Кьде и как ,Ще празнувате Нова Година?

  • 3 812
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 238
Миналата година празнувах тук и умрах от скука. Бяхме със свекъра и свекървата, пуснахме два телевизора - един с БГ програма и един с Гръцка. И много се очудих че след 24 часа нямаше нито ракети - нищо. След 24 решихме да излизаме, но по улиците една скука. Почети нямаше хора - всеки беше с колата. А по бузукитата цените в този ден са двойни, даже и тройни. На мен лично не ми хареса - друго си е в БГ. А тая година и Коледа и Нова година ще карам тук, тъй като вече сме семейство. Миналата година докао още не бяхме за Коледа си бях с нашите а за нова година тук. Та тия предстоящи празници се очертават пална скука.
Брееее...и в Гърция ли е така бе? Направо не мога да повярвам. Аз мислих, че само на Запад е скучно по празниците. Е къде им е балканския нрав на тия гърци?

# 16
  • Мнения: 265

Моят мъж пък е страшно очарован от Холандия. Той често ходи там в командировки. Каза, че всичко било супер чисто и изрядно, къщи, улици , абе всичко. И изобщо много я хвали тази Холандия. Прищя ми се и на мене да кривна до там, ама кой знае кога и дали ще стане...

Че е хубаво - хубаво е......е, разбира се всяко правило си има изключенията, нали? Чисто е, има ред и спокойствие... аз имах предвид, че празниците с тукашните роднини не са хич, ама хич вълнуващи Sad
 Торнерозичке, ако някой път решиш да дойдеш насам, свирни ми непременно!  Hug Heart Eyes

# 17
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
какво говорите бе, хора?
 винаги съм казвала, че испанците са си българи направо в това отношение. тук на нова година е все едно бейрут-точно като нашата родна картинка по това време на годината. ходят до късно, купонясват хората, идея им дай! сутрин като се прибират по зори едни гръмогласни,превъзбудени , чак не мога да ги слушам.пеят,танцуват... само дето не извъртат едно дунавско Оро.

# 18
  • Мнения: 4 212
тъй, тъй, ядене и пиене и танци до зори. Лека лудница е тук. А фоерверките не спират поне 30 минути, луд да станеш Crazy

# 19
  • Мнения: 265
какво говорите бе, хора?
 винаги съм казвала, че испанците са си българи направо в това отношение. тук на нова година е все едно бейрут-точно като нашата родна картинка по това време на годината. ходят до късно, купонясват хората, идея им дай! сутрин като се прибират по зори едни гръмогласни,превъзбудени , чак не мога да ги слушам.пеят,танцуват... само дето не извъртат едно дунавско Оро.

значи планът за следващата година е ясен - ще се ходи в Испания Wink Laughing

# 20
  • Мнения: 1 194
Най-вероятно в къщи, най-вероятно сами...за 3 път ConfusedВсъщност досега не бях се замисляла , може да има и алтернатива някаква по-забавна? newsm78

# 21
КОледа и Нова година с мъжа ми и беба отиваме в АНглия при майка ми......
Я сега издай в кое английско "селце" е мама, че да те напъплят английските мами Wink Laughing. Ма ние почти всички живеем в селца Laughing Laughing Laughing (само да не те чуват британците, че така им викаш на по-малките градове Crazy Mr. Green)

# 22
какво говорите бе, хора?
 винаги съм казвала, че испанците са си българи направо в това отношение. ...
Абе знам аз на къде да се ориентирам Flutter Whistling Mr. Green

Изненадах се за гърците.

Като гледам наближава ред и на следващата тема - "какво ще готвите за бъдни вечер и Коледа?" Laughing Laughing

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Слава Богу (и на половинката) първата (Бъдни) вечер ще сме си само тримката у дома и ще я караме по български, а на втория ден ще ходим у свеки. Нова година пак тук, но още нямаме идея къде и как и с кого. Вече две Коледи съм празнувала у свеки, и ми е все още прекалено "планирано", но явно тук е така и няма смисъл да се кахъря излишно, заради 2 по-различни и леко скучни вечери.

# 24
  • Мнения: 1 630
ми ние празнуваме коледа със семейството - братя, сестри, "свекъри", племенници и винаги е много весело.
Обикновенно сме при сестрата на мъж ми, но тази година мисля да го направим в къщи.


После за Нова година ще идем някъде, ама още не сме решили къде.
Иначе, когато сме тук се събираме с приятели, хапваме, пийваме и после за 12ч на площада с шампанското
 Rolling Eyes

Като гледам наближава ред и на следващата тема - "какво ще готвите за бъдни вечер и Коледа?" Laughing Laughing
Шегата настрана моля  Laughing като прочетох темата се сетих за племеницата дето от миналата Коледа всеки път като ме види ме пита кога ще направя пак "български хляб".
Обещала съм и за Коледа.
А "български хляб" май беше твоя рецептата   chef - погача с листенца.
Ще я дадеш ли, моля те, пак рецептата  Praynig да не се излагам пред детето  Embarassed

# 25
....
Ще я дадеш ли, моля те, пак рецептата  Praynig да не се излагам пред детето  Embarassed
Питката за бъдни вечер ли Grinning

ПИТКА ЗА БЪДНИ ВЕЧЕР

Аз правя питката така:
Затоплям около 1/2 л вода - не гореща, топличка
Разтварям вътре 1 пакетче или 1 бучка мая, щипка сол, 1 ч.л. захар и прибавям брашно докато стане гъсто като боза. Оставям го да удвои обема си и тогава прибавям малко олио, примерно 1/2 к.ч. и брашно. Омесвам всичко докато стане не много твърдо тесто. После пак го оставям да втаса. Замесвам го леко, слагам го в тавата и правя украса. Паричката слагам при последното омесване. отгоре а надупчвам с вилица, за да не се отдели кората при печенето. Пека на 170 градуса около 45 минути, но зависи от фурната.
Последната явно я помниш с каква украса. Те това беше Grinning

# 26
  • Мнения: 1 630
не, не е тази, но си я копирах при рецептите.
Беше с много месене  Laughing тестото се режеше на триъгълници, които се подреждаха в кръг и се разлистваше като цвете.
Но питката не беше за Бъдни вечер -  мая, яйца и май мляко, мисля че имаше в нея.

Сега ще разглезам из снимките

# 27
  • Мнения: 1 630
Хонда, ето тази е
http://community.webshots.com/photo/253102449/253111133cGOrzH

дай нейната рецепта, моля те,  като ти остане време

# 28
  • Мнения: 7 430
...Хе хе Диде има  чувството че си страшна купонджийка!  Laughing Laughing Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses Аз бях така до преди 5-6 години, но от както родих особенно съм станала нещо много "остаряла" ли и аз незнам как да го нарека... Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused
Готино е човек да запази младежкия си дух! Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
И в Дания вече в 3.00 часа спят, а на село, където с,е,сигурно и в 1.00 още си лягат...

Благодаря..ами млади сме и би трябвало да е така....а ти, не ми говори за остаряване Naughty ...още малко да порасне малката и заедно ще се веселите...като сестрички Hug  bouquet

Ох, защо не живея в Испанско Weary

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ха сега, като има неблагоразумието да дадеш линк към вкуснотийки, дай и упътването за бирените топчета  Praynig (утре ще питам пък за нещо друго)

Общи условия

Активация на акаунт