Какво трябва да е това ?

  • 2 170
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Ситуацията е следната - имаме в двора басейн , от онези в Практикер , само за плацикане в жегите.
Но от около 20 дни никой не го е ползвал и днес реших да го прибера , тъй като стоя открит има доста паднали листа и водата и без това не става .
Отивам аз и що да вида , една сламка с чупки в кръста си плува. Първо помислих ,че е е някакво растение , но загледайки видях ,че "чупките" не са просто защото водата се е разместила , а идват от нещото  . Загледах се и наистина се оказа безгръбначно животно. После видях още едно . Голяма гнус ме хвана.  Не знам водна змия ли е , червей ли е що ли е ?  Rolling Eyes В водата има малки червейчета ама мноого малки , се ми приличат на попови лъжички ама не са баш . Извадих го единия по голям от двете такива дълги и видях ,че няма глава , но съмненията и колебанията си остават.
Какво е това чудо  Thinking, пък и как се е озовало там  Shocked

Снимки : тука как го съзрях във водата
                тука изваден 
                тук онова малкото те са мнооого де ,но едно снимах , толкова е малко ,че ако не мога да го хвана в детайли , ако приближа повече ептем се разваля фокуса.
Говора за нещото което се пада като се пусне диагонална линия на нагоре в дясно от върха на листото .

# 1
  • Мнения: 521
 Confused Eй от такива неща мога да пищя...Пронизително и продължително Sick

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Дългото ми прилича на нещо като глист  Sick

# 3
  • Мнения: 0
Воден глист ?  Thinking

Няма такава гнус просто .

 

Ама у водата да вирей  Thinking

# 4
  • Мнения: 17 414
Няма голямо значение според мен, каквото ще да е. Ти за 20 дни не го ли изпразни тоз басейн? Не, че се заяждам, ама не разбирам защо се чудиш как нещата са попаднали там.

# 5
  • Мнения: 7 837
Кой не е внимавал в часовете по биология.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 0
Няма голямо значение според мен, каквото ще да е. Ти за 20 дни не го ли изпразни тоз басейн? Не, че се заяждам, ама не разбирам защо се чудиш как нещата са попаднали там.

Ами не . Първо времето беше доста лошо и не ставаше за ползване, а после всичко беше в листа , и а утре , а днес и хептем го отписах . Не се чуда ,че е попаднало нещо там - листа , разни прашинки - ясно , чуда се че животно се е завъдило ...

Нямам особени спомени и кой знае какви познания по биология ,но който е внимавал ако може да ми каже какво точно е това , ще съм му много благодарна  Wink

# 7
  • Мнения: 7 837
Приеми че си възпроизвела мини сътворение и измий басейна. Нали няма крокодил вътре, значи всичко е наред.

# 8
  • Мнения: 17 414
И внимавай догодина, защото може това същество да е опасно/ да се храни с мозъчни клетки да речем/.

# 9
  • Мнения: 0
Добре де , няма ли някой тук който реално може да ми помогне . Tired

Иронията за крокодила и мозъчните клетки на драго сърце бих я оценила , но сега наистина ще ми е от полза да се включи някой добронамерен и компетентен.

Все пак и на вас благодаря.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Току що гледах филм на BBC Earth  - Изпитанията на живота. В тази част имаше едни червеи паразити, живеещи във всички органи на приемника. Твоето "добиче" подозрително ми заприлича на тях Thinking

# 11
  • Мнения: 7 837
Как точно да ти помогне? Искаш точно и конкретно име на тези организми или на класа, към която принадлежат, или подкласа, клетъчен състав и т.н.
Дългото може да е Secernentea с подклас Rhabditia, но и Diplogasteria или Spiruria (произволно копирани имена от гугъл на Nematode. А, може и да не е. Въпросът е, че каквото и да е, ще е с труднопроизносимо име, което ти ще забравиш, още преди да си го произнесла.ь

Ето и картинки, търси го
http://www.microscopy-uk.org.uk/pond/x_index.html

Щом ти е толкова важно, занеси ги в някоя лаборатория.  Simple Smile

Последна редакция: сб, 28 авг 2010, 19:07 от Кейси

# 12
  • Мнения: 434
Стана ми много интересно и се разтърсих из Интернет.

Прилича ми на това?

Ето инфо:http:http://www.statemaster.com/encyclopedia/Nematomorpha

Пише,че ларвите се пренясят от насекоми-скакалец например?

# 13
  • София
  • Мнения: 38 950
Domestos!

# 14
  • Мнения: 25 839
Глистопад на живо!   Laughing
Честито!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт