

# 41
  • Мнения: 95
КарамелДа благодаря ти за бързия отговор и на мен ми се струва рано за захар затова се колебаех. Hug

# 42
  • Мнения: 6
здравейте майчета,днес май съм първа в темичката.
ами айде да почерпя по едно кафе.
честито на всички имаенници-живи ,здрави и много късмет.
днес тук е 19 градуса,след малко ще обличам Михаела и отиваме да си плащаме кабелната тв и интернета.
следобед сме на консултация,да видим как се движим и с какво ще захранваме.
лек ден.

# 43
  • Мнения: 100
Добро утро от мен!При нас захранването е сташничко.Искаше ми се да си я захраня не с готови пюрета а аз да си и готвя поне зеленчуковите но нещо не и харесват.До колкото знам зеленч.на Ганчев изобщо не са приятни и сега съм в голяма чуденка на коя фирма да купя.Вие как постъпвате домашни или готови??? Rolling EyesДо сега сме си 90% само на кърма и си мислех че не е наддала изобщо а то се оказа 550 гр сме качили това мн ме зарадва.Ваксините ги минахме остана само хепатитната.На първите 2 приема на пент и синфл вдигахме температ. а на 3-я нищо само беше мноооооого нервна за 1 час се приспивахме 4 пъти явно нещо я наболяваше и на другият ден бяхме като нови Grinning.Е това е от мен!

Поздрави на всички майки и бебочета!!!!!

# 44
  • Мнения: 46
Добро утро от мен!При нас захранването е сташничко.Искаше ми се да си я захраня не с готови пюрета а аз да си и готвя поне зеленчуковите но нещо не и харесват.До колкото знам зеленч.на Ганчев изобщо не са приятни и сега съм в голяма чуденка на коя фирма да купя.Вие как постъпвате домашни или готови??? Rolling EyesДо сега сме си 90% само на кърма и си мислех че не е наддала изобщо а то се оказа 550 гр сме качили това мн ме зарадва.Ваксините ги минахме остана само хепатитната.На първите 2 приема на пент и синфл вдигахме температ. а на 3-я нищо само беше мноооооого нервна за 1 час се приспивахме 4 пъти явно нещо я наболяваше и на другият ден бяхме като нови Grinning.Е това е от мен!

Поздрави на всички майки и бебочета!!!!!
ние също не ги харесваме зеленчуците и сега смесвам зеленчуковото пюре с пюре от тиква и морков и така си изяжда всичко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт