*От какво са съставени козметичните ни продукти?*

  • 90 247
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
Софи, много ти благодаря за отговора. Ние пишещите тук сме потребители все пак, а не професионалисти и вероятно въпросите ни изглеждат глупави понякога  Grinning

Но тъй като моята коса е много изтощена и съм използвала какви ли не продукти за коса, списъкът е наистина безкраен, мога да си позволя за себе си да давам определени. Използвала съм какво ли не - от скъпи до най-евтин клас. Обикновено по-скъпата козметика за коса се оказва и по-качествена. Тъй като в момента имам маската олео-релакс, купена за около 45-50 лв, ми остава да пробвам тази с Орзен и ще си изкажа честното мнение.

И предполагам, че за една неизтощена и неизтормозена коса, разлика няма да има какво ще се ползва, но когато косата е в по-лошо състояние съм сигурна, че има значение какво се ползва.

Относно бялата козметика за лице - да, там се случва да съм доволна повече от крем от 50 лв, отколкото от такъв от 250 лв., но за косата съм наистина категорична.

Относно запазването на съставките, по друга причина съм попадала на това, но вероятно не мога да го изтълкувам или си правя грешни изводи -

Чл. 8.
(1) (Изм., ДВ, бр. 39 от 2007 г.) С цел запазване на търговската тайна при етикетирането на козметичен продукт производителят или негов упълномощен представител или лицето, по чието искане е произведен продуктът, или лицето, което за първи път пуска на пазара козметичен продукт от внос могат да не посочват една или повече съставки от списъка по чл. 6, т. 8 след издаване на разрешение от главния държавен здравен инспектор съгласно чл. 50 от Закона за здравето.
(2) Разпоредбата по ал. 1 не се отнася за случаите, когато една или повече от съставките могат да доведат до увреждане здравето на потребителите.
(3) (Изм., ДВ, бр. 39 от 2007 г.) Запазването на тайната не освобождава лицата по ал. 1 от спазването на всички други изисквания на наредбата.

# 16
  • Мнения: 113
От година и нещо БГ е член на ЕС. Законодателството е синхронизирано и има нов регламент ....
 http://www.bgcosmetology.com/index.php?step=module_action&mo … =ifscc&lang=2 , ако представлява интерес.
Относно тайните, ... много големите могат да си позволят да разработят съставки само за тях.Какъв е смисъла да не ги обявяват, след като и без друго години наред ще ги ползват само те...
Косата, както и всичко друго се пази и съхранява, след като съсипеш нещо, много трудно се възстановява по макар и с 50лв или 250 лв козметика.

# 17
  • Мнения: 2 375
Здравейте.  bouquet
Веднага си признавам, че не съм следяла темичката и ако задавам глупави въпроси, моля да ме извините.
Стана ми ясно, че парабените са вредни съставки. А парафина? /прочетох го в по-горния пост/
За тяло ползвам кремчето на Нивеа, това в тъмносинята кутийка, от едно време..
Виждам, че няма парабени, но има парафин. И aluminium stearate не ми звучи добре или?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 956
Бих искала да попитам за този крем на Лиерак Hydra-Chrono Fluid (цена 50 $): WATER (AQUA). HYDROLYZED SWEET ALMOND PROTEIN. GLYCERIN. UREA. GLYCINE. SODIUM PCA. SODIUM LACTATE. POTASSIUM HYALURONATE. DIISOPROPYLSEBACATE. CYCLOPENTASILOXANE. DIMETHICONOL. BETAINE.PORPHYRIDIUM CRUENTUM EXTRACT. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. HEXYLDECANOL. HEXYLDECYL LAURATE. CYCLOMETHICONE. DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONECROSSPOLYMER. C 12-14 PARETH-12. SODIUM POLYACRYLATE. HYDROGENATED POLYDECENE. PPG-5-LAURETH-5. PROPYLENE GLYCOL. FRAGRANCE (PARFUM). PHENOXYETHANOL*. METHYLPARABEN*. PROPYLPARABEN*. BUTYLPARABEN*. ETHYLPARABEN*.ISOBUTYLPARABEN*. RED 33 (CI 17200). BOTANICAL ORIGIN (D'ORIGINE VÉGÉTALE) PRESERVATIVE* (CONSERVATEUR*)
КАк ви се вижда? хубав ли е или за тази цена може и по-добър да се намери? Както и какво може да се очаква от него като ефект и дали има анти-ейдж действие? Би ли запушвал порите на комбинирана кожа (леко мазна Т-зона със сухи бузи)?

Също искам да попитам за този тип кожа дали е по-подходящ някой от следните 2 крема и каква е разликата между тях, защото едното го дават емулсия, другото крем, а не казват каква за каква цел са всеки от тях, просто ги дават за комбинирана и мазна кожа за свиване на порите, матиране, намаляване на лъщенето и анти ейдж (ама не анти -бръчков) ефект.

 Mat-chrono emulsion (44$): WATER (AQUA). ETHYLHEXYL ETHYLHEXANOATE. COCO-GLUCOSIDE. CETEARYL ALCOHOL. CYCLOPENTASILOXANE. GLYCERIN. NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE. NYLON 12. DIMETHICONE CROSSPOLYMER. DIMETHICONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. SALICYLIC ACID. GLYCERETH-26. NYLON 6/12. BUTYLENE GLYCOL. HYDROLYZED WHEAT PROTEIN. CARBOMER. SODIUM STEARATE. SODIUM CHLORIDE. ZINC GLUCONATE. POLYPROPYLENE. PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE. CETEARETH-30. HYDROXYETHYLCELLULOSE. ACRYLATES/C 10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). BARIUM SULFATE (CI 77120). MICA (CI 77019). XANTHAN GUM. RETINYL PALMITATE. MAGNESIUM ASCORBYL PHOSPHATE. TOCOPHEROL. MENTHOXY-PROPANEDIOL. TROMETHAMINE. FRAGRANCE (PARFUM). PHENOXY-ETHANOL. METHYLPARABEN. ETHYLPARABEN. BUTYLPARABEN. PROPYL-PARABEN. ISOBUTYLPARABEN. YELLOW 5 (CI 19140). GREEN 5 (CI 61570) BOTANICAL ORIGIN (D'ORIGINE VÉGÉTALE)

Mat-chrono Creme (44$): WATER (AQUA). ETHYLHEXYL ETHYLHEXANOATE. MEDICAGO SATIVA (ALFALFA) EXTRACT. CYCLOPENTASILOXANE. ARACHIDYL ALCOHOL. BEHENYL ALCOHOL. ARACHIDYL GLUCOSIDE. GLYCERIN. NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE. DIMETHICONE CROSSPOLYMER. DIMETHICONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. NYLON 12. HYDROLYZED RICE PROTEIN. HYDROLYZED WHEAT PROTEIN. CARBOMER. SODIUM STEARATE. SODIUM CHLORIDE. ZINC GLUCONATE. BUTYLENE GLYCOL. POLYPROPYLENE. SALICYLIC ACID. PEG-10 RAPESEED STEROL. ACRYLATES/C 10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). LAURETH-7. POLYACRYLAMIDE. C 13-14 ISO-PARAFFIN. XANTHAN GUM. RETINYL PALMITATE. MAGNESIUM ASCORBYL PHOSPHATE. TOCOPHEROL. TROMETHAMINE. FRAGRANCE (PARFUM). PHENOXYETHANOL. METHYLPARABEN. ETHYLPARABEN. BUTYLPARABEN. PROPYLPARABEN. ISOBUTYLPARABEN. YELLOW 5 (CI 19140). GREEN 5 (CI 61570) BOTANICAL ORIGIN (D'ORIGINE VÉGÉTALE)

Трите крема имат ли добра анти-оксидантна защита за кожата и УВ защита?

Последна редакция: нд, 29 авг 2010, 17:03 от P-r-o-l-e-t

# 19
  • София
  • Мнения: 1 956
Освен това искам да попитам и за MEsolift Creme и концентрат на Lierac: Добри продукти ли са, имат ли надеждно анти-ейдж действие за около 30г. ? Имат ли добра анти-оксидантна защита за кожата? По-подходящи ли са от тези в предишния пост и дали са комедоногенни? Имат ли УВ?
Крем: WATER (AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGYLCERIDE. DIISOPROPYL SEBACATE. GLYCERIN. TRIBEHENIN PEG-20 ESTER. CYCLOPENTASILOXANE. DIMETHICONOL. CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) JUICE. HEXYLDECYL. LAURATE. ALCOHOL DENAT…CITRUS AURANTIFOLIA (LIME) SEED OIL. PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL. PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE. CETEARETH-30. HEMATITE EXTRACT. ZINCE GLUCONATE. POTASSIUM GLUCONATE. CALCIUM GLUCONATE. PROPYLENE GLYCOL. COPPER GLUCONATE. MANGANESE GLUCONATE. MAGNESIUM GLUCONATE. SODIUM MANNURONATE METHYLSILANOL.SODIUM HYALURONATE. LACTIC ACID. CITRIC ACID. GLYCOLIC ACID. MALIC ACID. TARTARIC ACID. PCA. PYRUVIC ACID. SORBIC ACID. PANTHENOL. PYRIDOXINE HCI. TOCOPHEROL. RETINYL PALMITATE. ARACHIS HYPOGAEA (PEANUT) OIL. HYDROGENATED VEGETABLE OIL. CARBOMER. TROMETHAMINE. MENTHOXYPROPANEDIOL. FRAGRANCE (PARFUM). CARPRYLYL GLYCOL. POTASSIUM SORBATE. SODIUM BENZOATE. SOIDUM SALICYLATE. BARIUM SULFATE (CI 77120). TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). MICA (CI 77019). YELLOW 5 (CI 19140). RED 4 (CI 14700) BOTANICAL ORIGIN (D'ORIGINE VÉGÉTALE)

Концентрат: WATER (AQUA). CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) JUICE. GLYCERIN. CAPYLYL GLYCOL. HEMATITE EXTRACT. ZINC GLUCONATE. PROPYLENE GLYCOL. COPPER GLUCONATE. MANGANESE GLUCONATE. MAGNESIUM GLUCONATE. SODIUM MANNURONATE METHYLSILANOL. SODIUM HYALURONATE. PANTHENOL. PYRIDOXINE HCl. TOCOPHEROL. RETINYL PALMITATE. ARACHIS HYPOGAEA (PEANUT OIL). CARBOMER. TROMETHAMINE. FRAGRANCE (PARFUM). CHLORPHENESIN. SODIUM SALICYLATE. SORBIC ACID. ORANGE 4 (CI 15510). RED 4 (CI 14700) BOTANICAL ORIGIN (D'ORIGINE VÉGÉTALE)

# 20
  • София
  • Мнения: 1 956
Така усърдно питам за кремовете на Лиерак, тъй като останах много доволна от тяхна маска:
Soins Éclat Express Masque Velours
Moisturizing Velvet Mask
WATER (AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. GLYCERIN. LANOLIN WAX (LANOLIN CERA). STEARETH-2. CASSIA ANGUSTIFOLIA SEED POLYSACCHARIDE. SQUALANE. STEARETH-21. ROSA MOSCATA OIL. POLYGLYCERYL-3 BEESWAX. HYDROLYZED SWEET ALMOND PROTEIN. CRATAEGUS MONOGINA FLOWER EXTRACT. UREA. POTASSIUM HYALURONATE. SODIUM PCA. TOCOPHERYL ACETATE. SODIUM LACTATE. CARBOMER. TROMETHAMINE. QUATERNIUM-22. GLYCINE. FRAGRANCE (PARFUM). PHENOXYETHANOL*. METHYLPARABEN*. PROPYLPARABEN*. BUTYLPARABEN*. ETHYLPARABEN*. ISOBUTYLPARABEN*. BENZOIC ACID*. DEHYDROACETIC ACID*. YELLOW 5 (CI 19140). RED 4 (CI 14700). TITANIUM DIOXIDE (CI 77891)BOTANICAL ORIGIN (D'ORIGINE VÉGÉTALE)PRESERVATIVE* (CONSERVATEUR*)

Маската е за суха кожа, моята кожа е смесена - със сигурност бузите и шията ми са малко по-сухи от нормалната кожа, а пък Т-зоната ми не мога да кажа че е нормална, защото леко лъсва по някое време. Тази маска не ми запушва порите, хидратира перфектно, а на сутринта (ползвам я вечер вместо нощен крем 2-3 пъти седмично) лицето ми е с много добре стегнат контур и без никакви бръчки.
Какво е експертното ви мнение за този продукт?

# 21
  • Мнения: 113
Здравейте.  bouquet
Веднага си признавам, че не съм следяла темичката и ако задавам глупави въпроси, моля да ме извините.
Стана ми ясно, че парабените са вредни съставки. А парафина? /прочетох го в по-горния пост/
За тяло ползвам кремчето на Нивеа, това в тъмносинята кутийка, от едно време..
Виждам, че няма парабени, но има парафин. И aluminium stearate не ми звучи добре или?
Здравей. Всички или 90% от "мас маркет" продукти съдържат течен парафин( дори бебешките масла). Не се притеснявай от aluminium stearate, това е съставка за стабилизиране на емулсиите вода в масло. На тази цена можеш да избереш български продукт за тяло, много по-добър от този, който ползваш. Има много качествени масла за тяло, големи разфасовки и добри цени.

# 22
  • Мнения: 2 843
Бих искала да попитам за този крем на Лиерак Hydra-Chrono Fluid (цена 50 $): WATER (AQUA). HYDROLYZED SWEET ALMOND PROTEIN. GLYCERIN. UREA. GLYCINE. SODIUM PCA. SODIUM LACTATE. POTASSIUM HYALURONATE. DIISOPROPYLSEBACATE. CYCLOPENTASILOXANE. DIMETHICONOL. BETAINE.PORPHYRIDIUM CRUENTUM EXTRACT. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. HEXYLDECANOL. HEXYLDECYL LAURATE. CYCLOMETHICONE. DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONECROSSPOLYMER. C 12-14 PARETH-12. SODIUM POLYACRYLATE. HYDROGENATED POLYDECENE. PPG-5-LAURETH-5. PROPYLENE GLYCOL. FRAGRANCE (PARFUM). PHENOXYETHANOL*. METHYLPARABEN*. PROPYLPARABEN*. BUTYLPARABEN*. ETHYLPARABEN*.ISOBUTYLPARABEN*. RED 33 (CI 17200). BOTANICAL ORIGIN (D'ORIGINE VÉGÉTALE) PRESERVATIVE* (CONSERVATEUR*)
КАк ви се вижда? хубав ли е или за тази цена може и по-добър да се намери? Както и какво може да се очаква от него като ефект и дали има анти-ейдж действие? Би ли запушвал порите на комбинирана кожа (леко мазна Т-зона със сухи бузи)?
Присъединявам се към питането за Лиерак Хидра-хроно флуида - любим крем ми е, понася ми твърде добре, може да се каже, че е кремът, от който съм доволна най-много. Така че съм любопитна дали и съставът му говори също за качество...

# 23
  • Мнения: 2 375
Много благодаря FDA  bouquet
Не съм в Б-я, но ще се възползвам, когато мога. Peace
А при изписване в Гугъла на "парабен" излиза интересна табличка с най-токсични кремове.
Ето я.

# 24
  • Торонто
  • Мнения: 837
В България съм работила за една фирма с много нейни си марки, в чужбина работя за много фирми и много марки - нито веднъж никой не е скрил дори един компонент от състава на продуктите си. Всичко е изписано на етикета 100%.

Относно тайните, ... много големите могат да си позволят да разработят съставки само за тях.Какъв е смисъла да не ги обявяват, след като и без друго години наред ще ги ползват само те...

Точно така е.

# 25
  • Торонто
  • Мнения: 837
Бих искала да попитам за този крем на Лиерак Hydra-Chrono Fluid (цена 50 $): WATER (AQUA). HYDROLYZED SWEET ALMOND PROTEIN. GLYCERIN. UREA. GLYCINE. SODIUM PCA. SODIUM LACTATE. POTASSIUM HYALURONATE. DIISOPROPYLSEBACATE. CYCLOPENTASILOXANE. DIMETHICONOL. BETAINE.PORPHYRIDIUM CRUENTUM EXTRACT. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. HEXYLDECANOL. HEXYLDECYL LAURATE. CYCLOMETHICONE. DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONECROSSPOLYMER. C 12-14 PARETH-12. SODIUM POLYACRYLATE. HYDROGENATED POLYDECENE. PPG-5-LAURETH-5. PROPYLENE GLYCOL. FRAGRANCE (PARFUM). PHENOXYETHANOL*. METHYLPARABEN*. PROPYLPARABEN*. BUTYLPARABEN*. ETHYLPARABEN*.ISOBUTYLPARABEN*. RED 33 (CI 17200). BOTANICAL ORIGIN (D'ORIGINE VÉGÉTALE) PRESERVATIVE* (CONSERVATEUR*)
КАк ви се вижда? хубав ли е или за тази цена може и по-добър да се намери? Както и какво може да се очаква от него като ефект и дали има анти-ейдж действие? Би ли запушвал порите на комбинирана кожа (леко мазна Т-зона със сухи бузи)?
Присъединявам се към питането за Лиерак Хидра-хроно флуида - любим крем ми е, понася ми твърде добре, може да се каже, че е кремът, от който съм доволна най-много. Така че съм любопитна дали и съставът му говори също за качество...

За мен е много добър. Има си от всичко - активни съставки в изобилие и в реални концентрации, силикони за по-добър сензорен профил. На въпросите ти - не го виждам да запушва порите, анти-ейдж действие би трябвало да има.
Консервантите можеше и по-добре.

P-r-o-l-e-t, преди време се пошегувах с теб, че въпросите ти са като за дипломна работа Simple Smile Вече май не се шегувам. Може ли малко по-поетапно и по-малко състави и въпроси на един път?  Peace
По-бавното темпо е по-добро за тази тема. На никой нищо не му е спешно, не си говорим за болести и лекарства за щастие.

# 26
  • Мнения: 257
Пролет,имам минимални познания по химия,не съм запозната и с въпросния крем,но самата идея,че в него са натъпкани всички възможни съединения на парабените,ме отказва и по никакъв начин не бих го използвала.

В момента използвам/само за лице/ Estee Lauder.Страхотно добре ми действат,използвам много и едновременно,но осъзнавам с каква химия се мацам.
Иначе за натурални козметики - доказани и на приятни цени препоръчвам тези,лично използвани и незаменими в очите ми :

http://global.burtsbees.com/ - datacosmetics са с коеф. 2,3,с изключения на няколко продукта против бръчки,там достигат 4,5 /системата е 10бална/
http://www.yestocarrots.com/index.html - в Бг ги има в Сефора

Толкова прехвалената Веледа е с висок коефициент,под 5 не видях.

# 27
  • Мнения: 236
Малко не по темата, но да отговоря за "технологията на зибор на козметика":
ЗА мен не е решваща известноста на марката, сертификата за "био" или цената.
Въпреки че до  сега от евтина био козметика не съм доволна.
Важен ми е съставът, качествената опаковка( по възможност стъкло) , от какъв прозиход са суровините( дори да не е платила за сертификат фирмата производител, може да ползва органик съставки), важна ми е и етиката- да не се тества на животни, да не замърсяват околната среда, да са рециклируеми опаковките ит.н.
И сле двсичко това, опитвам.Има продукти отговарят на изискванията ми, но формулите им и усещането при употреба не ми харесват.И  има други ме очароват.Тоест състава не е всичко, важни са и сполучливите пропорции, рецепти.
Аз лично си търся и студено обработени суровини в продуктите, а не сготвени и загубили качества.
 Simple Smile

Последна редакция: пн, 30 авг 2010, 09:06 от dora7511

# 28
  • Торонто
  • Мнения: 837
Пролет,имам минимални познания по химия,не съм запозната и с въпросния крем,но самата идея,че в него са натъпкани всички възможни съединения на парабените,ме отказва и по никакъв начин не бих го използвала.

В момента използвам/само за лице/ Estee Lauder.Страхотно добре ми действат,използвам много и едновременно,но осъзнавам с каква химия се мацам.


Добре де, защо да не полваш този крем, а да ползваш Estee Lauder при положение, че и двете фирми масово влагат парабени (не знам точно за кой крем говориш, но много от нещата на Estee  не са paraben free)
Няма полезни консерванти. Парабените в монета са набедените, но и колко по-лоши от тях има ...

Аз лично си търся и студено обработени суровини в продуктите, а не сготвени и загубили качества.
 Simple Smile

Това не е лошо, а ти как познаваш, че са студено обработени?
А между другото активните съставки дори и при горещата технология се влагат на края на процеса, когато температурата е паднала до 35-40ºC.

# 29
  • Мнения: 236
Ами някои фирми го пишат .С други си пиша и комуникирам.

Общи условия

Активация на акаунт