Милинките на баба Лили

  • 5 829
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 478
Както обещах вчера направих ги тез милинки. Отгоре не приличаха много кат купешките в БГ, защото ми изглеждаха сухи. С всичкото туй масло дето сложих се очудих защо така, обаче на вкус бяха супер.

# 16
  • София
  • Мнения: 748
мдаааа,добре че предупреди да не се препичат,че щяха да станат на подметка,ако ги бях оставила както обикновено запичам.станаха добри на вкус.мъжът ги хареса,а това е най-добрия атестат.според мен обаче,маслото е множко,може да се намали поне с една трета.мисля,че носи и на намазване с яйце преди печенето.благодаря,мардиграс!

# 17
  • Мнения: 1 983
ммммммммм, и ние много обичаме милинки Laughing
аз ги правя пък по следния начин:

необходими продукти
-около 1 кг брашно
-1 кубче жива мая
-2 ч.ч. прясно мляко
-сол
-250 гр масло
-1 ч.л. захар
-4 с.л. галета

В едната чаша мляко размивам маята, слагам 1/2 ч.л. сол, 1 ч.л. захар и брашно, разбивам тази смес да стане малко по-гъста от боза и я остявам настрани да втаса, около 10-15 мин.Изсипвам я после в голям съд (в какъвто ще меся), слагам и другата чаша мляко и още 1/2 ч.л. сол.Започвам да слагам брашно, да стане меко тесто.Разтопявам половината масло и го изливам на дъното на тавата, в която ще ги пека.Правя топчета, колкото орех от тестото и ги редя едно до друго в тавата, не оставям разстояние помежду им.Разстопявам и останалото масло, прибавям към него 1/2 ч.л. сол и 4 с.л. галета, разбърквам го и изсипвам върху милинките.Пека на около 150 С.

Бон апети  bouquet

# 18
  • Мнения: 6 472
Днес направих една компилация от рецептите тук и милинките наистина станаха невероятни:) Половината бяха със сирене и мисля, че ще се ориентираме към този вариант Grinning На мен маслото също ми се видя множко и малко понамалих количеството. Мисля, че добре ги целнах и не станаха сухи Laughing

Общи условия

Активация на акаунт