*От какво са съставени козметичните ни продукти?*

  • 90 249
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 956
ФДА, Просто реших да пробвам най-накрая прехвалената по света марка и много ми хареса в крайна сметка.

# 61
  • Мнения: 762
по препоръка на едно момиче от друга тема си закупих този дезодорант Xynergy Natural Deodorant Crystal 120g
които е с интересно съдържание моля за вашият коментар и мнение
- Hypoallergenic and paraben free.
- Skin perspires without odour.
- No toxic ingredients.
- Does not block pores.

Directions for use:
Apply daily. To use the stone, either your skin or the stone must be wet.

Ingredients: Natural Mineral Salts/ Ammonium Alum (Free from Aluminium Chlorohydrate).
това е сайта http://www.feelunique.com/p/Xynergy-Natural-Deodorant-Crystal-120g

# 62
  • Мнения: 223
Може ли да попитам за този състав?  Praynig


Pure Scin, Rapid Action cream

AQUA, GLYCERIN, PPG-3 MYRISYL ETHER, OCTYL-DODECANOL, PPG5-LAURETH-5, STEARATH-2, HYDROROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, BUTYLENE GLYCOL, ALUMINIUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BETAINE, SALICYLIC ACID, CYCLO-PENTASILOXANE, SETYL ALCOHOL, DIMETHICONE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, STEARATH-21, CYCLOHEXASILOXANE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, HAMAMELIS VIRGININA EXTRACT, HYDRO-LYZED ALGIN, ALLANTOIN, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, ALCOHOL DENAT, PHENOXYETHANOL, ZINC SULFATE

# 63
  • Мнения: 1 267
прочетох всичко, сега чака обработка.

Си, Софи, Иланг, ФДА - да сте живи и здрави!

Четох, четох и си направих извода, че всички помади третират последствията на стареенето - бръчки, пигментация, обезцветяване.

Тази компания, която посочих, твърди че е открит ензима, който генерира свободни радикали в кожата.
Когато му се противодейства, се намялва неговото ниво, съответно намалява активирането на СР и от там кожата сама възвръща нормални нива на колаген и еластин, без чужда намеса,
без външно имплантиране, генериране, активиране на колагени, еластини...... Mr. Green,  било то от акула или едър рогат добитък  Sick

Софи, това е там в Америка. Знаеш ли повече, кажи твоето професионално мнение, моля Simple Smile

www.nuskin.com

СI, FDA, иланг?

Мога ли сама да правя тест на своя крем, фондьотен, като пускам капка във вода?
Ако тя се разтвори е ок, ако се стели на парцали, значи продукта не става?

Последна редакция: ср, 15 сеп 2010, 17:47 от Анe

# 64
  • Мнения: 465
Извинете за твърде баналното ми "запис", но не искам да изпускам темата.  Blush
Много полезна е, сърдечни благодарности на знаещите и можещите в нея.   bouquet

# 65
  • Мнения: 1
Здравей. Не съм Софи, но предполагам нямаш против да коментирам избора ти. Наистина ли за тези 2 продукта даде 160 евро? Ами аз за това питах преди страница, каква е технологията ви на подбор? Как точно разбра, че тези вълшебни продукти заслужават стойността си 160 евро и те са твоите?
KAnebo Sensai Cellular performance Emulsion Light (I)
Съставът е много евтин-Alcohol,Dipropylene Glycol, Sorbitol,Carbomer, Potassium ,
Hydroxide,Ethylhexyl Methoxycinnamate,Disodium Edta,Bht, Methylparaben, Etylparaben, Propylparaben, Butylparaben присъстват в почти всички козметични продукти до 1лв. Консерванта е най-евтиния възможен -коктейл от парабени, антиоксиданта- чиста  химия-Bht. Най-евтиния и популярен химичен УВ-Б филтър-Ethylhexyl Methoxycinnamate
Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool- са алергените на парфюмната композиция
 Blue 1 (Ci 42090), Yellow 5 (Ci 19140)- това са колор индексите на водоразтворимите синьо и жълто багрила(кремчето трябва да има зеленикав цвят)
Останалите съставки са под 1% активки-витамини, екстракти.
Не знам точно какво ти харесва...описанието, външния вид, цената, имиджа на марката...
Joy FDA, страхотна си!!! С един замах разби на пух и прах една огромна заблуда. Но лошото е, че не 5, а 50 теми с коментари на кремове и кремчета да изпишете, мисленето трудно ще се промени.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 219
Здравей. Не съм Софи, но предполагам нямаш против да коментирам избора ти. Наистина ли за тези 2...

Останалите съставки са под 1% активки-витамини, екстракти.
Не знам точно какво ти харесва...описанието, външния вид, цената, имиджа на марката...
Joy FDA, страхотна си!!! С един замах разби на пух и прах една огромна заблуда. Но лошото е, че не 5, а 50 теми с коментари на кремове и кремчета да изпишете, мисленето трудно ще се промени.

 Joy много ми харесват и двата коментара.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 956
Възможно е и да се заблуждавам, че са чак така добре отразяващи се на кожата ми. Факт е обаче, че с мислене само, ефектът не един продукт не се вижда. Не мога да си променя мисленето и да купувам и ползвам българската козметика. Допреди 5-6 години често си купувах по нещо българско или пък не особено скъпо вносно, сега много рядко, но  после винаги се налага да инвестирам в допълнителни скъпи продукти, за да поправя щетите, които е нанесло на кожата и косата ми. Няма да цитирам конкретни продукти... И българското производство трябва да живее, след като има не малко хора, които са доволни от него. Пак повтарям - не е толкова до мислене, колкото до лош опит.
Иначе и аз много се зачудих защо в състава има багрила, като продуктът (не е с консистенция на крем, а на течно нишесте някак) е прозрачно бял, т.е няма други отенъци. Няма и никаква миризма, т.е. се чудя този "парфюм" в състава какъв е. ИСкрено се надявам, че "вълшебствата" са в някаква патентована технология на преработката на кайсиевия сок и ядки, които са в сътава, както и на коприната, от която вероятно фракционират олигопептиди. Също мен пък не ме радва, че са набутали в началото тези глицерини... НЯкак си не ми се струва правилно в наши дни да се хидратираме с глицерин. УВ филтър не мислех и че има. А антиоксидантът Bht, ако ще се разчита на него е в количество като "следи от антиоксидант". И наистина, гледайки състава, човек не би казал, че това е някакъв добър продукт. Обаче като се тества няколко дни и се види изключително положителен резултат върху кожата, би следвало, че явно има някаква патентована технология, която не случайно е славата на японските марки козметика. Факт е, че ползвам продуктите от юли насам. Като нощни. Денем слагам слънцезащитен на Ланкастър. Редувам ги 2 пъти седмично нощем с хидратиращата маска на Лиерак. Е - кожата ми никога преди не е била такава. НЕ ползвам вече фон дьо тен и пудра. Приятелки ме питат какви продукти ползвам. Ми как да е целият този ефект от мисленето ми само? То като реклама звучи, обаче как да е реклама, като Канебо няма никакви изгледи да стъпи на пазава в Източна Европа.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 15:53 от P-r-o-l-e-t

# 68
  • София
  • Мнения: 406
Привет отново! Бих искала да попитам за този продукт:Shiseido Pureness Deep Cleansing Foam, цена в Я. - 23 долара.
Състав:
Aqua (Water), Stearic Acid, PEG-8, Myristic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Butylene Glycol, Lauric Acid, Glyceryl Stearate Se, Sorbitol, Poloxamer 184, Beeswax, Sodium Lauryl Glycol, Carboxylate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Polyethylene, Menthol, Magnesium Aluminum Silicate, Peony Root Extract, Rosemary Extract, Trisodium EDTA, Talc, Ethylcellulose, Disodium EDTA, Benzoic Acid, Fragrance, Zinc Oxide, Ultramarines, Iron Oxides. (според www.nvwah.com)

# 69
  • Мнения: 113
Възможно е и да се заблуждавам, че са чак така добре отразяващи се на кожата ми. Факт е обаче, че с мислене само, ефектът не един продукт не се вижда. Не мога да си променя мисленето и да купувам и ползвам българската козметика. Допреди 5-6 години често си купувах по нещо българско или пък не особено скъпо вносно, сега много рядко, но  после винаги се налага да инвестирам в допълнителни скъпи продукти, за да поправя щетите, които е нанесло на кожата и косата ми. Няма да цитирам конкретни продукти... И българското производство трябва да живее, след като има не малко хора, които са доволни от него. Пак повтарям - не е толкова до мислене, колкото до лош опит.
Иначе и аз много се зачудих защо в състава има багрила, като продуктът (не е с консистенция на крем, а на течно нишесте някак) е прозрачно бял, т.е няма други отенъци. Няма и никаква миризма, т.е. се чудя този "парфюм" в състава какъв е. ИСкрено се надявам, че "вълшебствата" са в някаква патентована технология на преработката на кайсиевия сок и ядки, които са в сътава, както и на коприната, от която вероятно фракционират олигопептиди. Също мен пък не ме радва, че са набутали в началото тези глицерини... НЯкак си не ми се струва правилно в наши дни да се хидратираме с глицерин. УВ филтър не мислех и че има. А антиоксидантът Bht, ако ще се разчита на него е в количество като "следи от антиоксидант". И наистина, гледайки състава, човек не би казал, че това е някакъв добър продукт. Обаче като се тества няколко дни и се види изключително положителен резултат върху кожата, би следвало, че явно има някаква патентована технология, която не случайно е славата на японските марки козметика. Факт е, че ползвам продуктите от юли насам. Като нощни. Денем слагам слънцезащитен на Ланкастър. Редувам ги 2 пъти седмично нощем с хидратиращата маска на Лиерак. Е - кожата ми никога преди не е била такава. НЕ ползвам вече фон дьо тен и пудра. Приятелки ме питат какви продукти ползвам. Ми как да е целият този ефект от мисленето ми само? То като реклама звучи, обаче как да е реклама, като Канебо няма никакви изгледи да стъпи на пазава в Източна Европа.
http://www.vbox7.com/play:32e7c6ed

# 70
  • Мнения: 762
Здравейте ! Сдобих се със мостра на bareMinerals ORIGINAL SPF 15 Foundation – чиито състав е
Mica, Bismuth Oxychloride (CI 77163),Zinc Oxide (CI 77947), Titanium Dioxide(CI 77891), Iron Oxides(CI 77499; CI 77491; CI 77492),,
Моля, да ми кажете мнението си за състава и да ли е подходящ за акнетична кожа . Опитвам се да намеря подходящ фондьотен или пудра за дъщеря ми, която има акнетична кожа.

# 71
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте, влизам само да кажа, че ми изникнаха служебни и лични ангажименти много над очакваното, така че ще се"видим" след няколко седмици.
Pадвам се, че FDA се включва  Peace

# 72
  • Мнения: 113
Привет отново! Бих искала да попитам за този продукт:Shiseido Pureness Deep Cleansing Foam, цена в Я. - 23 долара.
Състав:
Aqua (Water), Stearic Acid, PEG-8, Myristic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Butylene Glycol, Lauric Acid, Glyceryl Stearate Se, Sorbitol, Poloxamer 184, Beeswax, Sodium Lauryl Glycol, Carboxylate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Polyethylene, Menthol, Magnesium Aluminum Silicate, Peony Root Extract, Rosemary Extract, Trisodium EDTA, Talc, Ethylcellulose, Disodium EDTA, Benzoic Acid, Fragrance, Zinc Oxide, Ultramarines, Iron Oxides. (според www.nvwah.com)

Здравей!Структурата на Shiseido Pureness Deep Cleansing Foam е сапун с екстри - Stearic Acid, PEG-8, Myristic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide- това са основните компонентина всички кремове за бръснене-Каро,..т.н родни марки. Различното тук е че е обогатен с  меки пенители, пълнители, екстракти. Мисля, че е много 23 долара за този състав.

# 73
  • Мнения: 113
Здравейте ! Сдобих се със мостра на bareMinerals ORIGINAL SPF 15 Foundation – чиито състав е
Mica, Bismuth Oxychloride (CI 77163),Zinc Oxide (CI 77947), Titanium Dioxide(CI 77891), Iron Oxides(CI 77499; CI 77491; CI 77492),,
Моля, да ми кажете мнението си за състава и да ли е подходящ за акнетична кожа . Опитвам се да намеря подходящ фондьотен или пудра за дъщеря ми, която има акнетична кожа.

Здравейте,  този състав има Zinc Oxide- който добре действа на всякакви раздранявания, възпаления, т.н. Но вместо да маскирате, защо не прилагате действия по изчистване на проблема.

# 74
  • Мнения: 1 167
Да попитам за този балансиращ шампоан на Алфапарф:

Aqua, soduim laureth sulfat, trideceth-2, carboxamide mea, cocamidopropyl betane, peg-40 , hydropenanent castor oil, parafum, peg-18 glyzeril, propylene glycol, hydrolyzed soy protein, , hydrolyzet whete protein,hydrolyzed cam protein, lanalol, citric acid, limonene

Общи условия

Активация на акаунт