Женско име със "С"?

  • 16 250
  • 157
  •   1
Отговори
# 15
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Сара е библейско име.
На мен ми харесват Сирма Светлозара и Светослава ама и трите вече са казани.

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Севдалина, Стелиана Heart Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 120
Благодаря ви много за бързите отговори и предложения. Ако ви хрумнат още имена, ще се радвам на богат избор HugСупер сте  bouquet

# 18
  • Мнения: 322
Севдалина и Савина особено много ми харесват и се връзват с Преслав.

# 19
  • Мнения: 15 379
Славена, Славина, Слава, Славея.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
Стелия ми харесва, скоро го чух.
Симона и Симеона много харесвам, особено добре ми звучи галеното Мони Laughing Grinning

# 21
  • Мнения: 4 555
Чета темата с интерес да видя дали наистина няма хубави женски имена със С или просто аз не се сещам. Явно наистина няма. Нито едно от изброените не ми допада и не бих го препоръчала  Confused

Или са някакви древни от соца - Светла, Силвия, или са прекалено популярни като София и Симона, или са някакви измислици-премислици като Сарина и Стелия  Crazy

Ще се пробвам да съчиня и аз няколко. Сария, Славелия, Силвана... нещо не ми се получава...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Ескарина, не мога да се съглася, че Силвия е име от соц-а. Името е интернационално. Има няколко популярни песни (на английски) за Силвии Simple Smile
"Името СИЛВИЯ е с произход: гора (от латинското silva - гора). Името на богинята на гората Рея-Силвия, майка на Ромул и Рем както и на майката на папа Григорий Велики. Силвия празнува на Савинден." Мисля, че е на 2.Януари.
Сега се сещам да предложа и Станислава, мисля че би си подхождало с Преслав. Wink

# 23
  • Мнения: 399
Сирма Heart Eyes
Сияна Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 399
Как можах да пропусна любимото ми
Самуела! Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 4 555
Dive, наясно съм с произхода на името Силвия, не съм си мислела, че Георги Димитров го е измислил  Wink
Имах предвид, че беше много популярно в края на 70-те. Светла също, както и типично руското Светлана.

# 26
  • Мнения: 3
Даааааа с 2 ръце съм за СиЯна!
Чакаме момиченце и това е нашето име! Hug

# 27
  • Мнения: 5
Софи София Слава Славина Славея Силви/ана Силвия Силия   Сарит Сара Сандра Саня Соня Стиляна Стела Стелияна Смиляна  Стефани Стефания   

# 28
  • София
  • Мнения: 120
Още веднъж благодаря на всички за отговорите. И аз като Ескарина,трудно мога да харесам име с тази буква,макар че има интересни предложения. Hug
 Бени-бени, желая ти много лека бременност и спокойно раждане PeaceСияна ми допада също,но се чудя,дали не е много често срещано в последно време newsm78
Поздрави Hug

# 29
  • Мнения: 9
Сияна определено е едно много красиво име ,много ми харесва ако имам момиченце бих го кръстила така....но за сега се очертава да е момченце Grinning

Общи условия

Активация на акаунт