*От какво са съставени козметичните ни продукти?*

  • 90 210
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Торонто
  • Мнения: 837
Освен това искам да попитам и за MEsolift Creme и концентрат на Lierac: Добри продукти ли са, имат ли надеждно анти-ейдж действие за около 30г. ? Имат ли добра анти-оксидантна защита за кожата? По-подходящи ли са от тези в предишния пост и дали са комедоногенни? Имат ли УВ?
Крем: WATER (AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGYLCERIDE. DIISOPROPYL SEBACATE. GLYCERIN. TRIBEHENIN PEG-20 ESTER. CYCLOPENTASILOXANE. DIMETHICONOL. CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) JUICE. HEXYLDECYL. LAURATE. ALCOHOL DENAT…CITRUS AURANTIFOLIA (LIME) SEED OIL. PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL. PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE. CETEARETH-30. HEMATITE EXTRACT. ZINCE GLUCONATE. POTASSIUM GLUCONATE. CALCIUM GLUCONATE. PROPYLENE GLYCOL. COPPER GLUCONATE. MANGANESE GLUCONATE. MAGNESIUM GLUCONATE. SODIUM MANNURONATE METHYLSILANOL.SODIUM HYALURONATE. LACTIC ACID. CITRIC ACID. GLYCOLIC ACID. MALIC ACID. TARTARIC ACID. PCA. PYRUVIC ACID. SORBIC ACID. PANTHENOL. PYRIDOXINE HCI. TOCOPHEROL. RETINYL PALMITATE. ARACHIS HYPOGAEA (PEANUT) OIL. HYDROGENATED VEGETABLE OIL. CARBOMER. TROMETHAMINE. MENTHOXYPROPANEDIOL. FRAGRANCE (PARFUM). CARPRYLYL GLYCOL. POTASSIUM SORBATE. SODIUM BENZOATE. SOIDUM SALICYLATE. BARIUM SULFATE (CI 77120). TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). MICA (CI 77019). YELLOW 5 (CI 19140). RED 4 (CI 14700) BOTANICAL ORIGIN (D'ORIGINE VÉGÉTALE)

Концентрат: WATER (AQUA). CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) JUICE. GLYCERIN. CAPYLYL GLYCOL. HEMATITE EXTRACT. ZINC GLUCONATE. PROPYLENE GLYCOL. COPPER GLUCONATE. MANGANESE GLUCONATE. MAGNESIUM GLUCONATE. SODIUM MANNURONATE METHYLSILANOL. SODIUM HYALURONATE. PANTHENOL. PYRIDOXINE HCl. TOCOPHEROL. RETINYL PALMITATE. ARACHIS HYPOGAEA (PEANUT OIL). CARBOMER. TROMETHAMINE. FRAGRANCE (PARFUM). CHLORPHENESIN. SODIUM SALICYLATE. SORBIC ACID. ORANGE 4 (CI 15510). RED 4 (CI 14700) BOTANICAL ORIGIN (D'ORIGINE VÉGÉTALE)

Намирам крема за доста добър, същата класа като горните. Концентратът според мен е излишен, тъй като активните му съставки са в концентрация такава както и вкрема (с изключение на orange juice). Все пак не мога да съм сигурна, но така ми изглежда.

# 46
  • Торонто
  • Мнения: 837
Така усърдно питам за кремовете на Лиерак, тъй като останах много доволна от тяхна маска:
Soins Éclat Express Masque Velours
Moisturizing Velvet Mask
WATER (AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. GLYCERIN. LANOLIN WAX (LANOLIN CERA). STEARETH-2. CASSIA ANGUSTIFOLIA SEED POLYSACCHARIDE. SQUALANE. STEARETH-21. ROSA MOSCATA OIL. POLYGLYCERYL-3 BEESWAX. HYDROLYZED SWEET ALMOND PROTEIN. CRATAEGUS MONOGINA FLOWER EXTRACT. UREA. POTASSIUM HYALURONATE. SODIUM PCA. TOCOPHERYL ACETATE. SODIUM LACTATE. CARBOMER. TROMETHAMINE. QUATERNIUM-22. GLYCINE. FRAGRANCE (PARFUM). PHENOXYETHANOL*. METHYLPARABEN*. PROPYLPARABEN*. BUTYLPARABEN*. ETHYLPARABEN*. ISOBUTYLPARABEN*. BENZOIC ACID*. DEHYDROACETIC ACID*. YELLOW 5 (CI 19140). RED 4 (CI 14700). TITANIUM DIOXIDE (CI 77891)BOTANICAL ORIGIN (D'ORIGINE VÉGÉTALE)PRESERVATIVE* (CONSERVATEUR*)

Маската е за суха кожа, моята кожа е смесена - със сигурност бузите и шията ми са малко по-сухи от нормалната кожа, а пък Т-зоната ми не мога да кажа че е нормална, защото леко лъсва по някое време. Тази маска не ми запушва порите, хидратира перфектно, а на сутринта (ползвам я вечер вместо нощен крем 2-3 пъти седмично) лицето ми е с много добре стегнат контур и без никакви бръчки.
Какво е експертното ви мнение за този продукт?

И това ми харесва, явно съм фен на марката без да знам Simple Smile Единият емулгатор е доста старичък (разбирай и евтин), но няма голямо значеие. Другите съставки са добри и реално работещи в овлажняващи продукти.
Консерваните са парабени както сами си виждате.

# 47
  • Торонто
  • Мнения: 837
Sofi, моля за мнение и оценка на този крем на Ланком, цена около 50 щ. долара:
Lancome Primordiale skin recharge visible smooting renewing moisturiser SPF 15
Ingredients:
Aqua (Water), Glycerin, ETHYLHEXYL МЕТHOXYCNNAMATE, DIMETHICONE, CYCLOHEXASILOXANE, CYCLOPENTASILOXANE, PARAFINUM LIQUIDUM/MINERAL OIL, BUTYLENE GLYCOL, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE/AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYL TAURATE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, TRIETHANOLAMINE, SILICA, HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID, POLY C10-30 ALKYL ACRYLATE, CI 19140 (YELLOW 5, CI 14700) RED4, TOCOPHEROL, ASCORBYL GLUCOSIDE, ADENOSINE, STEARIC ACID, PEG-8 ISOSTEARATE, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, NYLON-12, TALC, POLYCAPROLACTONE, DIMETHICONOL, LIMONENE, XANTHAN GUM, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, BIOTIN, CHOLESTEROL, CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, ACRYLATES COPOLYMER, SORBITAN PALMITATE, MORINGA PTERYGOSPERMA SEED EXTRACT, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, DISODIUM EDTA, TITANIUM DIOXIDE, ALUMINUM HYDROXIDE, GLYCINE SOJA OIL/SOYBEAN OIL, PHENOXYETHANOL, ETHYLPARABEN, IMIDAZOLINDINYL UREA, CHLORPHENESIN, METHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PARFUM, F.I.L. B27935/1
Кремчето се води за първи следи на стареене и за всички типове кожа.

Изобщо не ми допада. Освен добра УВ защита и 1-2 витамина, не виждам нищо друго в него. Всичко след триетаноламин (оцветен в червено е под 1%). На някои активни това си им е нормална концентрация, но на други не. Пълен е с алергени от парфюма, консервантите са много зле.

# 48
  • Торонто
  • Мнения: 837
Sofi   bouquet. Много се зарадвах на новата тема, това значи, че не ти е писнало от нас Simple Smile.
Интересувам се, дали ще има наистина овлажняващ и възстановяващ ефект(като за 30 USD)  следната  маска Paul Mitchell Super-Charged Moisturizer Hair And Scalp Treatment
А и като цяло мнението ви за продукта
Water, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Hydrolyzed Soy Protein, Stearalkonium Chloride, Bisamino, PEG/PPG 41/3, Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone, Hedychium Coronarium, PEG 12 Dimethicone, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Bisamino PEG/PPG 41 Aminoethyl PG Propyl Dimethicone, Algae/Aloe Barbadensis Leaf/Anthemis Nobilis/Henna, Simmondsia Chinensis (Joioba), Rosmarinum Officinalis (Rosemary), Lecithin, Glycerin, Wheat Germ Amidopropyl Ethyldimonium Ethosulfate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride,
Ingredients
Cetearyl Alcohol, Ceteareth 20, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butlycarbamate, Fragrance, Hexylcinnamal, Limonene

и за тези фондьотени, знам че за тях апликацията е важна, но и вредата от състава не е без значение.
      Lancome - Teint Idole ULTRA около 80лв.
aqua/water, cyclohexasiloxane, nylon-12, isododecane, alcohol denat., cyclopentasiloxane, peg-10 dimethicone, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, peg-20, hdi-trimethylol hexyllactone crosspolymer, titanium dioxide, glycerin, silica, alumina, aluminum hydroxide, magnesium sulfate, disodium stearoyl glutamate, distearisotearate, acrylates copolymer, methylparaben, phenoxyethanol, butylparaben, tocopherol, may contain: CI 77492, CI 77499, CI 77491/iron oxides, CI 77891, titanium dioxide

  Guerlain Parure Aqua Radiant Feel-Good Foundation 88лв.:
 Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Glycerin, Pentylene Glycol, Peg-10 Dimethicone, Butylene Glycol Dicaprylate, Dicaprate, Maris Aqua (Sea Water), Disteardimonium Hectorite, Chondrus Crispus (Chondrus Crispus (Carrageenan)), Silica, Phenoxyethanol, Calcium Sodium Borosilicate, Stearic Acid, Sodium Myristoyl Glutamate, Parfum (Fragrance), Alumina, Silica Dimethyl Silylate, Propylene Carbonate, Aluminum Hydroxide, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Alpha- Isomethyl Ionone, BHT, Benzyl Benzoate, Geraniol, Limonene, Citral, [+/- CI 7789I (Titanium Dioxide), CI 7749I, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), Mica].



Никога не ми е писвало, просто рядко ми се отваря време ))

Маската ми изглежда хубава - с много добро кондициониращо действие, но консервантите й са лоши.

Фон-дьо-тените - избирай само по апликация измежду тези двата. Въобще по принцип при фон-дьо-тените това трябва да е водещото (и безопасност на съставките естествено). Гледам, че повечето големи фирми имат много прилични състави и са построени на един и същ принцип. Малка фирма като че ли трудно се справя с качествена декоративна козметика.
При двата цитирани няма голяма разлика, малко повече ми харесва Guerlain, но пък от друга страна той е парфюмиран и съдържа алергени, а Lancome не е.

# 49
  • Мнения: 2
ии пак съм аз .. само, че този път ще копна една рецепта на нещо като серумче за коса препоръчано ми от една козметичка ..

Nizoral tabl. IV
methylprednisolon - 20mg, I амп.
seboral forte - I
Spiritus Salicylicus 2% - I

Въпроса ми е .. заслужава ли си или определено няма да ми подейства добре на косата?  newsm78

Последна редакция: вт, 07 сеп 2010, 21:32 от Ivencetooo

# 50
  • София
  • Мнения: 1 047
Цитат
ии пак съм аз .. само, че този път ще копна една рецепта на нещо като серумче за коса препоръчано ми от една козметичка ..

Nizoral tabl. IV
methylprednisolon - 20mg, I амп.
seboral forte - I
sp. salicylis 2% - I

Въпроса ми е .. заслужава ли си или определено няма да ми подейства добре на косата? 
Това е против пърхут, ти такъв продукт ли търсиш? Аз също се интересувам от противопърхутни мазила : ще следя  Peace

# 51
  • Мнения: 2
Това е против пърхут, ти такъв продукт ли търсиш? Аз също се интересувам от противопърхутни мазила : ще следя  Peace
по - принцип си търся нещо, което по - скоро да се отнася за много суха и изтощена коса с мазни корени ..  newsm78
.. ии в добавка към всичко това на скоро ми се появи и пърхот от честата смяна на всевъзможни козметични продукти .. дадоха ми тази рецепта + да пия витамин H (Biotin) ..  newsm78
Днес си го поръчах от една аптека и утре ще си го взема да се надяваме, че ще ми помогнат ..  Peace Единствено ме притеснява този спирт накрая ..
Пак ще пиша, за да ви кажа дали има ефект ..  Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 403
Лятото си закупих от Ягодка крем за лице на Канебо- Dew; търсех в интернет информация за продукта, защото получената опаковка беше без съдържание на съставките. Попаднах на руски форум, според който японските козметични продукти нямат срок на годност, който да е посочен, защото марката в интервал от 2-3 години е длъжна да промени облика на продукта. Оказа се, че кремът в тази опаковка вече не е на пазар. Цената в Ягодка беше 56 долара за 40мл.; ето това са съставките според един сайт: Water, Alcohol, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Cyclomethicone, Glycerin, Octyldodecyl Myristate, Niacinamide, Hydrogenated Lecithin, Diisopropanolamine, Dipotassium Glycyrrhizate, Cholesterol, Methylserine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Orange Juice, Citrus Aurentium Dulcus Juice, Methylparaben, Disodium Edta, Carbomer, Fragrance, Phellodendron Amureuse Extract, Algae Extract, Eugenia Caryophyllu (Clove) Extract, Hydrolyzed Yeast
За съжаление не можем да бъдем сигурни дали това е целият състав.  Wink Като цяло в началото бях скептична към продукна, но в момента мога да кажа, че не съм попадала на толкова добър продукт за лице (дневен крем). Ще се се радвам, ако споделите информация за съставките. Благодаря предварително   bouquet

И да се допълня с питане; KANEBO Impress Creamy Soap 125g ; цена в Ягодка 59.50 ; съставките според http://www.cosmetic-ingredients.net/product.php?brand=201&type=Cleanser са следните:
Glycerin, Myristic Acid, Water, Potassium Hydroxide, Palmitic Acid, Peg-32, Peg-6, Dipropylene Glycol, Lauric Acid, Glyceryl Stearate Se, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Squalane, Fragrance, Tetrasodium Edta, Niacinamide, Butylene Glycol, Alcohol, Aminibutyric Acid, Disodium Ascorbyl Sulfate, Methylserine, Protease Dextran, Tocopheryl Nicotinate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Juice, Dioscorea Composita Root Extract, Lactobacillus/Soymilk Ferment Filtrate, Phellodendron Amurense Bark Extract, Algae Extract, Hydrolyzed Yeast, Eugenia Caryophyllus (Clove) Flower Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben

Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 10:07 от katomova

# 53
  • София
  • Мнения: 6 219
Темата е ненероятна. Едва днес я открих с огромно удоволствие!  Hug

За мен е много важно как се съхраняват продуктите в самия магазин и предпочитам аптеки
например в аптеката, в която пазаруваме до нас доставките са в рамките на 1 - 2 броя от продукт и нищо не се задържа повече от 3-4 дни на щанда.

Има стилажи за козетика - предимно декоративна с лампи, които загряват. Ами колкото и добра да е формулата според мен след като постоят около седмица под тая лампа постоянно топли няма как да запазят добрите си качества. Все пак на всички видове химични продукти пише да се държат на хладно.

Гледам и опаковката как е направена и дали е добре съхранена. от магазини тип ДМ ме притеснява факта, че всеки може да си чопли и пипа в не добре опакованите козметики колкото си иска. Ставала съм и свидетел на това.  Sick

Нищо не разбирам от химия и за това с интерес ще се върна назад, за да прегледам всичко изписано!

# 54
  • Мнения: 1 267
Нищо не разбирам от химия и за това с интерес ще се върна назад, за да прегледам всичко изписано!

върни се, върни.
иска време, поне седмица да наваксаш.
струва си.
почти съм на финала с много копи-пейст.

# 55
  • Мнения: 75
Запис и бих искала да попитам за фондьотен -  Bourjois Bio Detox  Organic.
Пише ,че съдържа 98.8% натурални съставки. Моля, Sofi или някой друг от специалистите в темата за коментар.


Ingredients : aqua (water) camellia sinensis leaf water*
dicaprylyl carbonate . caprylic/capric triglyveride, silica, glycenin
,alcohol octyldodecanol , simmondsia , chinensis (jojoba) seed oil , glyceryl stearate
, lauryl,laurate, oryza sativa (rice) ,hull powder , polyglyceryl-2, dipolyhydroxystearate
hordeum vulgare extract*, sodium stearoyl glytamate microcrystalline ,cellulose, benzyl alcohol, glyceryl caprilate, xanthan gum, parfum (fragrance), cellulose gum,citric add , tocopherol , glycine soja(soybean) oil , dehydroacetic acid, patassium hydraxide
sodium benzoate , sodium phytate , potassium sorbate , benzyl salicitate , camellia sinensis  leaf extract, dextrin maringa pterygosperma seed extract,limonene (+/- (may contain):mica , CI  77007 ( ultramarines) CI 77491, CI 77492 , CI 77499 (iron oxides), CI 77891 (titanium dioxide)) 098 MV 004-1, *ingredients issus del’Agriculture Biologique Fabrique puor / Manufactured for :BourjoisS.A.S.

98.8% of the total ingredients from natural origin.
92.9% of the total ingredients from Oranic Farming.

# 56
  • Мнения: 1 167
Да попитам за този балансиращ шампоан на Алфапарф:

Aqua, soduim laureth sulfat, trideceth-2, carboxamide mea, cocamidopropyl betane, peg-40 , hydropenanent castor oil, parafum, peg-18 glyzeril, propylene glycol, hydrolyzed soy protein, , hydrolyzet whete protein,hydrolyzed cam protein, lanalol, citric acid, limonene

# 57
  • София
  • Мнения: 1 956
Sofi, огромни благодарности   bouquet

Да ти кажа Лиерак ми е от любимите, макар не всичко да съм пробвала и не всичко, което съм пробвала да ми е харесвало. Но имам любими продукти, което за мен е рядкост. Имаха един флуид за градски условия с кислород (за жалост отдавна не го произвеждат). БЕше ми любим продукт и струваше 50 лв... Ползвала съм техни слънцезащитни, но много лъщят. също съм ползвала Аква Д неоцветения крем, но ми беше малко тежък. Околоочните им обаче не ме очароваха. Ползвала съм и продуктите за бюст , но ефект не видях. Сега съм събрала тестери на коментираните продукти и ще ги пробвам отново.

А за Примордиал на Ланком и аз се интересувах, тъй като съм го ползвала, но много се разочаровах и ме беше яд дълго време за дадените пари. При мен запушваше порите, освен, че кожата ми не го хареса по принцип...

# 58
  • София
  • Мнения: 1 956
От КАНЕБО и аз се интересувам. Ползавм тези двете неща: KAnebo Sensai Cellular performance Emulsion Light (I)
Active Ingredients: n/a Ingredients: Water, Alcohol, Diglycerin, Dipropylene Glycol, Sorbitol, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Niacinamide, Cholesterol, Carbomer, Potassium Hydroxide, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylserine, Prunus Armeniaca (Apricot) Juice, Fragrance, Butylene Glycol, Disodium Edta, Dimethoxy Di-P-Cresol, Hydrolyzed Silk, Bletilla Striata Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Extract, Pyracantha Fortuneana Fruit Extract, Hydrolyzed Conchiolin Protein, Bht, Methylparaben, Etylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, Blue 1 (Ci 42090), Yellow 5 (Ci 19140)
И едно като тоник преди него: KAnebo Sensai Cellular  PErformance Lotion (I)
Active Ingredients: n/a Ingredients: Water, Alcohol, Glycerin, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Dipotassium Glycyrrhizate, Methylserine, Polysorbate 20, Sodium Citrate, Prunus Armeniaca (Apricot) Juice, Dimethicone Copolyol Methyl Ether, Ethyl Glucoside, Fragrance, Disodium Edta, Xanthan Gum, Citric Acid, Hydroxypropyl Methylcellulosa, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydrolyzed Silk, Bletilla Striata Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Extract, Dimethoxy Di-P-Cresol, Pyracantha Fortuneana Fruit Extract, Bht, Hydrolyzed Conchiolin Protein, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene

Първоначално не бях очарована. Около 10 дни ми трябваха, за да привикна към усещането на едно странно опъване все едно не ми хидратират добре, както и към лекото лепнене след апликация. Но продължих упорито да ги ползвам заради дадените общо 160 евро и заради факта, че постепенно кожата ми се разкраси от тях. Сега са ми любими. Питането ми е какво им е вълшебното, че да си заслужава пак да се оръся такава сума? (има хора във форума, които също пазаруват КАнебо от Ягодката например, и сигурно си задават същия въпрос)

СОФИ, НЕ ВЛАГАМ СПЕШНОСТ Wink

# 59
  • Мнения: 113
От КАНЕБО и аз се интересувам. Ползавм тези двете неща: KAnebo Sensai Cellular performance Emulsion Light (I)
Active Ingredients: n/a Ingredients: Water, Alcohol, Diglycerin, Dipropylene Glycol, Sorbitol, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Niacinamide, Cholesterol, Carbomer, Potassium Hydroxide, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylserine, Prunus Armeniaca (Apricot) Juice, Fragrance, Butylene Glycol, Disodium Edta, Dimethoxy Di-P-Cresol, Hydrolyzed Silk, Bletilla Striata Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Extract, Pyracantha Fortuneana Fruit Extract, Hydrolyzed Conchiolin Protein, Bht, Methylparaben, Etylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, Blue 1 (Ci 42090), Yellow 5 (Ci 19140)
И едно като тоник преди него: KAnebo Sensai Cellular  PErformance Lotion (I)
Active Ingredients: n/a Ingredients: Water, Alcohol, Glycerin, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Dipotassium Glycyrrhizate, Methylserine, Polysorbate 20, Sodium Citrate, Prunus Armeniaca (Apricot) Juice, Dimethicone Copolyol Methyl Ether, Ethyl Glucoside, Fragrance, Disodium Edta, Xanthan Gum, Citric Acid, Hydroxypropyl Methylcellulosa, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydrolyzed Silk, Bletilla Striata Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Extract, Dimethoxy Di-P-Cresol, Pyracantha Fortuneana Fruit Extract, Bht, Hydrolyzed Conchiolin Protein, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene

Първоначално не бях очарована. Около 10 дни ми трябваха, за да привикна към усещането на едно странно опъване все едно не ми хидратират добре, както и към лекото лепнене след апликация. Но продължих упорито да ги ползвам заради дадените общо 160 евро и заради факта, че постепенно кожата ми се разкраси от тях. Сега са ми любими. Питането ми е какво им е вълшебното, че да си заслужава пак да се оръся такава сума? (има хора във форума, които също пазаруват КАнебо от Ягодката например, и сигурно си задават същия въпрос)

СОФИ, НЕ ВЛАГАМ СПЕШНОСТ Wink
Здравей. Не съм Софи, но предполагам нямаш против да коментирам избора ти. Наистина ли за тези 2 продукта даде 160 евро? Ами аз за това питах преди страница, каква е технологията ви на подбор? Как точно разбра, че тези вълшебни продукти заслужават стойността си 160 евро и те са твоите?
KAnebo Sensai Cellular performance Emulsion Light (I)
Съставът е много евтин-Alcohol,Dipropylene Glycol, Sorbitol,Carbomer, Potassium ,
Hydroxide,Ethylhexyl Methoxycinnamate,Disodium Edta,Bht, Methylparaben, Etylparaben, Propylparaben, Butylparaben присъстват в почти всички козметични продукти до 1лв. Консерванта е най-евтиния възможен -коктейл от парабени, антиоксиданта- чиста  химия-Bht. Най-евтиния и популярен химичен УВ-Б филтър-Ethylhexyl Methoxycinnamate
Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool- са алергените на парфюмната композиция
 Blue 1 (Ci 42090), Yellow 5 (Ci 19140)- това са колор индексите на водоразтворимите синьо и жълто багрила(кремчето трябва да има зеленикав цвят)
Останалите съставки са под 1% активки-витамини, екстракти.
Не знам точно какво ти харесва...описанието, външния вид, цената, имиджа на марката...

Последна редакция: нд, 12 сеп 2010, 10:47 от FDA

Общи условия

Активация на акаунт