Листопад (Yaprak dökümü) - 41 ТЕМА

  • 35 011
  • 735
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 0
Като гледах Неджля как се перчеше с новото палто, все едно гледах Лейля когато се върна от Париж. Един дол дренки са и двете.  ooooh!
И с това снобарско "ама как ще се развали имиджа на фирмата" съвсем ми падна в очите. Като си е намерила богат и добър мъж, който да и върви по гайдата, дай да се правим на много велики.  Crossing Arms
До тази вечер мислех, че Оуз и Лейля имат право на втори шанс, ама след това, което направи той, вече не съм сигурна. В крайна сметка се оказа, че Лейля е права и той наистина иска да си отмъсти на Неджля.  Sick
Хубаво е, че Лейля преценява добре нещата. И за брат си, и за Оуз. Лошото е, че не се вслушва в разума си, а все се поддава на емоциите и бърка и то много болезнено бърка.  ooooh!
А за Лейля ми е жал.  Ферхунде беше много права, когато й каза, че по-голямо зло, от това, което тя сама си причинява и Ферхи не може да й причини.  Tired
newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 181
  • Варна
  • Мнения: 141
В този сезон ми харесва само Лейля, но и тя е много слаба. Това, което направи с Ферхунде, беше жестоко, но тя го остави само между тях двете. Не е казала на никого. Искаше да й каже, че Ферхундее също е слаба, има слаби места и няма нужда да жили винаги.

Лейля търси връзката с Оуз, защото не може да повярва, че след случилото се с Назми, ще се намери мъж, който да я приеме. Тя е жена със светъл характер и тъмно минало. За патриархална Турция това е доста скандално все пак. Още повече, че тя не иска връзка, а брак.

# 182
  • Мнения: 0
Хайде лека нощ на всички утре ще си чатим Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 183
  • Мнения: 186
Чебурашка , поздравления и от мен !
Толкова се радвах на втория шанс между Лейля и Оуз, да гледат напред, а не назад, а и той не може да се отърси от миналото , тръгнал да отмъщава на Неджля.

# 184
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Кофти развръзка снощи... Crossing Arms

Ама не може да и се отрече на Ферхундето беее.... върви й, като на бясно куче тоягите! Mr. Green
Как баш на нея се случи да попадне на пикантна гледка на летище, и то в Инстанбул! Crazy Crossing Arms

# 185
  • Мнения: leet
Аз мисля,че Оуз изпрати СМС-а на Неджля за да осветли връзката си с Лейля.Мисля,че иска вече всички да знаят и да бъдат официално заедно с Лейля.Все пак,ако не я обича защо ще убие човек заради нея,защо ще се грижи за баща и?Но аз съм си доверчива по природа така,че си мисля,това което искам да е.

# 186
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Здравейте отново и от мен, момичета.Четях ви, не съм ви изпускала от очи Shocked
За снощи: и мен ме провокира Неджля да изразя възмущение.Както някой по горе каза, верно са си един дол дренки и двете направо ужас-много па важна стана и тя, но това може да е продиктувано от предишното отношение на Лейля.Сякаш им каза:"Видите ли мога да съм по богата от нея!Поне според мен. newsm78 Но Лейля пък вече ме дразни с отношението към връзката си-една такава, ем ми се иска па хич не ми стиска.Като си направи нещастната физиономия хич не и отива.Инак е много красива.Лек ден на всички  bouquet

# 187
  • Мнения: 105
Понякога човек иска да избяга от всичко и всички,да се откъсне от зависимостта на семейство,което проформа е такова,да намери пристън на спокойствие и поне привидна любов,на сигурност поне.Сега Лейля,преди това Неджля,после Ферхунде...

Лейля осъзнава,че всеки си има своя живот и само нея гледат в семейството като на болна и луда.Докато нито брат и,заради когото загубиха и къщата и пари и уважение,нито Неджля,заради която загуби и положение и здраве-загубиха нещо.Само тя плати цената на грешките им.Само тя бе изкупителната жертва и не са прави родителите и,като продължават да подкрепят сина си в безотговорните му "проекти" за забогатяване,нито пък Неджля,която разби щастието на сестра си водена само от желанието да има повече пари от нея.Човек трябва да плаща за грешките си,но до тук единствено Лейля е тази,която плаща както за своите,така и за грешките на близките си.По-честно щеше да е пълнолетните деца да се отделят и всеки да поеме своя път,без да пречи на другите и да ги въвлича в свойте проблеми.Но отново Али Ръза за мен е този,който продължава да се държи неадекватно.А Седеф продължава да се държи инфантилно и да кисне постоянно у  Текинови.Добре,че се местят,че ще и бъде по-сложно занапред да преследва Шефкет.
За Ферхунде-тя си има своите бодли,като всеки човек,и не е с нищо по-лоша се оказва дори от Оуз.Макар да се развива като твърдо отрицателен герой,все пак има проблясъци и на чувственост в нея.Дано все пак  завърши щастливо за нея поне този сериал.

# 188
  • Мнения: 112
Здравейте отново и от мен, момичета.Четях ви, не съм ви изпускала от очи Shocked
За снощи: и мен ме провокира Неджля да изразя възмущение.Както някой по горе каза, верно са си един дол дренки и двете направо ужас-много па важна стана и тя, но това може да е продиктувано от предишното отношение на Лейля.Сякаш им каза:"Видите ли мога да съм по богата от нея!Поне според мен. newsm78
Може и така да е, но нима това е зряла постъпка? Нали уж тя по-лесно обръщаше гръб на миналото и забравяше? Баш са си от един дол дренки в това отношение. И продължавам да не я харесвам с този тежък грим и скована в иначе красивите и елегантни дрехи. За мен много по-красива беше с почти незабележимият грим и спретнатите, но не толкова богаташки дрешки. Цялата й младост и свежест се губи в тези тежки тоалети.

# 189
  • Мнения: 0
ДНЕС ПРОЧЕТОХ ВЪВ УИКЕНД КАКВО ЩЕ СЕ СЛУЧИ В ПЕТИ СЕЗОН НАПРАВО СЪМ ПОТРЕСЕНА . АКО Е ВЯРНО ТОВА КОЕТО ПИШЕ КРАЯ НА ФИЛМА Е УЖАСЕН. НЕЗНАМ КАК ДА ГО ИЗПИШЯ С БЕЛИ БУКВИ.

# 190
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
ДНЕС ПРОЧЕТОХ ВЪВ УИКЕНД КАКВО ЩЕ СЕ СЛУЧИ В ПЕТИ СЕЗОН НАПРАВО СЪМ ПОТРЕСЕНА . АКО Е ВЯРНО ТОВА КОЕТО ПИШЕ КРАЯ НА ФИЛМА Е УЖАСЕН. НЕЗНАМ КАК ДА ГО ИЗПИШЯ С БЕЛИ БУКВИ.

Не го пиши тогаз!
Ние ще си го прочетем сами. Crossing Arms

# 191
  • Мнения: 4 076
Според мен,Оуз изпрати снимката просто защото му стана скучно-постигна,каквото искаше с Лейля;и сега има нужда от нови емоции.Например,да възобнови триъгълника:двете сестри и той,неустоимия,който хем спи и с двете,но най-вече се радва на рогата на Джем и ужаса на Текин.Той спеше с Джейда заради тръпката да мами шефа си,изневеряваше на едната сестра с другата и обратно,а на двете-с Джейда.Сега пък на съпругата си Джейда-с едната сестра,с опция и за втората.За него брака и развода са част от забавна игра.В този смисъл,вече не ми се вижда непростима вината на Неджля,отмъкнала-с негово активно участие-съпруга на сестра си.Просто Оуз никога не е бил ничий съпруг.
За каквото и да е изпратил снимката,едно вече е факт:колко много "обича" Лейля,колко милее за болните й нерви,как я предпазва от сложни отношения с близките й.Въпросът дали я обича получи категоричен отговор.
Както можеше да се очаква,Оуз с лекота наруши тържественото си обещание към Неджля повече да не застава на пътя й.Неджля има пълно право да се сърди на сестра си,защото тя вкара отново проблемa Оуз в живота й.И то в момент,в който Неджля се опитва да започне живота си на чисто и на друго ниво(оттам и смешните й опити да изглежда като дама,засега неуспешни,но тя е упорита).Едно по-високо ниво,в което няма място за роднини крадци и затворници,които да й висват на врата всеки път,когато се провалят,а сега-и за сестра с леко поведение,елементарна и невъзпитана.И въпреки,че класата и стила й се опъват,Неджля е избрала правилна линия на поведение.Опита се да помогне,видя,че те винаги ще повтарят старите си грешки,и продължава напред без тях.

# 192
  • Мнения: 113
Добре, вече съм любопитна, нека някой който може да пише с бели букви, да прочете и напише какво толкова ще стане  Rolling Eyes newsm78 Tired

# 193
  • Мнения: 112
В този смисъл,вече не ми се вижда непростима вината на Неджля,отмъкнала-с негово активно участие-съпруга на сестра си.Просто Оуз никога не е бил ничий съпруг.
...
Неджля има пълно право да се сърди на сестра си,защото тя вкара отново проблемa Оуз в живота й.И то в момент,в който Неджля се опитва да започне живота си на чисто и на друго ниво(оттам и смешните й опити да изглежда като дама,засега неуспешни,но тя е упорита).Едно по-високо ниво,в което няма място за роднини крадци и затворници,които да й висват на врата всеки път,когато се провалят,а сега-и за сестра с леко поведение,елементарна и невъзпитана.И въпреки,че класата и стила й се опъват,Неджля е избрала правилна линия на поведение.Опита се да помогне,видя,че те винаги ще повтарят старите си грешки,и продължава напред без тях.


С първото съм донякъде съгласна. И друг път съм споделяла, че ми беше много болно, когато обвиняваха Неджля и дори я набиха за нещо, за което тя всъщност не беше виновна. Не защото Оуз не е бил ничий съпруг, а защото, първо, наистина тя имаше отношения с него, които Лейля никога дотогава не е имала, и второ, тя наистина беше сложила точка и искаше да продължи нататък. Но, ако Лейля е виновна заради постоянното си завръщане към миналото, то и Неджля не е по-добра в това отношение. Именно бягството и с Оуз го доказва. Нали беше решила да започне нов живот, нали съветваше Лейля да не се занимава с него, защото не е добър човек? Въобще и двете сестри много си приличат, макар и напълно различни на пръв поглед. А що се отнася до това, че имала право да се сърди на сестра си... не съм особено съгласна, макар че наистина тя не може да знае, че всъщност Оуз е изпратил съобщението.

# 194
  • Мнения: 18
ББ : Четох, че след поредното прегрешение на децата, в последния епизод Али Ръза получава инфаркт и умира. Не знам до колко е вярно.

И че Фикрет е убила Джеврие и свършва в затвора  Joy

Чукнете в гугъл "Али Ръза умира" да видите колко резултата ще ви излязат.
[/color]

Общи условия

Активация на акаунт