Wizz Air 2

  • 95 441
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 11 918
Cafй con leche , огромни благодарности за бързите, точни и ясни  отговори  bouquet

Само още нещо да попитам:Възможно ли е да си направя една резервация, за трима души, отиване и връщане , при която да избера на отиване онлайн чекиране, а на връщане на гише?Вероятно така ще се наложи, защото връщането ще е след повече от седем дни и ще ми е трудно да намеря начин за разпечатване на бордната крта за връщане?

В този случай- възможно ли е да си направя обща резервация,  но с различно чекиране?Т.е.  да се възползвам от безплатното чекиране  само  на отиване, защото на връщане няма да ми  е възможно?А ми се иска резервацията  да  е обща, за да не излезе,  че в едната посока съм успяла,в другата -не, да предотвратя подобни изненади.

За капките-да, в малки шишенца са, но дали трябва да си нося  рецепта и дали актуална или др. документ?

# 676
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

Само още нещо да попитам:Възможно ли е да си направя една резервация, за трима души, отиване и връщане , при която да избера на отиване онлайн чекиране, а на връщане на гише?Вероятно така ще се наложи, защото връщането ще е след повече от седем дни и ще ми е трудно да намеря начин за разпечатване на бордната крта за връщане?

В този случай- възможно ли е да си направя обща резервация,  но с различно чекиране?Т.е.  да се възползвам от безплатното чекиране  само  на отиване, защото на връщане няма да ми  е възможно?А ми се иска резервацията  да  е обща, за да не излезе,  че в едната посока съм успяла,в другата -не, да предотвратя подобни изненади.


Да, можеш, няма проблем. Simple Smile

# 677
  • Мнения: 250
Няма глупави въпроси, има глупави отговори! Wink
Темата е питане/отговаряне.
Нормално е постоянно да излизат едни и същи въпроси при условие, че самият превозвач в рамките на 2-3 месеца успява да промени разни условия.

И аз до този извод стигнах, че към момента на регистрацията опцията онлайн чек-ин не се е предлагала, нямам във фактурата начислена такса от 10 евро за чекиране на летище,т.е. би трябвало на връщане услугата да е безлатна - чекиране на самото летище.

# 678
  • Мнения: 11 918
Да, можеш, няма проблем. Simple Smile

Много благодаря!  bouquet

Сега, да попитам и  друго.Вярно ли е, че виртуалната дебитна карта се чете като кредитна и с нея спокойно може да се плаща на  Wizz, също и за  booking.com ми казаха, че може да се прави резервация, но така ли е?/ Да не  питам повторно в темата за booking.com/Задавам този въпрос, защото нямам кредитна карта, а имам дебитна сметка и казаха, че по-бързо ще ми излезе  виртуална дебитна ,  а за мен времето вече е от значение.

И се присъединявам към недоволните от ДСК.
Имам там кредит, разплащателна сметка , която се захранва сериозно всеки месец ,регулярно от сериозна месторабота.И ми дават две седмици срок за разглеждане дали да ми направят кредитна карта, да ми преценявали доходите.Да ми пращат разни писъмца с предложения ми знаят доходите, да ми знаят наизуст сумите всеки месец ми знаят доходите, за кредитна карта- ще ги мислят две седмици/Но това не е по темата, да не се отклонявам,   ама се ядосах, по-късно ще го изтрия/

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 12:56 от Светкавица

# 679
  • София
  • Мнения: 2 098
Cafй con leche , огромни благодарности за бързите, точни и ясни  отговори  bouquet

Само още нещо да попитам:Възможно ли е да си направя една резервация, за трима души, отиване и връщане , при която да избера на отиване онлайн чекиране, а на връщане на гише?Вероятно така ще се наложи, защото връщането ще е след повече от седем дни и ще ми е трудно да намеря начин за разпечатване на бордната крта за връщане?
Тук момичетата отговарят много ясно и подробно, за което ги поздравявам.   bouquet Само да допълня по твоя въпрос, че когато имаш отиване и връщане на трима души в една регистрация, имаш опции на всеки поотделно как да го чекираш - онлайн или на летището.

Поздрави!  Heart Eyes

# 680
  • Мнения: 728

Сега, да попитам и  друго.Вярно ли е, че виртуалната дебитна карта се чете като кредитна и с нея спокойно може да се плаща на  Wizz, също и за  booking.com ми казаха, че може да се прави резервация, но така ли е?/ Да не  питам повторно в темата за booking.com/Задавам този въпрос, защото нямам кредитна карта, а имам дебитна сметка и казаха, че по-бързо ще ми излезе  виртуална дебитна ,  а за мен времето вече е от значение.

И се присъединявам към недоволните от ДСК.
Имам там кредит, разплащателна сметка , която се захранва сериозно всеки месец ,регулярно от сериозна месторабота.И ми дават две седмици срок за разглеждане дали да ми направят кредитна карта, да ми преценявали доходите.Да ми пращат разни писъмца с предложения ми знаят доходите, да ми знаят наизуст сумите всеки месец ми знаят доходите, за кредитна карта- ще ги мислят две седмици/Но това не е по темата, да не се отклонявам,   ама се ядосах, по-късно ще го изтрия/

В някои сайтове можеш да плащаш и с дебитна карта. В booking съм плащала с такава. Всеки хотел сам определя какви карти ще приема. За WIZZ е най-изгодно да платиш с банков превод директно в ДСК. По принцип кредитните карти имат по високи такси за обслужване.

# 681
  • Мнения: 11 918
Изтривам си глупавия въпрос, сега видях, че съобщението е за багаж е в съвсем друго поле.Чудех се при цена за трима дали всеки има право на  ръчен багаж, така разбрах от темата, а от сайта ми се стори,че пише и за тримата -общо 1 ръчен багаж, но после разбрах, че съм се объркала.

П.С.За  Wizz  наистина ще платя с банков превод, така ми е изгодно, а ще го направя и да ми е удобно наистина да имам възможност след 24ч. да преведа парите. чудя  се за booking.com.  все още.

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 14:10 от Светкавица

# 682
  • София
  • Мнения: 2 098
Изтривам си глупавия въпрос, сега видях, че съобщението е за багаж е в съвсем друго поле.Чудех се при цена за трима дали всеки има право на  ръчен багаж, така разбрах от темата, а от сайта ми се стори,че пише и за тримата -общо 1 ръчен багаж, но после разбрах, че съм се объркала.

П.С.За  Wizz  наистина ще платя с банков превод, така ми е изгодно, а ще го направя и да ми е удобно наистина да имам възможност след 24ч. да преведа парите. чудя  се за booking.com.  все още.

Аз досега където и да сме ходили, съм си регистрирала хотел в booking.com. Там само ти искат данните от картата ти, но не взимат пари от нея. Плащането е на място в хотела.

# 683
  • Мнения: 728
Изтривам си глупавия въпрос, сега видях, че съобщението е за багаж е в съвсем друго поле.Чудех се при цена за трима дали всеки има право на  ръчен багаж, така разбрах от темата, а от сайта ми се стори,че пише и за тримата -общо 1 ръчен багаж, но после разбрах, че съм се объркала.

П.С.За  Wizz  наистина ще платя с банков превод, така ми е изгодно, а ще го направя и да ми е удобно наистина да имам възможност след 24ч. да преведа парите. чудя  се за booking.com.  все още.

Аз досега където и да сме ходили, съм си регистрирала хотел в booking.com. Там само ти искат данните от картата ти, но не взимат пари от нея. Плащането е на място в хотела.

Освен, ако офертата не е обявена като "non refundablе", тогава дърпат парите в момента на резервация.

# 684
  • Мнения: 2 483
Момичета, ако нямате нищо против, нека темата остане за Wizz Air.

За booking.com има отделна тема  Peace

# 685
  • Мнения: 11 918
Малко въпроси от серията Бай Ганьо:
-къде се дават или продават тези прозрачни пликове за опаковки на течности?Пликовете за замразяване на зеленчуци стават ли?/само да не вляза в някоя тема от клюкарника за написани простотии Embarassed/

-Разбрах, че вода не може да се носи предварително, може да се закупи след проверка/правилно ли е?/Колко струва литър и половина минерална вода?Не че ще обеднея, но да си зная.
-По една връхна дреха е разрешено с ръчния, независимо от сезона, правилно ли съм разбрала?

# 686
  • Мнения: 119
Пликовете за замразяване на зеленчуци стават ли?
Стават . Дори и най-обикновенна найлонова торбичка дето ни я дават при покупката на две ябълки от пазара също става.
На големите летища има такива безплатни пликове до секюрити чека. В София не съм виждала.

Колко струва литър и половина минерална вода?
На повечето летища няма по литър и половина
Иначе малката е 2-4 лева според къде си.
То толкова струва и в самолета....

По една връхна дреха е разрешено с ръчния, независимо от сезона, правилно ли съм разбрала?
Ако си я облякла може да носиш колкото искаш.

# 687
  • Мнения: 326
-Разбрах, че вода не може да се носи предварително, може да се закупи след проверка/правилно ли е?/Колко струва литър и половина минерална вода?Не че ще обеднея, но да си зная.


 Ето ти един Бай Ганьовски трик да пестене на 4 лева за половин литър вода: Носиш си от вкъщи празна бутилчица вода в ръчния багаж,не правят проблем на проверката,и след минаването на проверката си пълниш шишенцето с чешмяна вода от летището. Винаги когато пътувам аз или член на семейството го правим. В самолета половин литър мин.вода струва 4 лева/2 евро. Също така си носим кроасанче или нещо друго за хапване от вкъщи. Един севън дейс,който в магазина струва 50 стотинки в самолета пак е 2 евро/4 лева! Не че ще обеднея,но защо да изхвърлям 4 лева през прозореца?

# 688
  • Мнения: 119
Хич не е Бай Ганьовски  , а просто разумно поведение  Laughing

# 689
  • София
  • Мнения: 2 098
Пликовете за замразяване на зеленчуци стават ли?
Стават . Дори и най-обикновенна найлонова торбичка дето ни я дават при покупката на две ябълки от пазара също става.
А, аз не знаех, че може с обикновена найлонова торбичка, без ивица за залепяне отгоре. Тоест мога да сложа обикновено найлоново прозрачно пликче с козметиката вътре в ръчния багаж? А с тиксо ли го залепям?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт