Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 23 165
В една тема подаряваха 7 броя, пробвайте може да са още налични:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=557815.msg17800704#msg17800704

# 631
  • София
  • Мнения: 786
Здравейте и от мен отново.  Предварително искам да се извиня на момичетата, които вече са чели поста ми в другата - седмична темичка.
Не съм много наясно с хормоналните изследвания, и за това си позволявам да ги публикувам тук, надявам се, че някой ще може да ги разчете, особено АМХ и Инхибин Б.

ТСХ - 1.3
ДХЕ-С 268.5
ФСХ - 9.9
Антимюлеров хормон 11.44
Инхибин Б - 70.71.


Пуснах ги на 3 ден от цикъла в лабораторията на Владимиров. Осен това именно в този ден той ме прегледа и ми брои АФ, и се оказа, че в десен яйчник съм имала 16 АФ, и 10 АФ в левия.

Благодаря предварително за помощта.

# 632
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравейте и от мен отново.  Предварително искам да се извиня на момичетата, които вече са чели поста ми в другата - седмична темичка.
Не съм много наясно с хормоналните изследвания, и за това си позволявам да ги публикувам тук, надявам се, че някой ще може да ги разчете, особено АМХ и Инхибин Б.

ТСХ - 1.3
ДХЕ-С 268.5
ФСХ - 9.9
Антимюлеров хормон 11.44
Инхибин Б - 70.71.



Пуснах ги на 3 ден от цикъла в лабораторията на Владимиров. Осен това именно в този ден той ме прегледа и ми брои АФ, и се оказа, че в десен яйчник съм имала 16 АФ, и 10 АФ в левия.

Благодаря предварително за помощта.

Според мен с тези стойности и с този брой антрални фоликули става въпрос за поликистоза, по принцип на пациенти с ясно изразен ПКЯ (а 26 антарални фоликула ясно говорят за това) не се пускат АМХ и Инхибин, чиста загуба на пари е.

# 633
  • София
  • Мнения: 786
Lailah, благодаря! Нямам идея защо ми ги пусна в такъв случай.  СЛед около 10 дни ще ходя при Владимиров, и очаквам да ми каже как стоят нещата.

# 634
  • Мнения: 847
Хм, странно... на мен също ми изброи АФ (а моите бяха даже 10+18), но каза, че само по тях не може да се съди за ЯР, а трябва и хормоните да се пуснат и също ми ги назначи.

# 635
  • Мнения: 3 922
Този месец съм решила да пускам прогестерон на 7-ми ден от ову, защото имам съмнение, че ми е нисък. Имам зацапване под формата на две-три капки около два дни до седмица преди цикъл.

Обикновено ову-то го следя с тестове, но сега започнах и с мерене на базална температура. Та въпросът ми е - кой ден се счита за първи от ову-то? Този на който БТ рязко се е покачила рязко, или този преди него?
Искам като отида при лекаря да съм си изяснила поне донякъде как стои въпросът с прогестерона.Другите репродуктивни хормони ги пусках лятото и бяха горе-долу добре.

# 636
  • Мнения: 2 456
Greene, това е строго индивидуално, покажи си графиката, за да я коментира някой.
БТ може да се покачи веднага след овулацията, може да се покачи до седмица. Овулацията може да е в деня с най-ниска температура, може да е в деня с висока температура. Прави тестове за овулация също. По принцип графиката се коментира, когато е завършена, но можеш да пуснеш твоята за коментар в темата за графики.
Успех.

# 637
  • Мнения: 3 922
Графика още няма защо да показвам - само два дена съм мерила БТ. Но тестове за ову правя редовно, повече от половин година, и са ми положителни между 10-ти и 13-ти ден от цикъла, който ми е кратък - 25 дни.
Последния път теста бе положителен на 13-тия ден, а цикъла дойде на 26-я, като на 24-я имах еднократно зацапване от две-три капки. Дали не съм с кратка лутеална фаза? И поради този въпрос също започнах с мерене на БТ.
Като знам, че ову настъпва от 24 до 48 часа след  положителен тест, а вече и чрез БТ, се надявам да засека що-годе точна ову и да си пусна изследването на прогестерон на заветния 7-ми ден.

# 638
  • Мнения: 2 483
Според мен с тези стойности и с този брой антрални фоликули става въпрос за поликистоза, по принцип на пациенти с ясно изразен ПКЯ (а 26 антарални фоликула ясно говорят за това) не се пускат АМХ и Инхибин, чиста загуба на пари е.
Според теб може и да е така, но един уважаващ себе си доктор няма да ти постави диагноза само на базата на УЗ изследване. Още повече, че на istinska LH-то й е в норма, а не завишено, както е при СПКЯ.

Стойностите на АМХ носят информация и за СПКЯ. За Инхибина не ми е известно.... А колко много неща още са известни на докторите, но не и на нас...

# 639
  • София
  • Мнения: 3 860
Според мен с тези стойности и с този брой антрални фоликули става въпрос за поликистоза, по принцип на пациенти с ясно изразен ПКЯ (а 26 антарални фоликула ясно говорят за това) не се пускат АМХ и Инхибин, чиста загуба на пари е.
Според теб може и да е така, но един уважаващ себе си доктор няма да ти постави диагноза само на базата на УЗ изследване. Още повече, че на istinska LH-то й е в норма, а не завишено, както е при СПКЯ.

Стойностите на АМХ носят информация и за СПКЯ. За Инхибина не ми е известно.... А колко много неща още са известни на докторите, но не и на нас...
Истинска ако иска да прочете малко инфо, има го в изобилие, ако иска и да попита и втори лекар за мнение. Истината обаче е че д-р Владимиров пуска изследвания на АМХ и Инхибин и на 20-годишни момичета с ПКЯ, за който е ясно какъв им е резерва. В случай с достатъчно на брой антрални фоликули има логика да се пуска АМХ единствено преди стимулация за ин витро за да се определят дозите, но ей така профилактично .....
Greene аз бих те посъветвала да направиш поне 2 поредни месеца фоликулометрии, аз имах подобни зацапвания и се оказа че нямам ову, а тестовете за овулация и БТ показваха че има овулация.

# 640
  • Мнения: 3 922
Greene аз бих те посъветвала да направиш поне 2 поредни месеца фоликулометрии, аз имах подобни зацапвания и се оказа че нямам ову, а тестовете за овулация и БТ показваха че има овулация.

Това сигурно ще е следващото, което ще правя. А какъв е бил проблемът при теб, защо така се е получавало?

# 641
  • София
  • Мнения: 786
Lialah,  благодаря за отговора. Simple Smile
Кафето е запозната с моя случай, и наистина на мен ми предстои стимулация. Единственото, което не знам е дали ще  е за ИКСИ или ИНСЕ. А относно консултацията с друг лекар, истината е , че имам пълно доверие на Владимиров и изобщо не смятам, да се консултирам с друг засега. Искрено се надявам, той да е човекът, който да ми помогне. Аз също смятам, че само на базата на УЗ  не може да се постави диагноза СПКЯ.  

# 642
  • София
  • Мнения: 3 860
Greene аз бих те посъветвала да направиш поне 2 поредни месеца фоликулометрии, аз имах подобни зацапвания и се оказа че нямам ову, а тестовете за овулация и БТ показваха че има овулация.

Това сигурно ще е следващото, което ще правя. А какъв е бил проблемът при теб, защо така се е получавало?

Аз съм с ЛУФ синдром, но не казвам че при теб е така, просто е хубаво да направиш фоликулометрии поне 2. С тестовете за ову и БТ може да се преположи липсата и наличието на ову но няма как да си сигурен.

Lialah,  благодаря за отговора. Simple Smile
Кафето е запозната с моя случай, и наистина на мен ми предстои стимулация. Единственото, което не знам е дали ще  е за ИКСИ или ИНСЕ. А относно консултацията с друг лекар, истината е , че имам пълно доверие на Владимиров и изобщо не смятам, да се консултирам с друг засега. Искрено се надявам, той да е човекът, който да ми помогне. Аз също смятам, че само на базата на УЗ  не може да се постави диагноза СПКЯ. 
Не смятам че запознанството със някой случай по писаниците във форума означава нещо. Ние не сме лекари не може да поставяме диагнози, просто споделяме преживяното, за да се запознае и някои друг с него и да може да прецени дали да се довери на действията на лекаря си. Аз никъде не съм написала че само с УЗИ може да се каже че си с ПКЯ, написах че при такъв брой антрални фоликули няма голям смисъл в изследването на АМХ и Инхибин, които основно се пускат когато лекарите се опасяват за проблем с яйчниковия резерв, а с 30 антрални фоликула няма как да си с ИЯР.

# 643
  • Мнения: 13
 Simple SmileЗдравейте момичета и от мен ! Обсъжданата тема е достатъчно полезна за всяка от нас особено ако всеки сподели искрено това,което е било при нея.Аз тепърва започвам с разни изследвания но темата е за хормони конкретно и за да не спамя тук искам да ви попитам:Назначено изследване на хормони от 1 до 3 ден на менстр.цикъл за какви хормони според вас става въпрос и трябва ли да са нагладно.Незнам лекарят нищо не ми обясни дали да не се обадя да "досадя" малко с въпроси ,за да ми станат ясно някои притеснения?Благодаря ви предварително ! newsm78

# 644
  • София
  • Мнения: 35 950
Simple SmileЗдравейте момичета и от мен ! Обсъжданата тема е достатъчно полезна за всяка от нас особено ако всеки сподели искрено това,което е било при нея.Аз тепърва започвам с разни изследвания но темата е за хормони конкретно и за да не спамя тук искам да ви попитам:Назначено изследване на хормони от 1 до 3 ден на менстр.цикъл за какви хормони според вас става въпрос и трябва ли да са нагладно.Незнам лекарят нищо не ми обясни дали да не се обадя да "досадя" малко с въпроси ,за да ми станат ясно някои притеснения?Благодаря ви предварително ! newsm78

На 3 ден от МЦ се изследва: ЛХ, ФСХ, Е2 и 17 ОН Прогестерон, но какво е имал предвид лекаря ти - само той може да отговори Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт