Отговори
# 570
  • Мнения: X
bamzi, аз от скоро се сблъсквам с хормонални изследвания и определено ми е трудно да коментирам. От написаното единствено виждам, че LH е по-високо, но нека и други да кажат какво мислят... Но защо си пуснала изследванията 6 ден от цикъла  newsm78 Тези хормони се правят от 1 до 5 и то май най-добре в 3 ден, доколкото док ми е казвал, че FSH дава най-верни стойности тогава
За TSH наистина съм чувала, че трябва да е под 2 за твоята възраст

# 571
  • София
  • Мнения: 10 704
Чин, аз го гледам като за фоликулярна, а съотношението е над 5.....

# 572
  • Мнения: 361
magnet_for_happiness благодаря ти за бързия отговор. Аз ходя при доктор Гагова(тя е гинеколог), тя ми каза да си напрая изледванията между 5 и 8 ден, а прогестерона между 18-20 ден. На базата на тези изледвания ще ме прати на ендокринолог ако се налага. За бебе още не се пробваме, но искам да съм сигурна, че когато дойде момента всичко ще е наред.

# 573
  • София
  • Мнения: 10 704
Нямам  идея защо те е накарала да пуснеш репродуктивните толкова късно.
А Прогестерон се изследва 7 дни след доказана овулация- нея как ще я засичаш? Обикновено се пада 22-ти ден за изследване. Но това е много индивидуално. Ако овулацията ти е на 15-ти ден-да,ок 22 -ри ден се пуска прогестерона,но ако овулацията ти е на 20-ти ден ....или на 10-ти ден....

# 574
  • Мнения: 5
Moмичета моля ви да ми разчетете изследванията,днес ги взех,а съм на лекар чак във вторник и ще се пръсна от притеснение. Изследванията ги направих,защото не ми е редовен цикъла.Последният ми цикъл беше на 18 декември.
Фоликулостимулиращ хормон (FSH)   
4.2

IU/l   м:1.3-19.3.ж.фази:ф:3.85-8.8;ов:4.5-22.5;л:1.8-5.13;меноп:16.8--114

Лутеинизиращ хормон (LH)   
20.0

IU/l   м:1.25-8.62; ж.фази:ф:2.12-10.90;ов:19.2-104;л:1.2-12.9;меноп:10.9-59

Пролактин (PRL)   
249

mIU/l   м. 55 - 280; ж. <50 г. 70 - 565; >50 г. 58 - 415

Прогестерон (Prog)   
7.7

nmol/l   м:0.35-2.70; ж.фази:ф:0.98-4.80;л:16.4-59.0;меноп:0-2.50;брем:срок на бремен.

Дехидроепиандростендион-сулфат (DHEA-S)   
4.5

umol/l   ж. < 50 год-0,60-8,00; > 50 год.-0,25-4,5; м. < 50г.-2,0-14,0; м > 50г.-0.8-7.0

E2   
413

pmol/l   м:73-275;ж.фази:ф:88-420;ов:228-1960;л:295-1000;меноп:80-325

Тестостерон (Testosteron)   
1.35

ng/ml   м. 1.75 - 7.81 ж. 0.1 - 0.75
Много ви благодаря предварително. Hug
 
Mомичета,моля ви кажете ми поне според вас аз в коя фаза съм? Praynig Кое да гледам?
Днес си взех и ТСХ-ато:
4.11    (0.34-5.5)
Високо ли е?Много искаме да си имаме дете със съпруга ми,но вече 3 месеца не става. Rolling Eyes За това изследвах хормоните,но притеснението ми е,че генеколога сигорно ще ми предпише пак някакви хормони,а аз не искам вече да се тровя Sad

# 575
  • Мнения: 2 456
Delisha, на кой ден си ги изследвала?
Репродуктивни хормони се пускат на 3-5 ден, иначе няма смисъл.
Повечето андрогени няма значение кога ги пускаш, в случая според мен ако си нямала цикъл n дни не би трябвало да пускаш ЛХ, ФСХ , Естрадиол и прогестерон.

ТСХ е високо, препоръчително е  при забременяване да е около 1.5-2
Тестостерона също е висок. Не виждам изследване за Андростендион и 17-он прогестерон ( но мисля, че той се пускаше на 3-5 ден)

# 576
  • София
  • Мнения: 10 704


ТСХ е високо, препоръчително е  при забременяване да е около 1.5-2
Тестостерона също е висок. Не виждам изследване за Андростендион и 17-он прогестерон ( но мисля, че той се пускаше на 3-5 ден)
Peace
 И към теб Dalisha съветът ми е да си намериш свестен еднокринолог,както и да изследваш антителата на щитовидната ТАТ и МАТ.
 Без хормон ще е трудно да се смъкне ТСХ...особено заради заветната цел. Само ще кажа, че когато аз намерих проблема с щитовдината ми ТСХ ми беше 3.63, отне ми 6 месеца да го вкарам в норми за забременяване. Не искам да плаша,при някои става по-бързо,при други
по-бавно "оправянето" на ТСХ.

# 577
  • Мнения: 5
Delisha, на кой ден си ги изследвала?
Репродуктивни хормони се пускат на 3-5 ден, иначе няма смисъл.
Повечето андрогени няма значение кога ги пускаш, в случая според мен ако си нямала цикъл n дни не би трябвало да пускаш ЛХ, ФСХ , Естрадиол и прогестерон.

ТСХ е високо, препоръчително е  при забременяване да е около 1.5-2
Тестостерона също е висок. Не виждам изследване за Андростендион и 17-он прогестерон ( но мисля, че той се пускаше на 3-5 ден)


Аз също знам,че трябва да се изследват на 3 ден,но генеколога ми каза сега да ги изследвам тъй като не се знае кога ще ми дойде цикъла. Аз бях на Диане 35 ,3 години и ги спрях преди 4 месеца.После бях на Дуфастон 3 месеца,защото пак нямах цикъл.И като го спрях пак не ми дойде и сега ми се пада 47 ден от последна менструация.
Благодаря за отговора

# 578
  • Мнения: 2 456
Тогава предизвикваш цикъл и така ги пускаш.

# 579
  • Мнения: 5


ТСХ е високо, препоръчително е  при забременяване да е около 1.5-2
Тестостерона също е висок. Не виждам изследване за Андростендион и 17-он прогестерон ( но мисля, че той се пускаше на 3-5 ден)
Peace
 И към теб Dalisha съветът ми е да си намериш свестен еднокринолог,както и да изследваш антителата на щитовидната ТАТ и МАТ.
 Без хормон ще е трудно да се смъкне ТСХ...особено заради заветната цел. Само ще кажа, че когато аз намерих проблема с щитовдината ми ТСХ ми беше 3.63, отне ми 6 месеца да го вкарам в норми за забременяване. Не искам да плаша,при някои става по-бързо,при други
по-бавно "оправянето" на ТСХ.
Благодаря за отговора,макар,че доста се притесних.Сега ще се разровя за добър ендокринолог в Пловдив,защото тази лекарка при,която ходя ме изкарва извън нерви.Едвам я накарах да ми даде направление за тсх и ме убеждаваше,4е след като нямам никакви симптоми и на ехографа всичко е наред,значе няма смисъл да ги изследвам.Но ето,че се оказа,че е имало смисъл! Cry

# 580
  • Мнения: 2 456
Какво ти гледа на ехографа за ТСХ?  newsm78  Simple Smile

# 581
  • София
  • Мнения: 10 704
Delisha, другия вариант е да изчакаш да мине зимата/зависи колко бързо искаш бебе.../ и април месец да изследваш отново ТСХ- може да е паднало самичко. През зимата ТСХ се повишава. Но въпреки това изследвай ТАТ и МАТ.
Не е нужно да има жлезата промени на ехо, за да има проблем с нея. Както и не е нужно да има човек симптоми за да има проблем с нея-аз нямах никакви.
И с високо ТСХ се забременява, не се притеснявай, но става по-бавно. И е хубаво по време на бременност да е в норми,да се следи редовно и да се пие хормон-при нужда ако е високо.

# 582
  • Мнения: 5
Благодаря ви момичета за отговорите.Ще помисля какво да правя!

# 583
  • Мнения: 361
magnet_for_happiness би ли споделила, чрез какво го вкара в норма ТСХ-то, и имаше ли някакви странични ефекти, понеже когато спрях Диането отслабнах с около 9-10 килограма(но тогава плувах по един час всяка седмица не знам дали е повлияло но...). В последствие една гинеколожка ми каза да започна да го пия и отново си качих тези килца, сега не го пия от октомври 2010 и съм свалила 6 с много нередовен спорт. що се отнася до овулацията не съм си правила никакви тестове, понеже съм била на противозачатъчни години наред и до колкото знам няма такава по време на приема им.

# 584
  • София
  • Мнения: 10 704
Аз пия Лтироксин вече една година, с Лтироксин смъкнах ТСХ.При други дават еутирокс.
Отдавна ТСХ ми е под 1,но съм бременна и затова го пия,даже съм на доста висока доза.
Нямах  и нямам никакви странични ефекти.
ЛЕКАР ендокринолог назначава това лекарство и каква да е дозата за всеки индивидуално.
Но ако на едното не му се занимава и не целите бебе ако и ТСХ не е над референтни стойности едва ли ще предпише хормон.

Общи условия

Активация на акаунт